Opinie o hotelu Exotica
Grecja / Zakynthos

Exotica: basen, sport i rekreacja

• Idealny zarówno dla osób nastawionych na wypoczynek jak i dla tych, którzy chcieliby zwiedzić wyspę.
  • W odległości 20 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego dojechać można do oddalonego o 4 km miasta Zakynthos.
  • Położony zaledwie 450 m od pięknej, piaszczystej plaży.

Wojtek

• Zalety Dobre jedzenie Miła obsługa
    • Wady - koszmarne łazienki - balkony byle jakie małe

Za tą cenę (ponad 6k) raczej odradzam, wg mnie hotelowi bliżej do słabych 3 gwiazdek niż 4, jedyne do czego się ciężko doczepić do kuchnia. Pokoje możesz trafić różnie, Anglicy zauważyłem byli w lepszych pokojach jestem ciekawy czy rzeczywiście płacicli więcej za wycieczkę bo tanio nie było. My byliśmy w fatalnym. Woda się leje po całej łazience, brak nawet parawanu nie mówiąc o szybie wszystko leci na ubikację, pierwszy raz coś takiego widziałem. Suma sumarum: Cena w zupełności nieadekwatna do jakości jak ktoś chce liczyć na fart że dostanie dobry pokój może ryzykować, osobiście chociaż wakacje uważam za udane w skrócie niestety nie mogę polecić tego hotelu.

Daniel Dorota Allan

• Zalety Ladny odnowiony pokoj. Jedzenie dobre. Polecam w 100%
    • Wady Nie mam zastrzezen. Moze troche lazienka moglaby byc ladniejsza ????

Polecam w 100% Hotel ladny ,czysty Jedzenie dobre. Kazdy wyszuka sobie cos dobrego Cicho, spokojnie. Do morza 5 minut spacerkiem Wielobranzowy market pod hotelem

• Zalety cisza spokój , miła obsługa i przedewszystkim było czysto , osoby wyjeżdżające z dziećmi strasznie narzekały ponieważ brak atrakcji dla dzieci
    • Wady oczekiwanie na pokój 2 godziny śniadania monotonne

lokalizacja hotelu świetna do plaży się szło około 10 min , piękne widoki

Adrian

• Zalety smaczne posiłki obsługa bardzo pomocna blisko do plaży jakieś 5 minut drogi blisko centrum spory wybór drinków
    • Wady śniadania wydawane tylko przez dwie godziny anglicy od 7 rano zajmowali miejsca na leżakach przy basenie

Wylot około 11 z Bydgoszczy. Na lotnisku w zakyntos byliśmy po 2,5 godzinach + plus jedna godzina w związku z mianą strefy czasowej. Transfer z lotniska był bardzo szybko i można powiedzieć że po 15 minutach od odbioru bagażu wyjechaliśmy do hoteli autokarami . Nasz hotel był jako trzeci sam transfer trwał około 15 minut gdyż lotnisko jest bardzo blisko. Około godziny 15:30 zameldowaliśmy się w hotelu. Mieliśmy pokój z prywatnym basen, i tu nawet Pan z obsługi pomógł nam z torbami. Na początku w pokoju unosił dziwny zapach (po jakimś odkażaniu, może ta grecka chemia tak pachnie). Ogólnie czysto łóżko bardzo wygodne, basen mały 1,30 głębokości, czy prywatny do końca nie można tak powiedzieć, bo sąsiedzi widzieli dokładnie czy jest ktoś w wodzie czy nie a na domiar złego nad nami były balkony czego na żadnym ze zdjęć nie było widać, ale wieczorem dobry klimat gdyż główny basen był zamykany o 18 a my mieliśmy możliwość skorzystania z naszego basenu gdzie nikt nam nie przeszkadzał, pokoje jak i basen był codziennie czyszczony. Dziwna jest tylko łazienka jest otwarta dzielona z pokojem. Poz zameldowaniu już dawno było po obiedzie więc nie załapaliśmy się na obiad !!! Jedzenie dobre i smaczne urozmaicone i na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Drinki oczywiście słabsze niż w polsce ale nie było problemu żeby barman dolał nam więcej %, obsługa świetna !!! ogólnie była to nasza podróż poślubna, i nawet otrzymaliśmy pakiet honey moon(butelka wina i owoce), jedyny niesmak to wylot bardzo wcześnie 6:25 zbiór czyli brak śniadania, jedynie resztki z kolacji albo ze snack baru bo ser to już usychał . Jedynie brak jednego obiadu i śniadania był wielkim minusem tego pobytu i o tym nas nikt nie poinformował.

EWA

Pobyt w hotelu zaliczam do bardzo udanych. Pokoje czyste, zadbane dość przestronne. Baseny czyste ciągle sprzątane. Jedzenie bardzo smaczne i zróżnicowane. Obsługa miła i pomocna. Do plaży blisko, do miasta jeszcze bliżej. Ogólna ocena bardzo dobra. Jedynym mankamentem jest bardzo znikomy pobyt rezydentki. Nam zabrakło jej przy meldunku w hotelu. Ogólna ocena bardzo pozytywna.

leszek

• Zalety MIŁA OBSŁUGA JEDZENIE BARDZO DOBRE KOMPLEKS BASENÓW OK.
    • Wady TOALETA RAZEM Z PRYSZNICEM BEZ KOTARY WODA LEJE SIĘ NA ŁAZIENKĘ

OGÓLNIE OK SPOKÓJ WYSOKA KULTURA OBSŁUGI.POLECAM

Czysto, wygodnie, pyszne jedzenie, miła i pomocna obsługa, wystarczająco miejsca przy basenach. Do plaży trzeba kawałeczek podejść ale to około 5-minutowy spacer. Zdecydowanie polecam wycieczki i rejsy do Zatoki Wraku, plażę Xigia, Błękitne Groty, miasto Zante.

Arek

• Zalety jedzenie, obsługa,

Jedzenie bardzo dobre , obsługa również. Dwa baseny, jeden mniejszy drugi większy przy barze. W hotelu sami Polacy i Anglicy. Dla dzieci bilard, lotki, ping pong. Jeżeli chodzi o alkohol to drinki dobre. Barmani robią jakie chcesz bez problemu. Do plaży blisko spacerem może z 5 minut. piaszczysta, woda cieplutka. Polecam przejść się w lewo do plaży przy skałach oraz trochę dalej. Wrocić można miastem. W prawą stronę można dojść do Laganas (przy plaży dużo się dzieje ). Wycieczki braliśmy u Pani Gosi ( jak się wychodzi od hotelu to w prawą stonę może z 200m) siedzi przy stoliku z parasolem. Samochód też załatwiła nam Pani Gosia - 45 euro za dzień. Jeżeli chodzi o zatokę wraku to polecam statkiem Vip ( 4 godziny ) z kąpielą przy jaskiniach. Te dłuższe wycieczki mogą być zbyt męczące. My płaciliśmy 50 euro ( 2osoby dorosłe + dziecko 8 lat). Polecam Xigie, restauracja w kampi z fajnymi widokami, cameo island można dojść z hotelu w około godzinkę przez laganas, miasto zakyntos i wieczorem panoramę zakyntos z góry. Ogólnie bardzo polecam - hotel, widoki. Warto wziąść okulary do nurkowania .

• Zalety Doskonałe jedzenie. Dobre położenie.
    • Wady Brak- tylko głośni Anglicy

Wycieczki polecam zakupić na mieście u Pani Małgosi. Do hotelu najlepiej zabrać swoje ręczniki plażowe.

Bogdan

• Zalety Dobra lokalizacja i standard hotelu dla ceniących wygodę i spokój, smaczne posiłki, miła obsługa.
    • Wady brak istotnych uwag

Był to nasz kolejny pobyt w Grecji i pierwszy pobyt na Zakyntos. Oferta hotelu zgodna z opisem na stronach WWW. Położenie w dobrym miejscu blisko głównej ulicy i 400 m od plaży. Pomimo naszych wcześniejszych obaw pobliskie lotnisko nie stanowi problemu ponieważ samoloty nie są obsługiwane w godzinach nocnych ze względu na żółwie Caretta, które w czerwcu składają jaja na plaży Kalamaki-Laganos. Infrastruktura w bardzo dobrym stanie, zielone otoczenie, bardzo czysta woda w basenach. Standard pokoju w którym mieszkaliśmy dobry jak na greckie 4*. Nowe meble, duże wygodne łóżko, łazienka bez kabiny prysznicowej i bez zasłonki oddzielającej. Nam to nie przeszkadzało, a ?zużyty papier? do kosza to standard w Grecji. Widoczne lekkie ślady wilgoci na jednej ścianie przyległej do łazienki. Klimatyzacja indywidualnie sterowana bez zarzutu. Czujka w drzwiach balkonowych przy ich dłuższym otwarciu wyłącza klimatyzację-fajna sprawa dla beztrosko korzystających z klimy i oszczędność energii. Lokalizacja pokoju nieco gorsza, ale to zależy czy ktoś chce mieszkać w centrum czy na uboczu hotelu. Większość gości to Anglicy, Polacy byli w mniejszości innych nacji nie spotkaliśmy. Wyżywienie bardzo urozmaicone i smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie, obsługa miła, uprzejma i bardzo pracowita. Do korzystania z wycieczek po wyspie polecamy lokalne polskie Biuro turystyczne ?Zante Magic Tours? posiadające ciekawszą ofertę niż biuro podróży Grecos.