Opinie o hotelu Hellinis
Grecja / Korfu

Hellinis: basen

Stosunek jakości do ceny: PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

• Tylko 7 km do Aqualand Corfu - największego aquaparku na wyspie i jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik wydzielony w basenie, możliwość wypożyczenia bezpłatnego łóżeczka dla dzieci do lat 2.
  • Atrakcyjna lokalizacja: na półwyspie Kanoni, ok. 400 m od najpopularniejszego punktu widokowego na Korfu - Mysiej Wyspa.
  • Piaszczysto-żwirkowa plaża w niewielkiej zatoczce z łagodnym zejściem do morza (ok. 450 m od hotelu).

• Zalety Jedyną zaletą tego hotelu jest Małgosia,która pomaga we wszystkim jesli się Ją poprosi .Cała reszta to wielka porażka
    • Wady Małe łazienki,niesamowity smród z szamba i najbardziej nieprzyjemna sprawa to kradzież.Koleżance skradziono słoiczek kremu,a mnie biżuterię,alezorientowałam się dopiero po powrocie do kraju!!!

Hotel położony w dobrej lokalizacji.Plaża niewielka ,ale dla spragnionych słonca może być.Leżaki płatne nawet w pazdzierniku.Stolica w zasięgu ręki, a raczej autobusu nr 2.Wyspa piękna,zielona.

Dorota

• Zalety Idealne miejsce jako baza wypadowa na zwiedzanie wyspy
    • Wady Łazienki do remontu, dla wrażliwych polecam zatyczki do uszu gdyż dość tak słychać samoloty ale ogólnie nie ma dramy.

Hotel to idealne miejsce jako baza wypadowa. Pokoje ok, łazienki do remontu- grzyb i wielkość/szerokość prysznica to kosmos (kabina malutka). Hałas z lotniska może wrażliwym doskwierać ale zabrać z sobą zatyczki i problem z głowy. Jedzenie ok- jest wybór, śniadania jak dla mnie to ok. Rezydentka troszkę zakręcona i trzeba niektóre sprawy niestety nie załatwia tylko wysyła smsa że samemu trzeba to zgłosić (np. w ostatni dzień kolację czy mi przysługuje czy nie musiałam sama to wyjaśnić w hotelu). W hotelu pracuje Pani Małgosia- kobieta bardzo pomocna, załatwi, pomoże, na wszystkie pytania odpowie, bardzo sympatyczna.

LUIZA

• Zalety OBSŁUGA, CZYSTOŚĆ, JAKOŚĆ ADEKWATNA DO CENY

Hotel ok w stosunku do ceny. Osoby wrażliwe na hałas powinny wybrać coś dalej od lotniska. My mieliśmy widok oprócz laguny i basenu na pas startowy. W ciągu dnia ilość lądujących i startujących samolotów wynosiła około 6-8 na godzinę. Dla nas była to super atrakcja niestety wielu to przeszkadza. Basen ok, bez tłoku, wolne leżaki przy basenie dostępne przez cały dzień. Oczywiście klimat robi też Pani Małgosia i Jej Syn. Przesympatyczni ludzie. Bardzo pomocni i życzliwi.

Adam

• Zalety + obsługa jest za klientem w razie jakichś niedogodności + smaczne jedzenie + schludne pokoje + lokalizacja - starty i lądowania samolotów super atrakcja, w pobliżu sławne Kanoni, niedaleko centrum wyspy (stare miasto)

Dobra lokalizacja i jedzenie, super opcja dla aktywnie zwiedzających. Bardzo miła obsługa hotelowa.

Stanisław

• Zalety blisko plaży oraz stolicy.

hotel OK,jedzenie smaczne i w wystarczających ilościach,obsługa miła a szczególnie Pani z Polski,bardzo pomocna.Czyste pokoje sprzątane codziennie.

• Zalety Blisko punktu widokowego i mysiej wyspy oraz przepieknej stolicy wyspy-Kerkyry.
    • Wady Dawno nieremontowane pokoje, Panie sprzątające bardzo sie staraja by byly czyste. Ekstremalnie ciasne lazienki bez wentylacji. Kabina prysznicowa to chyba wymiar 60x60cm-porazka totalna. W opcji ale inclusive drinki wydawane co 15min- i to tylko i wylacznie pojedyncze, nie można np. podwojnego rumu z cola bo manager nie pozwala-Pani rezydentka nie widzi problemu a wrecz popiera taka postawe tlumaczac bijatykami gości - kpina totalna. Rezydentka net holiday to osobny temat: mało profesjonalna, mloda dziwczyna chwalaca sie doswiadczeniem w pracy animatorki.skupiona jedynie na swojej opaleniznie i zbieraniu chętnych na wycieczki, których jest przewodnikiem. Brak jakiegokolwiek profesjonalizmu i wiedzy na temat wykonywanej pracy. Jedynymi osobami ratujacymi wizerunek hotelu jest młoda greczynka-barmanka Estefanija i Pani Manager sali- Polka, pani Małgorzata. Hotelu zdecydowanie Nie polecam. Myslalam,że tego typu hotele nie mają prawa istnieć na rynku, a jednak dałam się oszukać i uwierzyłam w to co mówilo biuro podróży.

Hotel zaniedbany, łazienki straszne. Wersja ale inclusive to kpina.

Zniesmaczona

• Zalety Daje 2 punkty na 10. Pierwszy to Pani Małgosia szefowa jadalni. Mila i sympatyczna,pomocna, chętnie poleciła co warto zwiedzić na wyspie. Drugi punkt to pokój,był ok. W miarę przestronny z klimatyzacją.Niestety łazienka to koszmar.
    • Wady Pierwszy minus- Łazienka wręcz tragiczna.Mala, brudna, stara. Kabina prysznicowa malutka, z kratki podlogowej wylewa sie pianka z kapieli. Mozna zlamac noge. Drugi minus-All inclusive w tym hotelu jest żenujący. Herbaty i kawy mozna napić się tylko do śniadania, Do obiadu i kolacji już wylaczyli urzadzenie zeby wrzatku nie bylo. Zupy na kolacje zamiast na obiad, np kurczakowa...nie dalo sie jej zjesc. Jesli zabraklo ketchupu i musztardy to zanim pojawily się znow na stołówce minęły 3 dni. Posilki monotonne niezbyt smaczne.Codziennie mortadela, mielonka i dziwna kielbasa smazona w plasterkach... Trzeci minus-all inclusive przy basenie kompletna porażka. Jedyne przekąski to ciastka francuskie nie zjedzone ze śniadania. Codziennie te same. Lody jedynie do wyboru 3 galki. Niestety w trakcie naszego pobytu zabrakło 2 smaków i został tylko jeden rodzaj lodów do wyboru. O drinkach podawanych w plastikowych kubkach juz nie wspomne.do wyboru kilka rodzajów alkoholu, który był rozcienczony. A woda podawana w plastikowych kubkach miała dziwny szary kolor a nie była przezroczysta. Czwarty minus- lokalizacja. Brak chodnika który umożliwiałby bezpieczne spacery z dzieckiem. Piąty minus- czystość. Tam w zasadzie jej brakowało nad basenem.stoliki plastikowe niegdyś białe były teraz szare,nie myte od nowości. Sama byłam świadkiem jak małżeństwo zanim polozylo sie przy basenie próbowało je wyczyścić.a wystarczyłoby użyć cif.

Jak wyżej. Ogólnie hotel nie jest wart zaplaconych pieniędzy.Nie polecam. Szkoda denerwować się na wakacjach za własne zarobione pieniądze.

Klara

• Zalety Dobre płożenie dla fanów samolotów. Jedzenie dość smaczne. Blisko centrum Korfu.
    • Wady Polska obsługa hotelu. Standard hotelu. All inclusive. Plaża w pobliżu hotelu. Godziny otwarcia basenu.

Pani w restauracji (Polka), arogancka i w konflikcie z rezydentami. Wypowiada się o nich dość niepochlebienie. Niski standard hotelu, ekstremalnie małe łazianki. All inclusive : biuro podróży oferuje co innego, hotel zupełnie co innego: 1. napoje przy barze serwowane w plastikowych kubkach,przy czym trzeba zachować co najmniej 10 minutową przerwę pomiędzy kolejkami, dostępna uboga alkoholu, napojów, przekąsek oraz lodów. 2. W restauracji kawa (filtrowana) i herbata dostępne tylko do śniadania, w tym czasie niedostępne soki czy wino. Do obiadu i kolacji dostępne soki i wino tymczasem nie ma możliwości napicia się kawy czy herbaty. Plaża w pobliżu hotelu mało atrakcyjna. Basen otwarty tylko w godzinach od 10 do 20. Lokalizacja blisko lotniska to ogromny plus dla miłośników tego typu atrakcji.

Jan

• Zalety Położenie przy lotnisku
    • Wady All inclusive Łazienki Jedzenie Bar przy basenie Pani rządząca na stołówce

Hotel obskorny trochę jak z lat może 90 . . . Obsługa podczas posiłków oraz Pani którą tam rządzi na stołówce niezła franca! Skloca ludzi z rezydentem ale jak rozmawia z rezydentem udaje że jest wszystko w porządku. Dodatkowo all inclusive to totalne nieporozumienie w tym hotelu, nie ma co tego brać wszystko jakby z łaski w barze przy basenie drinki co 10min można brać tragedia! I to jeszcze w plastikowych kubkach! Żenada!

Gość hotelu Hellinis

• Zalety Basen dość spory i blisko do misiej wyspy
    • Wady Mała łazienka, hałas z pobliskiego lotniska, bardzo niedobre jedzenie w dodatku monotonne, okropna obsługa poziom hotelu to 1 gwiazdka,

W mojej opinii hotel nie powinien figurować w ofercie polskich biur podróży, brak w hotelu jakiegokolwiek komfortu wygody. Nie ma ani jednego pozytywnego aspektu, który mógłbym wymienić. Z powodzeniem zasugeruję aby uciekać jak najdalej od tego hotelu.