Opinie o hotelu Hilton Marsa Alam Nubian Resort
Egipt / Marsa El Alam

Hilton Marsa Alam Nubian Resort: obiekt, teren hotelu, basen

• Udogodnienia dla dzieci: miniklub z placem zabaw, specjalnie wydzielony brodzik.
  • Tylko 700 m do prywatnej, piaszczysto-żwirkowej plaży (dojazd busem hotelowym).
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna siłownia, tenis stołowy, szachy, siatkówka plażowa, salon piękności, centrum nurkowe.

• Zalety blisko lotniska (autobusem 30 min), dość blisko prywatnej plaży (10 min pieszo, jest też busik dowożący na plażę), ładna i czysta plaża, leżaki i ręczniki na plażę w cenie. Bardzo ładna rafa koralowa przy plaży.
    • Wady uboga infrastruktura dedykowana dzieciom

Pokoje przestronne i wygodne, każdy z prywatnym balkonem. Czysto. Baseny na świeżym powietrzu, codziennie czyszczone, woda czysta bez nadmiaru chemii. Basen z podgrzewaną wodą. Posiłki urozmaicone i smaczne. Czysta i szeroka plaża, leżaczki w cenie i w ilości adekwatnej. Rafa koralowa przy plaży bardzo ładna i tętniąca życiem - warta zanurkowania lub snorkowania.

Janusz

• Zalety Bliskie położenie od morza, dla osób mających problemy z poruszaniem się kursuje bezpłatny bus między plażą a hotelem. Codzienne w godz. porannych aerobik w wodzie lub na materacach. Wieczorem animacje taneczne.
    • Wady Nie stwierdziłem.

Będąc na plaży można zjeść posiłek bez wracania do hotelu na obiad. Na terenie kompleksu hotelowego znajduje się kilka basenów w tym z wodą podgrzewaną. Idealna czystość w pokojach. Miła i przyjazna obsługa. Część pracowników hotelu zna język polski. Przepiękne widoki, zwłaszcza świat podwodny. Rafy koralowe, mnóstwo wielobarwnych ryb, żółwie. Można pływać między ławicami.

piotr

• Zalety architektura resortu. Wspaniała i pomocna obsługa. Znakomita restauracja . 4 baseny z barami.
    • Wady widać ząb czasu - niezbędny remont. Brak przekąsek między posiłkami. Animator Mario- nachał i gbur!!.

bardzo ładne położenie, fajne domki. czysto!! monotonne animacje, choć animatorzy starają się- szczególnie Bartek Hania Daria i Marina z Minska. Bardzo sympatyczna i pomocna obsługa - nawet ręcznikowy Mohamed opiekuje sie okularami gości . nie ma wyciągania łapy po bakszysz i nachalnych akwizytorów wycieczek. Ładna plaża z rafą. można pograć w siatkę czy w bule.

Jarosław

• Zalety Czystość, sprawna obsługa restauracji., znakomite jedzenie,
    • Wady Kompletne nieprzygotowanie na sytuacje kryzysowe.

Największa zaleta w porównaniu do egipskich hoteli w standardzie 5* to czystość. To pierwszy hotel w którym podłoga w restauracji nigdy się nie lepiła, gdzie naczynia lśniły czystością, a w toaletach pachniało. Kolejna ogromna zaleta to zaangażowanie obsługi. Czy w lobby, czy stołówce głównej zaraz po zajęciu stolika zjawiał się kelner z pytaniem co podać. Napoje do posiłków (bezpłatne) - piwo, wina i napoje gazowane przynoszone były niemal natychmiast. Nigdy też nie brakowało jedzenia. Można było przyjść pięć minut przed końcem posiłku, a i tak był pełny asortyment. Również bary na plaży i przy basenie. Zawsze był facet od wymiany ręczników plażowych. Obsługa - rewelacja. Wystrój hotelu nie "kapie złotem" jest raczej stonowany, zrobiony z rozmysłem w arabskim stylu ...ale bez kiczu. Przepięknie wyeksponowane arabskie lampy i stalowe detale. Położenie hotelu dość dobre. Prywatna plaża bez dostępu do rafy, kawałek dalej plaża ogólnodostępna z łagodnym zejściem i dość ładną rafą. Na środku zatoki podwodna łąka na której zawsze "pasły się" żółwie - rewelacja. Wokół hotelu brak sklepików i handlarzy. Kilka stoisk na plaży i w samym hotelu ...ceny mega wysokie (generalnie całe Marsa jest droższe od innych miejscowości). Zalet wiele. Jednak zdarzyła nam się sytuacja, która zupełnie popsuła ten dobry obraz. Najpierw wysiadło zasilanie w gniazdkach w pokoju. Zgłosiliśmy obsłudze, obiecano naprawić następnego dnia. Na drugi dzień rozpętała się burza i przez kilka godzin lał deszcz. Okazało się, że hotel jest technicznie zupełnie nieprzygotowany na takie zjawiska. Korytarzem płynęły strugi wody, które zalały nam pokój. Światło wysiadło całkowicie. Zalana była również stołówka. Od sufitu oderwały się fragmenty płyt i spadły przy barze. Nastąpił zupełny chaos. Sami przestawialiśmy meble w pokoju, aby nie stały w wodzie i ręcznikami plażowymi wycieraliśmy zalane podłogi. Nie było obsługi, prawdopodobnie ratowali budynek główny. W nocy znów zaczęło padać i zamiast spać znów walczyliśmy z zalewającą pokój wodą. Potem przez kolejne dni nie mieliśmy prądu w gniazdach. Obsługa tłumaczyła się deszczem - mimo, że pierwsza awaria nastąpiła dzień przed opadami. Aby naładować telefony musieliśmy zdemontować lodówkę i podłączyć się do gniazda (jedynego sprawnego). Rozumiem, że deszcz w Afryce jest rzadkością, ale to pokazało jak hotel reaguje na sytuacje wyjątkowe i jak szanuje swoich klientów. Przykro mi, ale muszę ocenić Hiltona negatywnie.

Jarosław

• Zalety Czystość, sprawna obsługa restauracji., znakomite jedzenie,
    • Wady Kompletne nieprzygotowanie na sytuacje kryzysowe.

Jasio

• Zalety Hotel bardzo fajny, super obsługa, bardzo dobre jedzenie, położenie hotelu, piękna rafa.
    • Wady Animacje to jest dno i wodorosty. Poprostu masakra wyciaganie ludzi na siłe z leżak?w.

Hotel bardzo fajny i godny polecenia. Każdy jest bardzo miły i przyjaźnie nastawiony od ogrodnika do kierownika i dalej. Mega plus barmani, najlepsi w Marsa Alam. Rafa super ale trzeba kawałek dojechać albo dojść z buta. Jedzenie to już standard Europejski naprawdę nie ma do czego sie doczepić. Gł?wny minus hotelu "Animacje-Animatorzy" to jest ostre przegięcie wyciaganie na sile ludzi z leżak?w i z baru co 5 minut zawracanie głowy na basenie. Rozwiazanie problemu to jest kolor opasek może już czas w hiltonie pomyśleć o opaskach dla ludzi kt?rzy przyjechali odpoczać i zakladać im takie opaski żeby animatorzy trzymali sie daleko. Poprzednik napisał tutaj sama prawde red club to jest miejsce ktore omijajcie szerokim łukiem!!! Narkotyki, narkotyki, narkotyki itd.!!! Og?lnie Hilton czoł?wka w Marsa Alam. Hotel do polecenia.

Wioletta i Maciej

• Zalety Rafa koralowa. Standard hotelu. Obsługa. Wszystko zgadza się na plus.
    • Wady Animacje... Animatorka Marina z białorusi totalna oszustka, kłamczucha, naciągaczka. Nie mylić z Mariną z Ukrainy. Całe animacje poniżej oczekiwań. Rok wcześniej pobyt w Aurorze- animacje mistrzostwo świata. A szczytem bezczelności jest ich szef niejaki super mario- gbur, cham, pozer i lanser. Mam nadzieję, że szefostwo dbając o wizerunek hotelu coś w tym temacie zrobi .Żal nam tylko kilku dobrych animatorów, którzy muszą robić dobrą miną do złej gry ich szefa.Uwaga na wycieczkę do dyskoteki do portu Galib do red club. Zapewniają all inclusive do 3.30 i obecność turystów z hoteli plus obsługa za 18 dolarów, a w rzeczywistości jest to 1 drink i mnóstwo tubylców, wśród których narkotyli są rozprowadzane z ręki do ręki. Przerażający widok.

Jeśli chodzi o hotel, pokój, wyżywienie, rafę itd z chęcią wrócimy tam ponownie pod warunkiem, że dyrekcja poprawi stan animacji, który odbiega bardzo od standardu hotelu.

• Zalety same zalety
    • Wady animacje

same zalety byliśmy w tym hotelu 2 razy pokoje super jedzenie super plaża super wszystko naprawdę extra no może animacje kuleją

Magdalena Oksiejuk

• Zalety Piękna plaża, super jedzenie, wystrój hotelu i pokoi stylowy

Hotel godny polecenia dla wymagających każdy znajdzie coś dla siebie obsługa hotelu na wysokim poziomie pomocni w każdej sytuacji .

Magdalena

• Zalety piękna plaża

Pobyt przebiegł rewelacyjnie zawsze będę polecać ten hotel czuliśmy się jak w domu.