Opinie o hotelu Hovima Santa Maria

Hovima Santa Maria: basen

• Wylot z Warszawy - Chopin Śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Katowic Śniadania i obiadokolacje

Jacek Demski

Hotel super. Blisko do plaży, barów i dyskotek. Region czysty i bardzo zadbany. Obsługa hotelowa wyluzowana w pozytywnym tego słowa znaczeniu :))) Jeżeli dla kogoś 5 min wolnym spacerem do plaży to długo proponuję namiot NA plaży... piaseczek super, dużo muszli (wyspa wulkaniczna) trzy gwiazdki w Hiszpanii ( szczególnie Santa Maria ) to inna bajka niż np. w Grecji: na plus Hiszpanii oczywiście. Szczerze polecam....

Bartek
    Pobyt: Październik 2009

Dobrze położony, co w tym przypadku oznacza także, iż co prawda w miarę w centrum, ale pobliska ulica nie generuje zbyt dużego hałasu, podobnie zresztą jak knajpy. Do tych ostatnich lepiej wybrać się zresztą nad sam ocean.Do wyboru do koloru(choć dyskotek to faktycznie tam chyba nie było). Sam hotel dość schludny, powiedziałbym solidny. Wejście do pokoju na kartę, niestety raz zdarzyło mi się zgubić, ale portier bez zbędnych ceregieli natychmiast wydał mi nową. W wersji HB zbyt duży odstęp między posiłkami, kolacja dopiero o 19stej. Dodatkowo lepiej nie stawiać się zbyt punktualnie, bo wejście okupowane jest przez wygłodniałych niemieckich emerytów, ale tak 19.15 już jest OK ;)

Citor
    Pobyt: Czerwiec 2010

Hotel w samym centrum rozrywek - udało nam się być podczas meczu finałowego MŚ w piłce nożnej - niesamowita zabawa i radość wszystkich turystów oraz mieszkańców (nie licząc kibiców Holandii) po za tym liczba knajpek przy oceanie ogromna - każdy znajdzie coś dla siebie. a hotel, solidne hiszpańskie 3 gwiazdy, i nie ma żadnych karaluchów. pozdrawiam i jak nigdy nie latam w to samo miejsce to sądzę, iż wrócę na teneryfe, a już z pewnością na kanary.

kitizz
    Pobyt: Sierpień 2008

Wyspy Kanaryjskie są jak pomarańcze . Za komuny kiedy statek z pomarańczami stał na redzie , i za kilka dni miały być w sklepach były rarytasem . Dzisiaj wiem że nic nie zastąpi naszych jabłek .

Pat
    Pobyt: Październik 2009

Hotel, w pełni zasługuje na swoje 3 gwiazdki. Pokoje są duże, z aneksem kuchennym i pełnym wyposażeniem (począwszy od lodówki, kuchenki, a skończywszy na szklankach i sztućcach). Pokoje są czyste, codziennie wymiana ręczników. W hotelu jest basen, leżków jest wystarczająco dużo. Śniadania (bo nasz pobyt był tylko z 1 posiłkiem) są rewelacyjne, ogromny wybór (!!). Obok hotelu sporo pubów, małych knajpek, restauracji. Jeśli ktoś chce zwiedzić Teneryfę i wypożyczy samochód, to może mieć problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, ale w hotelu tylko za 3 euro za dobę, można zostawić samochód w garażu podziemnym. W 100% polecam ten hotel!

anna

ogólnia hotel wcale nie jest zły tak jak pisze moja poprzedniczka. za te pieniądze naprawdę lepszego tam nie znajdziecie.karaluchów żadnych nie widziałam. sprzątane miałam codziennie poza niedzielami ,ręczniki wymieniane codziennie a pościel nie rzadziej niż co trzy dni. jedzenie nie wiem jakie bo miałam opcję ,,bez wyżywienia,, obsługa hotelowa bardzo miła,zgłoszoną przezemnie usterkę naprawili w ciągu 15 min.rozrywek w hotelu rzeczywiście nie wiele ,jak ktoś jedzie na urlop po to ,żeby balować niech się wybierze do Las Vegas a dla tych mniej wymagających Playa de las Americas całkowicie wystarczy.Plaża wulkaniczna trochę przepełniona ale bywałam na gorszych . Teneryfa jest cudowna ,byłam na wyspie dwa tygodnie i nie zdążyłam wszystkiego zobaczyć . Polecam wszystkim ,jedżcie tam bo warto

Magdalena
    Pobyt: Lipiec 2009

hotel połozony jest około 250m od plazy, zejście z górki. Dookoła hotelu cisza, spokój i nuda !!!!! Podkreślam NUDA !!!!! nic się nie dzieje !!!! Żadnych atrakcji !!!! TRAGEDIA !!! Jesli ktoś nastawia sie na imprezy i zabawe to niech zapomni..... pobliskie sklepiki i kramy z pamiatkami zamykają o 21.00. Do pobliskiego Playa de las Americas jest piechota około 1km, taxi za około 5-6 Euro. Ale tam poza 4 dyskotekami dla Brytyjskich małolatów tez nie bardzo można znaleźć jakiekolwiek atrakcje !!!! Więc jesli ktoś nastawia się na nocne zycie to na pewno nie tam !!!! UWAGA !!!!! na KARALUCHY !!!!!! jest ich wszędzie pełno !!!! zdazaja sie w pokojach (my mielismy lokatora na gapę) i sa ich ogromne ilosci na ulicach - zwłaszcza wieczorem.

Magdalena

Drodzy podróżnicy, wróciłam właśnie z Teneryfy z hotelu Santa Maria i z ogromna przyjemnościa podzielę sie z Wami swoja opinia, która niestety nie pokrywa się z wiekszościa informacji jakie znalazłam w internecie i którymi kierowałam sie przy wyborze tegorocznych wakacji. Nie jestem osoba marudna i wymagającą, zalezy mi jedynie na czystym pokoju, smacznym jedzeniu i miasteczku które może zaoferować jakies atrakcje wypoczywającym turystom. Ale po kolei: 1. POŁOZENIE HOTELU hotel połozony jest około 250m od plazy, zejście z górki, ale wejście po całym dniu opalania odczuwane jest nie jak wejście pod górke a jak pod górę. Dosyć meczące dla starszych osób. Dookoła hotelu cisza, spokój i nuda !!!!! Podkreślam NUDA !!!!! nic się nie dzieje !!!! Żadnych atrakcji !!!! TRAGEDIA !!! Jesli ktoś nastawia sie na imprezy i zabawe to niech zapomni..... pobliskie sklepiki i kramy z pamiatkami zamykają o 21.00. Do pobliskiego Playa de las Americas jest piechota około 1km, mozna tez podjechać taxi za około 5-6 Euro. Ale tam poza 4 dyskotekami dla Brytyjskich małolatów tez nie bardzo można znaleźć jakiekolwiek atrakcje !!!! Więc jesli ktoś nastawia się na nocne zycie to na pewno nie tam !!!! 2. HOTEL sam hotel całkiem sympatyczny, ładne pokoje, dośc przestronne, z aneksem kuchennym... i na tym kończą sie plusy. SPRZATANIE - codziennie, ale tak niedokładne, że cięzko to opisac. Na naszym balkonie (od strony basenu) przylatywały gołębie i zostawiały odchody - przez całe dwa tygodnie tylko ich przybywało, bo sprzataczka nie wyczyściła tego ani razu!!! Wymiana ręczników co 2-3 dni, a zmiana pościeli raz na 2 tygodnie. BRAK KLIMATYZACJI to także duzy minus. jesli ktos nie lubi duchoty w pokoju to nie powinien wybierać hotelu bez klimy. Santa Maria oferuje wiatrak nad łożkiem - mi to wystarczało, ale mężowi juz nie :) W opisie hotelu znajduję sie informacja o 3 BASENACH co jest chyba jakims żartem. Basen jest ale jeden, podzielony na 3 komory (jedna wiekszą, brodzik dla dzieci i kawałek oddzielony dla podgrzewanego basenu na zimę). DYSKOTEKA o której także mowa w opisie hotelu jest zamknieta na kłodkę i po dyskotece pozostał tam jedynie napis nad drzwiami. ANIMACJE to kolejna porazka tego hotelu. Mam porównanie z animacjami jakie miałam przyjemność oglądać w Egipcie, stad może mam troszke wieksze wymagania, ale jesli ktoś nastawia sie na dobra zabawę na terenie hotelu, to może gdzieś tak, ale na pewno nie w Santa Maria!!! JEDZENIE w hotelu może być. Jestem dość wybredna ale każdego dnia udawało mi się znaleźć coś smacznego czym moglam sie najeść. Zawsze było do wyboru mięso, ryba, pizza, owoce morza. Sniadania oczywiscie codziennie takie same, ale dośc duzy wybór, więc każdy znajdzie coś dla siebie. INTERNET w hotelu jest przy recepcji. 5 komputerów na żetony !!!!!!!!!!!! 1 EURO za 10 min. Strasznie drogo, zwłaszcza ze 20m od hotelu jest kawiarenka gdzie 1h kosztuje 1,5 Euro. 3. PLAŻA jeśli o mnie chodzi to byłam wyjątkowo niezadowolona, ale to już rzecz gustu, bo wiem że są osoby które takie plaże bardzo lubią. Dość szeroka i w miarę długa plaża, ale sporo ludzi zarówno na plazy jak i w oceanie (ja tego nie cierpie). Jeden obok drugiego. Piasek CZARNY i strasznie goracy. Lezaki na plazy płatne (komplet 2 leżaki i parasol 15 Euro za dzien). i na koniec informacja którą żadko mozna znaleźć na forach a juz na pewno nie mam jej w zadnym z katalogów---> UWAGA !!!!! na KARALUCHY !!!!!! jest ich wszędzie pełno !!!! zdazaja sie w pokojach (my mielismy lokatora na gapę) i sa ich ogromne ilosci na ulicach - zwłaszcza wieczorem. OGÓLNE WRAZENIE bardzo slabe. Wrocilam bardzo rozczarowana i z pewnoscia nie bede polecala tej wyspy swoim znajomym! jesli ktos chcialby uzyskac dodatkowe informacje chetnie odpowiem mb.style@op.pl

katarzyna galaj

hotel w bardzo dobrym polozeniu!!! tylko wiatrak glosno dzialal ale i tak bylo super!!!!!

witkania
    Pobyt: Czerwiec 2009

Bardzo dobre położenie hotelu - wszędzie blisko a jednocześnie nie przeszkadza zgiełk związany z życiem nocnym. Dobrze wyposażone pokoje i aneks kuchenny. Pokoje sprzątane codziennie(nie zapomnieć o napiwku dla sprzątaczki). Baseny i teren przy nich wystarczająco duże i utrzymane w czystości. Minusem jest brak klimatyzacji i słaba wentylacja w łazience. Jedzenie smaczne, urozmaicone i w ilości bez ograniczeń. Piękne widoki(pokój na 5 piętrze) z balkonu na ocean a z drugiej strony z tarasu na góry.Wiele atrakcji do zwiedzania (najlepiej wypożyczyć auto i zwiedzać samemu).Świetne miejsce do wypoczynku. Polecam!