Opinie o hotelu Hovima Santa Maria
Hiszpania / Teneryfa

Hovima Santa Maria: basen

Pobyt: Grudzień 2007

Bardzo fajny hotel, w niezbyt głośnym miejscu, nie za blisko plaży ;) W sam raz. Polecamy!

Iwona
    Pobyt: Czerwiec 2008

elguz
    Pobyt: Kwiecień 2008

Anita
    Pobyt: Wrzesień 2007

Hotel o dość dobrej lokalizacji w Playa Las Americas, wszędzie można stąd dojść, do ładnych plaż, do sklepów i restauracji. Atrakcyjny niewątpliwie cenowo, jedna z niższych cen na Teneryfie, jeśli chodzi o hotele, szczególnie w tym położeniu. Pokoje nawet sympatycznie urządzone, łazienka ok. Czystość w miarę. Miałam okna z widokiem na plac budowy. Nie ma możliwości zaparkować w pobliżu hotelu, wynajęcie samochodu staje się problemem, ale dość sprawnie można dostać się w różne ciekawe miejsca autobusem. Jedzenie do niczego, ja osobiście bardzo się zatrułam, musiałam wzywać lekarza, samodzielnie z recepcji, gdzie recepcjonista wykręcił mi numer telefonu i podał hiszpańskojęzycznego lekarza, który dotarł dopiero po 6 godzinach i z powodu odwodnienia proponował pobyt w szpitalu. Pani rezydent z biura Scan Holiday nie udzieliła mi pomocy pomimo próśb o kontakt z lekarzem. Proponuję raczej pobyt bez wyżywienia!

Tariq
    Pobyt: Kwiecień 2008

Pobyt: Luty 2008

Chętnie odpowiem na wszystkie zapytania oraz prześlę zdjęcia hotelu, plaży i okolicy. To był wspaniały urlop... Wracamy, ale na 14 dni w sierpniu.

mamamilki
    Pobyt: Czerwiec 2007

Fatalnie trafililiśmy, bo akurat remontowali drogę pod naszym oknem od 7.00 rana. Generalnie gdyby nie ten remont i brak miejsc na parkingu pod hotelem (wypożyczyliśmy samochód na 3 dni i nie było go gdzie zaparkować) to nie ma się do czego przyczepić. Zaznaczam jednak, że jestem turystką niewymagającą i nastawioną na zwiedzanie, atrakcje w hotelu mnie nie rajcują...

Byłem w hotelu Santa Maria w marcu 2008r. Spędziłem tam 2 tygodnie i oprócz lokalizacji hotel ten niema nic ciekawego do zaoferowania. Polacy są kwaterowani do podziemi hotelu - np. anglicy których jest tam najwięcej - są jakto tłumaczy obsługa hotelu "przypisywani przez rezydentów" na wysokie piętra. To jeszcze jest nic... jakie było me zdziwienie, gdy rano obudziłem się i poszedłem do kuchni....a tam na aneksie kuchennym chodził sobie po moich opakowaniach z jedzeniem karaluch wielkości połowy dłoni. Tego było już za wiele, zadzwoniłem prosto do Poznania do siedziby firmy ECCO HOLIDAY - organizatora wycieczki informując o sytuacji. Zostałem poinfomowany o kontakcie z rezydentką.... czyli wszyscy umywają ręce. Ostatecznie zmieniłem pokój po 2 dniach na inny, firma ani rezydentka nie raczyła nawet skontaktować się ze mną. Jeśli niechcą Państwo przeżywać podobnych historii radzę zdecydowanie zmienić organizatora wycieczki - moim napewno już nigdy niebędzie.

Ginger
    Pobyt: Grudzień 2007

Jedzenie fatalne! Na śniadanie przez cały pobyt serwowano nam cały czas to samo (jajka smażone, bekon, parówki itp.) Wielkanoc nie różniła się w niczym od zwykłego dnia (chodzi mi tutaj o jedzenie). Na kolację napoje serwowane były i owszem, ale... płatne. Nikt o tym wcześniej nie wspominał. Polecam Maderę (tam można było się "opić" do bólu bezpłatnie. Na drugi raz wykupiłbym samą wycieczkę bez jedzenia. Pokoje nas mile zaskoczyły, ale jakbym miał się czepiać to mikrofalówka była zepsuta. Znakomicie urządzony aneks kuchenny z wszelkimi wygodami. TV i internet płatny dodatkowo.

Chris
    Pobyt: Styczeń 2008

Zdecydowanie polecam pokoje rodzinne, przestronne i funkcjonalne, niestety mieszkanie od strony ulicy wiąże się z koniecznością akceptacji hałasu, związanego z ruchem samochodowym ( główna jednokierunkowa droga przejazdowa przez kurort) oraz muzyki dobiegającej z restauracji znajdujących się na pierwszym i drugim poziomie hotelu (kończą grać ok 3.00). Mimo tego hotel polecam ze względu na przyzwoite warunki w stosunku do ceny.