Opinie o hotelu Jaz Mirabel Beach Resort
Egipt / Sharm el Sheikh

Jaz Mirabel Beach Resort: basen

• Basen z podgrzewaną wodą w sezonie zimowym
  • Plaża piaszczysto-żwirowa, szeroka, bezpośrednio przy hotelu
  • Rafa koralowa przy plaży (zalecane obuwie ochronne)

Kamil
    Pobyt: Marzec 2014

• Zalety Położony na piaszczystej plazy. Molo niestety jest zamknięte z uwagi na prace remontowe. Spa-jacuzzi,sauny w all inclusive,piękna Promenada , pyszne jedzenie, super uprzejmy personel, fajne baseny w tym z podgrzewana woda-polecam!!!! Rafa tez jest!
    • Wady Zamknięte molo na końcu jego trwają prace remontowe.na szcźescie można na nie wejść i pospacerowac.jest wejście do rady

To jest najlepszy hotel w którym byliśmy od samego początku naszych pdrozy. A trochę tych hoteli sie przewinęło. Nie pozostaje nadać temu hotelowi najwyższe noty.piekny hotel, pyszne jedzenie mieszanka kuchni orientalnej i europejskiej, świetny serwis, czysto, piękne ogrody, Promenada, molo, plaża piaszczysta można iść bardzo dalego tj w kenii. Cudną rafa i rybki. Napewno tam wrocimy!

Mariusz
    Pobyt: Sierpień 2013

Hotel może się podobać Czysty z ładną plażą Wygodne pokoje Świetne jedzenie Tylko Polacy są traktowani jak gorsza kategoria klientów. Położony z dala od miasta (30km do centrum), co dla mnie było atutem. Dojechać można taksówkami (7$) lub busami (musiałem zapłacić 10LE, lokalni płacą 1-2LE w zależności od długości jazdy). Wystrój mi się spodobał, było czysto i cały czas było widać sprzątających i ogrodników, a baseny, wbrew temu co tu przeczytałem, były czyste, chlorowane, sprzątane od 19.00 prawie przez całą noc. Pokoje wygodne i czyste, sprzątający codziennie wymieniał pościel, mył podłogi, łazienkę, wymieniał ręczniki (wystarczyło 5EUR). Plaża szeroka, z drobniutkim żwirkiem, woda płytka, daleko od brzegu. By popływać należało odejść nieco na zachód. Rafę najlepiej oglądać podczas odpływu i przy małej fali, przy wraku statku. Pomostem (najdłuższy w Szarm) można się było bezproblemowo poruszać, choć był "zamknięty". Do tego można uprawiać wszelkie sporty wodne (gdy nie ma turystów warto targować). W hotelu dostępne jacuzzi, sauny, siłownia (polecam, warto). Bardzo dobre i różnorodne jedzenie w dwóch restauracjach. Nie polecam natomiast fast foodów, serwowanych w dwóch barach przy basenach. W jednej z restauracji wymagane do kolacji dress code (panowie długie spodnie). I tutaj niestety zgrzyt - ZŁE TRAKTOWANIE POLAKÓW. Zawsze byliśmy obsługiwanie ostatni w kolejce, a naczynia zabierane na wyraźne żądanie. Trochę lepiej było w rodzinnej restauracji. Tak samo traktowano Polaków przy basenach i na tarasach podczas wieczornych pseudo animacji. Niestety, animacje też należały do mało ciekawych i głównie dla dzieci, a dwoje z trojga animatorów znało tylko rosyjski. Są jeszcze inne restauracje i dyskoteka, niestety od 24.00 do 2.00. Można także korzystać ze zjeżdżalni. Jeszcze napoje- tych było pod dostatkiem, a wody butelkowanej zostało w pokoju 5L. Drinki i piwo od rana do 24.00 w barach i przy plaży. Ogólnie polecam hotel. Obsługa była miła, mimo to i dla nich ważniejsi byli Brytyjczycy i Rosjanie.

Kris
    Pobyt: Sierpień 2013

Byłem 3 tygodnie temu w tym hotelu z moją dziewczyną. Pierwszy szok,to kolor opasek. Polacy,Rosjanie mają ten sam kolor, czyli brązowy. Oczywiście są inaczej traktowani niż Anglicy lub turyści z bloku zachodniego, którzy maja opaski koloru niebieskiego.Kolejny szok, to brak możliwości kąpieli w morzu, już nie wspomnę o rafie, której praktycznie tam już nie ma. Masz ochotę ponurkować? Musisz zapłacić 5 dolców w innym hotelu, by wejść na pomost i zobaczyć szczątki rafy, gdyż hotelowy pomost nadal jest w budowie- Skandal.

Maria
    Pobyt: Sierpień 2013

Super hotel. All incl. 24h. Urozmaicona kuchnia. Dobra obsługa. Czysto!! Z czystym sumieniem polecam!

miro
    Pobyt: Lipiec 2013

Słabe wi-fi,małe stołówki,po godzinie kolejki przed,bary przy basenie typowe fast foody,małe porcje napojów,resztę chcą na siłę sprzedać za kasę do pokoi,duzo obcokrajowców,najwięcej anglików,mili ludzie ale nudni jak flaki z olejem,tylko pisza smsy i czytaja ksiązki opalając się.Gdyby nie nastu polaków którzy tak gdzie mozna było pograli w water polo ,łuki,tenis to nikt nie byłby zadowolony,może to nasza natura?Rafa jest ale gdzie?molo w remoncie w szczycie i karza iść samemu aby sie chyba utopic w zimnej jak lód wodzie,obok wszystkie hotele maja pilnowane zejścia a tu klapa.Rezydenci polscy to dno,wyganiaja na ulice jak sie nie kupi drogich wycieczek bo inni(czytaj obcokrajowcy) płacą więcej.

Bettii
    Pobyt: Czerwiec 2013

Hotel bardzo dobry,gorąco polecam.Wspaniałe miejsce na spokojny wypoczynek.

Delfin
    Pobyt: Maj 2013

Bardzo dobry hotel. A to mój 5 wyjazd do Egiptu. Najlepszy hotel w jakim byłem w Egipcie. Plusy: bardzo dobre jedzenie a przede wszystkim świeże, a nie jak w innych hotelach jak coś się nie zje na śniadanie to później je się to w sałatkach prze kilka dni. Wybór potraw też duży ale w tej kwestii to były różne opinie. Były m.in owoce morza, sushi, krewetki, dużo robią przy tobie kucharze. Dla mnie jak jest 10 dan gorących do wyboru, świeże warzywa i owoce to gra. Były 2 główne restauracje. jedzenie to samo ale w jednej bez dzieci i wymagany lepszy strój (długie spodnie, zakryte buty). W restauracjach tez nigdy nie było tłoku. Oddzielne stoliki dla dzieci - jak ktoś chce, bo głownie siedziały razem z rodzicami. Hotel duży ale nie czuć ogromu gości - 2 duże baseny kilka mniejszych. Nigdy nie było problemów z leżakami. W hotele głownie Anglicy i Rosjanie ale że tak powiem co pierwszy raz mi się zdarzyło nie hałaśliwi. Tak wiec spokój. Bardzo dużo dzieci w wieku do 6 lat. Hotel ma słabe animacje - gimnastyka poranna, popołudniowa, waterpolo, wieczorem jakieś śpiewy i mini disco z animacjami dla dzieci. o 24 do 02.00 dyskoteka ale bardzo mało ludzi. Drinki w disco płatne ok 7 dolarów piwo, 10 dolarów alkohol. Słaby a właściwie brak dostępu do morza. Chyba ze ktoś za dostęp do morza uważa kąpanie się niecce 80 cm wody. do prawdziwego morza z 800 metrów po starej suchej rafie ale jak się już dojdzie to prądy i fale takie, ze strach wchodzić, mimo ze bardzo dobrze pływam. Pokoje kilka typów. Sugeruję dopłacić i wziąć SUPERIOR z widokiem na basen lub morze. Pokoje STANDARD są w gorszej części ze słabym widokiem i o wiele mniejsze. SUPERIOR mają dodatkowa część z przesuwanym drzwiami gdzie stoją 2 sofy i mogą tam spać spokojnie dzieci. Obsługa w 90% sympatyczna ale jeden kelner robił cały czas problemy i coś tam gadał pod nosem. Część anglików ma inny kolor opasek ALL INCLUSIVE - podobno szerszy program, najprawdopodobniej bezpłatne restauracje tematyczne. Jest bezpłatny internet w hotelu WI-FI, działa w lobby i na balkon

BiT
    Pobyt: Maj 2013

Generalnie fantastycznie, spędziliśmy w części Club 14 dni ( zaznaczam ze to był nasz wybór na miejscu mogliśmy wybrać dowolny pokój) nie jest to normą. Cały obszar podzielony na 3 części z wyraźnym podziałem funkcji. Club - chillout. cicha muzyka z głośników ledwie słyszalna 3 baseny w tym 1 podgrzewany i 1 dla najmłodszych. 2 bary nad basenem oraz bar w lobby. Oraz restauracja Cactus. ( uruchamiana przy większej ilości gości) generalnie - oaza spokoju :) Cześć Park z animacjami nad basenem, aquaparkiem, barami nad basenem oraz restauracją główna . Na tarasie Lobby baru Parku wieczorem animacje. Goście Park i Club wymiennie korzystają z całej infrastruktury. Oczywiście do dyspozycji jest również SPA, duże jacuzzi, sauna parowa i zwykła w cenie. Część Beach normalnie jest niedostępna w ramach all dla gości Club i Park, nam jednak było dane korzystać ze wszystkiego i powiem że wyżywienie niczym się nie różni, obsługa jest bez zastrzeżeń acz większa ilość gości powoduje, że kelnerzy nie znajdują czasu na dłuższy kontakt z klientami. Restauracje la'carte bez zastrzeżeń - najpopularniejsza włoska my jednak woleliśmy Zen. Obsługa w Club na najwyższym z dotychczasowych poziomów spotkanych w Egipcie (wymiana sejfu trwała 15 minut od zgłoszenia awarii) a sprzątanie nie ograniczało się do przejechania mopem podłogi! Plaża jak większość w Sharmie, dotknięta przypływami do rafy spory kawałek. Różnorodność pozwala znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce w którejś z części więc hotel - dla wszystkich! Bardzo mało polaków, przeważają Anglicy, trochę Rosjan i innych narodowości POLECAMY i niedługo wracamy.

Izabela Jarzyńska

Mam wrażenie ,że hotel od czasu innych wpisów zmienił się. W pokoju który dostałam był porządek nie miałam jakiś ambicji gdzie ma być bo i tak nie przewidywałam ,że będę w nim siedzieć tylko nocować.Zgodnie z umową pokój był sprzątany kiedy prosiłam zostawiałam 1$ i miałam kwiatki i łabądki z ręczników a pokój był super sprzątany łącznie z odstawianiem łózka bo raz przyszłam w czasie sprzątania.Sama infrastruktura wypoczynkowa super. 2 baseny podgrzewane fantastyczna woda! Zajęcia z animatorami ćwiczenia na lądzie i w wodzie ,zajęcia wieczorne bardzo ok.choć mało zajęć wciągających osoby samotne.Jedzenie pyszne ,ładnie podawane ,różnorodne część potraw zmieniana np. raz w tygodniu było suchsi ,raz gril. Obsługa zwłaszcza w el Nakheel nadzwyczajna ,dyskretna ,usłużna ,uśmiechnięta. Wszędzie czysto. nawet kiedy byłam jakaś akcja była ,że wszyscy sprzątali łącznie z menedżerami. W barach przy basenie drinki i inne napoje pycha.Personel miły ale przynajmniej wobec mnie nie nachalny. Jedyny minus i to raczej dla mojej córki to wolno działające i tylko w lobby Wi-Fi.

Hanna

Hotel nie zasługuje absolutnie na 5 gwiazdek. Sprzątanie tylko po wierzchu, wokół brud taki już stary i zaschniety. Meble w pokojach to staroście. W restauracjach tez nie najlepiej. Owszem załoga miła, oczekujące na bakszysz , nie dasz nie licz na nic. Cały personel nastawiony wyłącznie na dorobienie napiwkami, cwaniaki i spryciarze. Poza hotelem jeszcze gorzej nie ma co robić i gdzie pójść, a walajace sie śmieci odstraszają. Stanowczo hotel odradzam, w ogóle odradzam wyjazd do Egiptu, przyjechałam strasznie chora, mimo iż bardzo przestrzegalam zasad higieny.