Marabout
Tunezja

Marabout: basen, aquapark

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: sala gier, plac zabaw, brodzik.
  • Aquapark ze zjeżdżalniami.
  • Atrakcyjna lokalizacja: w ogrodzie palmowym, w sercu Sousse, ok. 2 km od historycznej mediny, tuż przy szerokiej plaży.

Andzia

• Zalety Blisko plaży
    • Wady Brudno , smród

Nie polecam tego hotelu, w 2010 roku byłam w hotelu Riad Palms - to jest dopiero hotel

Bettina

• Zalety Super obsługa Świetne baseny Zadbane pokoje

Miejsce godne polecenia obsługa przemiła jedzenie różnorodne Blisko morza Blisko dyskotek co jest plusem dla młodzieży Miejsce urokliwe , animacje wieczorne urozmaicone ciekawe dla dzieci i dorosłych Chciałoby się powiedziec wiele ale najlepiej po prostu samemu tam być Pierwszy raz odwiedziłam tunezje w sierpniu tego roku , drugi raz w październiku! I już tęsknie za tym miejscem i tym krajem W przyszłym roku zawitam ponownie Z czystym sercem polecam osobą które pozytynie podchodzą do życia (jak ktos chce znaleźć minusy dopatrzy się wszedzie ;) ale nie o to chodzi w życiu )

Ronald

• Zalety Lokalizacja.Plaża.Obsługa / Monika polska recepcjonistka- bardzo kompetentna/
    • Wady Standard tunezyjski - ale o tym wiedziałem przed wylotem

Hotel z doskonałą lokalizacją. Doskonała obsługa recepcyjna w wykonaniu polskiej Recepcjonistki. Plaża chyba najlepsza w całej Tunezji. Obsługa na wysokim poziomie na każdym stanowisku, natomiast należy brać poprawkę że pobyt w /Tunezji to nie Lazurowe Wybrzeże i gościom z tendencją do fochów - odradzam.

Małżeństwo

• Zalety Wszystko mi się podobało. Obsługa rewelacja,bardzo miła i pomocna. Ja zakochałam się w Tunezji i napewno tam wrócę. Tylko następnym razem zabierzemy tam dzieci. Polecam wszystkim z całego serca

Justyna

• Zalety Bliskość plaży, aquapark, odległość od centrum.
    • Wady Wiek ????

Hotel Marabout to ciekawa opcja dla osób, które szukają dobrego stosunku jakości do ceny. Nie oszukujmy się, ale 3 tunezyjskie gwiazdki to nie Hilton i ważne jest, aby osoby, które nigdy nie były w Tunezji przed wyjazdem zapoznały się z ?klimatem? tego miejsca. Hotel ma już swoje lata i część wyposażenia wymaga wymiany. Mój pokój był mały, prysznic nieszczelny, drzwi balkonowe nie domykał się, a mrówki urządziły sobie szlak komunikacyjny przez środek sypialni. Ale pokój był sprzątany codziennie, ręczniki wymienione, gorzej z pościelą - dwa tygodnie ta sama. Jedzenie w restauracji było przyzwoite, faktycznie mięsa nie było zbyt wiele, ale jeśli ktoś nakłada sobie 3 pełne talerze, a potem połowę wyrzuca, wcale braki nie dziwią. Byłam w Tunezji 4 raz, 3 raz w tym hotelu i były to naprawdę fajne 2 tygodnie.

• Zalety czysto,blisko plaża
    • Wady posiłki

Właśnie wróciliśmy z wakacji i chętnie też podzielimy się swoimi obserwacjami i przeżyciami. Plus dla basenów czyszczone codziennie, zjeżdżalnie wyglądają atrakcyjnie do momentu zjazdu czuć każde łączenie (wiele ofiar z rozbitym łukiem brwiowym).Blisko plaża jednak ostatnie 3 dni wyglądała koszmarnie pełno śmieci. Pokoje sprzątane codziennie wiec bez zarzutów. Jedynym dużym minusem w tym hotelu są posiłki. Wiem ze to tylko 3 gwiazdki no, ale pomimo tego nie sadziłam że trzeba będzie stać przy pustym bemarze i czekać aż łaskawie kucharz "rzuci jakieś mięso" na stołówce codzienna walka o jedzenie bo już tak to trzeba było nazwać, deser wydzielany po kawałku i rzucany jak psu na talerz. brakowało sztućców talerzy nawet filiżanek. Wieczorne animacje monotonne i minus za brak animacji w ciągu dnia na basenie . Niestety ale nie wróciłabym tu drugi raz.

Eliza

• Zalety Blisko plaży
    • Wady Brak pilotów do telewizora

Hotel ogólnie oceniam dobrze. Pokój mieliśmy od strony innego hotelu. Nieduży, codziennie sprzątany, klimatyzowany. Widok z balkonu niezły, choć trawnik mógłby być częsciej sprzątany. Jedzenie trochę monotonne, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obsługa przy dużym obłożeniu nie nadążała sprzątać ze stołów. Największy syf na stołach i ogromne ilości jedzenia zostawiali Rosjanie i miejscowi. Basen ok, leżaków starczało dla wszystkich. Plaża piaszczysta, trochę rzadko sprzątana. Leżaków i materacy nikomu nie brakowało. Nie trzeba było rano ich rezerwować. Kelnerzy i obsługa miła i uśmiechnięta. W recepcji trudno coś załatwić, pomimo że pracuje tam Polka. Spaloną żarówkę musiałam wymienić sobie sama, drugiej już się nie doczekałam. Codziennie pytałam o pilota do telewizora, ale nigdy go nie było, programów nie można było przełączać, gdyż wyrwane były przyciski. Jednak wszystkie te problemy rekompensowała nam pogoda i piękne morze. Polecam dla mało wymagających.

Dawid

• Zalety Położenie przy plaży, zjeżdżalnie, czystość w hotelu, bezpieczeństwo
    • Wady Hałas z pobliskiej dyskoteki, bardzo monotonne jedzenie, animacje

Pobyt w hotelu we wrześniu 2018 okazał się dość udany. Na plus bardzo blisko plaża (niestety niezbyt czysta - dużo papierosów i innych drobnych śmieci). Osoby z obsługi na plaży niezbyt przyjemne (około 17 musieliśmy oddawać materace spod leżaków). Prywatna plaża pilnowana przez ochroniarzy. Co do basenów to OK - codziennie czyszczone, jest mały basen dedykowany dla dzieci. Jedyny minus dla zjeżdżalni - podczas zjazdów czuć każde łączenie, nie jest to zbyt komfortowe. W weekendy widać większe zagęszczenie ze strony Tunezyjczyków, ale nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Jedzenie smaczne, ale też bardzo monotonne. Nie ma dużego wyboru i posiłki codziennie są takie same. Co do pokojów - PRL, ale w końcu na wakacjach się w pokoju nie siedzi więc to nie problem - pokoje były codziennie sprzątane, ręczniki i pościele zmieniane. Jedynym problemem może być pokój z widokiem na basen - hałas tam musi być mega duży nawet w nocy. Sama okolica bardzo ładna, można spokojnie zwiedzać samemu i poruszać się po okolicy pieszo czy taksówkami. Miejscowi bardzo szanują turystów, są dla nich bardzo mili i pomocni. Nie ma się czego obawiać.

ANDRZEJ

• Zalety same zalety ,,,, ludzie opamietajcie sie ma tylko 3 gwiazdki

bylem w tym hotelu w maju /bylo super mniej ludzi/ bylem tez poczatek wrzesnia pobyt tygodniowy tez bylo super ,troche wiecej turystow ale to wszystko mozna ogarnac,naprawde nie bylo zadnego problemu z jedzeniem z miejscem na plazy,przy basenie czy tez lezakami. Nie rozumiem tych co narzekaja---- ten hotel ma 3 gwiazdki jak chca luksusow niech zaplaca 2 razy drozej a nie zaplaca tysiaka i wielce wymagaja. Napewno wroce do tego hotelu i to nie raz hehe ,pozdrawiam wszystkich.

Adam

• Zalety Blisko do miasta, cisza i spokój od zgiełku ulicznego.
    • Wady Wyżywienie nie zbyt atrakcyjne, monotonne chociaż głodnym się nie chodziło.

Spędziliśmy tam tydzień we wrześniu. Obsługa hotelowa i rezydentki miła. Warto skorzystać z proponowanych wycieczek - są ciekawe i można poznać Tunezję "od środka".