Opinie o hotelu Mareblue Beach
Grecja / Korfu

Mareblue Beach

• Dla dzieci: plac zabaw, miniklub.
  • Piaszczysta plaża z 3 zatokami.
  • Dobra lokalizacja: 500 m do tawern i sklepów, 56 km do Acharavi, 7 km do Kassiopi, 36 km do Korfu.
  • Spokojne położenie i piękny widok na morze.

Klaudyna

• Zalety PRZEPYSZNE JEDZENIE, jeszcze w żadnym hotelu, w którym byłam w wersji All Inclusive jedzenie nie było tak urozmaicona, a co najważniejsze intensywne smakowo
    • Wady Daleko od jakiegokolwiek centrum, na pewno nie hotel dla osób szukających nocnego życia w okolicy. Raczej cisza spokój i piękne widoki.

Polecam. ! Naprawdę dla samego kucharza można jechać do Mareblue.

Urlopowicze

• Zalety trzy baseny, w tym jeden dla dzieci i jeden \"spokojny\" gdzie słychać spokojną muzykę, dla ludzi chcących odpocząć od wrzasków dzieci

W hotelu spędziliśmy tydzień, ponieważ był to nasz pierwszy wyjazd na wakacje z małym dzieckiem (8 miesięcy) zależało nam, aby wybrać hotel o odpowiednim standardzie. Nie zawiedliśmy się. Pokoje czyste, ręczniki i pościel codziennie wymieniane. Nawet pościel w łóżeczku dziecięcym :) Mimo naprawdę licznej rzeszy gości nigdy nie było sytuacji, że brakowało jakiejś potrawy, ponieważ były uzupełniane na bieżąco. Jedzenie bardzo smaczne i różnorodne. Hotel pięknie położony, bardzo blisko plaży, a w zasadzie dwóch. Do dyspozycji gości są trzy baseny, jeden dla dzieci, drugi rekreacyjny i trzeci "cichy" dla chcących odpocząć w spokoju. Estetyczne obejście, urocze alejki. Jako jedyny minus można wskazać brak ogólnodostępnego darmowego wi-fi i dużą ilość komarów oraz pszczół, poza tym wszystko jak najbardziej ok.

• Zalety Hotel czysty i zadbany. Teren hotelu zielony. Blisko plaży, ze świetnym widokiem na morze. Bardzo dobre i urozmaicone jedzenie. Obsługa pomocna i niezwykle miła.
    • Wady Hotel jest położony kilka kilometrów (ok. 5 km) od najbliższego, większego miasta, co może być dla niektórych wadą. Hotelowa siłownia jest w bardzo słabym stanie.

Hotel Mareblue Beach jest położony w północnej części Korfu, około godziny drogi od lotniska. Znajduje się on w cichej i małej miejscowości. Jego lokalizacja sprawia, że jest on idealnym wyborem dla tych, którzy chcą po prostu leżeć cały dzień przy basenie (lub na plaży) i nic nie robić. W przypadku osób, które chcą zwiedzić wyspę - trzeba nastawić się na wypożyczenie samochodu, aby przemieszczanie się między miastami było komfortowe. Auto można wypożyczyć w wypożyczalni, która mieści się zaraz przy hotelowej recepcji. Ceny zaczynają się od 40E za dobę w przypadku małych, kompaktowych samochodów, które mają już wliczone w cenę pełne ubezpieczenie od zarysowań czy zagnieceń. W trakcie pobytu w Mareblue sam korzystałem z usług wypożyczalni i jestem bardzo zadowolony. Dzięki temu wraz z dziewczyną poznaliśmy sporą część wyspy i mogliśmy korzystać z uroków pięknych plaż rozsianych na północnym wybrzeżu. Co do samego hotelu, to jest on jednym z najlepszych, w jakich do tej pory byłem, jeśli chodzi o wakacyjne kurorty. Hotel składa się z kilkunastu budynków, zajmujących dość spory teren. Mareblue jest obiektem czystym i niezwykle zadbanym. Zarówno pokoje, ogólnodostępne toalety czy nawet trawniki są w świetnym stanie i widać, że obsługa wkłada dużo pracy w to, żeby cały kompleks wyglądał nieźle. Kupując wycieczkę miałem do wyboru zwykły pokój lub za niewielką dopłatą: pokój odnowiony, po generalnym remoncie (w Mareblue część budynków została kompleksowo odremontowana bodajże na początku 2018). Wybrałem pokój standardowy i szczerze powiedziawszy nie odczułem tego, abym znajdował się w pokoju gorszej jakości. Owszem, może styl czy kolor płytek w łazience wskazują na to, że pokój ma kilka lat, ale przy ogólnie zachowanej czystości i świeżości - nie stanowi to żadnego problemu. W szczególności jeśli ktoś przyjechał tam korzystać z wakacji, a nie siedzieć w pokoju :) W Mareblue są do dyspozycji dwa, spore baseny. Jeden z nich jest basenem relaksacyjnym, na którym nie mogą przebywać dzieci i obowiązuje cisza, dzięki czemu osoby szukające spokoju - będą miały miejsce dla siebie. Drugi basen jest z kolei basenem głównym, zdecydowanie większym, przy czym odbywają się tam zajęcia z Zumby, biegają dzieciaki, od czasu do czasu gra muzyka. Baseny są ładne i czyste. Będąc na początku września - nie było na nich tłoku i każdy mógł bez problemu znaleźć dla siebie leżak. Jeśli komuś nie odpowiadają hotelowe baseny, to ok. 100 m od hotelu znajduje się ładna, piaszczysta plaża. Pomimo, że w Grecji ciężko jest trafić na dobre jedzenie, to Mareblue zasługuje na duże uznanie za swoją kuchnię. Posiłki są bardzo smaczne i dość urozmaicone. Na śniadanie mamy do dyspozycji zarówno pieczywo i dodatki do niego, jak i słodkie bułki, płatki śniadaniowe, omlety robione na zamówienie, kiełbaski, parówki, jajka sadzone, sałatki czy pancakes. Na obiad masę sałatek, wiele rodzajów mięs, pity robione na bieżąco, ryż, ziemniaki pod różnymi postaciami, dania vege, kremy i zupy czy też warzywa z grilla. Na kolację znów mamy do dyspozycji sałatki, mięsa, ryby, makarony i wszystko inne, czego tylko dusza zapragnie. Oczywiście przy każdym posiłku mamy spory wybór świeżych owoców, a przy okazji obiadów i kolacji - bardzo dużo deserów. Cały czas mamy w hotelowej restauracji mamy dostęp do słodkich napojów, soków, wody, piwa czy wina czerwonego i białego. Poza jedzeniem i piciem możemy także dowoli korzystać z hotelowych barów, w których w ramach all inclusive dostaniemy kilkanaście rodzajów alkoholu czy drinki. Z minusów związanych z wyjazdem do Mareblue: hotelowa siłownia jest w opłakanym stanie tzn. jest tam mało sprzętu, a na dodatek niekoniecznie jest on sprawny. Tak więc jeśli chcesz ćwiczyć w trakcie wakacji, to będzie to ciężkie. Sporym minusem były także komary, których przy Mareblue było bardzo dużo z uwagi na pobliski zbiornik wodny, w którym hodowane są ryby. Dlatego sugeruję zrezygnować z wieczornych spacerów czy przesiadywania nocą na dworze. Ewentualnie dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w bardzo mocne preparaty przeciwko komarom, ponieważ komary na Korfu są niezwykle wredne i wyjątkowo bolesne. Pomijając te, dwie kwestie, to raczej nie ma się czego przyczepić w pobycie w Mareblue. Osobom wyjeżdżającym do tego hotelu bardzo polecam wynająć auto na kilka dni, aby zwiedzić północ, ponieważ jest przepiękna (w szczególności plaże w Sidari i pobliska plaża Bataria w Kassiopi, która leży 10 min samochodem od hotelu). Polecam także zarezerwować czas na podróż do Palaiokastritsy i na miasto Korfu. Jeśli lubisz wycieczki fakultatywne, to za ok. 55E można objechać całe Korfu, ale przy dwóch osobach dorosłych daje to już 110E, co można przeznaczyć na 3 dni na samochód i na spokojnie wszystko sobie zobaczyć :)

• Zalety wszystko na 10 punktów

bardzo dobre i urozmaicone posiłki, miła obsługa, super hotel warty polecenia

Agata

• Zalety kotki
    • Wady płatny internet, słabo łapał

Wszystko na wielki plus, jedzenie przepyszne, czysto i schludnie, dużo atrakcji, a wyspa przepiękna! Wrócimy tam na pewno. Hotel bardzej dla rodzin z dziećmi, my jako para jedni z nielicznych ale było mimo wszystko przemiło :)

Ala

• Zalety Bardzo ładne widoki, plaże w pobliżu
    • Wady plac zabaw w słońcu i biednie wyposażony

Bardzo ładne widoki, w pobliżu znajdują się dwie niewielkie plaże - piaszczyste, mniejsza jest bliżej hotelu, do większej trzeba iść kawałek wzdłuż drogi. Plusem jest bar serwujący lunch przy basenie oraz serwujący lody i napoje. Mieliśmy pokój 4 osobowy (łóżko podwójne i 2 pojedyncze) na najniższej kondygnacji i nieustannie nawiedzały nas mrówki. Panie sprzątające przychodziły je spryskać Raidem, ale było to chwilowe wyjście. Jak się później dowiedzieliśmy - mrówki są OK, bo przychodzą do czystych pokoi gdzie nie ma np. karaluchów itp. Przy budynku z restauracją i recepcją znajduje się basen tylko dla dorosłych - służący do relaksu w ciszy. Jedzenie smaczne. Z hotelu jeździ bus hotelowy do pobliskiej miejscowości, więc można się wybrać. Przy hotelu jest plac zabaw, ale niestety nie jest zacieniony, więc zjeżdżanie ze zjeżdżalni i zabawa tam to żadna przyjemność. Wieczorem odbywały się animacje przy basenie. W hotelu są restauracje tematyczne - trzeba wcześniej zarezerwować miejsce. Byliśmy w obu, szczególnie polecamy grecką. Polecam, bo hotel jest ładny i zadbany.

Mariusz

• Zalety pieknie polozony, fajny basen , blisko do morza super jedzenie
    • Wady daleko do miasta i woda podawana przez hotel nie zdatna do picia

super widoki , fajny basen , obsluga bardzo mila i bardzo pyszne jedzenie .Polecamy zdecydowanie , bardzo mile spedzony czas

• Zalety Hotel położony w bardzo pięknym miejscu, bardzo dobre jedzenie, dwie plaże w pobliżu hotelu.
    • Wady Niestety, w pokojach w przyziemiu nieprzyjemny zapach, mrówki wędrujące po balkonie i ścianach( na zewnątrz).

Pobyt w hotelu Mareblue bardzo udany, polecam. Obowiązkowo należy zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom, chociaż wszystkie takie specyfiki można kupić na miejscu w hotelowym sklepiku. Sklepik jest bardzo dobrze zaopatrzony - od środków opatrunkowych ,po pamiątki , przystępne ceny. Jedyny minus pobytu , to pokoje w przyziemiu, miałam wrażenie, że biuro podróży Itaka , takie właśnie zarezerwowało dla swoich gości...

Patrycja

• Zalety Fajne położenie, zadbany ogród, czyste baseny
    • Wady Beznadziejne posiłki, mrówki w pokoju

Hotel położony w bardzo ładnym miejscu, na uboczu. Mila obsługa. Posiłki beznadziejne, bez smaku i zimne. W pokoju mrówki, sprzątanie to w zasadzie zmoczenie podłogi.

Grzes. Jadzia
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Przecudowna. Obsługa Zwłaszcza. Karolina. Z. Polski. Cudowna. Kobieta. Bardz. Dba. O. Polak. Jak. O. Swoją. Rodzine. Pozdrowienia. Dla. Całej. Zalogi

Jestem. Bardzo. Zadowolony. Z pobytu. Szkoda. Ze. Tak. Krutko