Opinie o hotelu Mareblue Beach
Grecja / Korfu

Mareblue Beach: teren hotelu

• Dla dzieci: plac zabaw, miniklub.
  • Piaszczysta plaża z 3 zatokami.
  • Dobra lokalizacja: 500 m do tawern i sklepów, 56 km do Acharavi, 7 km do Kassiopi, 36 km do Korfu.
  • Spokojne położenie i piękny widok na morze.

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Cudowne położenie, niesamowite widoki
    • Wady mrówki w pokoju, komary wieczorem

Polecam dla rodzin z dziećmi.Śwetny punkt na zwiedzannie wyspy.

Maria
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Bardzo dobre, urozmaicone jedzenie. Ciekawe animacje. Ważne strefa ciszy - jeden basen tylko dla dorosłych. Czyste, codziennie sprzątane pokoje.
    • Wady Położenie - na pustkowiu

Hotel bardzo dobry dla szukających spokoju. Położony z dala od cywilizacji. Dobrze prowadzony. Dobre jedzenie, dobry program artystyczny i animacje. Wyizolowany jeden basen dla szukających ciszy. Czysto i w pokojach, i w miejscach ogólnych. Piękne, czyste morze. Długo płytkie, co ważne w wypadku wyjazdu z dziećmi.

Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety - wyżywienie, - obsługa (zwłaszcza barmani i kelnerzy), - bogate animacje (raj dla dzieci) - piękne połozenie hotelu na zboczu z widokiem na Albanię, w górnej części hotelu cicho (nie słychać odglosów z dolnego basenu i wieczornych animacji), - relax pool (wstęp od 16 r. życia
    • Wady - położenie na uboczu nie sprzyja zwiedzaniu: w okolicy oprócz 1 baru (od strony morza) i sklepu oraz tawreny po drugiej stronie zbocza brak atrakcji

Wyżywienie wspaniałe, choć śniadania monotonne (codziennie to samo, za mało warzyw, nie jadam glutenu, więc odpadały tosty, płatki itp.). 3 dni tematyczne: grecki, włoski i azjatycki: obejmujące kuchnię danego kraju: obiad i zwłaszcza kolacja, wieczorne animacje. Raz w trakcie pobytu możliwosc rezerwacji kolacji 5-daniowej a'la carte (Itaka). Cudowne jedzenie przy zachodzie słońca i dźwiękach pianina na żywo. Z hotelu na własną rękę można pojechać do kilku miejsc płatnym busem. My skorzystaliśmy z wycieczki do Kassiopi (bus 5?, czas trwania ok. 3-4h), małe miasteczko z mariną, sklepikami, tawernami oraz ruinami zamku. W okolicy polecam odwiedzić plażę Kalamaki (ok 2-2,5km od hotelu piechotą) ale nie jest to wycieczka dla dzieci (chyba że autem). Plaża piękna, szeroka, długa i piaszczysta. Bardzo płytko! (trzeba wejść w głąb morza ok 200m, aby woda sięgała ok 1m). Piękne widoki. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną np. dookoła wyspy (zwiedzanie monastyru, destylatorni alkoholi z kumkwatu, pałac cesarzowej Sisi, punkt widokowy na zatokę Palokastritsa) , bo tak jak wspomniałam wyżejw okolicy praktycznie brak atrakcji. Najsłabszym punktem są pokoje. My dostaliśmy pokój rodzinny, z dodatkowym piętrowym łóżkiem, które niepotrzebnie zajmowało miejsce. Regularnie i dokładnie sprzątane, ręczniki wymienane codzienne. Jednak standard pokoi oceniam na 3*, choć żadnych robali nie było. Klimatyzacja sprawna, kablóka i w tym TV Polonia, w pokoju suszarka, działająca lodówka, czajnik i uzupełniany zestaw do kawy/herbaty/woda mineralna. Balkon ze stolikiem i dwoma krzesełkami. Genialni animatorzy i całodzienne zabawy: waterpolo, aquaaerobic, zumba,/joga, codziennie minidisco dla dzieci z zabawą w wielu językach, o 21 animacje dla dorszłych. W basenach słona woda, bardzo duża liczba leżaków (nigdy nie zabrakło), mniej parasoli i przenośnych stolików. Byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu.

Gosia, Jurek i Mati
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety gastronomia, animacje, położenie,
    • Wady słabe boisko do siatkówki,

Hotel położony jest w urokliwym i bardzo malowniczym miejscu z widokiem na Albanie. Teren zadbany i przyjemny. W pobliżu hotelu znajdują się dwa sklepy, oraz dwie restauracje. Niestety w pobliżu hotelu nie znajdziemy zadnego bankomatu ani kantoru. W okolicy znajdują się dwie publiczne plaże (parasole i leżaki płatne). My chodziliśmy na plaże po lewej stronie bardziej urokliwa i zdecydowanie szersza. Mieliśmy pokój - standard z dostawką, bardzo przestronny z dużym tarasem, sprzątany codziennie. Czasami odwiedzały nas mrówki faraonki ale głównie wedrowały po tarasie. Niektórzy narzekali, że wchodzą im do pokoi. W naszym okresie dużo było komarów, trochę nas pokąsały. Jedzenie smaczne, każdy znalazł sobie cos dla siebie, jak na hotele jakie dotej pory odwiedziliśmy na wyspach Greckich - to w tym hotelu był bardzo duży wybór owoców / gruszki, kiwi , grejfruty, pomarańcze, morele, brzoskwinie, nektarynki, jabłka, czereśnie, kiwi,arbuz, sałatka owocowa/. Obsługa b.miła i sympatyczna. Animacje były prowadzone codziennie od rana do wieczora. Dyskoteka dla dzieci wieczorem z polskimi animatorkami.Dzieci super sie bawiły.W hotelu dużo Polaków, Anglików,Francuzów. W hotelu płatny jest internet wii-fii dostępny w looby. Kosztuje 3euro/1h lub 35euro/1tydzień. Warto wypożyczyć samochód, my wypozyczalismy z hotelu Fiat Punto - 60 eur za dzień, z ubezp. W pobliżu jest jedna wypożyczalnia samochodów ale bardzo mało aut i czesto były wypozyczone, natomiast w hotelu nieco drożej ale wybór aut b.duzy i auta są stosunkowo nowsze niz w in. wypoz. Wrócilismy bardzo zadowoleni i napewno jeszcze tam powrócimy.

Ela i Ilona
    Pobyt: Maj 2015

• Zalety Hotel czysty z ładnie rozlokowanymi budynkami i miłą obsługą,Trochę skromne animacje dla dorosłych,natomiast dla dzieci naprawdę fajne.
    • Wady W okolicach budynku \"M\"i pokoju były mrówki

Byliśmy ze znajomymi pod koniec maja.My mieliśmy pokój z widokiem na morze,bez żadnej dopłaty,przyjemnie urządzony(lodówka,suszarka ,telewizor,klima,czajnik).Natomiast nasi znajomi byli zakwaterowani w budynku przed nami w tz.strefie "M".Pokój taki sam,tylko z bocznym widokiem na morze i mrówkami w pokoju i łazience.Ogólnie hotel czysty.Pojechaliśmy odpocząć,ale wybraliśmy się również na wycieczkę do Albanii.Wycieczka mało ciekawa,organizacja zła,cena nie warta wycieczki.Mieliśmy wrażenie,że więcej czasu spędziliśmy w podróży(oczekiwanie na wodolot,transfer do hotelu)niż w samej Albanii.Miasto Saranda w którym byliśmy jest ładnie położone,długa promenada wzdłuż morza, robi wrażenie.Pogoda w pierwszy dzień bez słońca i nie za ciepło,później cieplutko i słonecznie.W ostatni dzień pobytu burza i przelotny deszcz.Obłożenie hotelu jak na maj spore.W okolicy dwa sklepy(ten zaraz przy hotelu droższy,drugi około 300m dalej)Jedzenie smaczne i w miarę urozmaicone,każdy znajdzie coś dla siebie.Ogólnie jesteśmy zadowoleni z pobytu w tym hotelu.

ola

• Zalety Idealny dla rodzin z dziećmi

Hotel godny polecenia. W pobliżu piękna piaszczysta plaża z płytką wodą, w sam raz dla dzieci. Byliśmy na wakacjach we wrześniu 2014 z 2 - letnim dzieckiem. Miejsce idealne dla maluchów, spokojne, urokliwe, nie było zatłoczone.Jedzenie bardzo dobre. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy.Dość tanio można wypożyczyć samochód - my płaciliśmy ok 30 Eur za dobę. Pyszne świeże owoce, super animacje. Gorąco polecamy!

Zmarzniety

• Zalety super polozenie
    • Wady standard łazienek

2 tygodnie temu wrociismy z Korfu. na 7 dni pobytu 5 dni w deszczu i chlodzie. Polozenie hotelu b fajne.Dla osob ceniących spokoj i cisze. Do minusow zaliczyc trzeba beznadziejna obsluge przez rezydentow, ktorych funkcja ogranicza sie do sprzedazy wycieczek. Animator Igor-super. B sie stara i b sie udziela. Jesli chcecie jechac na Korfu w maju lub we wrzesniu to bierzcie pod uwage deszcz i zimno.

mariusz
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety super jedzenie, fajne baseny, świetni animatorzy z ciekawym programem sportowym i rozrywkowym, ładne pokoje z dużym tv i nowoczesną łazienką

bardzo fajny pobyt i pierwszy z naszych wyjazdów który w całości spędziliśmy na terenie hotelu korzystając ze wszystkich rozrywek i atrakcji

roma
    Pobyt: Grudzień 2013

Byliśmy w tym hotelu w lipcu 20013 z dwójka małych dzieci.Hotel ładny pokoje sprzatane jedzenie rewelacja,dużo polskich animatorów którzy naprawde potrafili się zająć dzieciakami.Ogólnie jesli ktoś nastawia sie na życie nocne to nie ten hotel.W pobliżu nie ma atrakcji i zbyt wielu sklepów ale z dzieciakami można naprawde sie smiało wybrać.

Edek
    Pobyt: Maj 2013

Uwaga na biuro ITAKA. ITAKA po raz kolejny skróciła nam pobyt w hotelu o 12 godzin,informując nas o zmianie w przeddzień wyjazdu. Rezydentka proszona o załatwienie przedłużenia pobytu w pokojach w dniu wyjazdu nie zrobiła nic -ponoć nie było takiej możliwości. Gdyby nie ten fakt nasze wakacje byłyby naprawdę udane. Jedzenie w hotelu dobre. Położenie też dobre. Komary do zniesienia, uciążliwe wieczorem.