Opinie o hotelu Merlin

Merlin

Agata
    Pobyt: Lipiec 2007

Do samego hotelu większych zastrzeżeń mieć nie można. Natomiast - UWAGA - spotkało nas tam bardzo nieprzyjemne wydarzenie - na pierwszy dzień i noc zostaliśmy zakwaterowani w pobliskim Otelu - obiekcie o baaardzo niskim standardzie, brudnym, z zepsutą klimatyzacją. Z późniejszych rozmów z innymi turystami dowiedzieliśmy się, ze nie byliśmy jedynymi potraktowanymi w taki sposób (my wiemy jeszcze o 5 osobach). Po wielu rozmowach telefonicznych (zarówno z przedstawicielami naszego biura podróży WEZYR w Polsce, jak i w Turcji) i rozmowach z menedżerem hotelu (w tym przypadku konieczna jest znajomość języka obcego - my posługiwaliśmy sie angielskim) otrzymaliśmy za ta sytuację rekompensatę (brak opłat za sejf w hotelu i wycieczkę, którą Wezyr wycenił na 40$, a u miejscowych można ją kupić za 15$. Obiecano nam również wino i owoce do pokoju, ale tej obietnicy nie dotrzymano). Z rozmów z innymi turystami wiemy, że bez tak szeroko zakrojonej interwencji można usłyszeć co najwyżej od rezydenta: "Przecież już jest dobrze, to była tylko jedna noc...". Stąd też mimo że sam hotel jest ładny, dobrze położony, a jedzenie smaczne i obfite - mam mieszane uczucia, czy polecać ten hotel innym osobom. Wezyr winą za tę sytuację obarczył hotel, ale z rozmów z pasażerami samolotu - innymi klientami biura Wezyr - wynika, że takie sytuacje zdarzały się także klientom tej firmy w innych hotelach.
    Jeśli jeszcze chodzi o hotel - mieszkają w nim głównie Niemcy, jest też trochę Rosjan i Polaków. Obsługa jest miła i serdeczna. W pokojach jest dość czysto, chociaż nie można powiedzieć, ze jest wysprzątane "na błysk". Wieczorem przewidziano animacje (np. pokaz tańca tureckiego, pokaz odzieży skórzanej itp.). Dla dzieci - mini club, wieczorem zabawy przy dźwiękach niemieckich "kaczuszek". Na plaży i na basenie leżaki i materace za darmo. W języku polskim obsługa zna tylko kilka słów (typu "dzień dobry", "jak sie masz").

marzenka
    Pobyt: Czerwiec 2007

Hotel jest godny polecenia. Pokoje ładne. Basen czyściutki. Obsługa w hotelu rewelacyjna (każdy miły, uśmiechnięty, poprostu bajka). Jedzenie - super (bardzo urozmaicone i w dużych ilościach). Bar z napojami i alkoholami cały czas zaopatrzony na maxa, nigdy niczego nie zabrakło. All Inclusive - na maxa!!! Plecam każdemu ten hotel, naprawdę warto:)