Opinie o hotelu Nessebar Beach
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Nessebar Beach: obiekt, basen

• Atrakcyjna lokalizacja: regularne połączenia kolejką do centrum Słonecznego Brzegu i Nessebaru - starożytnej perły Bułgarii.
  • Dla dzieci: plac zabaw, osobny brodzik, miniklub.
  • Tylko 100 m do najładniejszej części plaży Słonecznego Brzegu z wydmami.
  • 4 restauracje serwujące wyśmienitą kuchnię.

Alicja

• Zalety * bliziutko do morza, * basen przy hotelu z bezpłatnymi leżakami i parasolkami, * codzienne sprzątanie pokoju, * pokój z dobrze działającą klimatyzacją, * duża różnorodność posiłków, * przepyszne desery.
    • Wady * wszystkie potrawy mięsne smakują tak samo, * śniadania monotonne, * po potrawach z mięsa mielonego można nabawić się problemów żołądkowo - jelitowych, * brak porządku na plaży przy basenie, * brak lodówki w pokoju, * za mało gniazdek w sensownych miejscach w pokoju oraz w lobby barach / recepcji, * za mocne drinki, * kultura obsługi w restauracji - poniżej poziomu, * brak możliwości przedłużenia doby hotelowej.

Największa zaleta hotelu - jego odległość od Morza Czarnego. Wystarczy przejść jakieś 80 - 100 m dróżką po piaszczystej wydmie i już jest się na plaży. Dodatkowo, przy hotelu znajduje się basen z bezpłatnymi leżaczkami i parasolkami. Plusem było też codzienne sprzątanie pokoi i raz na 3 dni - wymienianie ręczników. Hotel zapewniał nam wyżywienie - 3 posiłki w ciągu dnia, przekąski oraz napoje w lobby barach. Różnorodność jedzenia w czasie lunchu i obiadu jest bardzo duża. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. I te ich desery - cudo! Duża ilość jedzenia w bufecie może i jest zaletą. Szkoda tylko, że większość posiłków była przygotowywana w jeden sposób, przy użyciu tych samych przypraw. Przez dwa dni może nie przeszkadzać ten sam smak mięsa, ale potem człowiek ma ochotę zjeść coś innego. Najgorzej przygotowywane były potrawy z mięsa mielonego, po których nie raz z mężem mieliśmy problemy żołądkowo - jelitowe. Śniadania - smaczne, ale monotonne. Codziennie jajka, parówki, naleśniki, owoce / warzywa, chrupki + mleko. Niby dużo. Gorzej jak ktoś nie lubi śniadań na słodko. Problemem była też dostępność kawy. Tą lepszą smakowo można było napić się wyłącznie na śniadaniu. Podczas lunchu i obiadu automaty były przykrywane skrawkami materiału, by nikt ich nie używał. Niby można było napić się kawy w lobby barze, aczkolwiek była ona niesmaczna. Kolejny minus - porządek przy basenie. Głównie chodzi o wręcz zatrważającą ilość petów od papierosów w piasku. Wiem, że to głównie wina klientów hotelu, którzy chyba zapomnieli do czego służy popielniczka. Mimo wszystko - miło byłoby, gdyby obsługa potem to posprzątała. Chociaż raz na dwa dni. O dziwo, w pokojach nie było lodówki. Można było za nią dodatkowo zapłacić - wynosiło to ok. 35 lewów za tydzień. Przyznam, iż nigdy wcześniej w innych hotelach nie spotkałam się z tym. Problemem był również brak gniazdek w sensownych miejscach, zarówno w pokojach oraz w lobby barach / recepcji. W naszym pokoju znajdowały się 3 gniazdka, w tym jedno od lodówki. Żadne z nich nie było usytuowane przy łóżku. Teraz zapewne odezwą się głosy niezadowolenia, gdy wspomnę o jakości drinków podawanych w lobby barach ;) Moim zdaniem były one zbyt mocne. I tak, prosiliśmy panów o podawanie mniejszej ilości alkoholu. Tylko jeden barman i jedna barmanka wysłuchali naszych próśb. Inni - śmiali się i dalej nalewali pół szklanki alkoholu, reszta soku / coli. Rozumiem, że część osób może i lubi tak mocne drinki albo chce się szybko upić. Jednak obsługa powinna starać się spełniać prośby - tym bardziej tak mało skomplikowane. Obsługa w restauracjach podczas śniadań / lunchu / obiadu - bez komentarza. Nie zdążyło się dokończyć jedzenia, a już zabierali talerz ze stolika. Moim zdaniem powinni poczekać aż goście spokojnie zjedzą, odstawią talerz na bok stołu albo nawet odejdą od niego. Na początku września nie było aż takich tłumów, każda grupka / para miała stolik dla siebie i jeszcze sporo było ich wolnych. Trochę nie fajnie to wyglądało jak ledwo co odłożyło się widelec na talerz, a dosłownie kilka centymetrów od twojej twarzy nagle pojawiała się ręka i Ci go zabierała. Nieporozumieniem były też przekąski, słodycze i lody między głównymi daniami. Do wyboru były 2 smaki lodów i po 3 rodzaje przekąsek oraz ciast. I to w bardzo małej ilości, tym bardziej jeżeli chodzi o tą ostatnią grupę. Przy lobby barze ustawiano jeden, raczej średniej wielkości, talerz i momentami po 30 minutach nic na nim nie było i nie było dokładane. I sytuacja z samego końca naszego pobytu. Wylot mieliśmy chwilę przed północą, a odjazd autokaru - przed 21, chcieliśmy przedłużyć dobę hotelową. Koszt wydłużenia doby do 18 to 60 lewów, czyli wcale nie tak mało. Jeszcze na początku wycieczki mieliśmy zapewniane, że wystarczy podejść dzień wcześniej do recepcji, poinformować ją o chęci dłuższego pobytu w pokoju i na pewno będzie to możliwe. Tak, tak... Najpierw pan z recepcji odesłał nas z kwitkiem, bo on nie wie gdzie sprawdzić czy pokój będzie wolny. Zrozumieliśmy, trzeba czekać na menagera. Cóż, dopiero wieczorem w czwartek dowiedzieliśmy się, iż w ogóle nie ma opcji przedłużenia doby hotelowej. To po co w ogóle nas o tym zapewniano? Bądźmy szczerzy - o 12 musimy opuścić pokój. I co człowiek ma począć ze sobą do prawie 21? Nawet gdybyśmy chcieli poopalać się lub skorzystać z basenu - wypadałoby później wziąć prysznic. Niby gdzie? I co mają powiedzieć rodziny z dziećmi? Na naszej wycieczce była para z dwójką małych córeczek. I też, tak jak my, błąkali się tu i tam przez te 9 godzin.

• Zalety chyba nie ma
    • Wady woda w basenie lodowata, fedzenie niesmaczne

pierwszy pobyt w Bułgarii i ostatni Tam jeszcze pozostałosci komuny. jedzenie niedogotawane, wszystko al dente(warzywa, mięso) i do tego wszystko przyprawiane jedna ichniejszą przyprawą, która psuje cały smak. Pod koniec jadłam tylko rosół bo mi smakowa najbardziej (mimo różnych warzyw i mięś niejadalnych) Odsługa w barze tez taka sobie. Nie tragicznie , ale też nie dobrze. Lepiej spędzić ten czas w innym PAŃŚTWie

Krisu

• Zalety Usytuowanie
    • Wady Wyżywienie

Dla mało wymagających. Jedzenia wiele ale nic smacznego

Robert

• Zalety Blisko plazy,,blisko sklepy,czysto w pokojach,dobre jedzenie nawet dla wybredych,czysty basen.Mila obsluga
    • Wady Brak stref dla palaczy,telewizory jak z PRL-U,brak kabin prysznicowych,materace na lozkach sie rozjezdzaja

Hotel szalu nie robi swoja sylwetka,brak stref dla palaczy,piasek przy basenie zanieczyszczony petami z papierosowi nie tylko,reczniki sa wymieniane w pokojach jesli sie przypomni pokojowce,w nocy od strony ulicy nie da sie wytrzymac od halasu muzyki z samochodow jak i tez z pobliskich resteuracji.Brak strefy parkingowej nalezacej do hotelu,aby zaparkowc pojazd trzeba jechac pod inny hotel.Brak materacy na lezaki przy basenie.Animatorzy nie wkladali serca do sojej pracy.,czyli robili to szybko by miec wiecej czasu dla siebie.Brak lawek przy hotelu,slaba siec Wi/Fi dostepne tylko przy recepcji,malo gmiazdek w pojach.Zakaz wydawania lunch boxu w przypadku wyjazdu indywidualnego na caly dzien poza hotel,jak wczesniej pisalem to telewizory bardzo stare,nadaja sie do wymiany, malo programow , zaklucenia w czasie odbioru programow telewizyjnych,brak radia,piloty bez bateri.Rezydentka niestety jest dostepna tylko w wydzielonych godzinach,poza godzinami jej dyzurow mozna pomarzyc by odebrala telefon i w tym przypadku to jest skandal - jak to ma wygladac czy rezydentka jest dla turystow czy odwrotnie?????To rezydent z Czech byl co dzien w hotelu i sie spotykal ze swoimi turystami a nasza rezydentka nawet nie przyszla nas przywitac w hotelu przy przyjezdzie jak i tez nas pozagnac,wkoncu to miala placone z naszych pieniedzy i powina byla byc dostepna w kazdy dzien .Na koniec to cos milego to to ze pogoda byla super ,jedzenie tez.Obsluga mila ...Nie polecam tego hotelu tym ktorzy cenia sobie spokoj czy tez szukaja luksusu,to nie ten adres.

Lila

• Zalety Hotel położony bardzo blisko pięknej plaży, wspaniałe posiłki, czyste pokoje
    • Wady Nie zauważyłam

Polecam hotel, zdecydowanie lepsza oferta od 3gwiazdkowych hoteli np. w Grecji czy w Turcji. Plusem są posiłki, położenie obiektów przynależnych do hotelu, animacje i zespół basenów przyhotelowych. Obsługa dyskretna i miła. Plaża - piękna.

AGNIESZKA

• Zalety Hotel czysty i zadbany, przy samej plaży. Wieczorem okolice tętnią życiem.Sympatyczna obsługa. Jedzenie bardzo smaczne , każdy znajdzie coś dla siebie.
    • Wady Szkoda ,że w pokojach nie ma lodówki.

Jesteśmy z pobytu bardzo zadowoleni, nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Hotel jak najbardziej godny polecenia. Wieczorami nie da się nudzić w okolicy pełno atrakcji. Warto zobaczyć półwysep Nesebar ,bardzo urokliwy,można dotrzeć tam na wiele sposobów. Ciepłe morze, czyste plaże. Czego chcieć więcej.

• Zalety Kameralny, nikt nie kręci się pod drzwiami, dobrze wyciszone okna, bardzo miła obsługa z którą można się dogadać po Polsku lub Angielsku, jedzenie super i różnorodne w stylu kuchni Bługarskiej, na kolacje i obiad zawsze jest pizza. Dużo świeżych warzyw i owoców, kelnerzy działają szybko.
    • Wady słabo działa Internet, basen czynny tylko do 19:00, brak leżaków na plaży

Generalnie bardzo przyjemny pobyt w tym hotelu. Nie mam uwag jestem bardzo zadowolona.

Mateusz

• Zalety Położenie w spokojniejszej części miasta ale blisko do centrum jak i Nessebaru, blisko do plaży, basen
    • Wady Nie wietrzenie klatki schodowej, jedzenie średnie, prysznic w pokoju, teren hotelu nie ogrodzony.

Na wybór przez nas tego hotelu zdecydowała przede wszystkim jego lokalizacja i to do samego końca pobytu było jego największą zaletą. Jedzenia sporo jednak nas nie urzekło ale mamy wysokie wymagania w kwestii smaków. Pokoje przestronne jednak bardzo podstawowe, meble jak i tv z lat 90 ale caly dzien i tak spedzalismy poza nim. Sprzatanie odbywalo sie codzinnie, reczniki wymieniane co 3dni. Była to nasza pierwsza wyprawa za granice i spodziewalismy sie wiecej jednak trzeba pamietac ze to hotel jedynie 3 gwiazdkowy.

Katarzyna Smołka

• Zalety Blisko plaży, duże pokoje, hotel przestronny, urozmaicone posiłki w nieograniczonej ilości,

Jestem bardzo bardzo miło zaskoczona:) hotel z ogromnym, terenem, miła obsługa, pokoje czyste, bliskość plaży, przy basenie wystarczającą ilość leżakow, animatorzy mili choć mogło by być wiecej zajęć w wodzie - aqua aerobic chyba tylko jeden widziałam, a do tego bardzo dużo smacznych posiłków???? na pewno tam wrócimy????

Ja

• Zalety Blisko plaży, hotel dobrze zlokalizowany, za drobnym napiwkiem pokoje naprawdę czyste, buty poukładane, pozamiatane itd. W kuchni miła obsługa, baseny czyste i ciepłe.
    • Wady Klima w pokoju ledwo chłodzila, kelnerki przy barach... strach podejść, po mimo miłego podejścia, podejrzewam że napiwek by to zmienił ale zostawiłem go Panią sprzatajacym. Jedzenie - niby dobre, ale na 3 dzień nie mogłem ruszyć nic innego jak chleb z serem i pomidorem (wędlin się bałem). No i niestety, wraz z partnerką mieliśmy 1.5 dnia wyjęte z wakacji. A te pół dnia, to po odzyskaniu sil i wróceniu na stołówkę po 1 zatruciu. Reszta dnia na paluszkach i coli :/ Na plaży, lepiej się nie topić, bo jeden ratownik nie odrywal oczu od telefonu, a 2 od swojej dziewczyny.

Ogólnie, gdyby nie zatrucia, które znarnowały wyjazd nie jest źle, bo nic tylko korzystać z pogody, atrakcji, zabaw, chociaż wiele ich nie było, zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszy raz, fajna przygoda, ale ogólnie są miejsca do których człowiek chce wrócić, dla mnie to nie jest to miejsce.