Opinie o hotelu Oasis Atlantico Belorizonte
Wyspy Zielonego Przylądka / Sal

Oasis Atlantico Belorizonte

• Bezpośrednio przy hotelu idylliczna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody.
  • Idealne położenie: w pierwszej linii brzegowej.
  • Atrakcje dla dzieci: plac zabaw, miniklub, dzienne animacje.
  • Hotel położony blisko najpopularniejszej na Sal miejscowości turystycznej - Santa Maria.
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive

• Zalety -położenie -plaża jak z bajki -czystość
    • Wady -jedzenie mogłoby być lepsze, ale nie jest tragicznie, głodny nikt nie chodził, zawsze dało się coś wybrać

W hotelu spędziliśmy tydzień w drugiej połowie października, wrażenia poniżej: Położenie: 10/10, plaża cudna, biały piasek, zejście do wody łagodne, woda idealnie czysta, do miasta 7 minut piechotą Pokoje standardowe: 8/10, bungalowy (po dwie kwatery w jednym "domku"), rozmieszczone na dużej przestrzeni, czyste, codziennie sprzątane, klima sprawna, TV z anglojęzycznymi kanałami, nie ekskluzywne ale fajne All inclusive: 7/10 jedzenie średnie, ale nikt nie był głodny; drinki bez szału, piwo, wino, whisky, rum, gin, i więcej, napoje trochę rozwodnione, ale pić się dało; 3 razy w tygodniu a'la carte w cenie - polecam skorzystać, bo ciekawe Udogodnienia: 3 baseny, kilka restauracji i barów w tym bar na plaży, animacje, leżaków wystarczyło dla wszystkich Okolica: polecam zwiedzić wyspę z lokalnym sprzedawcą Ansu (ma stoisko po drodze na plażę, po prawej stronie idąc w stronę morza), całodniowa wycieczka za 20 euro - jedzie się open trackiem w max 8 osób i zwiedza najciekawsze punkty (jest co oglądać), polecam właśnie Ansu, bo z nim to my decydowaliśmy ile czasu gdzie zostajemy, czy chcemy sobie tu wypić piwko, dłużej popływać czy jechać dalej. Widziałam grupy od innych wspomnianych na tym forum sprzedawców i nie dosyć, że jechali całymi stadami, to jeszcze byli dosłownie przeganiani z miejsca na miejsce, bo grafiku trzymać się trzeba. My u Ansu kupiliśmy objazdówkę po wyspie i snoorkeling - polecam obie!

Malgorzata

• Zalety Plaza,z wylaczeniem baru.
    • Wady Wszystkie mozliwe.Dlugo,by pisac.

Jeden punkt,czyli ocean i plaza na duzy plus. Jedzenie okropne,monotonne i brz smaku.Zbyt malo obslugi na taka ilosc gosci.Kolejki w barach czy to na plazy,czy przy basenach.Wszystko w kubkach plastikowych 0,2.Chmary rozwrzeszczanych Portugalczykow w restauracji.Przy posilkach notoryczny brak szklanek,solniczek.Rozcienczane soki,paskudna herbata,desery niezjadliwe. Wyspa nudna,nieprzyjazna,Santa Maria jedna wielka budowa,ceny pamiatek z kosmosu.Wycieczka po wyspie w cenie 20 euro /osobe nie obejmuje wstepow,lunchu.Za reszte trzeba doplacic drugie tyle.Malo do ogladania,wycieczka "na sile".Nie bylo tam kompletnie nic interesujacego.Internet 25 euro za tydzien,bilard i ping-pong platny,sejfy takze. Ogolnie hotel typowo nastawiony na ilosc nie jakosc.

Mateusz

• Zalety Bungalow blisko plaży, codzienne animacje, przesympatyczna i zawsze pomocna obsługa.

Byliśmy w tym hotelu z żoną na podróży poślubnej. Nie mamy pojęcia skąd te niektóre negatywne komentarze odnośnie hotelu. Obsługa wspaniała, all inclusive na najwyższym poziomie, bungalowy zawsze czyste, wszędzie blisko. Spędziliśmy w tym hotelu najlepsze wakacje do tej pory. Może się uda kiedyś jeszcze wrócić i poczuć NO STRESS. Polecamy wszystkim!

Michal

• Zalety blisko plazy bardzo miła obsługa roznorodne jedzenie czystość, spokoj, komfort, porządek
    • Wady -

goraco polecam, bardzo przyjemne miejsce zeby odpoczac i sie zrelaksowac, dla osob szukajacych spokojnych wakacji bez zwiedzania i szalenstwa

Tobiasz i Ewa

• Zalety Cudowna plaża, dobre jedzenie, dobre alkohole, miła obsługa, czyste pokoje, super baseny, cudowna plaża czysciutka ocean genialny i ciepły
    • Wady Dużo much najbardziej przy stołówce ale dało się przeżyć

Gorąco polecamy ten hotel , wszystko w jak najlepszym porządku, nasz urlop był bardzo udany pogoda super no i oczywiście nie można zapomnieć o największej atrakcji jaką jest Boris Bedronka tzw Double B , najlepszy przewodnik kiedykolwiek , najtańsze wycieczki w mieście, płaci się po wycieczce, świetnie mówi po polsku i jest megaaa sympatyczny , po prostu trzeba z nim jechać na wycieczke

Wiki

• Zalety Położony przy samej plaży, piękny turkusowy ocean, ładna plaża. Bardzo miła obsługa, atmosfera wręcz rodzinna.
    • Wady Bardzo słabe jedziecie, zwłaszcza obiady i kolacje. Śniadania całkiem znośne. Paskudne alkohole. Naprawdę nie dało się nic pić. Wino straszna siara, drinki to sam cukier.

Hotel dość stary. Niektóre domki wyremontowane, niektóre bardzo stare. Położenie fajne, przy samej plazy ale dookoła sama pustynia. Wyjazd na max tydzień

Przemek

• Zalety - idealne miejsce pod kazdym wzgledem
    • Wady -brak

Swietny hotel , mielismy bungalow przy samej plazy. Plaza super piaszczysta, woda lazurowa. All inclusive na poziomie , jedzenia smaczne.

• Zalety Położenie
    • Wady Głośne animacje

Wyspy Zielonego Przylądka przyciągały mnie od dłuższego czasu. Sama podróż czarterem EnterAir - tragedia. Lecieliśmy w sumie 10h, gdyż międzylądowanie w Barcelonie trwało 2,5h ! Na szczęście wiedzieliśmy, by zabrać swój prowiant. Jednak nie każdy został poinformowany, że przelot nie zawiera żądnego wyżywienia i napojów. Na miejscu - cudownie: błękitny ocean i miękki, jasny piasek. Mnie to wystarczyło na cały tydzień. Z minusów tego hotelu: Po przylocie zostaliśmy obciążeni podatkiem:28EURO za dwie osoby za tydzień - nie zostaliśmy o tym poinformowani wcześniej Codzienne głośne imprezy w Restauracji, która wygląda jak hangar. Nasz bungalow był 20metrów od imprezy, które trwały do 23:30 Nie wykupiliśmy sejfu (fakt, nasz błąd). Zginęło nam podczas sprzątania 10EURO bezpośrednio z mojego portfela, z torebki. Mijaliśmy pokojówki w drzwiach i niczego nieświadomi wyszliśmy z pokoju. Ręczniki basenowe należy brać rano. Jednego dnia poszliśmy ok 10:30 na recepcję i już nie było żadnego! Po tym zdarzeniu nauczyliśmy się wcześniej wstawać podczas wakacji. Na basenie czy na plaży, gdzie jest ok 200 leżaków, goście hotelowi(nie tylko naszej narodowości) rezerwują miejsca od bladego świtu ręcznikami - pomimo wyraźnych informacji by tak nie robić. Często o 8 rano już nie było wolnych leżaków. Obsługa w hotelu i restauracjach (oprócz pokojówek) na prawdę się stara i ceni swoją pracę. Jedzenie bardzo dobre i duży wybór. Wiadomo, że codziennie jak widzi się te same półprodukty czy dania, można mieć dosyć. Ogólnie polecam.

Wakacje na Cape Verde niestety rozczarowują. Niekoniecznie jest to wina hotelu, ale przereklamowania samej wyspy Sal. Po okrutnie długim locie (7 -8 godzin samego lotu, ponad 2 postoju w Barcelonie) czekała nas niemiła niespodzianka na lotnisku. Władze wymagają od wczasowiczów wiz. Większość podróżujących miała takowe wykupione przez biura podróży, natomiast na lotnisku systemy tego nie wykazywały. Dopiero po godzinie oczekiwania w kolejkach wspomogła nas pani rezydentka i wyjaśniła problem. Podróż autokarem (niestety bez klimatyzacji) do hotelu uświadomiła wszystkich, że niewiele pozwiedzają podczas tych wakacji. Wszędzie piach i nic więcej. Dosłownie, Egipt przy Wyspach Zielonego Przylądka to rozbudowana metropolia. Dodatkowo podczas zameldowania w hotelu okazało się, że należy uiścić opłatę klimatyczną, 2 euro od osoby za noc. Nie jest to dużo kwota, ale powinno być to zaznaczone w ofercie. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z panią rezydentką, której głównym celem było nastraszyć wszystkich, aby nie korzystać z wycieczek organizowanych przez ulicznych naganiaczy. Jednak porównując ceny, nie sposób było nie rozważać takich propozycji. Wiele osób korzystało z usług proponowanych przez ulicznego naganiacza nazywanego "Biedronką" i nie słyszałam żadnych niepochlebnych recenzji. Osobiście razem z partnerem wypożyczyliśmy samochód i zwiedziliśmy wyspę na własną rękę, zwiedzając wszystkie miejsce oferowane przez Panią rezydentką. Za zwiedzenie całej wyspy razem z biletami, zapłaciliśmy 70 euro. Zwiedzając z ITAKĄ musielibyśmy zapłacić ponad 200 euro ... Natomiast takie samotne wyprawy proponowałabym jedynie odważnym. Było wiele miejsc w których po prostu strach było się zatrzymać. Zresztą już w hotelu ostrzegli nas, zaznaczając na mapie, miejsca do których lepiej w ogóle nie jeździć, nie mówiąc już o zatrzymywaniu się i wysiadaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest podczepianie pod inne wycieczki i śledzenie ich na trasie. Sam pobyt w hotelu wspominamy sympatycznie. Zaskoczyły nas natomiast przeszklone drzwi do ubikacji jak i do prysznica. W efekcie ciężko w takich warunkach o jakąkolwiek prywatność nawet podczas najintymniejszych czynności. Wszystko w porządku, jeżeli podróżuje się z bliską osobą, przed którą się nie krepujemy. Natomiast w innych przypadkach jest to dosyć poważny dyskomfort. Warto wspomnieć, że teren hotelu jest ogromny i nietrudno o zagubienie. Nasz superior w bungalowie był usytuowany przy ulicy, przez co mieliśmy kawałek drogi do przejścia, aby dotrzeć na plaże. Po obiekcie spaceruje duża liczba bezpańskich, wychudzonych kotów, które kryją się w każdym zakamarku i potrafią przeszkadzać podczas jedzenia, prosząc o resztki. Dodatkowo ogromna, niestety naprawdę ogromna ilość much, które przeszkadzały zarówno podczas jedzenia na zewnątrz oraz wewnątrz restauracji. Na wstępie dostaliśmy vouchery na kolacje do 3 restauracji. Niestety za późno podjęliśmy próbę zarezerwowania terminu, przez co przeszły nam koło nosa. Teoretycznie na terenie hotelu miały odbywać się animację, natomiast podczas tygodniowego pobytu widziałam animatorów jedynie przez kilka godzin. Dodatkowo polscy turyści byli przez nich ignorowani. Po pytaniu skąd jesteśmy, nie podchodzili do nas w ogóle. Natomiast francuskich czy czeskich turystów rozbawiali na każdym kroku. Jako, że należę do łasuchów, jedną z głównych zalet było naprawdę smaczne jedzenie. Może nie było ogromnego wyboru, natomiast kucharze nie boją się przypraw, co jest rzadkością przy takiej formie żywienia. Wiadomo, są różne gusta, więc jest to zaleta sporna. Podsumowując, hotel spełnił nasze oczekiwania. Cena jest adekwatna do jakości świadczonych usług. Natomiast samą wyspę polecam rodziną z dziećmi, którym nie są straszne długie loty. Aktywnym ludziom pobyt będzie się niestety dłużył.

Jacek

• Zalety hotel przy plaży, ocean - raj, wieczorne animacje bardzo dobre mimo średniego zainteresowania ludzi, bardzo miła obsługa, dużo sportu - tenis, siłownia, siatkówka plażowa, również bilard
    • Wady dużo jedzenia, ale po kilku dniach monotonne, w sumie na wyspie poza terenem hotelu i kilkoma miejscami do zwiedzenia to za bardzo nic nie ma dla żądnych wrażeń, ale nam się podobało, uciążliwi są Senegalczycy na mieście próbujący sprzedać wszystko, od koralików i magnesów po wycieczki - trzeba być cierpliwym i się nie angażować

Pobyt nam się podobał i zleciał bardzo szybko. Żona zatruła się kolacją a'la carte, no ale każdy żołądek jest inny. Dużo bezpańskich psów i kotów co nam nie przeszkadzało bo lubimy zwierzęta. Trzy baseny, dwie restauracje, droga na plażę bezpośrednio przy hotelu. Alkohole wiadomo, lokalne, ale działają ;) Ogólne wrażenie bardzo dobre, ale nie powiem, że tam wrócimy bo jestem zdania, że jest tyle miejsc na świecie do zobaczenia, że szkoda jeździć dwa razy w to samo miejsce.