Opinie o hotelu Orange County Resort Alanya

Orange County Resort Alanya: basen, sport i rekreacja

• Szereg atrakcji: rozbudowane zaplecze rekreacyjno-sportowe oraz zróżnicowane programy animacyjne dla dzieci i dorosłych.
  • Ok. 10 m od hotelu znajduje się piękna, prywatna, piaszczysta plaża z pomostem należącym do infrastruktury hotelu.
  • Do dyspozycji gości: restauracja główna, restauracja a la carte, 10 barów, cukiernia.
  • Z myślą o dzieciach: brodzik, zjeżdżalnie wodne, animacje, miniklub, plac zabaw, krzesełka w restauracji, opiekunka.

Marcelina

• Zalety - dużo atrakcji - blisko do prywatnej plaży - bardzo dobre jedzenie - sympatyczna obsługa - bezpiecznie
    • Wady - niedokładne sprzątaczki - zimna woda w basenach - umieszczony przy ruchliwej drodze

Hotel ogólnie duży, z wieloma basenami, fryzjerem/kosmetologiem, spa, sklepami z pamiątkami i ubraniami, kilka miejsc z jedzeniem do wyboru w ramach opcji all inclusive. Niestety z powodu końcówki sezonu przedwcześnie zamknęli sushi i makaroniarnie, więc było nam dane tylko raz skorzystać z jedzenia w restauracjach. W cukierni wszystkie ciasta dość podobne do siebie smakowo, natomiast w głównej restauracji jedzenie naprawdę różnorodne. Można uznać, że monotonne, bo przez tydzień wiele potraw się powtarzało, niemniej jednak codziennie dodawano kilka innych i naprawdę był duży wybór. Barmani robili smaczne drinki, alkohole były dobre, dużo było ich do wyboru. Cała obsługa hotelowa bardzo sympatyczna, w hotelu jest bezpiecznie o czym świadczy obecność ochrony przed nim, a także monitoring na korytarzu. Troszkę niski poziom języka angielskiego barmanów, pań sprzątaczek właściwie zerowy, ale tego bym się nie czepiała, bo i tak jako tako dało się dogadać. Niestety podłogi w pokoju były myte albo brudną wodą albo nie myte wcale, bo papier toaletowy po ich przetarciu był czarny. W rogu wanny widoczny grzyb. Ściany troszkę jak z papieru, bo słyszeliśmy chrapiącego i często kaszlącego sąsiada. Z doświadczenia dla osób wrażliwych na hałas polecałabym dopłacenie za pokój z widokiem na morze, gdyż w tym od strony drogi szybkiego ruchu, pomimo zamknięcia drzwi balkonowych było słychać dźwięk jeżdżących aut, klaksonów, co skutecznie utrudniało zasypianie pierwszej i drugiej nocy. Natomiast znajomi z Polski mający pokój od strony morza mówili o głośnej muzyce dobiegającej z wieczornej dyskoteki, jednakże w połowie pobytu została ona przeniesiona do podziemi hotelu. Na plażę z 3 piętra hotelu to około 5 minut drogi (zjazd windą na najniższy poziom i przejście strefy basenowej), natomiast mimo końcówki sezonu czasami ciężko było złapać dwa leżaki około godziny 13:00. Dodatkowo trochę irytująca była Ukrainka/Rosjanka namawiająca ciągle na masaż w spa. Jeżeli chodzi o siłownie to była ona nawet dobrze wyposażona, ale niestety dostępne na niej sprzęty w większości popsute i przestarzałe. Ogólnie pobyt wspominam bardzo dobrze, raczej nie wróciłabym do tego samego hotelu, ale w cenie 1800 zł z ultra all inclusive za osobę uważam, że był w sam raz. Myślę, że osoby, które nie szukają ogromnego luksusu będą zadowolone, bo na terenie hotelu jest co robić, a także co pić i co jeść :)

JULITA

• Zalety Miła obsługa , super pokazy w basenie , disco w pianie w basenie i na plaży , różnorodne zabawy organizowane przez animatorów
    • Wady brak miejsca na stołówce

W hotelu byliśmy w maju 2018r z 6 osobową załogą. Wszyscy jesteśmy mega zadowoleni .Animatorzy zapewniali nam cały czas dobrej zabawy. Drinki ooo super , kelnerzy starali się bardzo. Wzięliśmy ze sobą karty do gry ale ani razu nie zagraliśmy nie było kiedy. Pokoje sprzątane dość dobrze. ŚWIETNE kosmetyki do ciała w łazience. Wi-fi na całym hotelu działało bez problemu. Mielimy pokój od strony ulicy i tutaj błąd warto dołożyć kilka groszy i wziąć pokój od strony morza. Ogólnie podsumowując wakacje na 100% super hotel wart polecenia a niektóre opinie wydają mi się anty reklamą dla rywali. Polecam!!!! hotel na dobre 5*

Tomek z Olsztyna

• Zalety Własny pomost z leżakami i wieczorną dyskoteką , Jedzenie - ogólnie trudno się przyczepić. Przystanek bus przy hotelu.
    • Wady hotel opanowany przez Ruskich. Z zewnątrz wygląda jak postkomunistyczna bardacha. Elewacja nadaje się jedynie do remontu. Leżaki są zajmowane przez idiotów chyba w nocy bo idąc na śniadanie można było zapomnieć że znajdziemy jakikolwiek wolny. Wieczorne animacje to występy ( z wyjątkiem akrobatów ) na poziomie wioskowego teatru z okolic Hajnówki. Ogólnie hotel przereklamowany. Absolutnie nie jest wart wydanych pieniędzy.

Pobyt w Turcji z biurem Wezyr we wrześniu 2018 roku.

Adrian

• Zalety Możliwości komunikacyjne Rozrywka Personel Czystość
    • Wady Hałas Klimatyzacja Jedzenie Ilość leżaków plaża

Witam, byliśmy w hotelu przełom paź / lis 2018 - wrażenia mam mieszane. Czystość - ok, Hałas - w zależności od pokoju albo hałas z ulicy, a w przypadku widoku na może trzeba się liczyć z DISCO do 24 , W trakcie dnia ciężko o cichy zakątek, Pokoje - duże, ładne, wygodne, uwaga żeby nie nadziać się z widokiem na ścianę ! Jedzenie -pozytywy: duże ilości, świeże, Jedzenie -negatywy: chłodne, monotonia, miałem wrażenie że większość potraw smakuje jednakowo, brak kulinarnego wow, znajdziesz mielone na 100 różnych sposobów, Obsługa - miła uczynna Napoje ok Leżaki - mam obawy że w sezonie jest ich wystarczająca ilość. Dobre połączenie komunikacyjne. Hotel polecam dla osób poszukujących rozrywki, my w standardzie mieliśmy kolegę z wąsem zza wschodniej granicy, który szukał drugiej młodości i umilał swoja walizką/głośnikiem innym życie, mnóstwo glonojadów, raj dla palaczy. Generalnie Luksusowy hotel można polecić - ja jednak kolejny raz tam się nie wybiorę. UWAGA: Od 05.10.2018 hotel szykował się do zamknięcia sezonu - zamykano sukcesywnie kolejne restauracje, zmniejszano ilość leżaków, atrakcji, robiło się mało przyjemnie, jedno wielkie pakowanie, animacji praktycznie brak, itp

• Zalety Przestrzenne ,duże pokoje, bardzo dużo różnorodnych miejsc do leżenia i wypoczynku nad morzem i basenem . Jedzenie urozmaicone i smaczne , dobra kawa . Oprócz głównej restauracji duża ilość snackbarów ( sushi, pasta, restauracja przy plaży ) lodziarnia oraz drinkbarow . Ogólne wrażenie dobre .
    • Wady Przez 11-sto dniowy pobyt łazienka nie była sprzątana ani razu tylko wymieniane ręczniki a pokój słabo sprzątany .Posiłki smaczne ale niestety letnie . Bardzo dokuczliwa lodowata klimatyzacja (nasz pobyt był w październiku ) . Nieustanne oczekiwanie na windę a mieszkaliśmy na 5 piętrze . Alkohole bardzo słabej jakości , brak tonika tylko słodkie syropy .

W Turcji bywaliśmy wiele razy ale byly to lepsze hotele, Jednak ten hotel był jedynym w którym była tak duża ilość leżaków i niezależnie o której porze przyszliśmy zawsze znaleźliśmy miejsce .

• Zalety Duże i wygodne pokoje. Przestronna łazienka. Bardzo dobre jedzenie. Naprawdę chyba najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie.

Przede wszystkim super pogoda i super widoki z balkonu od strony morza i basenów. Fajne animacje. Bardzo dobre jedzenie dostępne praktycznie non stop. Pokoje posprzątane codziennie i dokładnie. Barek uzupełniany w kratkę, ale to już czepianie się z mojej strony. Naprawdę fajny wypoczynek, gdzie w kraju już nastała aura jesienna.

Marzena

• Zalety Położenie, obsługa
    • Wady Brak owoców morza w menu.

Polecam hotel! Obsługa bardzo miła, nie było żadnych problemów. Rewelacyjne wakacje i wypoczynek!

Greta

• Zalety położenie, obsługa, jedzenie ?..po prostu wszystko

Przepiękny hotel, przemiła obsługa, jedzenie super, zabawa 24 h,jest to hotel dla ludzi aktywnych i chcących zabawy, ten kto chciałby tu odpocząć nie ma szans :)

Nowożeńcy

• Zalety Jedzenie Rozrywka Obsługa

Bylismy od 20 pazdziernika. Do hotelu jedzie sie 2 godziny ale pobyt w nim w zupelnosci to wynagradza. Hotel rewelacyjny ! Jedzenie pyszne i bardzo roznorodne. Nawet gdy nie zdazy sie na obiad, to jest tyle punktow z jedzeniem otwartych ze na pewno nie chodzi sie glodnym. Hotel czysty, pokoje bardzo ładne. Codziennie posprzatane i mini bar uzupelniany. Wspaniale animacje. Nie mozna sie nudzic ! Zdecydowanie polecamy ten, a nie zaden inny ! ?

Krzysiek

• Zalety Dobre i różnorodne jedzenie, świetna lokalizacja, dużo atrakcji

Hotel bardzo fajny! Różnorodne jedzenie (od "konkretów" po słodkości), drinki, atrakcje. Tydzień tam zaliczam do jednych z najlepiej spędzonych wakacyjnych tygodni w życiu.