Opinie o hotelu Pensee Royal Garden
Egipt / Marsa El Alam

Pensee Royal Garden: teren hotelu

• Tylko 50 m do prywatnej, piaszczystej plaży.
  • Sport i rozrywka: tenis, siłownia, siatkówka, piłka nożna, wieczorny program animacyjny.
  • Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw i miniklub.

Nat

• Zalety Piękne ciepłe morze piękne rafy
    • Wady Brak klimatyzacji Brudno Obsługa nie miła Brak animacji dla dzieci w ciągu dnia Jedzenie okropne porcje wydzielane

Dużo by pisać o wadach tego hotelu, najgorsze wczasy jak do tej pory. Brak klimatyzacji w golu głównym i na stołówce również w niektórych pokojach. Pokoje jeden wielki syf. Obsługa nie miła wszytsko za dolara to by zrobiła. Jedzenie okropne caly czas kurczak w różnych postaciach dla dzieci kida corner w którym była wątróbka albo NIC.Porcje wydzielanie mięso skrojone przez kucharza w wielkości plasterka szynki.Lodow zero ciasta to biszkopt posmarowanej dżemem.Przekaski na plaży codziennie te same.- naleśniki z dżemem. W dzień nic się nie dzieje nie ma żadnych animacji dla dzieci o 20.30 mini disco 21 zawsze jakieś show i o 22 życie w hotelu umiera.NUDA.Hotel dla emerytów napewno nie dla.rodzin z dziecmi!!!!! NIE POLECAM jeśli ktoś.chce mieć fajne wakacje napewno nie tam!!!!!!

Leszek i Anna

• Zalety Dobre jedzenie,miła obsługa ,oprucz kelnera przy basenie.
    • Wady Pokoje zawilgocone na parterze ,pełno komarów na plaży,brak klimatyzacji lub bardzo słaba na stołówkach i w lobby .

Byliśmy dwa tygodnie 18 maj-1 czerwiec.Hotel w którym nie sprzątają inie wymieniają ręczników chyba że za dolary.Po pokoju gonią karaluchy,materace były śmierdzące i mokre.W dwóch basenach woda nie przepływa i jest brudna.Rezydent zCORALA niedostępny.Był to nasz 15 pobyt w Egipcie i najgorszy hotel.Nie polecamy.

Władysław

• Zalety Położenie przy pięknej plaży i dostęp do wspaniałej rafy. Nie trzeba wybierać się na wycieczki ze snurkowaniem.

2 tygodnie w maju. Pierwszy tydzień to walka o wymianę czajnika ze szwankującym wyłacznikiem i słabo działającą klimatyzacją ( właściwie to był tylko nawiew) W drugim tygodniu wymieniono czajnik i zaczęła działać właściwie klimatyzacja. Transfer powrotny we mgle i bez działających wycieraczek ( kierowca wycierał szybę przednią papierem bądź polewał ją wodą z butelki ). Opóźniony lot o 2 godziny. Pomimo to pobyt w tym hotelu uważam za udany.

Teresa

• Zalety Infrastruktura hotelu kompleksowo wszystko w pobliżu, baseny, restauracje,plaża to można uznać jeden walor tego obiektu.
    • Wady Stan obiektu pozostawia do życzenia.

Właśnie 25 maja 2019 wróciliśmy z Maras alam. Ogólnie ujmując obiekt faktycznie czas świetności ma już za sobą. Po przyjechaniu na miejscu otrzymaliśmy pokój pozostawijający wiele do życzenia i daleko odbiegający od prezentowanych na zdjęciach To znaczy pokój nie był wysprzątany , pościel była nie zmieniona , łazienka również . Konsola umywalkowa w łazience z oderwanymi płytkami, zbiornik na wodę w kompakcie uszkodzony z ciągle lecącą wodą, lodówka w pokoju brudna, zardzewiała, jednym słowem KATASTROFA!!!!! I to miał być pokój zwany mianem SUPERIOR!!!! To jak wygląda standard ?????? :((((( Jednak zgłosiłam się do recepcji , że chcę zmienić pokój,gdyż ten nie odpowiada temu co było oferowane. Na szczęście zwolnił się pokój i ten już był zbliżony do tego co jest prezentowane na zdjęciach , ale zaznaczam zbliżony tzn. widać, że ściany były jakiś czas temu odświeżone i pomalowane, w łazience już działało wszystko i było względnie wysprzątane., klima również działała i była względnie cicha nie tak jak w pokoju wcześniej oferowanym. Serwis sprzątający po zmianie pokoju okazał się solidny jak na tamtejsze warunki. Pracownik był bardzo uprzejmy, co dzień dopytwał czy coś potrzeba, każdego dnia , aż do końca pobytu, pokój był ładnie wysprzątany, tak więc po plażowaniu jak wchodziło się do pokoju to miało się wrażenie, że można odetchnąć od upału. Woda również była dostarczana w butelkach każdego dnia.

adea
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety czystość,bardzo dobre jedzenie,profesjonalna obsługa.Animatorzy na najwyższym poziomie! Jamajka ,Koko Dona Max, JAMAJKA!!! wygra MamTalent (wszechstronny ) Bardzo profesjonalne centrum nurkowe a najlepsza DiveMaster Judyt.Wracam tam znowu. To jest moja prawdziwa opinia. 19ty raz w Egipcie pierwszy w Marsa Allam
    • Wady Małe plastikowe kubeczki w restauracji na plaży i w barze na basenie,ale to se zmieni

CUDOWNIE!!!!!! Polecam nurkom i wszystkim szukającym rozrywki

• Zalety Ładna plaża i rafa, miła obsługa
    • Wady Nieco przestarzały wystrój, obiad tylko na plaży

Położony w cichej okolicy hotel z ładną plażą z rafą w zatoce, bez pomostu. Dość wiekowy ale czysty hotel z apteką, sklepem na miejscu. Piaszczysta plaża z barem, w którym wydawany jest obiad, nie zjemy go w głównej restauracji, w tej tylko śniadania i kolacje. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych animacje, dla dzieci plac zabaw i miniklub. Dla dorosłych siłownia, spa i centrum nurkowe. 4 baseny, w tym 1 kryty podgrzewany, 1 zewnętrzny również podgrzewany. Pokoje przestronne, ale wystrój dość przestarzały, natomiast zachowana jest czystość. Do dyspozycji minibar z darmową wodą butelkowaną i czajnikiem. Hotel polecam osobom nastawionym na relaks i rodzinom z dziećmi, osobom, które za niewielką kwotę chcą zaznać egipskiego klimatu.

OSKAR

• Zalety Blisko plaża z fantastyczną rafą. Pogoda w listopadzie.
    • Wady Warto byłoby odświeżyć pokoje i zmieniać posiłki.

Fajny pobyt dla ludzi lubiących spokój i ciszę. Nie polecamy dla młodych amatorów zabawy i rozrywki, nie ma jak się ?pobawić?!!! Temperatura podczas naszego pobytu, połowa listopada 2018 30-32 st w trakcie dnia. Animacje są trochę ubogie ze względu na niskie zainteresowanie ze strony urlopowiczów, ale jest tu stretching, aerobik, bule i wieczorne dyskoteki z zabawami dla młodzieży. Pokoje sprzątane codziennie do odnowienia, ale nie przeszkadza to mieszkać komfortowo, jest klima, sejf, telewizor z czterema polskimi programami, Voxtv, HBO 2, sportowy i National geografic. Zresztą większość czasu spędza się na plaży lub basenie. Jedzenie monotonne, trochę zmian jeśli chodzi o mięsa, smaczne i można się najeść. Przekąski i podwieczorki rano suche, słodkie ciastko, a popołudniu naleśniki lub sandwich ?spod lady'( taki mały hot-dog). Alkoholu pod dostatkiem, rożne rodzaje, dobre piwo butelkowe w lobby barze, na plaży, na basenie. Egipska ?Finlandia? to wódka, która smakuje jak bimber, ale do drinków ok. Morze super z rafą ok. 20 m od plaży, raj dla snurkujących, plaża żwirowo-piaszczysta, leżaki parasole dostępne materace donoszą ręczniki wydawane na podstawie kart. Basen duży, właściwie do trzy baseny zimna woda czyściutka, leżaki, materace, ręczniki na podstawie kart. Obsługa uprzejma znacznie lepiej obsługują po podaniu ?bakszyszu?. Shopping center ale ceny z kosmosu, polecamy zakupy w Al-Queser oddalone ok. 20 min od hotelu. Można się tam dostać hotelową taksówką, po ostrym targowaniu. Za 24 $ pojechaliśmy w obie strony w trzy osoby ( wyszło po 8$ za osobę), spędziliśmy w mieście 3 godziny na zakupach i zwiedzaniu meczetu, fortu. Zakupy najlepiej robić na końcu fort zamykany wcześnie, a sklepy otwierają się po zmierzchu ( ok. 18 ich czasu). Wokoło hotelu pustynia, morze i jeszcze jeden hotel ?Utopia?. Dużo Czechów i Niemców, Polaków mniej. Język angielski do porozumiewania się.

Bogusia

• Zalety Szeroka piękna plaża,łagodne zejście,można chodzić po morzu bez konieczności obuwia ochronnego,przepiękna rafa koralowa,miła uśmiechnięta obsługa,ładne przestronne pokoje.
    • Wady Mały minus to mniejszy wybór posiłków,ale głodnym się nie chodzi;-)))

Witam,właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w tym hotelu.To był mój szósty raz w Egipcie,ale pierwszy raz w Marsa El Alam.Po przeczytaniu przed wylotem tych wszystkich opinii o hotelu troszkę się załamałam ale miło zaskoczyłam kiedy już dotarliśmy ze znajomymi do hotelu.Hotel ładny pokoje duże,przestronne z widokiem na morze,baseny.Obsługa miła, uśmiechnięta,pomocna i nie prawdą jest,że za pomoc wołają dolara.Masz ochotę to dajesz. Dużym zaskoczeniem na mega plus to przepiękna,szeroka,prywatna czysta plaża z łagodnym zejściem do morza i przepiękną rafą koralową.Nie mieliśmy problemu z dostępnością leżaków na plaży tak ja to tu opisywano.Jeśli brakowało to obsługa donosiła.Basen z barem w którym serwowano kawę,herbatę,cole,sprite,fantę,wodę,piwko i inne lokalne napoje alkoholowe oraz popołudniowe przekąski-smaczne naleśniki,hot-dogi.Mały minus jaki mogę dać to za mały wybór jeśli chodzi o posiłki ale nawet wybredny głodnym nie będzie chodził:-)),Nie prawdą jest też jak pisali nie którzy ,że dostępne były tylko dwa rodzaje owoców!!!My wieliśmy granaty,winogrono,banany,arbuzy,melony,daktyle.My ze znajomymi wróciliśmy zadowoleni i mile zaskoczeni,że te wszystkie negatywne opinie okazały się nie prawdą.Polecam i pozdrawiam.

Aneta

• Zalety tanio, piekny ogród, mila obsluga
    • Wady ma juz swoje lata co sie rzuca w oczy

ogólnie pobyt wspominam bardzo mile, polecam dla osób, które nie chca wydac duzo na egzotyczne wakacje, Miła obsługa, pięknie utrzymany ogród, jedzenie troche monotonne, ale do zniesienia.

• Zalety Piękna rafa przy hotelu, łagodne wejście do morza
    • Wady Grzyb i odpadający tynk w pokojach, brak klimatyzacji w głównej restauracji oraz holu, bardzo mało owoców podczas posiłków, zaniedbany basen

Pierwszy raz byliśmy w pensee sześć lat temu. Zachwyciła nas piękna rafa przy hotelu i łagodne wejście do morza. Wówczas wszystko było na plus, czystość, pokoje, jedzenie, obsługa -ogólnie żadnych minusów. W międzyczasie byliśmy trzy razy w Marsa Alam lecz w hotelu Three Corners. Tam też było super, szczególnie ze względu na mini aquapark dla dzieci, choć z morzem gorzej. Za drugim i trzecim razem traktowano nas jak gości vip w tym hotelu, mieliśmy prawo wybrać pokój, były upominki i wieczory dla gości wracających do tego miejsca. W tym roku zdecydowaliśmy się jednak na Pensee i to było rozczarowanie. To nie ten sam hotel co kiedyś. Brudne, tłuste i uszkodzone płytki na basenie, połamane kratki przybasenowe, puste parasole bo brak leżaków (choć chętnych by się znalazło wielu), zniszczone, stare ręczniki, w pokojach grzyb i odpadający tynk, niedziałająca klima w restauracji i holu, a także w pokoju, dlatego prosiliśmy o zmianę. Zieleń zaniedbana, a kiedyś był nawet trawnik... Posiłki bardzo ubogie w porównaniu z tym co było, owoców dwa rodzaje zazwyczaj i kilka małych ciast. Potwierdzam brak sprita i fanty przez dwa popołudnia. W restauracji wydzielone posiłki dla dzieci, podczas których serwowano frytki. W kolejce jednak ustawiali się dorośli i niestety frytek dla dzieci kilka razy zabrakło. Podobnie było z pizzą na plaży. Oczywiście po zwróceniu przeze mnie dość ostro uwagi i rozmowie z managerem, mój syn dostał cały talerz frytek, lecz inne dzieci już nie. Dorośli zawsze coś sobie wybiorą więc ogólnie głodni nie chodziliśmy ;-). Najbardziej mnie jednak oburzyło, kiedy sprzątający pan, za ogień do papierosa, zażyczył sobie "one dolar". Pomimo tego, że zawsze coś na niego w pokoju czekało...Pod koniec wyjazdu w holu zrobiono piękną wystawę z wycinanych owoców, ciasteczek, czekoladek, kolorowych drinków i kwiatów na każdym stoliczku. Myśleliśmy, że tak już zostanie ale okazało się, że to tylko na przyjazd fotografa z Europy. Po zrobieniu zdjęć, ważniejsi panowie z obsługi poczęstowali się tym co było na stole, zrobili sobie przy wystawce zdjęcia a resztę kazali szybko zabrać obsłudze. Trzeba też uważać, żeby nie przywieźć gościa na gapę ze sobą, bo w pokojach pojawiały się karaluszki. Minusów można wymieniać jeszcze wiele lecz plaża i rafa rekompensowała nam wiele niedogodności. Nie wrócimy jednak już do tego hotelu bo wiemy, że w tej cenie można dostać coś lepszego. No chyba, że nowy właściciel dokona cudu.....