Opinie o hotelu Pensee Royal Garden
Egipt / Marsa El Alam

Pensee Royal Garden: teren hotelu

• Tylko 50 m do prywatnej, piaszczystej plaży.
  • Sport i rozrywka: tenis, siłownia, siatkówka, piłka nożna, wieczorny program animacyjny.
  • Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw i miniklub.

Sławek

• Zalety Dobre położenie niedaleko pięknej rafy.
    • Wady Wymaga natychmiastowego, generalnego remontu.

Stary hotel do temontu. W pokojach grzyb. Prąd często wyłączany i klima działa tylko czasami. Posiłki monotonne - wybór jedzenia niewielki.

Pobyt: Grudzień 2017

• Zalety Piękna rafa, obiady na stołówce przy samej plaży dzięki czemu można tam spędzić cały dzień
    • Wady można by się doczepić do jedzenia, ale raczej to standard na Egipt, w grudniu zimne baseny, ale dla nas to też nie problem bo nastawialiśmy się na snurkowanie:)

W Egipcie byliśmy po raz drugi, ogólnie wyjazd bardzo udany, w grudniu zdecydowanie odwołaliśmy zimę. Największe zalety to rafa, i piękny widok z okna.

Jacek

• Zalety Plaża piaszczysta, łagodne zejście do morza, ciekawa rafa. Dostępność parasoli i leżaków, Bezpieczna kapiel, bo od morza znajduje sie rafa, która wyłapuje mocne fale, więc zawsze można pływać i chroni od niebezpieczeństw. Rozległy teren. Cena.
    • Wady Zaplecze hotelu to arabski standard. Hotel w trakcie odnawiania po zakupie przez nowego właściciela.

Dzisiaj wróciłem z Egiptu z Pensee. Wrażenia - przyjechałem zadowolony. Największym atutem hotelu jest piękne położenie, wspaniała plaża, rafa i piękne morze. Całość kompleksu hotelowego rozmieszczona na rozległym terenie.Hotel jest w trakcie zmian włascicielskich i z każdym dniem widać rękę Nowego Własciela.Od kilku dni zaskakiwało nas pozytywnie coś nowego, oczywiście od najważniejszego dla turysty czyli wyzywienia - kuchni. Było dobre i pod dostatkiem, ale poprawiła sie róznorodność, np. więcej smakowitych ciast. Z tego co sie dowiedziałem, ostatnio były tam spore oszczędności co skutkowało obnizeniem jakości usług. Widać, że Nowy Włascicel sypnął groszem!!! Pracownicy, może z uwagi na nową miotłe -staraja się, by co się da poprawić, tyle, ze trzeba to zgłaszać, ale rezydentka TUI punkt po punkcie egzekwuje co trzeba. Np zmiany pokoi, podlewanie w innych godzinach (w Egpicie na ogól podlewaja wiadomo czym, tyle, że w wiekszości rano, gdy turyści sa nad morzem) itp. Codziennie czyszczone były baseny i wymieniony piasek do filtru. Sam zgłosiłem zastrzreżenia co do muzyki na plazy i o dziwo animatorzy przestali nas katowac muzyką techno, psycho, trans a pojawiło sie karaibskie reggae, słoneczne rytmy! Mozna śmiało jechac, bo cena dobra i mieć pozytywne nastawienie, a nie zaczynać turnus od awantur o byle co!

Marek

• Zalety Ładna czysta plaża z bezpośrednim dostępem do płycizny ze szczątkami rafy - zarówno dla osób słabo pływających i wcale nie pływających. Ładna rafa koralowa po wypłynięciu poza zatokę.
    • Wady Baseny tragedia. Niewielki wybór jedzenia. Jakość ręczników poniżej akceptowalnego poziomu. Animacje poniżej akceptowalnego poziomu. Zdezelowane leżaki . Materace pod kluczem. Serwis kawowy masakra .

Tak w skrócie, bo mi sie nie bardzo chce wracać pamięcią do tego niezbyt udanego wyjazdu. Hotel ma juz lepsze czasy za sobą, ogólnie juz na wejściu sprawia przygnębiające wrażenie, brak klimatyzacji w recepcji zmęczona obsługa. Pokój (w moim przypadku rodzinny) bez zastrzeżeń faktycznie dwa duże oddzielne pokoje z dwoma balkonami połączone drzwiami faktycznie ok. 70 m . Wyposażenie stare ale wszystko działa (problemem był sejf który nie był niczym przymocowany do ściany a nawet do mebli. Wolałem trzymać paszporty w zamkniętej walizce niż w sejfie który można wynieść . Woda ciepła cały czas ciśnienie dobre. Sprzątanie jak to w Egipcie powierzchowne. Jedzenie słabe , nigdy go nie brakowało, ale bardzo mały wybór. Generalnie podstawowe dania i żadnych dodatków. Jezeli liczycie na smaczne jogurty, sałatki, przekąski, desery, lody to nic takiego nie ma. Baseny tragedia, żadnych filtrów, żadnego przepływu wody, mętny żur. Sprawę ratuje sąsiednia Utopia z której basenów i leżaków przy basenach można korzystać bez żadnych przeszkód : czysta woda, filtry działają, trzy zjeżdżalnie - jedna nawet fajna. Zieleń w hotelu obumiera jest podlewan ściekami ale to za mało oszczędzają na wodzie i zieleń wyglada tak jak wyglada. Ręczniki w pokoju różne sa słabe ale i dobre tez sie trafiają, pościel czysta ale mocno zużyta. Ręczniki na plazy wszystkie do wymiany: postrzepienia dziury, prane tysiące razy. Leżaki na plazy mocno pouszkadzane pourywane deski nie działające oparcia materace i lepsze i gorsze. Z materacami to w ogóle jest ciekawa sprawa. Są codziennie zbierane przez obsłoge plazy i zamykane w kantorku. Jak przychodzisz na plaże to machasz na chłopaka i on Ci przynosi materac, czeka na napiwek, ale nie jest nachalny jak mu cos dasz to moze następnego dnia przyniesie ci lepszy ( sa stare, cienkie i bardzo słabe - ale jest tez trochę nowych). Materace sa zbierane juz od 16 i w dyskretny sposób jest wywierana presja aby znikać z plazy. Słabo sie czyta książkę po 17 jak juz większość ludzi z chwila zamknięcia baru poszła, a boy plażowy siada niedaleko ciebie i sie patrzy na twój materac. Rano jak chcesz poczytać na plazy to tez na twardych dechach bo do 8 materaca nie załatwisz . W Utopi tak samo z tymi materacami. Animacje. Ktoś kto juz był kilka razy w Egipcie nie moze tego oglądać bez zażenowania. Brak pożądanej kawy, zielonej herbaty, rumianku, hibiskusa brak czegokolwiek. Alkohole mocne, nie wiem bo nie piłem, są w plastikowych butelkach. Piwo butelkowane da sie pić. Nie ma Fanty, Sprita, Coli sa ich lokalne odpowiedniki np. jakiś biglemon zamiast sprite i nie ma tego z nalewaka jak w normalnym hotelu tylko trzeba czekać aż Ci barman naleje do plastikowego jednorazowego kubeczka . Nie wiem jak biura podróży kategoryzują te hotele bo to na pewno nie jest 4 . Byłem w Egipcie wiele razy w samym Marsa 8 i to był najgorszy hotel.

Zofia

• Zalety tylko plaża i rafę
    • Wady Hotel nieczynny był od 4 lat więc wszystko w nim nie działa tak jak trzeba, ścieżki zrujnowane, można skręcić nogę, bardzo słabe oświetlenie , brak klimatyzacji w restauracji, jedzenie staje się koszmarem, nie ma zimnych napojów bo lodówki im nie działają . nigdy nie było lodu do napojów , napoje i drinki w maleńkich cieniutkich plastikowych kubkach gorące, kawę trzeba było robić w cieniutkim plastikowym kubeczku , prawie nikt tego nie robił bo przeniesienie takiej kawy w rękach graniczyło z cudem, w basenie mętna woda , niepotrzebnie tam weszłam do nabawiłam się grzybicy, ręczniki zmieniły kolor z białego na rudawy , pokoje jak w domach studenckich, brak telefonów w pokojach , bar na play serwujący obiad w opłakanym stanie, jedzenie okropne , brak serwetek papierowych, faktycznie czuć smród wszędzie, trawa wypalona dziwi mnie fakt że TUI mogło zaoferować taki wypoczynek Polakom, jak oni sprawdzają te oferty,skandal, jakaś osoba napisała po pobycie tam że było wszystko ok jak można tak kłamać, nie polecam tego hotelu przed rezerwacją proszę przeczytać opinie osób które tam były, jeżdżę do Egiptu od 20 lat nigdy ,nie tak nie oszukano jak w tym hotelu, niedociągnięć można wymieniać bardzo dużo

Koszmar nie przyjeżdżać do tego hotelu, ciepłe drinki w skandalicznie małych plastikowych kubeczkach, brak klimatyzacji w restauracji i na recepcji, bar na plaży wydaje w 40 stopniowym upale gorące napoje i drinki , ciągle czegoś brakowało do picia , bar serwujący obiad z bardzo brudnym i zniszczony zapleczem i tak dalej można dużo wymieniać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Zalety BRAK
    • Wady brak klimy, karaluchy ,smierdzace zielone baseny

śmierdzaca zielona woda w basenach -interwencja sanepidu mowi sama za siebie, zepsute lezaki, brak czystych recznikow-sa suszone i dawane kolejny raz bez prania, brak pradu od 10-17 i 23-6,biegaja karaluchy po jadalni,brak w pokojach klimatyzacji,bungalog-sprod stechlizny, wanny zardzewiałe, obok wypuszczaja scieki smrod nie do wytrzymania ,Obiady -żeby go zjesc trzeba albo zajac stolik godzine przed obiadem albo chodzic jak idiota kawal drogi i sprawdzac czy sie cos zwolniło,BRAK zieleni zupełnie a oferuja super ogrody-tylko piach i poschłe palmy.Ludzie zmieniaja hotele lecz to koszt 60$. Mimo że doba hotelowa konczy sie o 12 oni o 9 wywalaja z pokoju-- i nie ma dyskusj-nawet interwencja rezydentki nic nie dała zbytnio. Ten pan ktory pisze ze tak super to chyba nie trzezwiał wogóle lub pracuje dla nich zeby sprzedawac ten g.... NIE POLECAM NAWET WROGOWI TEGO HOTELU

sebastian

• Zalety ...jedyny plus to plaza i rafa
    • Wady wszystko!!!

Witam nie polecam tego hotelu bylismy w czerwcu brak klimatyzacji w pokojach na stolowce wieczne braki pradu ze wzgledu na oszczednosci!!!baseny jeden wielki syf woda nie filtrowana baseny nie czyszczone robi sie jedne wielkie bajoro...wiekszosc osob bedacych na dwa tygodnie zmieniali hotel na inny...to co zostalo z ogrodow a raczej ich brak jest podlewane szambem wszechobecny smrod nie do zniesienia jesli mozecie unikajcie tego hotelu w tej chwili czekamy na odpowiedz z TUI gdzie zlozylismy obszerna reklamacje z zalaczonymi zdjeciami jak naprawde wyglada ten pseudo hotel.....STANOWCZO ODRADZAM!!!!

Zbyszek

• Zalety Mila obsluga super wypoczynek

Super wypoczynek prosz nie sluchac tych co pisza bzdury ze koszmar nieprawda jak to w egipcie super polecam hotel

sebastian

• Zalety bardzo fajna rafa
    • Wady syf smrod......

Witam chcialem ostrzec przed tym pseudo hotelem!byl to nasz 6 wyjazd do Marsa Alam ale to co zastalismy w tym hotelu przeszlo nasze najgorsze oczekiwania...braki w dostawie pradu brak klimatyzacji w pokojach jak i na stolowce ze wzgledu na oszczednosci wszechobecny smrod z szamba ktore jest wylewane do podlewania ogrodow jedyny plus to ze bylismy na tydzien lecz z naszej grupy osoby ktore przyjechaly na dwa tygodnie zmieniali hotel na inny My osobiscie zlozylismy reklamacje do TUI i w tej chwili czekamy na odpowiedz jesli ktos chce zdjecia z tego hotelu jak tam jest naprawde prosze o kontakt az dziw ze hotel w tak piekny sposob jest opisywany i sprzedawany przez biura podrozy!!!!

Iza

• Zalety plaża, bliskość rafy, wielkość pokoi
    • Wady całe mnóstwo

Właśnie wróciłyśmy, byłyśmy gośćmi tego hotelu 5.06. - 12.06.2018 . Wszechobecny brud od zastawy w restauracji, po basen, w którym pływa kożuch brudu. W restauracji zabierają ze stołu obrus, nie działa klimatyzacja więc posiłki zwłaszcza w środku nie są przyjemne, brak też lodu do napoi czy drinków. Posiłki są bardzo monotonne, podają to samo codziennie i przetworzone to, co zostaje z poprzednich posiłków, ale najgorsze jest to, że do dystrybutorów na plaży leją wodę z kranu chyba, bo mocno czuć chlor - bardzo dużo ludzi chorowało na faraonkę. Ten Hotel nie jest w sieci Three Corners, bo nie spełnia minimum standardów tej sieci. Nie pierwszy raz byłyśmy w Egipcie i znamy ich standardy, ale ten hotel to kompletna klapa, na pewno nie wrócimy już do tego hotelu.