Opinie o hotelu Pensee Royal Garden
Egipt / Marsa El Alam

Pensee Royal Garden: teren hotelu

• Tylko 50 m do prywatnej, piaszczystej plaży.
  • Sport i rozrywka: tenis, siłownia, siatkówka, piłka nożna, wieczorny program animacyjny.
  • Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw i miniklub.

Boryś

• Zalety bliskość przepięknej rafy
    • Wady smród kanalizacji, uszkodzone, nie naprawianie sprzęty, stara, zniszczona pościel, ręczniki, łazienki brudne, obsługa domagająca się napiwku, animacje powtarzalne, brak klimatyzacji na stołówce i recepcji, częste wyłączanie klimatyzacji i brak prądu, brud wszędzie, na stołówce, w barach i na basenach,

14 dni w oparach z kanalizacji, braku klimatyzacji na stołówce, w brudzie i ignorancji obsługi, przepiękna rafa, najbliżej do Luksoru (ok. 400 km).

Marek

• Zalety Położenie przy ładnej rafie
    • Wady mnóstwo

Pobyt w maju 2018, pokój na parterze w lewej części hotelu (zupełnie znośny). Hotel dla nurkujących i snurkujących (można pływać bez względu na wiatr), którzy nie przywiązują uwagi do warunków bytowych, a te nie są najlepsze. Oszczędności widać na każdym kroku. Wyłączanie prądu, raz nawet na całą noc, którą bez klimy ciężko wytrzymać. Bieda na stołówce, tylko dwa dania "mięsne" na raz - z trzech: kurczak, wołowina, ryba (na szczęście w dużych ilościach). Zimne przystawki robione z niezjedzonych wcześniej rzeczy - okropne. Jedyny pijalny alkohol - piwo, dostępne na plaży od 11-ej w małych kubkach. Koszmarny smród od polewania ogrodu "gnojówką", która wylewa się na chodniki i na plażę idzie się rano po zaschniętym g. Brak "okadzania" powoduje, że dookoła lata mnóstwo much (zwłaszcza na stołówce) i komarów (dokuczliwych przy bungalowach i wieczorem przed lobby). Dla oszczędności w lobby i na stołówce nie działała klima, gorąc nie do wytrzymania. Animacje zwłaszcza dla dzieci codziennie takie same i na żenującym poziomie. Na plaży dużo rozpadających się leżaków, stare materace i maksymalnie sprane ręczniki. Hotel pełen Czechów, poza tym trochę Polaków i Niemców, obłożenie w maju dość duże. Generalnie hotel nie wart więcej niż 1500 zł za 2 tygodnie, chyba że coś się zmieni.

M
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Ladna plaza
    • Wady Malo urozmaicone posilki,

Pobyt w kwietniu 2018. Hotel dla osob malo wymagajacych,zreszta za ta cene trudno oczekiwac luxusow. Pokoje w budynku glownym lepsze, w domkach gorsze i nawet bardzo zle .Wyzywienie-malo urozmaicone,ale ja osobiscie nie jadam w domu na 5 talerzach :) .Animacje slabe. Ogolnie-za ta cene nie ma co oczekiwac cudow, Plaza ladna,szeroka,rafa i dla dobrze plywajacych i dla nowicjuszy w snurkowaniu. Obsluga mila. Fakt,ze przy plazy na obiedzie jedni jedza,inni juz zjedli i pala ,a personel nie zwraca uwagi. Ja wrocilam zadowolona,slonko,plaza,rybki,luzik,co tu narzekac. Gdybym szukala super warunkow,wiadomo-w drozszym hotelu.

Pobyt: Marzec 2018

• Zalety brak
    • Wady dużo

Byliśmy dwa ostatnie tygodnie marca . Nie jest to nasz pierwszy pobyt w Egipcie i mamy możliwość porównania . Nie jesteśmy też fanami sterylnej czystości , to Afryka , ale czystość w tym resorcie jest znacznie poniżej normy . Ręczniki szare , wszechobecny smród fekalii (nie mówimy tu o wodzie do podlewania trawników), i hit tego resortu palenie papierosów absolutnie wszędzie . Palenie w lobby i na stołówce (Obrazek: cztery osoby skończyły jeść cała czwórka wyciąga i zapala papierosy, obok przy stoliku zaczyna jeść kobieta z 4 letnim dzieckiem smród czuć 4 stoliki dalej gdzie siedzimy . Palący opowiadają sobie dowcipy i bawią się przednio nie odchodzą pomimo że dawno skończyli już jeść, na zwróconą obsługa nie reaguje) . Nie działająca klima w lobby , w zamian za to otwarte drzwi i chmara komarów , uroki wieczorów . Ze spraw technicznych wiecznie śnieżące telewizory bez możliwości ustawienia . Za taką samą cenę można wypocząć w innych hotelach w dużo lepszych warunkach . Nie polecamy .

Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Morze, blisko rafa
    • Wady Hotel kilkunastoletni, po śmierci właściciela traktowany po macoszemu. Brak remontów, wszystko BYŁOOO zrobione pięknie, ale kilkanaście lat eksploatacji, bez remontów, napraw, kosmetyki i staje się ruiną.

Za trzecim podejściem dostaliśmy w miarę sprawny pokój. Głośna klima, śnieżący telewizor, stare wyeksploatowane meble, głośna lodówka z nieparzystą liczbą nóżek, SMRÓD z umywalki i wc to norma. Jedzenie - KOSZMAR!!! Dużo podróżuję ale takiego dziadostwa nigdy nie dostawałem. Zimne warzywa, mięso a to przesmażone, a to surowe, a to spalone. Owoce morza - totalny brak...no oczywiście za 20 - 50 euro, jak najbardziej. Brak po godzinie 20 wody gazowanej w barze, syf na stołówce i pełno komarów. My i wiele innych osób mieliśmy problemy z przewodem pokarmowym. Baseny nas nie interesowały, ale wyglądają archaistycznie. Hotel wg opinii wielu klientów uwaga już nie z roku na rok, ale z miesiąca na miesiąc z coraz gorszym wyżywieniem!!!. Omijać z daleka!!! Obok piękna trzygwiazdkowa Utopia, w sąsiedztwie piękny pięciogwiazdkowy Novotel. Nic nie przesadzam, naprawdę jesteśmy ludźmi aktywnymi, a nie francuskimi pieskami. Ludzie, nie dajcie się nabrać!!!

Zuzanna
    Pobyt: Luty 2018

• Zalety duży kompleks z zadbanym ogrodem, przestronne pokoje
    • Wady duży problem z czystością i prawdopodobnie kanalizacją

Sam hotel, mimo swoich lat, jest dobrze skonstruowany, kompleks przestronny. Hotel otacza zadbany ogród, goście Pensee mogą również korzystać z infrastruktury sąsiedniej Utopia Beach Resort. Dobre zaplecze sportowe (tenis, piłka nożna, joga). Plazą szeroka, strzeżona, z darmowym serwisem plażowym. Natomiast strefa SPA & Welness wymaga conajmniej doinwestowania. Kompleks ma problem z zachowaniem czystości oraz wyczuwalnym zapachem kanalizacji.

Duduś i Niuśka
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety piękna szeroka piaszczysta plaża, bardzo ładna rafa, pyszne urozmaicone jedzenie i bardzo miła i pomocna obsługa.
    • Wady brak basenu z podgrzewaną wodą

Byliśmy z żoną tydzień w styczniu i było fantastycznie. Dziwi nas trochę, że ludzie piszą tak idiotyczne opinie typu krzywe płytki, pustynia dookoła hotelu czy niesmaczne jedzenie. Przecież przed zakupem wycieczki można sprawdzić w googlach jego położenie a jeśli ktoś chce schabowego z kapustą to może lepiej rozważyć wyjazd do Kołobrzegu. Ale do rzeczy. Hotel rzeczywiście nie jest najmłodszy ale starają się dbać o niego. Sam wjazd do hotelu może budzić mieszane uczucia ale już ogród wraz z jego siostrzanym hotelem Utopia stanowią przepiękny kompleks. W hotelu głównie Niemcy trochę Czechów, Włochów i paru Polaków. Ogólnie w tym terminie raczej tłumów nie było. Po przyjeździe dostaliśmy ogromny pokój 537 z wielkim tarasem i pięknym widokiem (10$ czyni cuda). Meble w pokoju stare ale funkcjonalne, łóżka bardzo wygodne, czyściutko (codziennie sprzątany + woda+ręczniki) , telewizor kineskopowy i TV Polonia. Na temat bungalowów się nie wypowiadamy bo nie wiemy, poza tym, że mają ciekawą architekturę i położenie w ogrodzie blisko plaży. Sama plaża bardzo ładna, szeroka i dobrze utrzymana. Zejście do morza łagodne i wspaniała rafa bliżej hotelu Utopia. Leżaki na plaży raczej stare ale to w niczym nie przeszkadza dostajesz przecież materac i ręcznik. Na plaży bar i restauracja w której podają obiad. Śniadania i kolację podają w głównym budynku hotelu. Jeśli chodzi o śniadania duży wybór aczkolwiek powtarzalne. Obiady i kolacje natomiast bardzo urozmaicone i smaczne. Każdego dnia były inne mięsa i ryby naprawdę super. Na deser zawsze kilka rodzajów ciast i galaretek. Owoce to daktyle, melony i pomarańcze. To wszystko nie do przejedzenia. Kelnerzy bardzo mili pomocni i uśmiechnięci na ogół dwujęzyczni (niemiecki, angielski). Nie czekają na napiwki ale jak dasz 1$ to będą za tobą biegać i nosić ci talerze. Popołudniu przy basenie przekąski, głównie naleśniki , kanapki, chrupki. Animacje: chłopaki bardzo się starają a jest ich trzech (jeden karzełek), strasznie fajni i uśmiechnięci, pozytywni ludzi. Od rana są już na plaży a wieczorem organizują różne atrakcje i prowadzą dyskotekę na która niestety prawie nikt nie przychodzi. Większość gości siedzi w lobby i sączy lokalne drinki w ramach all inclusive. A propos nie ma opasek. To co na minus to brak basenu z podgrzewaną wodą i może odległość do najbliższej cywilizacji. A może jeszcze rodziny z dziećmi - nie przyjeżdżajcie bo nie ma tu kompletnie dla dzieci żadnych atrakcji i będą się nudziły. Pozostali, którzy nie oczekują wielkomiejskiego zgiełku, kafejek itd. przyjeżdżajcie, nastawcie się pozytywnie za tą cenę to niezła opcja. My wrócimy. Pozdrawiamy

Mar
    Pobyt: Grudzień 2017

• Zalety duży rozłożysty hotel
    • Wady centrum nurkowe daleko od miasta jedzenie stare meble łazieka

Byłem tydzień w Boże narodzenie 2017. W skali od 0-6. Projekt hotelu 5. Pokoje: wielkość 6, jakość/poziom wyposażenia 1. Jedzenie: ilość 4, różnorodność 2. Animacje: dorośli 5, dzieci 0. Wypoczynek: plaża, rafa, morze 5 ale centrum nurkowe 0 (uwaga unikać, brak certyfikacji, uszkodzony sprzęt, nudna rafa dla nurków). Obsługa hotelowa: 4. Czystość w hotelu: na zewnątrz 5, w pokojach 5 (meble stare nie do użycia). Otoczenie hotelu: 0. Najbliższa wieś 20km (taxi 30 $) Generalnie: jak nie masz pieniędzy to jedź tutaj bo to tani hotel. Ale jak masz 50-100 euro na tydzień więcej to jedź do innego hotelu. Nie wiem dla kogo to jest hotel: absolutny brak jakiegokolwiek miasta w okolicy, pustynia 20km brak życia nocnego, zakupowego? NIC. W związku z tym nie dla młodych. Nie dla dzieci i rodzin z dziećmi bo brak dla nich rozrywek. Dzieci zaczynają ciągnąć nogami i się nudzić a wyjść za hotel się nie da bo nie ma gdzie. Dla nurków też nie bo brak profesjonalnego centrum nurkowego. To które jest to katastrofa. Nurkowałem w wielu miejscach na świecie i to ZDECYDOWANIE ODRADZAM. Automat nie sprawny, kamizelka przecieka?. szok. A DLA NICH TO NORMALNE. Może to hotel dla starych ludzi, którzy nie chcą wyjść po za hotel, wszystko im jedno co jedzą, i chcą się opalić ale to można wszędzie w Egipcie.

Marek

• Zalety Piękna rafa przy hotelu, restauracja na plaży
    • Wady brud, smród ,mrówki i tubylcy

Ten hotel nie ma już nic wspólnego z siecią Three Corners , wylecieli z sieci za brud i wszystko co możliwe, nie polecam. Używanie tej nazwy to oszustwo. Pojechałem do tego hotelu tylko ze względu na markę sieci Three Corners, jeżeli ktoś był to wie o czym piszę.

Renata
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Przestronny, czysty z bardzo przyjazną obsługa :)

witam w sobotę wróciłam z Egiptu i chce podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. W hotelu Pensee byłam wielokrotnie i zauważyłam, że szykuje się dużo zmian na lepsze. Nie należę do osób , które przywiązują szczególna uwagę do ilości gwiazdek, dla mnie ważniejsi są ludzie i to miejsce pełne jest życzliwości i uśmiechu. Jest to hotel kameralny z duża ilością zieleni, piękną plażą i rafami. Cenie sobie ten spokój naprawdę wypoczywam. Uważam, że każdy znajdzie swój sposób na wypoczynek , można popływać w basenie , posiedzieć w wodzie przy barze :) lub iść na plażę. Pokoje przestronne , czyste, klimatyzowane. Łóżka bardzo wygodne, pościel czysta. wycieczki polecam kupować u Tito można znaleźć go na plaży, dużo taniej a tak samo bezpiecznie. Kolejny plus jedzenie zupełnie inne niż w Polsce i można zatęsknić za kotletem schabowym z ziemniakami i mizerią :) To co warto zabrać : sprzęt do snurkowania i najważniejsze DOBRY HUMOR.!!! Ja na pewno tam wrócę . Planuję w październiku ...może do zobaczenia:)