Opinie o hotelu Perla Plaza
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Perla Plaza: basen, dla dzieci

• Do pięknej, długiej piaszczystej plaży jest ok. 200 m.
  • Centrum z licznymi restauracjami i barami znajduje się ok. 250 m od hotelu.
  • Mnóstwo rozrywki dla dzieci i dorosłych zapewni pobliski aquapark - Akva Planet Primorsko.
  • W pobliżu Primorsko można odwiedzić inne nadmorskie kurorty, takie jak Sozopol, Lozenec, Ahtopol.

Rodzina z Bydgoszczy

• Zalety Blisko morza,e centrum Primorsko,mila obsluga,przepyszne i urozmaicone jedzenie,czysto.
    • Wady Daleko od lotniska,brak kabon prysznicowych

Ogolnie super wypoczynek,mila obsluga starajaca sie mowic po polsku. Bardzo dobre i urozmaicone jezdzenie.Wygodne lózka,czyste pokoje. Wszedzie blisko. Bardzo blisko do morza.

Paulina

Hotel super, bardzo miła obsługa. Polecam szczególnie dla rodzin z dziećmi

Hanna

• Zalety świeżo po remoncie, przestronne pokoje, czysto, przemiła obsługa
    • Wady brak oferty dla rodziny z czwórką dzieci pomimo bardzo przestronnych pokoi

nasz pobyt trwał tydzień, pokoje były czyste i przestronne, jedzenie urozmaicone, nie marnowano tam raczej żywności, widać było posiłki przygotowane ze składników poprzedniego dnia, lody codziennie, owoce, małe ciasta, położenie świetne, blisko plaży.

• Zalety położenie blisko morza
    • Wady -fatalny stan łazienki -brak sprzątania pokoju -ohydne jedzenie

nie polecam hotel poniżej opisywanego standardu, jedzenie było niedobre w dodatku praktycznie brak sprzątania pokoju ... więcej nie wrócę

Waldek

• Zalety Blisko piaszczystej plaży, miła obsługa. Jest wszystko, żeby wypocząć.
    • Wady Położony przy zaśmieconym lesie. Niedoróbki budowlane zagrażające zdrowiu. Oczywiście śmierdząca kanaliza.

To jest Bułgaria :) Sam hotel jest bardzo dobry. Parę rzeczy do poprawek, jak w całym Primorsku należy patrzeć pod nogi (zejście schodami może być niebezpieczne, szkoda, że nie zrobiłem fotki, na zewnątrz listwy wykończające kafle lużne) Po za tym wszystko ok. Do jedzonka zawsze można coś wybrać, Winko bardzo dobre, piwo zimne i dobre:) Pokoje wygodne, super łóżka. Sprzątanie raczej na żądanie, ale bez problemu. Wystarczy zawiesić info na klamce. Obsługa pomocna, ale nie nachalna. Polecam, i życzę udanego pobytu!

Bartek

• Zalety bliskość plaży, pyszne śniadania, w miarę urozmaicone posiłki, przyjazna obsługa (szczególnie barman Dima), fajna infrastruktura
    • Wady stosunkowo mało leżaków, delikatnie nieprzyjemne zapachy w łazience choć to standard w Bułgarii, kapiąca woda z klimatyzacji na balkonie

Najważniejsze, zostaliśmy przeniesieni do hotelu Perla Beach i to o tym hotelu jest opinia. Samo przeniesienie to super sprawa - hotel o gwiazdkę wyżej niż Plaza i o wiele lepsze warunki - pokój (duży, przestronny, z dużym łóżkiem, kanapą, stolikiem, dużą szafą, biurkiem, balkonem z bocznym widokiem na morze) i łazienka (z wanną i parawanem). Nie rozumiem oburzenia wielu osób na temat przenosin, gdyż naprawdę standard Beach jest wyższy. Perla Beach **** należy do kompleksu z hotelem Perla Gold (5*) - ma to więcej plusów niż minusów. Minusy: wspólny dla obu hoteli basen i leżaki, przez co brakowało ich, jeśli nie zarezerwowało się ich ręcznikiem przed śniadaniem. Plusy: wspólny pool bar, więcej przekąsek w czasie dnia, przyjemny taras w Perla Gold. Pokój czysty i bez zarzutów - sprzątany codziennie lub według własnych potrzeb (my wywieszaliśmy kartkę na drzwiach co drugi dzień). Co do sprzątania - wymiana ręczników, worków ze śmieciami i ogólne ogarnięcie łóżka czy pościeli. Posiłki: śniadania były super - bardzo, bardzo dużo jedzenia - jajecznica, jajka na twardo i sadzone, wędliny, kiełbasy, sery żółte, białe, warzywa, mnóstwo pieczywa, robione na świeżo naleśniki i dedykowany im stół z dżemami, miodami i czekoladą, do tego stół z płatkami, mlekiem i jogurtami, a do tego stół ze słodkim i owocami. Jeśli chodzi o obiady i kolacje - tutaj akurat zależnie od upodobań, ale na ilość też nie można narzekać. Zaskoczyła nas bardzo międzynarodowa kuchnia - codziennie (naprzemiennie) coś z kuchni czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej, jednego dnia było nawet sushi, do tego zapiekanki różnego rodzaju, mięso i przepyszne ryby, stół z 2 zupami, pieczywem, słodkim i owocami, lody, warzywa, sałatki, sałaty. Na świeżo przygotowywane było też mięso i warzywa z grilla. Jeśli chodzi o przekąski - w pool barze do wyboru frytki, paluszki rybne i krążki cebulowe, małe naleśniki (Perla Gold), a w Pera Beach mini kanapki, słodkie. Do tego wszystkiego - popołudniu dostępna pyszna pizza na cienkim cieście (ulokowana między hotelami). Alkohol - tutaj narzekać też nie można, barmani lali ile się chciało i każdy alkohol (wódka, gin, whisky, rakija), drinki nie były najlepsze, ale kilkukrotnie piliśmy i nie było tragedii. Do 23:00 można się ze spokojem napić :) Nie trzeba obawiać się przykładania karty przy zamawianiu alkoholu (robią to chyba w ramach sprawdzania czy jest ALL). Do plaży blisko - bliżej się nie dało być :) Wystarczyło wyjść przez furtkę, przejść kawałek i już było się na plaży. Pani Rezydent Ewelina bardzo sympatyczna osoba, choć wiele formułek, które padały były wyuczone lub standardowe (począwszy od poinformowania o przeniesieniu), jednak w razie potrzeby pomocy - pomagała jak tylko mogła. Nie polecamy kupowania wycieczek fakultatywnych w hotelu - tańsze są po prostu na mieście lub organizowania samemu. Warto wybrać się w Primorsku na spacer promenadą, do portu i głównymi uliczkami z mnóstwem budek, a poza - do Nesebyru i Sozopolu, a jeśli ktoś lubi dłuuuugie spacery (5km w jedną stronę) lub jazdę na rowerze to polecamy Beglik Tash (to zdecydowanie odradzamy kupować w hotelu, kosztuje 20 lv, pieszo wynosi 2lv - płacisz za wejście). Całościowo bardzo polecamy dla par, które chcą odpocząć od codzienności, bez dużego hałasu i rodzin z dziećmi, odradzamy osobom nastawionym na imprezy (1 klub, 2 koktajl bary w centrum).

Agata

Niestety jak większość osób nie dotarliśmy do hotelu. Przeniesiono nas do perla sun. Ten hotel to kpina uważajcie !

• Zalety Blisko plaży Dobre jedzonko ( mozna sie najeść do syta )
    • Wady -Brzydki zapach z kanalizacji ( w godzinach porannych i wieczornych nie da sie wytrzymac ) -w All Inclusive bardzo malo alkoholi do wyboru ( jesli chodzi o drinki, tylko dwa, reszta dodatkowo platna np Mohito )

Pragnę nadmienić, że jest to opinia hotelu PERLA SUN, nie PERLA PLAZA, tak jak zarezerwowalismy pobyt. Dzień przed wylotem, po wpłaceniu pieniażków, dostalismy wiadomosc, że jesteśmy przeniesieni do innego hotelu. Pani z biura podrozy nie potrafiła nam wyjaśnić powodu przeniesienia. My ( para młodych ludzi ) jak i 30 innych osób zostaliśmy przemeldowani! Tak sie nie robi! Niestety, nie było żadnych animacji- Pani z biura powiedziała, że kończy się sezon, dlatego wszystkie animatorki wyjechały ( z poprzednich komentarzy można wywnioskować, że to nie pierwsza taka wymówka w turnusie.) Ogólnie hotel w porządku, jedznie nawet smaczne, alkohole słabe, większość dodatkowo płatna. Obsługa mila. Bardzo duży minus za smród z kanalizacji w pokojach! Nie dalo sie czasem wytrzymać! Bardzo duży plus bo hotel jest bardzo bliziutko morza. Plaża i morze czyste, woda ciepla! Całymi dniami można tam się wylegiwać (bo w hotelu nie ma zbytnio co robić ) Dla imprezowiczów- blisko bary i imprezy. Jesli jesteś osobą mało wymagajacą, a uda Ci się kupić wczasy po taniosci- to polecam! Poczatek wrzesnia- rok 2018, ladna pogoda, morze cieplutkie, wieczorami raczej deszczowo. Wyjazd z biura podrozy: onholidays.

• Zalety Blisko do plaży, super obsługa, szczególnie w barze. Bardzo dobre jedzenie. Czysto co dziennie sprzątane.
    • Wady Brak animacji.

Super udane wakacje, na pewno jeszcze kiedyś tam się wybierzemy.

Beata i Krzysztof

• Zalety Położenie, obsługa,jedzenie,
    • Wady fetor z kanalizacji wydobywający się w łazience.

Gdyby nie fetor w łazience, brak tv przez pierwsze dwa dni ( padł odbiornik), zacinający się zamek w drzwiach, hałasująca winda za ścianą, dudniąca muza przy otwartym oknie i chyba nie konserwowana odpowiednio klimatyzacja to było by idealnie a tak było tylko super :-)))