Opinie o hotelu Playacalida Spa
Hiszpania / Costa del Sol

Playacalida Spa: teren hotelu

• Doskonała lokalizacja: blisko do 5 km ścieżki rowerowej, park wodny (ok. 2,5 km od hotelu), 5 km do centrum Almunecar.
  • Hotel malowniczo położony - na wzgórzu, pomiędzy 2 zatokowymi plażami.
  • Urozmaicona oferta sportowo-rekreacyjna: siatkówka wodna, water polo, aerobic, petanka, boccia, minigolf, strefa Wellness i SPA.
  • Wyjątkowe atrakcje wodne: lazy river (aż 750 m), zjeżdżalnie wodne i basen ze swim up barem.

Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety wyposażenie, obsługa, wyżywienie, dostępne atrakcje i animacje
    • Wady problem z przedłużeniem doby hotelowej przy późnym wylocie. W przypadku pobytu z dzieckiem to sytuacja mało komfortowa. Mimo zapewnień o bezpłatnym internecie 1 godz dziennie - duże problemy z połączeniem - w efekcie - chcąc

Hotel bardzo ładny, ale położony poza miastem - żadnych sklepów spozywczych w pobliżu. Konieczny dojazd. Bardzo dobra baza do wypadów samochodowych. Wysoki standard pokoi, wyżywienie dobre i urozmaicone. Problem z przedłużeniem doby hotelowej przy późnym wylocie. W przypadku pobytu z dzieckiem to sytuacja mało komfortowa. Mimo zapewnień o bezpłatnym internecie 1 godz dziennie - duże problemy z połączeniem - w efekcie - chcąc korzystać z internetu należy wykupić dostęp lub korzystać z roamingu.

Rodzina z dzieckiem
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Pięknie położony basen, ładny, zadbany teren wokół hotelu, fajne baseny, rwąca rzeka - dla dzieci super, przyjemna obsługa, główne posiłki urozmaicone, smaczne.
    • Wady Trochę kiepskie all jeżeli chodzi o przekąski podczas dnia, głównie to ser żółty, oliwki, sałatki - właściwie nic dla dzieci, w okolicy hotelu nic się nie dzieje, żadnych restauracji, sklepów, do miasta trzeba jechać dość długo autobusem, dojście do plaży dość strome - 20 min, plaża ok, nie zbyt szeroka. Wszędzie należy mieć ze sobą kartę do all, co jest trochę uciążliwe.

Cały opis w zaletach i wadach. Generalnie polecam dla rodzin z dziećmi.

Para młoda
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety + Bardzo dużo pysznego jedzenia (jest wszystko i owoce morza, ale i ryż, kurczak, wołowina, hot-dogi) + Pyszne owoce, w których czuć słońce + Dobre miejsce wypadowe na wycieczki poza miasto (Sierra Nevada, Malaga, Gibraltar i inne) + Pokoje duże, codziennie sprzątane, +Duże czyste łazienki, ręczniki wymieniane codziennie + Piękny teren hotelu + Dużo ciekawych animacji (aquazumba, aquagym, waterpolo, mini klub dla dzieci), wieczorne występy (pokazy, gry w bingo itp.)
    • Wady - Jedyny jaki znajduję to zimna woda w basenach

Super hotel, byliśmy tam w naszą podróż poślubną!

JOANNA
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Piękne widoki,bardzo dobre jedzenie, wspaniały basen, duże wygodne łóżka, bardzo duża łazienka,duża różnorodność jedzenia ,czysto,
    • Wady nieciekawa plaża, dosyć daleko od miasteczka,

Hotel bardzo fajnie położony na skarpie z pięknymi widokami na morze z basenu, dosyć dużo leżaków,duży basen do pływania, drugi z rwącą rzeką, w weekendy robi się tłoczno i głośno. dużo Hiszpanów z rodzinami . Hotel w stylu arabskim ,czysty standardowe pokoje ale duże wygodne łózka, oprócz klimatyzacji przydatny wentylator, bardzo duża łazienka i balkon z widokiem na morze z każdej strony, Jedzenie bardzo urozmaicone i bardzo duży wybór, dużo owoców morza i innych owoców hiszpańskich, Do miasteczka dosyć daleko piechotą , My na cały okres mieliśmy wypożyczony samochód i zwiedzaliśmy Andaluzję , wracaliśmy późno i mogliśmy jeszcze skorzystać z kolacji która jest podawana do 22,30 .Polecam ten hotel osobą lubiącym odpocząć w ciszy i z pięknymi widokami.

Pobyt: Wrzesień 2015

Spędziliśmy z rodziną 2 cudowne tygodnie w tym uroczym miejscu ...i było nam jeszcze mało... :)Baseny - cudowne!!! Jednym słowem - POLECAM!!!!!

Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety - piękne widoki, ponieważ hotel jest położony na szczycie skarpy - duże i przestronne pokoje, piękne pokoje kąpielowe i duże tarasy z widokiem na morzem, - piękne baseny - dużo animacji w ciągu dnia: zumba w wodzie, joga, - dużo zieleni, więc jest się gdzie chować przed słońcem,
    • Wady - osobiście dla mnie minus za plażę, ciemny piasek, z drobnymi kamieniami, kamieniste wejście do morze, zimna woda w morzu (byliśmy czerwiec/lipiec 2015)

Właśnie wróciliśmy z wakacji w tym hotelu i było super, hotel robi niesamowite wrażenie już jak się do niego jedzie, ponieważ jest położony na szczycie skarpy, w pewnej odległości od samego centrum, sklepów i promenady, ale za to dzięki jego położeniu można podziwiać piękna widoki na całą okolicę. Wnętrze w typowym marokańskim stylu, pokoje bardzo przestronne, dobrze wyposażone, TV, lodówka, olbrzymia szafa, klimatyzacja, wiatrak na suficie, duży balkon z widokiem na morze, piękny pokój kąpielowy wyposażony w wannę i prysznic, suszarkę, Pokoje codziennie sprzątane. Jedzenie w hotelu bardzo różnorodne, kucharze na bieżąco smażą puncake'sy na śniadanie, omlety, jajka sadzone, jest dużo warzyw do komponowania sałatek, owoce morza na obiad, dla dzieci kucharze smażą naleśniki, duży wybór mięs na obiad i kolacje, dużo owoców: arbuzy, melony, ananasy, nektarynki, gruszki, śliwki, na deser: ciasta i lokalne łakocie. Teren hotelu świetnie zorganizowany, dużo zieleni, piękne baseny, 3 zjeżdżalnie, rzeka z płaskimi zjeżdżalniami nawet dla najmłodszych, my byliśmy z 1,5 rocznym synkiem i miał wielką frajdę zjeżdżając z nami, na zewnątrz duży basen z pięknym widokiem na morze i całą miejscowość. Dojście do plaży zajmuje trochę czasu, Obok hotelu są dwie plaże, dość małe, pokryte ciemnym piachem dość grubym z małymi kamieniami, wejście do morza też kamieniste, woda niestety zimna. W centrum jest bardzo fajna promenada wzdłuż morza, długa, ze ścieżką rowerową, Wieczorami dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych, o 21.30 dyskoteka dla dzieci po 22 atrakcje dla dorosłych. W hotelu jest też klub dla dzieci i plac zabaw dla najmłodszych, jest wielu animatorów, którzy fantastycznie organizują czas dzieciakom w klubie i na basenach. Zdecydowanie mogę polecić ten hotel na pewno tam jeszcze wrócimy całą rodziną.

Krystyna
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety baseny widok z pokoju jedzenie
    • Wady animacje

W hotelu byliśmy w sierpniu 2014 r. i jesteśmy zadowoleni :) Jedzenie urozmaicone i baaardzo dużo. W zasadzie niczego nam nie brakowało: owoce morza, ryby, różne mięsa, sery, wina, warzywa - zawsze coś ciekawego :) Do tego dużo owoców i pyszne soki. Nawet nasze dzieciaki - niejadki - zawsze coś sobie znalazły. Między posiłkami min. kanapki, słodkie bułki, owoce i czipsy. Dzieci zajadały się bez ograniczeń lodami i mrożonymi sokami. Mnóstwo dobrych alkoholi. Widok z basenu panoramicznego rewelacyjny a dzieciaki świetnie bawiły się w rzece. Miła obsługa i pokój z widokiem na morze (wszystkie są takie). Do plaży trzeba było zejść - ale za to były dwie, a nawet trzy do wyboru. Na plaży faje widoki - dzieciaki zbierały kolorowe (w tym zielone i błękitne) kamienie. Można znaleźć miejsce do nurkowania. Po południu było dosyć sporo ludzi ale my zawsze chodziliśmy rano a po obiedzie na baseny, Figlo Klub z dwiema Polkami (nasze dzieci wolały jednak baseny). Jedyne zastrzeżenia mamy do animacji - tylko w języku hiszpańskim. Z wycieczek polecamy Gibraltar - mieliśmy fajną przewodniczkę - p. Joanna. Duży plus też dla biura Rainbow Tours - wszystko sprawnie i bez problemów. W zasadzie nigdzie nie musieliśmy na nic czekać. POLECAM :)

Darek
    Pobyt: Lipiec 2014

Witam Wróciliśmy stamtąd tydzień temu Powiem tak ? UNIKAJCIE tego miejsca Byliśmy tam calą rodziną bo podobno hotel przyjazny dzieciom. Oczywiście braliśmy poprawkę ze to Hiszpania i standard tych hoteli to nie 5 * gdzieś indziej na świecie ale to co tam było przerosło wyobrażenia: Zimna woda w morzu ? fajne nie ? płaci się 14 koła za tydzień a woda jak w Bałtyku, oczywiście to nie wina hotelu ale biuro RAINBOW o takich niuansach powinno mówić, nie wierzę ze nie wiedzą o tych prądach pewnie z Atlantyku które powododują ze w tym miejscu woda jest zimna. Chyba ze ktos lubi. Ja nie. Do tego ZIMNA woda w brudnych basenach ? hotel jest na wzgorzu. Na głowny basen wciąż uderzał zimny wiatr od morza. Woda troche cieplejsza robiła się po południu ale nie zmieniało to faktu ze jak się wychodziło z basenu to zimny wiatr powodował ze ludzie się telepali z zimna. Niewiarygodne nie ?? Tez nie mogłem uwierzyć. Basenów nie czyszczą ? widać pola brudu czarnego na dnie. Jedyne ciepłe miejsce w hotelu to dwa brodziki jaccuzi. Ta niby reklamowana rwąca rzeka to kanał zimnej wody, nawet nie zjedziecie bo spadek wody słaby. Dramat. Ten hotel przyjazny dzieciom przegania dzieci z głownego basenu jeśli mają jakies kółko czy materac ? nie można. Przegania z jaccuzi ? nie można. Brodzika dla dzieci z prawdziwego zdrarzenia nie ma ? dramat. Obsługa ktos tu pisze ze fajna. W czym ze się uśmiechają? Proszę o cos zapytac w cywilizowanym języku. Głąby słowa po angielsku nie umieją. W ciemnym Egipcie jest lepiej. Jedzenie ? większość zimna, niesmacznie i monotonnie. Dramat. W trakcie dnia żadnego jedzenia między głownymi posiłkami w all inclusive. Głodnemu dzieciakowi możecie chipsy wziąść w barze i tyle. Animacje ? takiej zenady nie widziałem nigdzie. Plusy? Tak trunki są oryginalne ? jeśli ktos jedzie na wakacje pić to tu się napije. Jak ktos chce więcej informacji to to mój mail darek.ola@wp.pl lub tel 665381627 Naprawdę unikajcie tego hotelu.

Mariusz

Pokoje i łazienki nawet czyste, dziwny brak lekkiej nawet kołdry.Ładny duży balkon. Spokój. Minusy: - brak TV w jakimkolwiek języku poza hiszpańskim, - internet przepustowość skandaliczna, - jedzenie monotonne, - niemożność wypicia herbaty, czy kawy do obiadu, - plaże w okolicy dość brudne, kamienisto żwirowe i trudno dostępne, - minusem jest odległość hotelu do sklepów, lokali gastronomicznych, czasami można tam czuć się jak uwięzionym. Hotel jest na odludziu.

MMIROM
    Pobyt: Czerwiec 2013

-Pokój z balkonem i z widokiem na morze (większość jest takich). -Piękne baseny, zwłaszcza ten, z widokiem na morze (duży basen bez obramowania, który daje poczucie, że jesteś w morzu). Ponadto basen z barem w środku basenu w patio na świeżym powietrzu i dwa jacuzzi z cieplejszą wodą -Bardzo pomocny personel, ale z bardzo ograniczoną znajomością języka angielskiego. Moim zdaniem również troszkę go brakuje jak dla takiej ilości ludzi -Hotel to 4 piętra i tylko dwie windy, często są kolejki do wind -Ręczniki zmieniane są codziennie i pokój sprzątany. Oczywiście lepszej usługi możemy się spodziewać zostawiając napiwek -Wifi nie jest za darmo, co jest naprawdę śmieszne w tym czasie (jeżeli działa, a to rzadkość, to za free jest tylko 1h w recepcji). -Posiłki: zazwyczaj są letnie (o ciepłych i gorących można pomarzyć). WIELKIE ROZCZAROWANIE TO ŚNIADANIE W DNIU ODJAZDU: TYLKO KAWA I SŁODKIE BUŁKI (O MLEKU DO KAWY JUŻ MOŻNA POMARZYĆ!) -Plaża: aby przejść do plaży trzeba wziąć samochód, lub spacer: 15 minut (do mniejszej) 25 minut (do większej) wspinaczki pod dość stromą górę. Wracając z plaży trzeba raczej udać się powtórnie pod prysznic i pozbyć się powstałego potu. Ponadto leżaki i bar na plaży to tylko symbolicznie na większej plaży: 7 leżaków i niezachęcająca buda to nie jest powód do chętnego odwiedzania plaży -I chyba największy minus, to ROZLICZANIE ALL-INCLUSIVE. WSZĘDZIE TRZEBA OKAZYWAĆ SIĘ KARTĄ NIEZALEŻNIE CZY PODCZAS POSIŁKÓW, CZY PODCZAS KORZYSTANIA Z BARU W BASENIE/PRZY BASENIE, CO JEST DUŻYM PROBLEMEM W PRZYPADKU BRAKU JAKIŚ SCHOWKÓW W STROJACH KĄPIELOWYCH. ZA KAŻDYM RAZEM TRZEBA CZEKAĆ NA ROZLICZENIE CO POWODUJE KOLEJKI - PERSONEL ODSŁUGUJE KOLEJKĘ KILKU OSÓB PRZEZ 5-10 MINUT, CO JEST BARDZO FRUSTRUJĄCE ZAMAWIAJĄC CO JAKIŚ CZAS COŚ DO PICIA, CHIPSY ITD. CODZIENNIE ŁĄCZNIE GODZINA W KOLEJCE ... NIEZBYT MIŁE ZAJĘCIE PODCZAS URLOPU