Opinie o hotelu Posejdon
Chorwacja / Korcula

Posejdon: obiekt, plaża

• Atrakcyjne położenie: na klimatycznej wyspie Korcula, w urokliwym miasteczku Vela Luka z imponującą promenadą.
  • Tuż przy hotelu kamienisto-żwirkowa plaża.
  • Rozrywka: w sezonie dostępne animacje sportowe i muzyka na żywo.
  • Dla amatorów aktywnego wypoczynku: na plaży centrum nurkowe, wypożyczalnia łódek, skuterów i rowerów.

Teofil

• Zalety Blisko morza
    • Wady Brak windy

Ogólnie dobrze blisko centrum, urocza zatoka widoki ładne, ręczniki wymieniane na żądanie

Mateusz W

• Zalety Jedyną zaletą tego hotelu jest malownicze położenie.
    • Wady -Pan z Australii, który opiekuje się barem, bardzo chamski i arogancki -wifi "w pokojach" tylko na recepcji -wszechobecny brud i smród -muzyka lata 90 i koniec -jedyna atrakcja dla dzieci jest Animatorka, która stara się je zbierać na chwilkę wieczorem -w momencie wyłączenia prądu AllInclusive działa tylko na wino, którego nie ma -przed 22 podają nieswieze piwo -wymiana ręcznika na czysty, polega na tym że zabierają brudny, a nowego nie zobaczysz -na plaży jest tylko dodatkowo płatny klub -"nowoczesny" basen tylko poza sezonem -nie ma możliwości przeniesienia alkoholu na plażę, która niby do hotelu przynależy

Jeśli ktoś nie ma dużych wymagań to nie ma problemu. Obsługa poza jednym panem bardzo przyjemna i pomocna.

Julia

• Zalety Hotel tani, z małą plażą. Bardzo sympatyczny pan od animacji dla dzieci.
    • Wady Trafiłam do pokoju, w który był \"grzyb\" na suficie, z kanalizacji wydobywał się okropny zapach, przez pierwszy dzień nie było ciepłej wody, a w pozostałe dni tylko letnia, dla dziecka za zimna. Obsługa w recepcji ogromnie niesympatyczna. Basenu brak - nieczynny. Parking mały i nie ma zapewnionych miejsc dla wszystkich gości.

Lepiej dopłacić i wybrać inny hotel. Ze względu na zapach z kanalizacji i zimną wodę dziecko chciało wracać do domu już pierwszego dnia. Ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania ( jeśli już się wyjedzie z hotelu to trzeba parkować na ulicy). W ofercie na trivago była mowa o dwóch basenach: zewnętrznym i wewnętrznym. Zewnętrznego brak, a wewnętrzny nieczynny. Lunch od 12.30 do 14, kolacje od 19 do 21. Jedzenie w miarę dobre. Alkohole i napoje w barze to tańsze odpowiedniki oryginalnych, niektóre po prostu paskudne. Kawa tylko do śniadania i między 16 a 17.30. Brak lodówki w pokojach.

Aneta

• Zalety hotel przy plaży, miła obsługa, czysto w pokoju, częste imprezy dla gości, potancówki, aerobik w wodzie.
    • Wady dostaliśmy pokój bez balkonu mimo próśb, a rezerwacja była pół roku przed wyjazdem, bardzo mało urozmaicone posiłki, często powtarzające się potrawy, brak basenu pomimo reklamy, nie we wszystkich pokojach klimatyzacja do samodzielnej regulacji

Ogólnie było ok. Pokoje schludne, czyste, uśmiechnięte i sympatyczne pokojówki codziennie sprzątały, zmieniały ręczniki itd. W pokojach klimatyzacja, tylko nie wszystkie pokoje miały regulacje. Posiłki bardzo dobre, można najeść się do syta, ale mało urozmaicone potrawy bardzo często się powtarzały, z czasem stawało się to nudne, zwłaszcza, że my byliśmy na 2 tygodnie. Duże rozczarowanie, że nie było basenu pomimo, że na stronie jest o nim wspominane. Bar dobrze wyposażony, obsługa miła, nie mam zastrzeżeń. Częste potańcówki, były prowadzone przez fajnych animatorów, miłego pana z gitarą. Ogólnie fajnie spędzone 2 tygodnie, odpoczęliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam ten hotel, są małe niedociągnięcia, ale mało istotne !!!!! :-)

MARCIN JAGIEŁA

• Zalety NIE NAJGORSZE JEDZENIE,CHOĆ MAŁY WYBÓR
    • Wady OBSŁUGA HOTELOWA DO WYMIANY,KIEROWNICZKA KUCHNI NIEMIŁA,ORDYNARNA,OGÓLNIE PANI NIEMIŁA DO WYMIANY. PANI REZYDENT TEŻ DO WYMIANY-JAKIEKOLWIEK PROBLEMY ZGŁASZANE DO PANI REZYDENT BYŁY SUMOWANE JA NIC NIE MOGE ZROBIĆ

WITAM,HOTEL NIE ZROBIŁ NA MNIE ABSOLUTNIE WRAŻENIA,WRĘCZ PRZECIWNIE. POKÓJ W MIARE SCHLUDNY,RĘCZNIKI WYMIENIANE CODZIENNIE. OGÓLNIE MIELIŚMY MIEC Z ŻONĄ BALKON Z WIDOKIEM NA MORZE,A BYŁO ODWROTNIE,DRUGA STRONA HOTELU.DUŻY PLUS-WYJŚCIE Z TARASU HOTELU WPROST DO MORZA,SUPER. BASEN BEZ WODY,NIECZYNNY-MINUS.OGÓLNIE LOKALIZACJA VELA LUKA MALOWNICZO-PIĘKNA. WYCIECZKI MIAŁY BYĆ ORGANIZOWANE PRZEZ PANIĄ REZYDENT,WIĘKSZOŚĆ WYCIECZEK BYŁA ODWOŁANA.BARMANI W MIARE OK. POMIJAJĄC PARE NIEMIŁYCH SYTUACJI-NA PLUS. POWRÓT DO POLSKI,PANI REZYDENT NAWET SIĘ NIE CHCIAŁO WYCZYTAĆ WSZYSTKICH NAZWISK LUDZI WYJEŻDŻAJĄCYCH TYLKO OGÓLNIE CZY WSZYSCY SĄ-ZACHOWANIE NIE NA MIEJSCU. POMIJAJĄC MINUSY WYPOCZYNKU W VELA LUKA TO JEST TO MALOWNICZE MIEJSCE. NIE POLECAM LUDZIOM WYJAZDU DO CHORWACJI DO HOTELU POSEJDON W VELA LUKA,WRĘCZ ODRADZAM. POZDRAWIAM MARCIN ZE STARGARDU

• Zalety Czysto, położenie i widoki piekne

Długi dojazd od lotniska uważam za jedyna niedogodność . Poza tym polecam wszystkim .

Agaaga

• Zalety Pokoje w miarę czyste i schludne. Jedzenie w porządku, duży wybór soków. Blisko do plaży, gdzie organizowane są programy animacyjne.
    • Wady Niewielki wybór dań. Po 22:00 brak możliwości nawet kupienia drinka. Obsługa sprzątająca pokoje. Brak lodówki i łazienka nieciekawa.

Generalnie sam hotel oceniam na nienajgorszy. Kilka szczegółów niestety na minus, a mianowicie obsługa sprzątająca, która przychodziła z samego rana kiedy jeszcze spaliśmy i później niestety już się nie pojawiła, również brak większości dań (dotyczy zarówno śniadania, obiadu jak i kolacji) pod koniec wyznaczonej godziny. Do centrum spory kawałek (ok 25 min piechotą lub 5 min płatna łódka), gdzie niestety niewiele się dzieje, po 22:00 miasto kompletnie umiera. Z pozytywnych kwestii to bardzo fajny animator, a co za tym idzie, programy animacyjne organizowane każdego dnia. Jedzenie, soki, drinki smakowały (jeśli zdążyliśmy na początek). Plaża bardzo blisko, wystarczy zejść schodami na dół hotelu. Niemniej jednak POWRÓT TO DRAMAT i tutaj z całego serca NIE POLECAM BIURA RAINBOW. Wyjechaliśmy z hotelu ok 1:00 i ok 2:00 dojechaliśmy do portu, gdzie okazało się, ze popłyniemy śmieszna łódeczką do Dubrownika. Na dodatek pani rezydent oznajmiła, ze musimy popłynąć dwiema grupami. Kiedy pierwsza odpłynęła, druga pozostają zupełnie sama na płytach betonowych w środku nocy przez godzine. Niestety Rainbow totalnie lekceważy turystów, otwarcie poinformowano nas, ze to tak zawsze wyglada, jednak nie zauważyłam nigdzie informacji w tej kwestii. Pani rezydent i całe Rainbow to w mojej opinii porażka pod katem organizacji.

Aga123

• Zalety Posiłki były smaczne, natomiast przychodząc bliżej końca wyznaczonej godziny większości dań już nie byli i niestety nikt nie poczuwał się aby je donieść. Bardzo blisko położona plaża, wystarczy zejść na dół schodami. Duży wybór soków, drinki w porządku. Ciekawe programy animacyjne, które integrowały ludzi.
    • Wady Brak lodówki w pokojach. Bardzo często panie sprzątaczki przychodziły wcześnie rano, kiedy jeszcze spaliśmy, później już się nie pojawiły. Spory kawałek do centrum piechotą (ok 20 minut), bądź płatne łódki (ok 5 minut).

Generalnie hotel w porządku, aczkolwiek dla osób lubiących spokój. Po 22:00 to miejsce zapada w ciszę, nic się nie dzieje, brak imprez. Organizacja powrotu przez rainbow skreśliła tak naprawdę wszystkie atuty wycieczki, masakra. Dojechaliśmy autobusem do portu ok 02:00 i podzielono na dwie grupy z czego jedna pozostała sama przez ponad godzine (na płytach betonowych w środku nocy, bez opieki, bez jakiegokolwiek miejsca do schronienia. Nie mieliśmy nawet gdzie usiąść, staliśmy niczym uchodźcy). Druga grupa czekała tak samo po drugiej stronie morza. Pani rezydent powiedziała, że powrót zawsze tak wygląda i tyle, ale poinformowano nas dopiero jak dojechaliśmy do portu. Po czym cała w strachu oznajmiła, że odjeżdża, wsiadła do autobusu i zostawiła nas samych. Szczerze nie polecam Rainbow, nigdy wcześniej w innych biurach nie spotkałam się z czymś takim. Zero organizacji, zero opieki nad grupa.

• Zalety ładny widok z okna (jeśli jest od strony plaży)
    • Wady grzyb na suficie brak koców i kołder w pokojach plaża

Grzyb na suficie od klimatyzacji, ściany poplamione. Zdziwił nas brak kołder i koców - dostaje się zwykłą powłoczkę do przykrycia, a jak prosi się o coś więcej to Pani recepcjonistka mówi, że nie mają aż tyle więc tylko w niektórych pokojach są przykrycia. Z prysznica przeciekała woda i to nie tylko w naszym pokoju. Jedzenie monotonne, jak nie ma akurat szefa kuchni to brakuje jedzenia. Donoszone jest raz na jakiś czas, czasem trzeba czekać 20 minut by można było zjeść cokolwiek ciepłego na kolacje. Jak szef kuchni wraca z urlopu niczego nie brakuje. Plaża to jakiś żart. Trochę kamyczków usypane od murka do wody (2 metry) w taki sposób, że czasem koc zalewany jest wodą Pokoje są codziennie sprzątane, jak się dobrze trafi to nawet czyste. Warto kłócić się o swoje i nie zgadzać się na spanie z grzybem w pokoju. Po zmianie pokoju nie mogliśmy na nic narzekać.

Paulo

• Zalety Pokoje adekwatne do ceny Klima, ciepła woda ,schludnie Bar płatny na miejscu z widokiem na plażę i może w wygodnych fotelikach -alkohol .kawa. lody. Blisko do ścieżek leśnych. Widoki przepiękne , wszystkie wyspy zielone Taksówki na drugi brzeg do cywilizacji 5 kun 25 min pieszo Miasteczko male ,skromne ,sami rybacy 4 restauracje, 3 lodziarnie , stragany 4 , sklep wędkarski. Bankomat pod hotelem Wyspy , plaże piękne za 60 kun taksówką wodną Obiady smaczne . urozmaicone , adekwatne na 3 gwiazdki Nastepna plaża beton 100 mb .bar , Można kupić lezak 30 kun lub z własnym za darmo lub recznik . Jest cień pod gałęziami choinek , cekady dla wymagających. mniejszy tłok , tam przychodzą ci którzy szukają wygody i spokóju i z pobliskich apartamentów Nastepne plaze od 100 mb do 5 km dzikie na skałach
    • Wady Parking maly - nie dla wszystkich Basen - zamknięty 2018 Brak ochrony . Burdy pijackie po 22.00 - nikt nie interweniuje , nikt nie ucisza . osobiscie musialem straszyc tl.na policję. Na portierni w nocy siedzą młodzi pracownicy barmani i barmanki na zmianę Ale jak wejdziesz na obiad w stroju kompielowym to 3 min i masz przy sobie kierownika sali -wylatujesz Czyli brak konsekwencji egzekwowania porzadku dla wszytkich Dostęp do kawy herbaty - ograniczone godziny i stanie w kolejkach - porażka 10 mb dalej bar kawa za 9 kun. Bardzo dobra Kanapki na wyjazd -kompromitacja . Zróbcie se własne albo kupcie cpn Plaża kamyczki .za mala na ten hotel 30 ręczników na ciasno

Wyspy przepiekne , cenowo ok , spokój , spacery ,