Opinie o hotelu Parrotel Beach Resort (ex Radisson Blu)
Egipt / Sharm el Sheikh

Parrotel Beach Resort (ex Radisson Blu): obiekt, basen

Roman
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety Bezpośrednio przy plaży dostępna rafa koralowa , duży zadbany ogród z kaskadami wodnymi jako tło np. fajnych zdjęć,
    • Wady zimna woda w basenie głównym, wyspa na środku basenu tylko dla niemców(skandal!!!)

Pobyt listopad , temp.pow. 27-30 stopni , pokój standard z widokiem na ogród/ basen kompletna pomyłka , aby spędzić fajny urlop dopłaciliśmy do pokoju z widokiem na morze /basen ( super- polecamy od razu w Polsce to zrobić) Jedzenie smaczne , dobrze przyrządzone kelnerzy fajni szczególnie jeden Mohamet . Jedyny mankament to owoce - mała różnorodność i mało smacznie podane. Animatorzy przesadzają z nachalnością propozycji zabawy(głośne krzyki , gwizdy itd.) w hotelu dominująca ilość turystów rosyjskojęzycznych 80 % , 10% to turyści niemieccy którzy mają swoją wyspę ,swoje miejsce na plaży (zaznaczam nie wolno wstępować innej nacji - to jest uważam wstyd dla hotelu - nawet wyproszono nas z miejsca gdzie nie zauważyliśmy tabliczki strefa - sonnenklar.tv. Pokoje codziennie sprzątane , czyste widać upływający czas ( szczególnie w łazience) , lodówka , sejf w cenie pokoju , polski kanał - było brak ale obsługa po zgłoszeniu dostroiła TV POLONIA . Jedzenie w miarę różnorodne - przez tydzień nie znudziło się. Trochę komarów ale pryskają . Ogólnie bardzo udany pobyt .czuliśmy się bezpiecznie - Sharm jest otoczony murem jak twierdza. Polecamy wyprawę na Górę Mojżesza i Klasztor św.Katarzyny . Roman (50+) z partnerką

Yacky

• Zalety Ładny, zadbany ogród. Pokoje dobrze sprzątane. Codzienna wymiana ręczników.
    • Wady Brudne, lepiące stoliki w restauracji. Brudne naczynia w barze przy plaży. Restauracje a'la carte podają dania jakie są w restauracji ogólnej, a z coś lepszego trzeba zapłacić i to w opcji all inclusiv!!!! Braki napojów w brach. Od godziny 23.00 życie zamiera.

Hotel ma 5*, ale pod względem czystości nie łapie się na 1*. Stare meble w pokoju.. Przysznic z zagrzybiałymi fugami i pordzewiałymi metalowymi częściami. Brudna i zardzewiała lodówka. Był to ten lepszy z oferowanych pokoi. Lepiące stoliki na stołówce. Jeżeli tu zdecydujesz się na przyjazd to bierz wszystko do picia w szkle lub jednorazówkach. Zemsta faraona to nie tutejsza flora, tylko brak higieny i brud. Jedzenie jak wszędzie. Był to mój pierwdzy o ostatni pobyt w tym hotelu. Ja wtopiłem. Ty masz jeszcze wybór, dlatego ostrzegam. Wydaj lepiej swoje ciężko zarobione pieniądze.

Wanda
    Pobyt: Marzec 2015

• Zalety Ładny ogród
    • Wady Brud w pokojach łazienkach i stołówce ,nieprzyjemna obsługa

Hotel porażka brak organizacji rozrywki wszędzie daleko kompletne zadupie oprócz tego pracownicy hotelu okradają gości

Kacper
    Pobyt: Kwiecień 2015

htoel raczej dla osób poszukujących spokojniejszego wypoczynku

Pobyt: Październik 2014

• Zalety Zaletą jest piękny i zadbany ogród. Płynąca w nim woda zmniejsza odczucie panującego upału. Posiłki urozmaicone i świerze, zawsze trafi się na coś smacznego. Niezwykłą zaletą jest centrum nurkowe w hotelu które organizuje wycieczki i szkolenia na naprawdę wysokim poziomie.Dostępność do ślicznej rafy też jest niezwykłą zaletą.Kącik z shisą jest niezwykle klimatyczny a jej cena niższa niż w większości otaczających hotel lokali.
    • Wady Częśc pokoi ma sość kiepski widok na pokoje sąsiednie i dość stare umeblowanie. Wadą sąteż często występujące silne prądy przy uskoku rafu uniemożliwające snurkowanie w godzinach dopołudniowych. Również wybór alkocholi i drinków w all inclusive mógłby być bardziej urozmaicony.

Spędziłam tam miłe dwa tygodnie robiąc kurs OWD w hotelowej szkole nurkowej oraz relaksując się nad basenami. Hotel robi lepsze wrażenie niż wiele sąsiadujących obiektów. Zdecydowanie polecam. Jedynie dzieci maja mało możliwości rozrywki poza brodzikiem i niewielkim placem zabaw i pojedynczymi animacjami gdyż większość animacji było dla dorosłych. Polecam szcególnie parom ze względu na romantyczne wieczory z musyką lub osobom ceniacym aktywny wypocynek ze wzgędu na bliskość fantastycznej rafy oraz centrum nurkowe którego wycieczki są jednymi z lepiej zorganizowanych na których byłam.

Pobyt: Marzec 2015

• Zalety Przy plaży , świetne jedzenie , miła obsługa która nie naciska na bakszysz zwłaszcza kelner Islam oraz kucharze :) Rewelacyjni animatorzy zwłaszcza Maxxxxx :)
    • Wady Zbyt powolne naprawianie usterek

Hotel Radisson Blu Sharm Resort to świetne miejsce dla osób szukających odpoczynku , Spokój cisza , świetne jedzenie , przemiła obsługa , pokoje standard blisko restauaracji i basnu w dość dobrym stanie :) Ogólnie hotel spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru

Kris
    Pobyt: Styczeń 2015

• Zalety Kameralny, położony w pięknym ogrodzie, dużo zieleni, budynki nie przytłaczają terenu hotelu, duża przestronna plaża, obsługa naprawdę ok, nie wyczekująca napiwków, ale jadąć do krajów arabskich po prostu trzeba te napiwki dawać. Jedzenie naprawdę dobre, urozmaicone, a to że się powtarzają np. warzywa czy sałatki - no cóż, przecież kilkanaście ich rodzajów to nie jest mało, a jak ktoś narzeka, to zastanawiam się co jada w domu...? Hotel naprawdę godny polecenia!
    • Wady Jadalnia mogłaby wyglądać lepiej.

Hotel kameralny, położony w pięknym ogrodzie, dużo zieleni, budynki nie przytłaczają terenu hotelu, duża przestronna plaża, obsługa naprawdę ok, nie wyczekująca napiwków, ale jadąc do krajów arabskich po prostu trzeba te napiwki dawać. Jedzenie naprawdę dobre, urozmaicone, a to że się powtarzają np. warzywa czy sałatki - no cóż, przecież kilkanaście ich rodzajów to nie jest mało, a jak ktoś narzeka, to zastanawiam się co jada w domu...? Hotel naprawdę godny polecenia!

maras
    Pobyt: Listopad 2014

Byliśmy z źoną 11-2014, hotel z rafą bardzo bogatą w rybki i roślinność, dostępną tylko z pomostu(uwaga na silne prądy w godzinach popołudniowych), na pomoście aktywny i pomocny ratownik.nurkowaliśmy w okolicy wyspy tiran i wraku statku pod opieką polskiego nurka , pana Jarka którego polecam, wyjątkowo sprawnie i bezpiecznie zorganizowany wyjazd. Sam hotel ani lepszy ani gorszy na tle innych hoteli 5* w Egipcie. Wiecie jak się jest 7 raz to trudno czymś zaskoczyć.słaba animacja, jedzenie znośne, bez zemsty faraona, pokoje trochę przechodzone ale sprzątane, pościel i ręczniki czyste,bary na plaży i na basenie nie wydzielają drinków, przekąski między posiłkami dostępne przy plaży, basen z mocno zimną wodą dla dorosłych i podgrzewany dla maluchów.obsługa w restauracji i lobby uczynna(2$ ułatwiają pobyt).ogólnie polecam .

Vicky
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety ogólne wrażenie - architektura typowo arabska, roślinność zadbana, raczej czysto, przyjemny basen, ładna rafa, choć nie dla każdego, mnóstwo jedzenia (codziennie inne) i smaczne dania mięsne (do wyboru po kilka rodzajów mięs), owoce, świeże pieczywo, surówki, ciasta - nie do przejedzenia.
    • Wady możliwość nurkowania dopiero po południu, kelner na plaży obrażony, za to w hollu bezczelny - oczywiście chodzi o napiwki. wolałabym dać z własnej woli, niż być przymuszana. drinki mocne dopiero po zostawieniu 1 $. niektórzy żalili się na pokoje - nasz był w porządku. raczej słabe animacje.

Mając porównanie do kilku innych hoteli, Radisson mile nas zaskoczył. Przyjemna architektura, zadbana, miło jest pospacerować po ośrodku. Jedzenie wspaniałe -świeże, w niewyobrażalnych ilościach, urozmaicone. Ryby, mięsa, grill, sushi, zupy, dania gotowane, smażone - w sumie na lunch i kolację po kilka dań głównych, kilkanaście dodatków i kilkadziesiąt rodzajów ciastek - od ciasteczek po torty. Obsługa różna - niektórzy mili, inni nie bardzo. Jak dajesz napiwki jest ok. Sporo Rosjan, ale gdzie ich nie ma. Ryby w morzu przepiękne, choć rafy nieco lepsze w sąsiednich hotelach. To były udane wakacje, wróciliśmy zadowoleni i wypoczęci, a raczej nie chciało się nam wracać.

Pobyt: Maj 2014

• Zalety cicho i spokojnie, czysto
    • Wady 90% Rosjan !!!!!

Właśnie wróciliśmy wczoraj z tygodniowego pobytu w tym hotelu. Hotel ładnie położony ze spadkiem w stronę morza, dużo zieleni, wijąca rzeczka z pomostami. Basen ładny z wyspą po środku do 170 cm głębokości, basen w grocie z jacuzzi, basen dla dzieci bliżej plaży. Plaża - piasek żwirkowy, wejście do morza trochę skały trochę kamieni, rafa z pomostu oczywiście jest ale, co z tego jak wieje i ciągle albo żółta lub czerwona flaga. Warto wybrać się na wycieczkę na wyspę Tiran - ładne rafy i dużo rybek. Pokój w którym byliśmy był super ale wadą tego hotelu jest to, że można trafić na pokoje które wychodzą na ogrodzenie hotelu. Warto dopłacić parę groszy na miejscu i wybrać pokój superior na wewnętrzną stronę hotelu wychodzi taniej niż w biurze. Posiłki jak to w Egipcie zawsze można coś dla siebie wybrać - kolacje zawsze urozmaicone, śniadania duży wybór - z obiadów rezygnowaliśmy i jedliśmy albo na plaży albo przy basenie. Obsługa miła i nie nachalna. Rezydenci mili mówiący po polsku. Goście hotelowi w 90% Rosjanie trochę Anglików i Arabów. Byłam 7 razy w Egipcie i to był jedyny hotel do którego nie chciała bym wrócić ze względu na ilość Rosjan :)