Opinie o hotelu Riadh Palms
Tunezja / Sousse

Riadh Palms: basen, sport i rekreacja

• Udogodnienia dla dzieci: brodzik ze słodką wodą, pokój zabaw, miniklub, animacje, zajęcia sportowe.
  • Tuż przy hotelu jedna z najpiękniejszych tunezyjskich plaż Boujafaar (piaszczysta z łagodnym zejściem do morza).
  • Atrakcyjne położenie: w centrum Sousse, ok. 7 km od Port El Kantaoui, w otoczeniu dużego ogrodu palmowego.
  • Bogata oferta rekreacyjna: kręgle, bingo, karaoke, klub nocny z dyskoteką, animacje dla dorosłych, zajęcia sportowe.

Kamil

• Zalety brak
    • Wady stary, brudny, kiepska obsługa, fatalne jedzenie, małe kubeczki do napoi których wiecznie brakowało przez co tworzyły się duże kolejki, windy

Zostaliśmy zakwaterowani o 3 w nocy, następnie czekaliśmy ok pół godziny zanim ktoś przyniesie nam nasze walizki. Gdy już w końcu się na nie doczekaliśmy zgłosiliśmy, że w pokoju nie ma ręczników, więc nawet nie mogliśmy się umyć po męczącej podróży. Bagażowy zgłosił ten fakt przez telefon w pokoju po czym nie chciał wyjść czekając na napiwek (mieliśmy tylko euro bo nie było gdzie kupić dinarów o 3 w nocy, a nie dam 100 euro napiwku.. ) - to była bardzo niezręczna i krępująca sytuacja. Na JEDEN MAŁY ręcznik doczekaliśmy się po kolejnej pół godziny. W łazience na suficie był grzyb a odpływ w wannie od samego początku zatkany tak, że woda praktycznie nie odpływała. Pokój w fatalnym stanie, stare meble, a łóżko niby dwuosobowe - złączone z dwóch jedynek notorycznie się rozjeżdżało, więc ostatecznie trzeba było spać osobno albo gnieździć się na jednym. Obsługa hotelowa pomimo wywieszonej zawieszki "nie przeszkadzać" bez pardonu wchodziła do pokoju jak gdyby nigdy nic - według mnie niedopuszczalne! Sprzątanie ograniczało się do pościelenia łóżka i zabrania brudnych ręczników, które uzupełniali czyste dopiero po kilku godzinach, tak więc jeśli ktoś chciał się umyć akurat w tym czasie to nie mógł. Jedzenie w jadłodajni, bo restauracją tego nazwać nie można, było fatalne - codziennie to samo, kompletnie bez smaku, gdyby nie sól i pieprz to ciężko by było zjeść jakąkolwiek zupę czy mięso. Wszystkie ciasta "na jedno kopyto" - bezsmakowa pianka w różnych kolorach i proporcjach. Soki - cytrynowy, pomarańczowy, wieloowocowy,.. - wszystkie smakowały chemia i kilogramem cukru, który aż drapał po gardle. Latające w jadalni ptaki też niezbyt przeszkadzały obsłudze. Jeśli chodzi o napoje i alkohole to były podawane w małych plastikowych kubeczkach lub szklankach, których notorycznie brakowało przez co tworzyły się gigantyczne kolejki do baru. Piwo było podawane ciepłe i w proporcjach - pół piwa, pół piany. Do drinków (po za oryginalna colą czy fantą) używali wyżej wspomnianych soków, więc ich smak był równie cudowny.. Jedną z niewielu zalet były darmowe leżaki i parasole nad basenem i na plaży, jednakże ich stan również wskazywał i ilośc wysłużonych lat. W "restauracji" a'la carte dostaliśmy dokładnie to samo jedzenie jakie znajduje się w jadłodajni, tylko tyle, że ładnie podane i zaserwowane przez obsługę do stolika. Hotel ledwo zasługuje na dwie gwiazdki. Nie jestem bardzo wymagający ale po raz pierwszy cieszyłem się, że w końcu wracam do Polski, byliśmy tam tydzień i drugiego nie zostałbym choćby za darmo.

IWONA

• Zalety Bliskość i czystość plaży, widok z pokoju ,czystość hotelu ,przepiękny widok z tarasu widokowego na 10 piętrze, wspaniali animatorzy
    • Wady Windy -tragedia,łatwiej iść schodami , jedzenie monotonne -praktycznie codziennie to samo

Hotel robi wrażenie, piękny, duży, pomimo , że lata świetności ma dawno za sobą jest czysty, pokoje duże, łazienki tak samo.Niestety to co było najgorsze podczas pobytu to windy, mieszkałam na 2 piętrze , jednak kto pierwszy nacisnął tam winda jechała, nie zatrzymując się po drodze, wiec nieraz żeby dojechać na swoje piętro trzeba było trochę pojeździć, ubogie bardzo śniadania, na obiad stale to samo. Jeżdzę już od paru lat po różnych hotelach i pierwszy raz spotkałam się że nie było automatu z zimnymi napojami, kelnerzy dzielili .Bardzo często brakowało szklanek do napoi.Dużym zaskoczeniem był brak klimatyzacji w hotelu, niestety włączają dopiero po 15 czerwca bo tak mają podpisane umowy z biurami podróży. Telewizor w pokoju jest ale, żeby oglądać trzeba zapłacić kaucję za pilota ;-).Ogólna gdyby nie te windy i jedzenie byłoby super, nie żałuję wyboru tego hotelu.

• Zalety plaża, baseny ,widoki,
    • Wady windy,zapach w recepcji,przy basenie bardzo małe kubki do napoi oraz duże kolejki po nie

Witam serdecznie, powiem tak byłam z mężem i przyjaciółmi we wrześniu na wakacjach. Na początku obawiałam się tego wyjazdu lecz teraz mogę polecić ten hotel osobom którzy oczywiście nie spodziewają się jakiegoś wielkiego luksusu, ponieważ to taki kraj .Zaskoczyła mnie jakość pokoi na plus ponieważ wyobrażałam sobie najgorszego schematu po poprzednich opiniach a tu proszę , czysty pokój , wygodne łózko,łazienka czysta ,w dobrym stanie jak na tamte warunki. Piękny teren hotelu , zielone palmy , czyste baseny dla każdego dzieci i dorosłych , animacje , fitness przy basenie .. Plaża czysta piaszczysta, bardzo cieplutka woda . Jeśli chodzi o jedzenie to moim zdaniem każdy znajdzie coś dla siebie , dzieci również były zadowolone były pizze , naleśniki , makarony , kurczak w różnej postaci i wiele innych dań. Śniadania mi najbardziej smakowały ;) bardzo bezpiecznie , ochrona na plaży i przed hotelem . Wybraliśmy się na miasto taksówka (jeździliśmy dwoma taksówkami pół dnia płacąc za to ok. 100 zł i zwiedzając dwa duże miasta, zatrzymując się gdzie chcemy i robiąc zdjęcia) bardzo ciekawa podróż oczywiście poza hotelem ,wielka góra śmieci na ulicach , chodnikach .... Warto również wybrać się na wycieczkę na Karawanę jazda na wielbłądach coś niesamowitego ;) Ogólnie dla osób bez dużych wymagań polecam hotel w 100 procentach PS jeżeli wieje duży wiatr pojawia się dużo brudów wyrzucanych przez morze na plażę, jednak dość szybko jest ona sprzątana przez osoby porządkowe. Problemem wtedy pozostaje mętna woda i liczne meduzy, które są w niej niewidoczne, a mogą powodować bolesne oparzenia. Mój mąż je osobiście poznał i niemile wspomina, jednak tubylcy mają na to różne sposoby :)

• Zalety Hotelowa plaża, lokalizacja, obsługa, wszechobecna ochrona, dobre jedzenie (duża różnorodność )
    • Wady Brak ręczników w pokojach, namolni "sprzedawcy" przy plaży

Pobyt w październiku 2018. Jak na tunezyjski standard uważam, że było w miarę czysto ale częstotliwość sprzątanie pozostawia wiele do życzenia. Przez pierwsze dwa dni było sprzątane codziennie, czego nie mozna powiedziec o wymianie recznikow. Jednego dnia mieliśmy ich komplet (zestaw czterech), drugiego dnia brakowało dwóch ale szybko doniosły. Za to pod koniec pobytu wszystkie były zbierane (do ok poludnia) ale nikt nam czystych nie przyniósł. Także po powrocie z plaży nie było ani jednego i się człowiek normalnie nawet z piasku nie mógł umyć. Za to DUŻY minus. Do tego jak NA JUŻ potrzebowaliśmy ręcznika to trzeba było latać po korytarzu (a hotel nie jest mały ) i szukać pokojówki żeby dala chociaż jeden. I z tym też był problem bo trzeba było znaleźć "swoją pokojowke ", która odpowiadała za nasz "rewir". Beznadzieja pod tym względem. Znajomi z drugiej części hotelu skarżyli się, że mieli nic nie posprzatane pewnego dnia. My zresztą też (napiwek był zabrany ale nic w pokoju nie było zrobione). Te sytuacje zepsuly pozytywne wrażenia z pierwszych kilku dni. Poza tym fajny hotel. Obsługa pomocna. Idzie się dogadać nawet nie znając angielskiego. Jedzenie dobre. Dostęp do niego praktycznie cały dzień (od 6ej rano nawet do 12 w nocy). Codziennie większość tych samych rzeczy (neutralnych, typu - ryż, ziemniaki, kurczak, gotowane warzywa) ale codziennie było coś dodatkowo innego ( np ryby, kalmary smażone lub ciasto smażone w stylu paczka). Bardzo smaczne. Drink bar przy plaży. Pozytywni animatorzy. Animacje przy basenie w dzień i w hotelu wieczorem. Ogólnie pozytywnie tylko te ręczniki. ..

Szymon

• Zalety Blisko morza. Kantor wewnątrz.
    • Wady Brud, stare meble, jedzenie nieapetyczne, windy. Wszędzie można PALIĆ, brak klimatyzacji lobby i jadalni. Śmierdzący zapach

Brud, stare meble, jedzenie nieapetyczne, 6 wind dla mega ilości ludzi. Do jednej wchodzi 8 osób, co w godzinach szczytu (restauracja) jest drastyczne. Brak lodówki w pokoju. Brak wody butelkowanej. BRAK ALKOCHOLU NA BASENIE I NAD MORZEM, Tylko piwo co nie pachnie ani nie smakuj i do tego kolejka jest zawsze na co najmniej 15-20 osób. Niby nie wiele Ale piwo się mocno pieni i długo go nalewaja. Leżaki brudne. Stolik przy leżaki ludzie myli sobie sami! Kobiety tubylki wchodzące do basenu w tych ciuchach! Barmani wyzyskuja kasę. Klimatyzacja w lobby taka sobie, w pokoju nie działa nawet po doplacię za niego, w jadalni gorąco!! Najlepsze na koniec, w całym hotelu nie ważne gdzie MOŻNA PALIĆ! Morze jest brudne, nogi są lekko nacinane przez liście palm które widocznie są tam wrzucane. Jest ich naprawdę mega ilość. Woda jeszcze przezroczysta i ciepła. Przy miejscach siedzących wieczorem na zewnątrz przy lobby jest problem zapachu TOALETY, NIESTETY TO NIE JEDYNE MIEJSCE GDZIE TO CZUĆ. PRZY JADALNI NA PODWÓRKU, ORAZ BASEN I BAREK GDZIE LEJĄ PIWO. JEDNYM ZDANIEM I NIE TYLKO MOIM, a irlandczykow, Holendrów hotel zasługuje na max 2*

jerzy

• Zalety położenie bezpośrednio przy plaży ładny widok z pokoi z widokiem na morze no i może park między hotelem a morzem
    • Wady podstawowa wada jedzenie totalna klapa dla europejczyka nie jadalne ,sprzątanie ograniczone do pościelenia lóżka

o zaletach już pisałem rozwinę wady pierwszego dnia zauważyłem w pobliżu drzwi balkonowych jakiegoś martwego owada i tak przez 7 dni przelezał sobie spokojnie przez nikogo nie niepokojony lodówki brak wody butelkowanej brak a miała być po zostawieniu napiwku 2 dinary nagle się pojawiła czyli sprzątaczki nie dają i czekają na tip meble stare i zniszczone ,ale sprawne brak mydła w łazience wszedzie standardem jest że jest bezpieczeństwo dla innych bezpiecznie ,bo dużo policji z długą bronia dla mnie niekoniecznie ochroniarze zagladaja w torby przychodzących do hotelu sprawdzaja jakimiś wykrywaczami po plaży też ochroniarze i policja z długa bronią ktoś powie ze przesadzam jeśli chodzi o jedzenie przykład z wędlin mortadela, salami wołowe salami tureckie i salami normalne i tyle całe 7 dni owoce jabłka jakies takie u nas takie dzike przy drogach rosną śliwki twarde i bez smaku i winogrona wyglądają jakby łopatą kładzione z obiadów i kolacji jadalny jedynie kurczak zadnego mięsa wieprzowego raz na 7 dni było cos w rodzaju sztuki miesa wołowego reszta niejadalna nalesniki trójkatne niejadalne ciasta z wyglądu tylko wygladają na ciasto kawy przeraźliwie gorzkie automat do napoji notorycznie zepsuty cos tam nalewał ,ale trzeba było po nim stukac przyciskać ruchomą przednią scianę w hotelu w miarę czysto ,ale na mieście jedno wielkie wysypisko wszedzie plastykowe torebki,butelki po napojach masakra totalny syf natretni tubylcy na kazdym kroku wciskajacy jakiś tandetny towar wracając do hotelu proporcjonalnie na 1000 gości 700 ruskich podsumowując plusów niewiele ,ale wad mozna jeszcze wymieniac dużo i na koniec rezydentka już na początku satrzegła żeby się do niej o nic nie zwracać bo i tak nie pomoże wszystkie uwagi przez infolinie ona telefonów odbierać nie bedzie

• Zalety plaża, basen, 3km do centrum
    • Wady jedzenie, windy, czystość, łazienki

Niestety ale nie polecam jako hotelu. Standard europejski to ledwie 3* i to 20 lat temu ..... jedzenie monotonne i mizerne. Sanepid miałby co tam robić. Utrzymujący się mało przyjemny zapach jedzenia w całym hotelu. Wymaga ogólnego odświeżenia. WiFi słabe. Windy wolne przez co długo się na nie czeka. Plaża, basen na plus. Pobyt w połowie IX.2018

Asia

• Zalety Morze, plaża
    • Wady jedzenie, obsługa, kolejki, alkohol, czystość, windy

Nie wiem skąd się biorą pozytywne opinie na temat tego hotelu. To był mój pierwszy raz w Tunezji, wiec nie mam porównania do innych hoteli, ale pierwszy raz cieszyłam się ze wracam po tygodniu do domu. Nie zostałabym tam drugiego tygodnia nawet za darmo. Morze i plaża bardzo ładne, pokoje fajne, hotel z wyglądu tez ok.. no i codziennie dostawaliśmy duża wodę do pokoju - na tym plusy się kończą. Czystość - nie najgorzej, ale dobrze tez nie. pokoje ?sprzątane? codziennie (tzn umycie podłogi, pościelenie łóżka, wyrzucenie śmieci i wymiana ręczników (panie zabierały ręczniki ok 9, a nowe dostawaliśmy po 15, wiec jakby ktoś chciał się pomiędzy tymi godzinami umyć to może później wysuszyć się w słońcu na balkonie :D nawet po poproszeniu o ręcznik trzeba bylo poczekać na odpowiednia godzinę) - umycie stolika, przetarcie lustra, biurka i balkonu - na własna rękę. na start w pokoju nawet nie mieliśmy wymienionej pościeli po poprzednich gościach, na prześcieradle mieliśmy pełno piasku - obrzydliwe. Smrod w niektórych miejscach - nie do wytrzymania. Muchy tez w dość pokaźnej ilości. Jedzenie - tragedia, inaczej tego nazwać nie można. Wybór żaden, zmian przez tydzień tez żadnych. Jedynie śniadania się ratowały (chociaż tez jak byl żółty ser to nie bylo białego żeby nie było sa dużo szczęścia, jak sie bagietki konczyly, to nowe były za pol godziny) i słodkości, których tez zawsze było sporo i czasami było coś nowego :) Może warto tez dodać ze cały pobyt mieliśmy problemy żołądkowe, co nam się nie zdarza. Stołówka - stolik zawsze jakiś się znalazło, jednak oczekiwanie na sztućce i napoje (można było się upominać kilka razy), nie do przyjęcia. Automaty z sokami do śniadania i z kawa - często kończyło się mleko albo sok i leciała albo sama woda, albo był rozwodniony. Nie wiem czy ktokolwiek to sprawdzał, czy dopiero po zwróceniu uwagi przez gosci. Kolejki - jak czytałam recenzje, myślałam ze to przecież żaden problem chwile poczekać.. jednak kolejki były wina bardzo powolnej obsługi i tym, ze hotel nie jest przygotowany na taka ilość osób. Bar przy basenie obsługuje jedna osoba (bo druga cały czas ma inne zajęcie) - nawet jak przed tobą jest tylko 6 osob i każdy bierze dwa piwa - czekasz 20 minut. Idziesz po jakieś przekąski - minimum pół godziny nie twoje. Na śniadaniu kolejka po naleśniki na 20 osób a pan smaży na jednej patelni (w hotelu 1500 osób) Szkła brakuje bez przerwy, jak już było to często brudne. jak już dostaniesz drinka lub napój to do połowy małej szklanki, albo rozlany po szklance. Napoje wszędzie są lane z butelek litrowych, które jak ktoś już otworzy to zostawia otwarte, przez co często dostaje się wygazowane i ciepłe. Co zabawne albo dostaje się 100ml wódki i 20ml soku do tego, albo 20ml wódki i cała szklankę soku i jak poprosisz o więcej barman odpowiada, ze nie.. nie bardzo rozumiem. Sama obsługa - miła tylko wtedy dostanie 20 dinarów do zamówienia.. barman czy pan bagażowy upominają się żeby mu oddać np swoje klapki lub koszulkę.. dla mnie to po prostu bezczelność. Windy - szybciej jest po schodach, działają bardzo wolno, a do tego niektóre nie działają wcale. Nie jestem bardzo wymagająca, nie oczekiwałam niewiadomo czego, ale nigdy nie chce tam wrócić. Jak ktoś mi mówi, ze w innych hotelach w Tunezji jest gorzej to zastanawiam się po co ludzie tam jeżdżą. Max 2 gwiazdki. Żałuje zmarnowanego czasu i pieniędzy.

Justyna

• Zalety Pięknie położony hotel w ogrodzie palmowym, przy samej plaży. Bardzo dobra, miła obsługa.
    • Wady Trochę monotonne jedzenie.

Wyjazd udany. Pogoda fantastyczna, piękny ogród palmowy i plaża. Nie było problemu z leżakami zarówno na plaży jak i przy basenie.

• Zalety Hotel blisko plaży, ładny hol, ochrona przed hotelem kontroluje kto co przynosi do hotelu, po małym napiwku sprzątaczka codziennie układa piękne łabędzie z ręczników
    • Wady Pokoje - lekki PRL, ale da się wytrzymać

Hotel ogólnie ok, nie polecam jeść ryby, była okropna. Codziennie jakaś potrawa się zmieniała, bez szału ale z miarę dobre. Byliśmy na początku maja więc nie wszystkie bary były otwarte. Jak na pierwszy raz było ok.