Riu Garopa Funana
Wyspy Zielonego Przylądka / Sal

Riu Garopa Funana: basen

• Zalety Wszystko prócz kuchni!!
    • Wady Kuchnia jak na standard RIU beznadziejna. Blizej jej do 3,5* hotelu. (moj pobyt trwał 4 tygodnie więc nie można powiedziec ze trafilem na gorszy dzień kucharza:/ )

Hotel na dużej powierzchni. Mimo pelnego obłożenia około 2000 gości miejsca przy basenie lub plaży nigdy nie brakowało. Ładna duża piaszczysta plaża.

• Zalety WSZYSTKO !!!!!
    • Wady BRAK WAD - MOŻE TYLKO BRAK MOŻLIWOŚCI KOMUNIKACJI W JĘZYKU NIEMIECKI

Prawda jest taka, że nie ma do czego się doczepić !!! Wyspa akurat na tygodniowy wyjazd bo całą wyspę można objechać w 1 dzień - nie ma tam za wiele do oglądania. Jeśli zbierze się grupa to można latać na inne wyspy - my nie mogliśmy bo grupa się nie zebrała, a załatwienie prywatnie wylotu się nie udało bo nie było możliwości powrotu. Tak więc pozostaje życie hotelowe- dosyć bogate. Koncerty marne , ale animacje całkiem fajne i zajmują czas, jest też dyskoteka. Także tydzień można fajnie przeżyć. Plaża piękna - parasole i leżaki za darmo i nie ma problemu z dostępnością Dużo aktywności sportowych z animatorami. Uwaga na wycieczki proponowane przez miejscowych - nie wiem jaki jest poziom realizacji, ale często nie mówią, że transport jest na pace auta...a po przejeździe przez pustynię jest się całym brudnym z pyłu , a jak jeszcze spadnie wtedy deszcz to masakra !!!!!! My wykupiliśmy objazd z biura podróży i jest OK - cena spoko i wszystko się zobaczy co trzeba i to klimatyzowanym busem. Żadnego oszustwa. Jedzenie - BAJKA!!! To prawda, że jakość wyżywienia jest wizytówka RIU - pyszne i wybór rewelacyjny !!! Rezydentka IZA - profesjonalna, pomocna i bardzo życzliwa Dziewczyna, która jest wartościa dodaną bo wie po co tam jest i komu pomóc w razie potrzeby. Jej praca nie polega tylko na wciśnięciu wycieczki dodatkowej. W każdej kwestii można było się do Niej zwrócić i zawsze pomogła - IZA wielkie dzięki! Będziemy Cię miło wspominać! Miejscowi całkiem mili i sympatyczni, ale jest to smutny naród i rzadko się uśmiechają. Reasumując - POLECAMY W 100% !!!

WSPANIAŁE WAKACJE HOTEL W PEŁNI SPEŁNIA OCZEKIWANIA WSPANIAŁA OBSŁUGA PRZEPIĘKNE ANIMACJE POLECAM

Hotel,z którego trudno wyjechać.Ładne pokoje z bardzo dobrą obsługą.Zamknięta restauracja z festiwalem doskonałych dań również z wieprzowiny.CZYSTO i PYSZNIE !Obsługa w hotelu wie po co jest.Niewiarygodne plaże:szerokie z wydmami i pięknym miałkim piaskiem.Wydmy na Sal kryją w sobie to słynne cmentarzysko żółwi.Plaża publiczna ale hotel poststawił na niej leżaki i bar.Tubylców symbol.Do miasteczka można jechać tanio taxi ale lepiej iść pieszo. To przy miasteczku są wydmy. Nie można się nudzić.Fajna organizacja wieczorów.POLECAM dla wszysstkich!

Miałam to nieszczęście, że uczestniczyłam w reanimacji niemieckiego turysty na plaży. Reanimację prowadzili plażowicze, "profesjonalna" miejscowa pomoc medyczna, która przybyła (ambulans) to coś nie do opisania: nie przejęli akcji reanimacyjnej od nas, w butli brak tlenu, w defibrylatorze AED szukali baterii, nie było intubacji, wkłucia, podania leków, monitora, profesjonalnego defibrylatora nie było nic. Rezydentka twierdzi, że w okresie zimowym 2010/2011 jest to 3 zgon. Podsumowując: ratownicy nad oceanem nieoznakowani, nie zapewniają bezpieczeństwa, miejscowa pomoc medyczna w nagłych przypadkach: nie istnieje. Hotel z tak dużą ilością turystów powinien zapewnić sprawną pomoc w nagłych przypadkach zagrożenia życia. Małgorzata Socha

Doskonały hotel, przyjazna obsługa, fantastyczny program animacyjny, , lokalna muzyka na żywo, urozmaicone, świeże posiłki - absolutnie polecam. Ponadto wspaniałe warunki do kite-surfingu, plażowania. Warto wybrać się na objazd wyspy i poznać namiastkę leniwego, ale też bardzo biednego życia Afrykańczyków. Polecam wyprawę do salin, a także na wschodnią część wyspy, gdzie można praktycznie o każdej porze dnia obserwować żerujące na mieliźnie rekiny. Dość przyjazne warunki do nurkowania z maską (nie ma duzych fal) w okolicach Murdeiry. Oczywiście najwspanialszym wspomnieniem zostanie wyprawa na podziwianie delfinów i wielorybów - w maju okres godowy, więc duża szansa na zobaczenie tych wspaniałych ssaków.

Moim zdaniem ogólny wygląd hotelu, recepcji jest ok i odpowiada 5 gwiadkom, natomiast wygląd pokoi nie bardzo, pomimo, że wyposażenie jest ok, to szpeci wygląd drzwi i szafy.

Super warunki do leniuchowania, pyszne i urozmaicone jedzenie, wszechobecny wiatr pozwala na wytrzymanie opalania. Na 7 dni pobytu 3 dni bez słońca ale ciepło.

...hotel dosc dobry,jednak po 7 dniach masz juz dosyc....Ogolnie Wyspy Zielonego Przyladka sa naprawde nudne...