Opinie o hotelu Rocamar & Royal Orchid
Portugalia / Madera

Rocamar & Royal Orchid: obiekt

• Doskonała lokalizacja: w Canico de Baixo, ok. 11 km od stolicy wyspy Funchal, ok. 9 km od lotniska w Santa Cruz.
  • Hotel położony na malowniczym klifie z licznymi tarasami z zapierającym dech w piersiach widokiem na Atlantyk.
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna: jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, pokój gier, siłownia, w pobliżu szlaki spacerowe.
  • Reis Magos plaża publiczna, kamienista, ok. 800m od hotelu.

zyta
    Pobyt: Luty 2008

Hotel Rocamar mogę spokojnie polecić wszystkim, którzy szukają spokoju i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Pokoje są dość przestronne, z dużym tarasem (warto zainwestować w pokój z widokiem na ocean). Posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny. Dla TV-maniaków - jest jeden polski kanał: TVN. Rozłożenie pokojów zapewnia prywatność, nikt nikomu nie patrzy w okna ;-). Dla spragnionych kąpiel słonecznych polecam liczne tarasy z leżakami na klifowo-skalistym brzegu.
    Jedzenie, zarówno śniadania (7.30-10.00) jak i obiadokolacja (18.30-21.00), w formie szwedzkiego stołu (napoje do kolacji dodatkowo płatne).
    Tak jak poprzednicy polecam wynajęcie samochodu (bardzo korzystne ceny u rezydentów), bo wyspa kryje wiele uroczych zakątków i miejscowości godnych odwiedzenia.

woman
    Pobyt: Luty 2008

Byłam wraz z mężem i synem (student). Hotel (część Rocamar) z tzw. klimatem, romantyczny. Pokój (z dostawką ) duży i czysty. Mieliśmy piękny widok na ocean i część wybrzeża. Polecam wypady hotelowym autobusem (są w cenie) do Funchal. Osoby mające prawo jazdy i ukończone 23 lata mogą (co polecam) wynająć sobie samochód i poogladać wyspę na własną rekę. Wyspa posiada wspaniały klimat, taki "polski maj". Smakoszom owoców morza polecam spacer (po wyjściu z hotelu należy udać się w prawo) wzdłuż wybrzeża (promenadą aż do jej końca). W restauracji przy końcu tej promenady serwują wyśmienite owoce morza.
    Chętnie wrócę na tą wyspę i "powtórzę" hotel.

Pobyt: Luty 2008

Hotel usytuowany jest na malowniczym klifie. O plaży można pomarzyć lub wybrać się w podróż do Calhety. Turystów niewielu. Głównie Niemcy i Polacy. Tłoku na basenie nie było. Pogoda w marcu świetna. Można się opalić. Rezydentka Itaki pani Ania - rewelacja :). Można u niej bardzo tanio wynająć samochód - już od 28 euro za dzień! Wycieczki świetne. Same plusy! W tydzień nie można zobaczyć wszystkiego, dlatego polecam wczasy 2 tygodniowe. Wrócimy tam na bank!

Irek
    Pobyt: Grudzień 2007

Hotel Royal-Orchid nie robi szczególnego wrażenia, ale pokoje ( właściwie studia) już tak. Wszystkie są z widokiem na ocean, posiadają ogromny pokój dzienny z dużym, świetnie wyposażonym aneksem kuchennym, dużą sypialnię i oczywiście dużą łazienkę (wanna, 2 umywalki, ubikacja i bidet).
    Byliśmy z dwójką dzieci, z czego jedno miało pół roku, więc nie szukaliśmy zbytnich atrakcji, więc nie wiemy jak wyglądały animacje w hotelu, ale na pewno były. W holelu Rocamar znajduje się centrum nurkowe, z którego z żoną korzystaliśmy. Bardzo miła obsłucga niemieckiego centrum, życie podwodne nie jest urozmaicone jak w morzu czerwonym, ale warto zanurkować ( mają 5 raf przydomowych i jaskinię - super sprawa). Na 1 piętrze sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, basen wychodzący na zewnątrz oraz wspaniale wyposażona siłownia. Warto skorzystać, oczywiście za darmo.
    Jedzenie bardzo dobre i dużo, po posiłku każdy będzie usatysfakcjonowany. Obsługa hotelu bardzo miła i restauracji również, jak nas tylko widzieli to kelnerka nakrywała nam stolik na tarasie (byliśmy z wózkiem i czasem trzeba się było trochę pokręcić).
    Z hotelu można się było dostać do stolicy wyspy Funchal darmowym autobusem 3 razy dziennie, po wcześniejszej rezerwacji. Warto zobaczyć. Były też wycieczki fakultatywne, ale niestety nas nie dotyczyły. Rezydentka pani Ania bardzo miła.
    Atrakcji dla dzieci raczej nie było poza basenami, dzieci też mało, szczególnie w tym okresie, ale zawsze można miło zagospodarować czas. W pobliżu nadoceaniczna promenada, którą spacerować można do woli i cieszyć oko pięknem roślinności, skał i wody.
    Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z wyjazdu.

simba

Jerzy
    Pobyt: Grudzień 2007

Świetna organizacja ze strony Rezydenta Itaki (pani Ania), duży wybór imprez fakultatywnych, łatwy i tani wynajem samochodów w oparciu o rekomendacje i pomoc Rezydenta. Hotel atrakcyjnie położony dla ludzi aktywnie spędzających czas i zainteresowanych imprezami organizowanymi przez Itakę lub własnym sumptem. Na miejscu możliwe są tylko spacery i świetna kuchnia. Możliwości wyjazdów wypożyczonym samochodem we wszystkich kierunkach wyspy (25*56 km), łącznie z plażą piaszczystą, czynią ten pobyt szalenie atrakcyjnym. Niezwykle przyjazny podzwrotnikowy klimat dopełnia szczęścia turystów z Europy.

slim shady

gims
    Pobyt: Styczeń 2008

Hotel raczej nie jest przygotowany na przyjmowanie dużej ilości gości, ponieważ już przy kilkunastu osobach obsługa nie radzi sobie z tzw. check-in. W restauracji nawet poza sezonem jest tłoczno i niezbyt elegancko. Dość mały wybór jedzenia jak na hotel 4-gwiazdkowy. Wspaniale położony, na skalnym klifie, ocean można obserwować np. jedząc posiłki na tarasie. Mnóstwo miejsc do opalania. Dużym plusem jest hotelowy minibus, który kursuje jednak tylko 3 razy dziennie i trzeba go wcześniej rezerwować. Uprzejma obsługa.

cristinka
    Pobyt: Styczeń 2008

justynafi
    Pobyt: Grudzień 2007

W Royal Orchid są bardzo duże pokoje z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym (m.in. czajnik elektryczny, toster, ekspres do kawy). Choć informowano nas w biurze podróży, że pokoje z widokiem na ocean dostępne są tylko za specjalną dopłatą (200 pln za tydz za osobę), to mimo, że nie zdecydowaliśmy się na dopłatę i tak przypadł nam pokój z przepięknym widokiem na ocean. Wszystko dlatego, że w tym hotelu niemal wszystkie pokoje mają tarasy z widokiem na ocean. Pokoje czyste, sprzątanie odbywa się codziennie. W łazience jest suszarka stacjonarna.
    W hotelu znajduje się dobrze wyposażona siłownia - polecam zabranie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego bo tylko wtedy można z niej korzystać. Z siłowni, basenów, jacuzi, sauny fińskiej i sauny parowej można korzystać nieodpłatnie.
    Do Funchal 3 razy dziennie jeździ bezpłatny bus hotelowy, na który chętni mogą się zapisywać dzień przed planowanym wyjazdem.
    Jedzenie bardzo smaczne, w nieograniczonych ilościach, braki uzupełniane na bieżąco.
    Polecam hotel dla szukających spokoju, bo niewiele się działo pod względem animacji, choć trzeba wziąć poprawkę na to, że w sezonie może być zupełnie inaczej.
    Plaże w okolicy są kamieniste (piasek tylko przy Calheta), ale hotel to ciekawie rozwiązał budując na różnych poziomach dużo tarasików na których można się opalać bez zbędnego tłoku, bo każdy może sobie znaleźć własny. Zejście do oceanu z drabinki.
    Polecam :)