Opinie o hotelu Rocamar & Royal Orchid
Portugalia / Madera

Rocamar & Royal Orchid: obiekt

• Doskonała lokalizacja: w Canico de Baixo, ok. 11 km od stolicy wyspy Funchal, ok. 9 km od lotniska w Santa Cruz.
  • Hotel położony na malowniczym klifie z licznymi tarasami z zapierającym dech w piersiach widokiem na Atlantyk.
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna: jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, pokój gier, siłownia, w pobliżu szlaki spacerowe.
  • Reis Magos plaża publiczna, kamienista, ok. 800m od hotelu.

Lena

Pobyt rodzinny. Cisza i spokój dookoła. Ładny widok na ocean. Pięknie usadowiony na klifie. Brak plaży. Kąpiel w oceanie dla odważnych (zejścia po drabinkach) . Ze względu na wielopoziomowość ( liczne schody ) nie polecam osobom na wózkach lub z małymi dziećmi. Madera cudowna!!!

Danuta

• Zalety Główna zaleta to polozenie
    • Wady Bardzo mila obsluga ale czulam sie niezrecznie jak w trakcie poslku zabierano mi pusty talerz bez mojego przyzwolenia musialam sie do tego przyzwyczaic

Ocenilam hotel bardzo wysoko poniewaz naprawde nie mielismy zadnych zastrzezen, nie trzeba specjalnie prosic o wymiane recznikow i sprzatanie pokoju robiono to bardzo dyskretnie i bez specjalnej prosby, polozenie hotelu rewelacja, posilki smaczne ,urozmaicone i mozna zjesc tyle ile sie ma ochoty,gdybym miala wrocic to na pewno bede sie starala do tego hotelu, polecam i namawiam.Wypoczelismy w100%

ewa
    Pobyt: Marzec 2017

• Zalety rewelacyjne położenie, znakomite posiłki
    • Wady konieczność wysokiej dopłaty za pokój z widokiem na ocean, brak pokoju zabaw dla dzieci ( w opisie hotel dla rodzin z dziećmi). Opłata za pobyt z wyżywieniem dla 8 -latka taka sama jak za dorosłego człowieka, mało miejsc w hotelowych busach do Funchal na tak olbrzymią liczbę gości ( 4 kursy dziennie jednego busa)

Odradzam wyjazd z dziećmi powyżej roku, nie mają co robić, teren niebezpieczny, brak pokoju zabaw.

ela
    Pobyt: Marzec 2017

• Zalety położenie
    • Wady głośna winda mało ciekawy widok z pokoju

Położenie hotelu OK Pkoje niezbyt ładne posiłki ok

Pobyt: Styczeń 2017

• Zalety Położenie i posiłki

W styczniu był idealny dla szukających spokoju, ciszy, odpoczynku i słońca POLECAM

MM
    Pobyt: Styczeń 2017

Jestesmy na turnusie od 2 stycznia 2017 z Itaka,jutro wracamy do kraju. Hotel ladnie polozony,balkony,tarasy, basen wewnetrzny podgrzewany, dosc maly, sauna, jackuzi,silownia. Do przystanku blisko, do Funchal za darmo bus hotelowy ale trzeba wczesnie rezerwowac,duzo chetnych. Jedzenie dobre,duzy wybor, powtarza sie ale najlepiej samemu dozowac sobie co dzisiaj zjem a nie ladowac wszystko co podaja,wtedy bedzie urozmaicone. Obsluga mila,jak dla mnie za szybko zbieraja sztucce i brudne naczynia.We wtorek po kolacji jakis wystep kobita spiewala,bardzo klimatycznie. Do kolacji napoje platne. Duzo Niemcow,raczej starsze towarzystwo, ale grzecznie,odpoczelismy. Pokoje wporzadku ale nie podobalo mi sie umiejscowienie,boczne,na przeciwko drugi budynek czyli zero widoku,na balkonie ciemnica i zimnica, w nocy tylko lampy uliczne. Ani reczniki mi nie schly ani widokowo posiedziec,ale w ramach rekompensaty mozna sobie isc na tarasy na lezaczek. Wifi w pokoju brak, tylko w innych czesciach budynku,dla mnie to duzy minus. Pogoda jak na Maderze,zmienna,jak przyswieci sloneczko to cieplo, na krotki rekaw. Jak zajdzie i wiaterek zawieje to w samej bluzie mi bylo zimno. Wiatr nawet tak nie dokuczal,tylko dwa dni bardzo wietrzne,reszta umiarkowane. Na kapiele raczej za zimno,ale na pewno wiecej slonca i ciepla niz w Polsce no i najwazniejsze to czysto i bez smogu:) Deszcz pokropil tylko jak wedrowalismy po polwyspie sw.Wawrzynca. W gorach na Pico Arierio 6,5st.C i wialo jak cholera,ale warto!! Ogolnie wyspa piekna,zielona,kwiecista,najladniejsza na jakiej dotychczas bylismy. Zima warto wybierac hotele na poludniu i pd-zach. Lotnisko wyjatkowe,przy ladowaniu buja;) Wynajmowalismy samochod u rezydenta,warto zwiedzac na wlasna reke. Uwazajcie jak kupujecie owoce,bo daja probowac,zagaduja a potem oszukuja na wadze i cenach. Nie dajcie sie!i nie wszystkie owoce sa z Madery zwlaszcza zima;) Jak macie pytania piszcie aszra@poczta.onet.pl

olutka
    Pobyt: Październik 2016

Miałyśmy nieduży pokoik ,sprzątany codziennie . Wyżywienie szału nie było ale głodne nie chodziłyśmy zawsze się coś znalazło. Bardzo pomocna i uprzejma obsługa na recepcji i w restauracji. Możliwość jazdy darmowym busem hotelowym do Funchal .

Krystyna P.
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety cudowne położenie,widoki super,niezapomniane,spokojnie,muzyka uprzyjemnia pobyt,

Byliśmy w czerwcu 2016 r. Pobyt niezwykle udany. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Razem z naszymi przyjaciółmi. Warto brać pokój od strony oceanu. Jest to coś fantastycznego. Wyspa bajeczna. Przypomina mi bajki z krainy elfów.Obsługa na poziomie,miła i pomocna. Urozmaicone posiłki.

Karlos

• Zalety Świetne położenie, czysto
    • Wady Mały basen

Pogoda idealna - ciepło ale nie za gorąco Byłem we wrześniu - średnia wieku w hotelu to 60 lat. Słaby hotel do imprezowania. Świetne miejsce do odpoczynku i turystyki

Patrycja D
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety nad samym oceanem cichy i czysty miła obsługa blisko do wypożyczalni samochodów
    • Wady słabe obiadokolacje

Ogólnie sam hotel super, nad samym oceanem zejście do niego bezpośrednio po schodkach lub drabinki. Ciekawym rozwiązaniem są również "balkony" zrobione na klifie gdzie są leżaki i parasole. Baseny małe ale większość ludzi i tak kąpie się w oceanie. My dopłaciliśmy za pokój z widokiem na morze i były to świetnie wykorzystane pieniądze. Pokój na prawdę duży z dużą łazienką i aneksem kuchennym. Najsłabiej oceniamy posiłki. Do śniadań nie mam większych uwag - było to co na śniadaniu być powinno (tosty, dżemy, mięso, nabiał itp.). Za to po obiadokolacjach spodziewaliśmy się więcej... Mały wybór, monotonne. Oczekiwaliśmy więcej tradycyjnych potraw związanych z Portugalią i Maderą niestety tego zabrakło. Plus, że posiłki są długo wydawane.