Opinie o hotelu Rocamar & Royal Orchid
Portugalia / Madera

Rocamar & Royal Orchid: obiekt

• Doskonała lokalizacja: w Canico de Baixo, ok. 11 km od stolicy wyspy Funchal, ok. 9 km od lotniska w Santa Cruz.
  • Hotel położony na malowniczym klifie z licznymi tarasami z zapierającym dech w piersiach widokiem na Atlantyk.
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna: jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, pokój gier, siłownia, w pobliżu szlaki spacerowe.
  • Reis Magos plaża publiczna, kamienista, ok. 800m od hotelu.

Pobyt: Styczeń 2017

• Zalety Położenie i posiłki

W styczniu był idealny dla szukających spokoju, ciszy, odpoczynku i słońca POLECAM

MM
    Pobyt: Styczeń 2017

Jestesmy na turnusie od 2 stycznia 2017 z Itaka,jutro wracamy do kraju. Hotel ladnie polozony,balkony,tarasy, basen wewnetrzny podgrzewany, dosc maly, sauna, jackuzi,silownia. Do przystanku blisko, do Funchal za darmo bus hotelowy ale trzeba wczesnie rezerwowac,duzo chetnych. Jedzenie dobre,duzy wybor, powtarza sie ale najlepiej samemu dozowac sobie co dzisiaj zjem a nie ladowac wszystko co podaja,wtedy bedzie urozmaicone. Obsluga mila,jak dla mnie za szybko zbieraja sztucce i brudne naczynia.We wtorek po kolacji jakis wystep kobita spiewala,bardzo klimatycznie. Do kolacji napoje platne. Duzo Niemcow,raczej starsze towarzystwo, ale grzecznie,odpoczelismy. Pokoje wporzadku ale nie podobalo mi sie umiejscowienie,boczne,na przeciwko drugi budynek czyli zero widoku,na balkonie ciemnica i zimnica, w nocy tylko lampy uliczne. Ani reczniki mi nie schly ani widokowo posiedziec,ale w ramach rekompensaty mozna sobie isc na tarasy na lezaczek. Wifi w pokoju brak, tylko w innych czesciach budynku,dla mnie to duzy minus. Pogoda jak na Maderze,zmienna,jak przyswieci sloneczko to cieplo, na krotki rekaw. Jak zajdzie i wiaterek zawieje to w samej bluzie mi bylo zimno. Wiatr nawet tak nie dokuczal,tylko dwa dni bardzo wietrzne,reszta umiarkowane. Na kapiele raczej za zimno,ale na pewno wiecej slonca i ciepla niz w Polsce no i najwazniejsze to czysto i bez smogu:) Deszcz pokropil tylko jak wedrowalismy po polwyspie sw.Wawrzynca. W gorach na Pico Arierio 6,5st.C i wialo jak cholera,ale warto!! Ogolnie wyspa piekna,zielona,kwiecista,najladniejsza na jakiej dotychczas bylismy. Zima warto wybierac hotele na poludniu i pd-zach. Lotnisko wyjatkowe,przy ladowaniu buja;) Wynajmowalismy samochod u rezydenta,warto zwiedzac na wlasna reke. Uwazajcie jak kupujecie owoce,bo daja probowac,zagaduja a potem oszukuja na wadze i cenach. Nie dajcie sie!i nie wszystkie owoce sa z Madery zwlaszcza zima;) Jak macie pytania piszcie aszra@poczta.onet.pl

olutka
    Pobyt: Październik 2016

Miałyśmy nieduży pokoik ,sprzątany codziennie . Wyżywienie szału nie było ale głodne nie chodziłyśmy zawsze się coś znalazło. Bardzo pomocna i uprzejma obsługa na recepcji i w restauracji. Możliwość jazdy darmowym busem hotelowym do Funchal .

Krystyna P.
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety cudowne położenie,widoki super,niezapomniane,spokojnie,muzyka uprzyjemnia pobyt,

Byliśmy w czerwcu 2016 r. Pobyt niezwykle udany. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Razem z naszymi przyjaciółmi. Warto brać pokój od strony oceanu. Jest to coś fantastycznego. Wyspa bajeczna. Przypomina mi bajki z krainy elfów.Obsługa na poziomie,miła i pomocna. Urozmaicone posiłki.

Karlos

• Zalety Świetne położenie, czysto
    • Wady Mały basen

Pogoda idealna - ciepło ale nie za gorąco Byłem we wrześniu - średnia wieku w hotelu to 60 lat. Słaby hotel do imprezowania. Świetne miejsce do odpoczynku i turystyki

Patrycja D
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety nad samym oceanem cichy i czysty miła obsługa blisko do wypożyczalni samochodów
    • Wady słabe obiadokolacje

Ogólnie sam hotel super, nad samym oceanem zejście do niego bezpośrednio po schodkach lub drabinki. Ciekawym rozwiązaniem są również "balkony" zrobione na klifie gdzie są leżaki i parasole. Baseny małe ale większość ludzi i tak kąpie się w oceanie. My dopłaciliśmy za pokój z widokiem na morze i były to świetnie wykorzystane pieniądze. Pokój na prawdę duży z dużą łazienką i aneksem kuchennym. Najsłabiej oceniamy posiłki. Do śniadań nie mam większych uwag - było to co na śniadaniu być powinno (tosty, dżemy, mięso, nabiał itp.). Za to po obiadokolacjach spodziewaliśmy się więcej... Mały wybór, monotonne. Oczekiwaliśmy więcej tradycyjnych potraw związanych z Portugalią i Maderą niestety tego zabrakło. Plus, że posiłki są długo wydawane.

MARZENA
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Pięknie położony na klifie, pokoje czyste, duże. Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Hotel posiada bus do Funchal (rezerwacja konieczna dzień wcześniej ).

Wyspa godna polecenia dla aktywnych. Piękna i zielona, górzysta. Zawsze jest pod górę. Ale warto ją zwiedzić dla pięknych widoków. Autobusy w różne zakątki wyspy jadą z Funchal ( 3 różne firmy ). Polecam

Izorek
    Pobyt: Listopad 2014

• Zalety Hotel fantastyczny, przepiękne widoki z tarasów. Dobry dojazd do Funchal. Wiele możliwości wycieczek na własną rękę z Funchal, bardzo dobra komunikacja publiczna.
    • Wady właściwie brak, no może mógłby być większy basen bo ten który jest to jest lilipuci. Ale generalnie i tak większość kąpie się w oceanie.

Wspaniały hotel wart polecenia, cudownie spędzone wakacje w otoczeniu niesamowitej przyrody.

H&Z
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Polozenie, atmosfera, pomocny personel
    • Wady Zuzycie (wymaga odnowienia)

Hotel jest sympatyczny, ma mila atmosferę, pomocna obsługa. Restauracja serwowała pyszne dania,muzyka , ściszoną i dyskretna dodawała nastroju, (wielkie dzięki za Norah Jones!), kelnerzy uważni, uprzejmi i uśmiechnięci. W pokoju brakowało nam większego tv z większym wyborem polskich kanałów, jedynie dostępnej TVPolonia nie da się oglądać. Ogolnie jak najlepsze wrażenia z zarówno hotelu jaki z całego pobytu

Alicja Zadroga
    Pobyt: Grudzień 2015

• Zalety widok z okna, bliskość oceanu, cisza w nocy, wieczorne koncerty w barze, przemiła obsługa, pyszne jedzenie, centrum nurkowe na miejscu, zejście do wody, ręczniki plażowe i leżaki dostępne dla gości
    • Wady niektóre elementy wyposażenia pokoju wymagają wymiany (np słuchawka prysznica)

Polecam dla osób, którym zależy na: wypoczynku, dobrej lokalizacji (świetny dojazd do stolicy lub do wszelkich atrakcji na wyspie), ładnych pokojach, niesamowitym widoku z okna. To co zapamiętałam - absolutnie perfekcyjna obsługa, bardzo smaczne śniadania i kolacje, dbałość o ciągłe zadowolenie gości, niesamowity relaks, Widoki przy śniadaniu - coś niesamowitego. Chcesz popływać? Nie ma sprawy, mają ratownika, zejście do oceanu, basen "napełniany" przez ocean i dodatkowo basen kryty. Do tego centrum nurkowe :) Dwa bary, w których można spędzić wieczory przy np gorszej pogodzie. Obok hotelu - bardzo dużo restauracji, supermarkety, przystanek autobusowy, parking samochodowy. Dobre miejsce na spacery. W razie nocnych powrotów z rozrywkowej stolicy - żadnych problemów z dotarciem. Pokoje czyste, obszerne. Mało dzieci w samym hotelu (co dla nas było ważne). Goście w hotelu w przedziale wiekowym 30 - 60 lat.