Opinie o hotelu Rocamar & Royal Orchid
Portugalia / Madera

Rocamar & Royal Orchid: obiekt

• Doskonała lokalizacja: w Canico de Baixo, ok. 11 km od stolicy wyspy Funchal, ok. 9 km od lotniska w Santa Cruz.
  • Hotel położony na malowniczym klifie z licznymi tarasami z zapierającym dech w piersiach widokiem na Atlantyk.
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna: jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, pokój gier, siłownia, w pobliżu szlaki spacerowe.
  • Reis Magos plaża publiczna, kamienista, ok. 800m od hotelu.

MARZENA
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Pięknie położony na klifie, pokoje czyste, duże. Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Hotel posiada bus do Funchal (rezerwacja konieczna dzień wcześniej ).

Wyspa godna polecenia dla aktywnych. Piękna i zielona, górzysta. Zawsze jest pod górę. Ale warto ją zwiedzić dla pięknych widoków. Autobusy w różne zakątki wyspy jadą z Funchal ( 3 różne firmy ). Polecam

Izorek
    Pobyt: Listopad 2014

• Zalety Hotel fantastyczny, przepiękne widoki z tarasów. Dobry dojazd do Funchal. Wiele możliwości wycieczek na własną rękę z Funchal, bardzo dobra komunikacja publiczna.
    • Wady właściwie brak, no może mógłby być większy basen bo ten który jest to jest lilipuci. Ale generalnie i tak większość kąpie się w oceanie.

Wspaniały hotel wart polecenia, cudownie spędzone wakacje w otoczeniu niesamowitej przyrody.

H&Z
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Polozenie, atmosfera, pomocny personel
    • Wady Zuzycie (wymaga odnowienia)

Hotel jest sympatyczny, ma mila atmosferę, pomocna obsługa. Restauracja serwowała pyszne dania,muzyka , ściszoną i dyskretna dodawała nastroju, (wielkie dzięki za Norah Jones!), kelnerzy uważni, uprzejmi i uśmiechnięci. W pokoju brakowało nam większego tv z większym wyborem polskich kanałów, jedynie dostępnej TVPolonia nie da się oglądać. Ogolnie jak najlepsze wrażenia z zarówno hotelu jaki z całego pobytu

Alicja Zadroga
    Pobyt: Grudzień 2015

• Zalety widok z okna, bliskość oceanu, cisza w nocy, wieczorne koncerty w barze, przemiła obsługa, pyszne jedzenie, centrum nurkowe na miejscu, zejście do wody, ręczniki plażowe i leżaki dostępne dla gości
    • Wady niektóre elementy wyposażenia pokoju wymagają wymiany (np słuchawka prysznica)

Polecam dla osób, którym zależy na: wypoczynku, dobrej lokalizacji (świetny dojazd do stolicy lub do wszelkich atrakcji na wyspie), ładnych pokojach, niesamowitym widoku z okna. To co zapamiętałam - absolutnie perfekcyjna obsługa, bardzo smaczne śniadania i kolacje, dbałość o ciągłe zadowolenie gości, niesamowity relaks, Widoki przy śniadaniu - coś niesamowitego. Chcesz popływać? Nie ma sprawy, mają ratownika, zejście do oceanu, basen "napełniany" przez ocean i dodatkowo basen kryty. Do tego centrum nurkowe :) Dwa bary, w których można spędzić wieczory przy np gorszej pogodzie. Obok hotelu - bardzo dużo restauracji, supermarkety, przystanek autobusowy, parking samochodowy. Dobre miejsce na spacery. W razie nocnych powrotów z rozrywkowej stolicy - żadnych problemów z dotarciem. Pokoje czyste, obszerne. Mało dzieci w samym hotelu (co dla nas było ważne). Goście w hotelu w przedziale wiekowym 30 - 60 lat.

B&G
    Pobyt: Kwiecień 2015

• Zalety nad morzem (ale nie przy plaży) dobre jedzenie dobra obsługa intymność sauny i siłownia
    • Wady Położenie: nie jest to dobry punkt wypadowy do zwiedzania wyspy, lepszy byłby Funchal

Miły hotel nad oceanem. Polecamy pokoje w widokiem na morze, trzeba dopłacić, ale warto. Nie warto brać opcji all inclusive, bo i tak w ciągu dnia się zwiedza, my skorzystaliśmy z lunchu tylko 3 razy na tygodniowy pobyt. Jest bardzo dużo zacisznych tarasów z widokiem na morze, gdzie można poleżeć z książką. Dobrze wyposażona siłownia, jest tez sauna sucha i parowa oraz jakuzzi. Nie polecamy dla osób z ruchliwymi małymi dziećmi, bo barierki przy tarasach są raczej dostosowane do wzrostu dorosłych i dziecko może spaść. Jest mnóstwo schodów, więc jeśli ktoś ma problemy ze stawami, to tez nie polecamy.

Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety Położenie na klifie nad samym oceanem, piękne widoki na ocean z baru i pokoju jak się dopłaciło do pokoju z widokiem na morze. ładna, spokojna okolica, dobra do spacerów, pod warunkiem ze nie ma sie kłopotów ze stawami, bo wszedzie jest albo pod górę albo z góry. Dobre temperatury do 28C max. Madera jest piękna.
    • Wady Małe pokoje, brak kanału TV z filmami w języku angielskim, większość kanałów jest po niemiecku, polski jeden kanał Polonia, ale tam nie ma nic do oglądania. Hotel nie atrakcyjny, stary, mała i nie ładna recepcja. Brak urozmaicenia posiłków. Na śniadania tylko było: jajka sadzone, jajecznica, kiełbasa smażona, ser żółty, bez sałatek i warzyw jedynie pomidory. Brak animacji. Występy muzyków wieczorami tylko w barze, więc konieczność zamawiania płatnych napojów. Brak aerobiku. Hotel przypominajacy standardem modetl raczej, najwyżej zasługujący na 3 gwiazki lub 2. Małe pokoje. Hotel nie warty ceny którą się płaci w lecie - 3700 zl od osoby za pokój z widokiem na ocean. Bez tego widoku, cały wyjazd byłby porażką.

Jedynym atutem hotelu był piękny widok na ocean z pokoju, pod warunkiem że się dopłaciło do takiego pokoju. W przeciwnym wypadku widok byłby na parking, lub śmietnik (nie polecam). Jedzenie było w ogóle nie urozmaicone, Na śniadania tylko jajka sadzone, jajecznica, kiełbasa smażona, ser żółty, bez sałatek i warzyw, jedynie pomidory. Obiady były lepsze - zawsze była swieżo zlowiona ryba, frytki lub ryż, parę sałatek, i jeszcze jeden rodzaj mięsa na przykład wołowina lub kurczak. Nie było zawrotu kulinarnego głowy, jak to jest w Egipcie, czy w Turcji, gdzie jest wiele dań. Na śniadaniu nie serwowali nawet owsianki, ani słodkich bułeczek, co jest powszechnym standartem. W opcji sniadania-kolacje oczywiście napoje do kolacji były płatne, na śniadaniu darmowe. Moja córka ma alergię na jajka, a więc nie miała co jeść rano oprócz sera żółtego. Nawet nie było parówek. Poza jedzieniem... hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki. Raczej wygląda jak podrzędny motel. Pokoje są małe, TV też mały, i jak już wspominałam nie było tam nic do oglądania oprócz CNN. Zadnego kanału z filmami w jezyku angielskim nie oferują, nie wspominając już o polskim, byla tylko Polonia, ale tam nic nie ma ciekawego. Leżaki bezpłatne na tarasach, choć trochę brudne. Spotkałam osoby z krajów : Niemcy, Rosja, Polska, Francja. Kelnerzy najchętniej mówią po niemiecku, ale po angielsku też tylko gorzej.Recepcja kiepska, mała i nie ładna. Bar mieści sie na tarasie z widokiem na morze, ale nie można w nim posiedziec, bo kelnerzy zaraz podchodzą z zamówieniem, więc wskutek tego nie było gdzie tak po prostu posiedziec jak się nie chciało zamawiać. W innych hotelach zawsze byly wygodne fotele na zewnatrz do siedzenia i człowiek nie był nagabywany przez kelnerów. To samo z muzyką wieczorem. Niby wystepy muzyków były, ale tylko pod warunkiem, ze zamawia się napoje w barze. Nie ma amfiteatru czy jakiejś scany gdzie są animacje. W ogóle nie było animacji żadnych, ani aerobiku. Okolica przyjemna, piękna zieleń na Maderze

Pobyt: Lipiec 2013

• Zalety Cudowne położenie na klifie, zdjęcia nie oddają rzeczywistego wrażenia. Co 2 dni koncert w hotelowej restauracji - fantastyczny zespół, polecamy !!!
    • Wady Praktycznie brak, może znudzona obsługa w recepcji.

HOTEL - odświeżony, odmalowany, czysto, miło, Osoby, które mają problemy z poruszaniem się - uwaga, tu jest ciągle pod górę - wszędzie trzeba się wdrapywać po dziesiątkach schodów. A jak wyjdziesz z hotelu i chcesz iść gdziekolwiek no to ... TYLKO non stop pod górę :) POKÓJ - rewelacja, z widokiem na morze (za dopłatą) i to jest warte każdych pieniędzy. Codziennie sprzątany, czysty. Na małym super balkoniku stolik i krzesełka - super :) Łazienka ok, czysto i pachnąco. Klima nowa i bardzo sprawna - 10 minut i ZIMNO w pokoju. UWAGA, jak nie dopłacisz za pokój z balkonem i widokiem na morze to się nie dziw, że dostaniesz gdzieś z widokiem na śmietnik .... JEDZENIE - full ... naprawdę przez tydzień przybyło mi 3 kilo ... smaczne i urozmaicone BASEN - mały a wokół niego kupa ludzi ... Lepiej znaleźć miejsce gdzieś dalej. LEŻAKI - darmowe ale o 7.00 rano już wszystkie fajne miejsca poblokowane za pomocą książki, ręcznika itp. Więc jak ci na tym zależy, ustawiasz budzik na 5.00, zajmujesz sobie ręcznikiem fajne miejsce i idziesz dalej spać. OPALANIE - miejsc do postawienia leżaka są tysiące, naprawdę szeroki wybór. Dla nas było prawdziwą przyjemnością szukanie nowych zakamarków do postawienia leżaka opalania :) PLAŻA - naturalnej piaskowej brak. Są skały i już. WYCIECZKI - jest sporo ale ponoć warto, my nie byliśmy. Wyspa jest cudownie piękna - roślinność, kolory, wrażenia ... . Warto samemu wsiąść w autobus miejski i pojechać do stolicy Funchal - zwiedzanie, bazary, targi, spacery - super !! ANIMACJE - prawie żadne ale nam to nie było potrzebne ... :)

Marek Okay
    Pobyt: Styczeń 2015

• Zalety Dużo ogólnodostępnych tarasów z widokiem na ocean. Dobre jedzenie.
    • Wady Słabe zejście do oceanu, ale jest tak praktycznie na całej wyspie.

Pokoje obszerne z fajną łazienką i meblami. Najmocniejszym punktem było jedzenie. Bardzo urozmaicone, a czasami wyszukane. Dużo owoców i warzyw. wołowina , baranina, wieprzowina i dób. Prawie zawsze dwie ryby do wyboru. super. Hotelowym busem można każdego dnia dojechać do Funchal i z powrotem. Proponuję zrobić rezerwacje jak najszybciej bo chętnych jest dużo. Nie polecam wycieczek fakultatywnych bo są drogie. Wszystkie dotyczą zwiedzania i podziwiania natury wyspy, więc przewodnik jest nie konieczny. Wynajęcie auta na 3 dni np. Nisana Micra z silnikiem 1,5 benzyna kosztuje 120 zł na dzień za pośrednictwem firmy Planet Travel. Trzeba zaznaczyć, że drogi są bardzo dobre lub dobre ale też niezwykle strome i kręte oraz przebiegające przez niezliczoną ilość tuneli. Nie dla "niedzielnych" kierowców !!! Wyspa nie jest duża, więc i paliwa dużo nie spalicie.

Ferie1015
    Pobyt: Luty 2015

• Zalety Cisza i spokój Blisko lotniska Bus hotelowy do stolicy
    • Wady Jedzenie Brak wi-fi w pokojach Brak mini baru w pokojach Mały wybór potraw w restauracji

W pobliżu hotelu 2 sklepiki i 3 bary , w których nie polecam jedzenia. Jedzenie w restauracji monotonne i niedobre., Napoje do kolacji dodatkowo płatne. Pokoje przestronne i codziennie sprzatane. 3 razy dziennie do Funchalu jezdzi darmowy hotelowy busik. . Babka w recepcji zachowuje sie tak jak by pracowala tam za kare i daje pokoje w piwnicy lub z tarasem " w krzakach"

pk
    Pobyt: Luty 2015

• Zalety Bardzo dobre jedzenie, pokoje ładne i czyste. Dobra lokalizacja - cicha okolica, blisko sklep i kilka knajpek/restauracyjek, bardzo blisko morza.
    • Wady Mały basen kryty, w zasadzie basen bardziej do \"pluskania\" niż do pływania.

Polecam dopłacić do pokoju z widokiem na ocean. Pozostałe pokoje mają okna wychodzące albo na inny budynek, albo na parking.