Opinie o hotelu Rocamar & Royal Orchid
Portugalia / Madera

Rocamar & Royal Orchid: obiekt

• Doskonała lokalizacja: w Canico de Baixo, ok. 11 km od stolicy wyspy Funchal, ok. 9 km od lotniska w Santa Cruz.
  • Hotel położony na malowniczym klifie z licznymi tarasami z zapierającym dech w piersiach widokiem na Atlantyk.
  • Bogata oferta sportowo-rekreacyjna: jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, pokój gier, siłownia, w pobliżu szlaki spacerowe.
  • Reis Magos plaża publiczna, kamienista, ok. 800m od hotelu.
  • Wylot z Warszawy - Chopin 2 posiłki
  • Wylot z Katowic 2 posiłki

Dorota

• Zalety Położenie nad oceanem, spokojna okolica, przemiła obsługa. Baseny, miejsce do plażowania, kąpielisko w oceanie, słoneczna strona wyspy. Bezpłatny bus do Funchal dla gości hotelowych. Posiłki urozmaicoe w formie bufetu-każdy znajdzie coś co lubi.
    • Wady Nie mam żadnych zarzutów.

W hotelu mieszkaliśmy przez tydzień. Hotel położony nad samym oceanem. Dużo miejsca do plażowania, kąpielisko w oceanie przy hotelu. Codziennie bezpłatny bus do Funchal. Obsługa bardzo miła, wszyscy mówią po angielsku, trzeba być czujnym-jeżeli nie wywiesisz kartki, że sprzątanie niepotrzebne-pani z serwisu natychmiast śmignie Ci cały pokój z pościeleniem łóżka włącznie :-) Pobyt na wyspie dla każdego-chcesz to plażujesz, chcesz to chodzisz po górach, albo jedziesz do miasta i próbujesz lokalnego jedzenia, przepijając przepyszną sangrią. Pogoda doskonała-dużo słońca, ale nie ma upałów. Wschody słońca na tarasie restauracji podczas śniadania-bezcenne. Polecam.

Zdzislawa

• Zalety Wszystko mi sie podobalo

Hotel spelnil wszystkie moje oczekiwania.Jedzenie pyszne,pokoj super z widokiem na Ocean.Obsluga rewelacja jak w restauracji ,tak i w recepcji. Jak ktos narzeka to jest nieprawda. A co do napoi to jak sie wykupi opcje pelnego wyzywienia to ma sie wszystko. Narzekaja ci ktorzy chcieli zaoszczedzic ,a tak sie nie da ,zeby mniej zaplacic i miec wszystko. Widoki rewelacja.Jeszcze tam wroce.

• Zalety Pięknie położony z własnym dostępem do oceanu.
    • Wady Hotel ma swoje lata i trochę to po nim widać.

Urzekło nas piękne położenie hotelu oraz przemili, sympatyczni i zawsze uśmiechnięci Panowie obsługujący nas przy posiłkach. Hotel ze spokojną atmosferą idealny dla osób spędzających urlop bez dzieci.

Sylwester

• Zalety Położenie, widoki , obsługa, basen sauna są super.

Hotel ma super widoki , obsługę, basen , siłownię, saunę itp. Polecam wszystkim którzy chcą odpocząć od upałów i hałasu.

• Zalety Położenie
    • Wady posiłki, konieczność opłaty za pice do kolacji, basen wewnętrzny, siłownia

monotonne posiłki, za lepszy pokój konieczna dopłata. Za późniejszy wyjazd trzeba dodatkowo płacić (co normalne), ale dodatkowo trzeba płacić za kiepską kolację 25 Euro od osoby, co jest już lekką przesadą. Siłownia owszem jest, ale tylko do 18.30 (później trenują tylko miejscowi), a jej manager to wyjątkowo niesympatyczny człowiek. Basen kryty (pobyt w kwietniu, więc zewnętrzny basem można było tylko pooglądać) malutki, a dodatkowo wspomniany powyżej pan z siłowni (do której przylega basen) narzeka ciągle, że pryska mu woda na sprzęt siłowni, a dodatkowo grozi, że trzeba będzie płacić za pryskanie wodą "bo mu się sprzę niszczy". Sauna , o której szkoda wspominać. MImo to plus za położenie. Obsługa miła.

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Fajne położenie.
    • Wady Siłownia dla gości czynna tylko do 18.30, posiłki dość monotonne, choć smaczne.

Fajne położenie, ale polecam tylko pokoje z widokiem na morze, niżej położone od strony ulicy są poniżej 4 gwiazdek (wilgoć) Siłownia dla gości czynna tylko do 18.30 - później dla lokalnych klientów, co jest raczej pomyłką, bo przecież większość chciałaby poćwiczyć po powrocie wycieczki, czy plaży. Posiłki dość monotonne, ale smaczne. Obsługa miła i kompetentna. Największa wada/zdziwienie: wyjeżdżając po 12.00 (koniec doby hotelowej) trzeba dopłacić 50 Euro za możliwość korzstania z hotelu (mieliśmy wylot o 1 w nocy). Jednak ta dopłata nie obejmuje kolacji, o czym przekonaliśmy się dostając za nią rachunek na 25 Euro od osoby (zwykle jest to już liczone razem).

Kinga
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Bardzo miła obsługa. Czysto i przytulnie. Smaczne posiłki.
    • Wady Niewiele atrakcji w pobliżu.

Okolica cicha i kameralna. Kilka knajpek, jeden sklepik i to wszystko. Ale jest naprawdę przyjemnie - wszędzie kwiaty, bujna roślinność. Sam hotel godny polecenia. Pokoje przestronne, bardzo wygodne. Posiłki z dużej mierze z lokalnych składników - ryby, owoce morza. W menu także jagnięcina i drób. Jedzenia naprawdę sporo. Śniadania powtarzalne ale pyszne, za to na obiedzie i kolacji przez 8 dni za każdy razem coś innego. Dla miłośników win - warto spróbować tych lokalnych. Obsługa restauracji i baru na najwyższym poziomie. Hotel leży nad samym oceanem ale plaży nie ma. Opalać można się na tarasach z leżakami. Trzeba tylko nastawić się na chodzenie po schodach. Zresztą cała ta cześć Madery to albo pod górę albo z góry :) Hotel sprawdza w przypadku osób, które mają w planach wycieczki bo oprócz basenów i widoków nie zapewnia wielu atrakcji albo chcą się wyciszyć. Hotelowy bus zapewnia darmowy transport do Funchal. Warto przeznaczyć na miasto o najmniej 2 dni. Polecam też wybrać się do restauracji na espadę - lokalna ryba, serowania z mango, markują albo bananami. Koszt z dodatkami 12-15 euro. Mieszkańcy przyjaźni, pomocni i na ogół uśmiechnięci.

Grażyna
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Tarasy z zielonymi i kwitnącymi roślinami, piękne otoczenie. Cudowny widok na ocean.
    • Wady Mały basen w stosunku do wielkości hotelu. Widać upływający czas, ale obecnie jest rozbudowywany .

Jestem bardzo zadowolona z pobytu. Mieszkałam w pokoju z aneksem kuchennym z widokiem na ocean- cudny widok. Madera to świetny wypoczynek dla dorosłych. Uważam,że urlop z dziećmi na Maderze to nie jest dobry pomysł. Brak plaż i miejsc do zabaw nad oceanem. Przy basenach też mało płaskiego terenu.

Sebastian
    Pobyt: Luty 2019

Jestem zadowolony z wyjazdu, hotel ok, jedzenie trochę monotonne ale smaczne. Czysto.

• Zalety Położenie na skałach Oddalony od miasta Cisza i spokój Przesympatyczna obsługa
    • Wady Skomplikowany układ korytarzy i przejść między budynkami :)

Hotel jest idealny dla osób pragnących ciszy i spokoju. W trakcie naszego pobytu (Święta Bożego Narodzenia, Sylwester) nie było wrzeszczących dzieci, dzięki czemu pobyt był udany. Jedzenie smaczne, spory wybór mięs, ryb, owoców czy warzyw. Jedynie śniadania codziennie takie same, ale przy tak dużym wyborze produktów można to sobie urozmaicić. Obsługa hotelu przesympatyczna, począwszy od recepcji, przez obsługę restauracji, na pokojówkach kończąc. Wszyscy biegle znają kilka języków więc nie ma problemów z porozumiewaniem się. Okolica przepiękna, skaliste brzegi, punkty widokowe, kilka barów ulicę wyżej, wypożyczalnia samochódów dostępna w ofercie hotelu jak i zaraz przed budynkiem. Sklep spożywczy 2min od hotelu.