Opinie o hotelu Royal Albatros Moderna
Egipt / Sharm el Sheikh

Royal Albatros Moderna: basen

• Bezpośrednio przy piaszczystej plaży w zatoce Nabq
  • Na terenie pięknego ogrodu znajdują się duży basen w kształcie laguny, 12 zjeżdżalni oraz taras słoneczny

MaciejP
    Pobyt: Kwiecień 2008

Hotel wybrany z przypadku, ale na miejscu miłe zaskoczenie. Goście to głównie Rosjanie i Polacy. Pokoje hotelowe w przyzwoitym standardzie, klimatyzowane. Obsługa bardzo miła. Plaża ładna, ale możliwość kąpieli i namiastki nurkowania na plaży około 800 metrów od hotelu. Kuchnia dobra i urozmaicona. Sporo rozrywek na miejscu i w okolicy. Trzy baseny z czystą wodą i leżakami na miejscu.

Sławek S.
    Pobyt: Kwiecień 2008

Ogólne wrażenie dobre. Pokój, łazienka, obsługa, wyżywienie baseny oraz plaża nie budzą zastrzeżeń.
    Niestety jest jedno ale...
    Jeżeli lubi ktoś korzystać z uroków pływania i snurkowania na rafie koralowej to niestety nie ma szansy dostać się na głęboką wodę.
    Silne fale rozbijające się o rafę zmyją każdego śmiałka i tylko modlić się w takim momencie, żeby nie potrzaskało ci kości i nie odarło ze skóry na ostrych skałach.
    Odległość do rafy z plaży to około 400 metrów spaceru pomostem lub płycizną sięgającą max. pośladków. Dobre miejsce dla dzieci.
    Pomost aktualnie dobudowują (przedłużają).

frog3176

Pobyt: Kwiecień 2008

Jest to obecnie najdalej położony hotel w Sharm. Dojazd do centrum zapewniają okoliczne busy i taksówki. Pokoje są nieco nadgryzione eksploatacją. Te zlokalizowane na parterze są wilgotne. Standardowo śmierdząca klimatyzacja, nieco gierkowska łazienka, ale trzeba przyznać, że jest czysto. Wyżywienie to mocna strona hotelu. Jeść można niemalże całą dobę. Obiady serwowane są tematycznie (codziennie inny kraj) wybór jest bardzo duży. Obsługa hotelowa miła i nienatarczywa. Są trzy baseny. Największy i najgłębszy (160 cm) położony w części centralnej. Jeden z mniejszych basenów ma dodatkowo podgrzewaną wodę. Plaża dość szeroka, leżaki na niej nie są stłoczone i dodatkowo osłonięte parawanikami. Fakty te sprawiają, że panie zdejmują z siebie nieco więcej i chętnie opalają się topless. Nie powoduje to jednak zbiegowiska Arabów z obsługi (którzy nie ukrywam przechodząc z napojami dyskretnie zapuszczają żurawia). Największą wadą hotelu jest zejście do morza. Przez około 600 m od brzegu woda w zależności od fazy przypływu sięga do kostek ewentualnie połowy ud. Dalej jest rafa i głębia. Przejście przez rafę raczej niemożliwe bez skutków w postaci otarć i zadrapań. W dodatku fale stwarzają niebezpieczeństwo wpadnięcia na rafę podczas powrotu. Podczas pobytu w budowie był odcinek pomostu wychodzący za rafę. Goście to przede wszystkim Rosjanie i Polacy (na szczęście w zdecydowanej większości pary). Było trochę Anglików i znacznie mniej Niemców. Generalnie hotel jest oazą spokoju nie tylko na warunki egipskie.

Piotr Celmer

Największą wadą hotelu jest bardzo płytkie morze w odległości około 600 m od brzegu (w zależności od przypływu od kostek do połowy uda) dalej jest rafa i głębina, przy czym trudno jest przejść rafę bez zadrapań. Pomost do wody głębokoeij był w budowie. Alternatywnego morza w pobliżu nie ma. Duży spokój na plaży, niestłoczone leżaki osłonięte są dodatkowo parawanikami, co sprawia, że panie chętnie opalają się toples Pokoje trochę wyeksploatawane, te na parterze wilgotne. Śmierdząca klimatyzacja. Obsługa miła i nienatarczywa. Obecnie jest to nahbardziej oddalony hotel w Sharm. Ogólnie trzeba przyznać, że to oaza spokoju nie tylko na warunki egipskie. Raczej polecam.

A.B.
    Pobyt: Kwiecień 2008

Tak naprawdę hotel nazywa Calimera Moderna Resort.Zdecydowanie na plus wyróżnia się obsługa - nie ma wymuszania napiwków. A to chleb powszedni w egipskich hotelach. Napoje gazowane wydawane są w systemie samoobsługowym z dystrybutorów. Jak ktoś nie lubi mocnych drinków to musi to wyraźnie powiedzieć - leją po secie to szklanki.Na plaży jest długie molo / ze 300m/ bo tyle jest do głębokiej wody. W pewnej odległości od brzegu jest zejście do wody - dno przeważnie piaszczyste, głębokość ok. 1,2m. Kilka maleńkich raf z rybami. Niestety jak ktoś nastawia się na pływanie na rafie to jest problem. Na końcu mielizny jest czoło rafy, ale dostęp tylko w przypadku braku fal, a to zdarza się rzadko.Raz udało mi się tam dotrzeć ale rafa średnia. Uwaga ta dotyczy wszystkich hoteli położonych przy Nabq Beach. Na plaży nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. Wyżywienie podobne jak w innych hotelach. Dla jednych rewelacyjne, dla innych kiepskie. Polecam wyskok do Jerozolimy i Morze Martwe za 100 dolców z miejcowym biurem http://www.taniewycieczkisharm.com/index.htm

Paweł, 32
    Pobyt: Kwiecień 2008

Witam, właśnie wróciłem z Royal Moderny i jestem bardzo zadowolony. Właściwie pojechałem tam prawie w ciemno, bo na 3 dni przed wyjazdem okazało się, że wybrany przeze mnie inny hotel nie potwierdził rezerwacji i na szybkiego zdecydowałem się na Royal Modernę. Było super. Trochę się powtórzę z poprzednich opinii: hotel egipski 5-gwiazdkowy to nie europejskie 5 gwiazdek. Same pokoje wymagałaby pewnie odrobinę renowacji, zwłaszcza łazienki, ale nadrabia to perfekcyjna obsługa - wszędzie ich pełno, wszystko czyściutkie i nie wyciągają ręki po bakszysz na każdym kroku. Jedzenia mnóstwo i jak dla mnie nie do przejedzenia - wszystko smaczne, kolejek nie było, choć gości całkiem sporo. Położenie trochę na uboczu, ale busiki za 1dol./osobę co chwilę jeżdżą do Naama Bay i Old Market, jest też bus hotelowy darmowy, ale godziny wyjazdów takie sobie (coś o 14ej chyba i jeszcze jeden), najlepiej jechać wieczorkiem, bezpiecznie i bez problemów, w końcu z turstów żyją. Z wycieczek fakultatywnych polecam grand safari i quady - super (oczywiście z polskim biurem aaba sharm - wystarczy sms i sami się kontaktują, przyjeżdzają). Byłem jeszcze na statku do Tiranu , ale takie sobie - kołysze jak cholera;) ale jeśli ktoś lubi... Podsumowując, za takie pieniądze (ok.1800 zł/tydzień) jest to dobra oferta. Jak ktoś nie szuka luksusów, a przyzwoitego hotelu z bardzo dobrą obsługą położonego nieco na uboczu, ale z dobrym transportem do centrum (ok.20 min busem, których jeździ pełno), to szczerze polecam. Opinii osób oburzonych nie rozumiem, bo zapewne można by się do paru rzeczy przyczepić, ale jak się chce prawdziwych 5 gwiazdek, to trzeba zapłacić za tygodniowy pobyt 3 tysiące i powyżej i nie ma problemu. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pobytu.

D.Sawicka
    Pobyt: Październik 2007

Hotel wart polecenia

Pobyt: Styczeń 2007

w lutym 2006 spędziłam dwa tygodnie urlopu w hotelu Calimera.Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o ocenę.Hotel nie jest nowy ale z zewnątrz wygląda atrakcyjne.Widok z balkonu naszego apartamentu (byliśmy w 2 trzyosobowe rodziny) na baseny a za nimi morze i palmy zapierał dech.Ale te baseny były tak zimne ,że nawet dorośli nie wchodzili do wody(ok.17 stopni).Do morza (woda do kolan przez długi odcinek) ze względu na rafę można wejść tylko w odpowiednim obuwiu.Dzieci w morzu się nie popluskają.Jest dla nich przy hotelu malutki ciepły basen,ale tak oblężony,że nie ma gdzie usiąść.
    Jeśli chodzi o jedzenie to co podniebienie-to inna opinia.Ale fakty:bardzo dużo potraw,sałat,pieczywa,ciast,pizza,spagetti ale krucho z owocami.Jednak w kółko to samo.W drugim tygodniu pobytu mdliło mnie na myśl o kolacji.Uwaga dla mam z niejadkami-rzadko są ziemniaki w dodatku twarde i nie co dzień sa frytki.Więc tak - jedzenie wyglądało o wiele lepiej niż smakowało.
    Obsługa przemiła,uśmiechnięta i na każde zawołanie.W barze przy basenie cudny Mario serwuje lokalne drinki dla dorosłych(alkohole katastrofa-odwiedżcie bezcłówkę podczas lotu i weżcie coś ze sobą) i wielokolorowe koktajle dla dzieci.
    Pokoje w apartamencie duże , wygodne.Pościel czysta,ręczniki też.Z podłgą różnie,bo nie używaja odkurzaczy.Ale uśmiech nie znika im z twarzy nawet podczas czyszczenia toalet-w końcu to ludzie słońca.Łazienki to jakiś koszmar.Bardzo dawno nie odnawiane.Brudne wanny,woda brunatna i sam chlor.Oczywiście do mycia zebów i twarzy-tylko mineralka.
    Na nas sześcioro zemsta Faraona(ból brzucha,biegunka)dopadła czwórkę szczęsliwców.W aptece , a jest ich pełno i można kupić wszystkie leki takie jak u nas,dostaniecie niebieske tabletki,które szybko pomagają.
    Jeśli chodzi o rozrywki to bardzo polecamy wizytę w aqa-parku o nazwie Cleo Park.Zaoferowano nam to w hotelu , za dodatkową opłatą.Spędziliśmy tam cały dzień.Naprawdę warto.Ale szczególnie polecam ,mimo sporych kosztów,odwiedzić polskie delfinarium w Sharmie i popływać z delfinami.Miejsca lepiej zarezerwować przed wylotem w Polsce telefonicznie lub przez internet.Na miejscu pracuje Polka.Treserzy delfinów mowią po rosyjsku.Nazywa się to Dolfinella.Drogo ale wrażenia nie do opisania.
    Wyjeżdżając do Egiptu trzeba mieć po prostu świadomość,że tamtejsze standarty nawet w 5-cio gwiazdkowych hotelach są dużo niższe niż w Europie.
    Hotel Calimera ma wspaniałe strony,na których można obejrzeć wnętrze bez żadnych przekłamań.Decyzję pozostawiam Państwu i życzę cudownych wczasów.Polecam zimny w Polsce luty,bo s Sharmie zastaniemy cudne słońce i doskonałe dla nas temperatury(25-35 stopni).Warto zabrać cienkie długie rękawy,bo wieczorem może być chłodno.
    Polecam ofertę All Inklusive szczególnie lecąc z dziećmi.Unikniecie wydatków na napoje,przekąski czy lody i nie będziecie musieli ciągle przeliczać czy to aby o jedną colę nie za dużo.

Tomek
    Pobyt: Luty 2007

Chciałbym dodać, że moja dość wysoka ocena jest glownie motywowana stosunkiem jakości do ceny. My dostaliśmy ten hotel w opcji Fortuna 5* ALL w cenie 1450 zl za 7 dni. W niektorych biurach ten hotel dostaje 4* i raczej taka jest realna ocena, głowny minus to łazienki, w naszej na przykład budowniczy tak wykonał skosy podłogi, ze woda z podłogi nie miała szans trafić do kratki, tylko formowała rzekę do przedpokoju. Jednak generalna ocena jest bardzo dobra. Hotel jest na uboczu, ma fantastyczna (tą drugą) plaże do ktorej moża się przespacerować (10 minut) lub podjechac busikiem. Jednak zostanie ona zamknieta w kwietniu 2008 gdyz budowany jest przy niej inny hotel. Chyba ze hotele te dojda do porozumienia. Aktualnie Royal Moderna jest najbardziej wysuniętym hotelem w Sharmie. Dalej jest juz tylko park krajobrazowy. Jedzenie na 7 dni jest calkiem dobre. Przy 14 mogloby sie juz znudzić. W mojej sytuacji, jeszcze raz podkresle, ze jestem bardzo zadowolonyu z tego hotelu biorąć pod uwagę cenę jaką zapłaciłem.