Opinie o hotelu Royal Albatros Moderna
Egipt / Sharm el Sheikh

Royal Albatros Moderna: basen

• Bezpośrednio przy piaszczystej plaży w zatoce Nabq
  • Na terenie pięknego ogrodu znajdują się duży basen w kształcie laguny, 12 zjeżdżalni oraz taras słoneczny

Duzy hotel położony na wielkim i dośc urozmaiconym terenie prawie na samym końcu Sharm el Sheikh w kierunku północnym. Na terenie hotelu jest właściwie wszystko co potrzeba włącznie ze sklepami, bakomatem, siłownią, itp (o basenach i restauracjach nie wspominając bo to oczywiste). Typowa w egipskich hotelach jest bardzo duża ilośc obsługi w restauracjach czy na basenach. Ich kompetencje oceniłbym na 3+ ale są zawsze usmiechnięci i skorzy do pomocy. Mój pokój był blisko pokoju obsługi więc o 8 rano było pukanie do drzwi i usmiechnięty chłopak pytał czy może już wejść i posprzątać pokój, jedyny sposób na unikniecie tego rannego budzenia to umieścic wieczorem odpowiednią wywieszke na klamce, wtedy dają spokój.

agusia
    Pobyt: Czerwiec 2006

super hotel,mający swoje lata co widać np.po łazience.

Taternikuss
    Pobyt: Wrzesień 2006

Poniżej mój opis przekopiowany z forum o Egipcie z gazeta.pl:

Jako, że właśnie wróciłem z tego hotelu, to chciałbym się podzielić
    wrażeniami. Byłem z Exim Tours, ale o nich nie będę nic pisał, bo wszystko
    było OK.

A więc do rzeczy ...
    Po pierwsze do wyboru tego hotelu zostałem zachęcony po przeczytaniu
    (internet) bardzo wielu pozytywnych opinii o nim. Tak więc z dobrym
    nastawieniem wylądowałem na lotnisku w SSH skąd zostałem odtransportowany (ok
    12 km) już do samego hotelu. Sam budynek hotelu nie wywarł na mnie zbyt
    dobrego wrażenia (po drodze widziałem o niebo ładniejsze). Po wejściu do
    pokoju ... Sam pokój, był powiedzmy akceptowalny, to znaczy jeśli chodzi o
    wielkość, to powiedziałbym, że jak na hotelowe warunki, w których do tej pory
    miałem przyjemność/nieprzyjemność bywać, to była to powierzchnia nie ogromna
    i też nie mała. Taka w sam raz. W raczej opłakanym stanie była szafa na
    ubrania oraz pozostałe szafki i sprzęty. Miały już po prostu swoje lata i
    należała się im wymiana na nowe. Były jednak czyste jak zresztą i cała reszta
    pokoju. Co do czystości, to miałem zastrzeżenia jedynie do łazienki. Wannie
    generalne czyszczenie obsługa hotelu powinna zafundować już dawno temu. To
    samo dotyczyło podłogi,ścian i temu podobnych. Zadziwiającym był dla mnie
    fakt, że codzienne sprzatanie pokoju było bardzo dokładne w części powiedzmy
    sypialnej a bardzo niedokładne właśnie w łazience. Dla przykładu dodam, że
    ogromnego karalucha jakiego zabiłem w łazience nie sprzątnięto przez kolejne
    kilka dni. Pewnie zapytacie dlaczego nie wymieniłem pokoju na inny ? Bardzo
    mi odpowiadało jego położenie a mianowicie przy tak zwanym non aktiv pool.
    Zawsze cicho, spokojnie i mało ludzi. Tyle odnośnie samego pokoju.
    Nie będę może opisywał rzeczy, o których można sobie poczytać w innym postach
    o tym hotelu, to znaczy, że ma 3 baseny i temu podobne (co do basenów, to
    dodam, że są bardzo przyjemne). Skupię się raczej na rzeczach, które oceniane
    były bardzo dobrze na tym forum a mi się sytuacja wydała wręcz odwrotna.
    Jedzenie : być może się coś zmieniło, bo nie wiem w jaki sposób można ocenić
    jakość i różnorodność jedzenia w tym hotelu na 5 punktów w skali do 5 (tak
    właśnie należałoby podsumować większość opinni jakie czytałem).
    Moje wrażenia w tym temacie : jedzenie dzień w dzień to samo. Co najmniej
    dziwne było dla mnie ogłaszanie, że dzisiaj na kolację jest dzień włoski,
    następnego miał być niby egipski i temu podobne. Jeszcze raz zaznaczę : dzień
    w dzień na śniadanie, obiad i kolację były podawane te same potrawy. Do tego
    muszę stwierdzić, że staranność przygotowywania potraw oraz ich smak był w
    skali do 5 co najwyżej na 3.2. A już mega żenująca była sytuacja, w której
    raz na jakiś czas była bardziej smaczna potrawa od innych i wtedy racjonował
    ją kucharz/kelner. Wyglądało to tak, że podchodziło się do gościa a on
    wrzucał nam dwa małe kawałeczki na przykład jakiegoś tam kurczaka. Jak się
    prosiło jednorazowo o więcej, to odmawiał. Jak dla mnie sytuacja z hotelu nie
    pięcio (czy tam 4 gwiazdkowego jak jest u niektórych tour operatorów
    oceniany), ale najwyżej 2, czy 3 gwiazdkowego. Desery podawane do
    posiłków ...ktoś pisał, że smaczniejsze niż u Bliklego. Moja opinia jest
    taka : owszem wybór może i był wystarczający, ale jeśli chodzi o jakość i
    smak dla mnie pozostawiał wiele do zyczenia. Generalnie jedzenie w tym hotelu
    oceniam jako kiepskie. Pod koniec wyjazdu nawet nie chciało mi się
    szczególnie iść na kolację. Ale w sumie może to i dobrze wyszło, bo nie
    przytyłem :-)

O plażach nie bedę może pisał zbyt szczegółowo, żeby się niepotrzebnie nie
    powtarzać. Jedna beznadziejna (ta z pomostem przez martwą rafę i wodę po
    kolana). Druga w lewo od hotelu na piechotkę (polecam) lub busikiem. Tam
    fajne palemki i całkiem fajna rafa.

Podsumowując : Hotel raczej kategorii 3+ a nie 5 (czy też 4). Nie poleciłbym
    go nikomu zważywszy, że trzeba za niego zapłacić około 2300 PLN za tydzień
    pobytu. W każdym razie ja tam po raz drugi nigdy nie pojadę. Prosze mi nie
    zarzucać, że oczekiwałemn luksusów za tą cenę, bo nie oczekiwałem. Natomiast
    byłem na przykład w zeszłym roku w Turcji w hotelu 5 gwiazdek za porównywalną
    cenę i było tam po prostu genialnie. Jeśli ktoś nastawia się na średni NIŻSZY
    poziom usług hotelowych, to może śmiało się do Royal Moderny udać.

Mihoo
    Pobyt: Sierpień 2006

Obsługa super, mili, pomocni, nienarzucający się. Jedzenia duzo do wyboru od rana do wieczora, nie ma szans byc głodnym :). Plaża przy hotelu raczej dla dzieci i osob chcacych pobrodzic w wodzie bo plytko bardzo - głębiej dopiero jest ok 400 m w głąb morza, idzie sie długim pomostem. Ok 500 m od hotelu jest dzika plaża i przy niej całkiem fajna rafa (mozna przejsc sie albo dowozi busik hotelowy). Animacje wieczorne słabe, "troche" kiczowate i predzej dla dzieci albo malo wymagajacych :). W ciagu dnia waterpolo, watervolleyball w basenie. Pokoje duze, ladne i czyste, klima dobrze dziala (przynajmniej u nas :). Ogolnie hotel polecam. Wrocilem 4.X, wiec info sa swieze, jak ktos ma jakies pytania to zapraszam metto@gazeta(kropka)pl

Renata
    Pobyt: Sierpień 2006

Po przyjeżdzie otrzymuje się pokój o tragicznym wręcz standarcie nie adekwatnym do ceny. W związku z tym, iż przyjechaliśmy do hotelu w nocy nie miałam już ochoty na jakiekolwiek wyjaśnienia i dyskusje. Rano po wielkiej dyskusji i "bakszyszu" w wysokości 10 EUR otrzymaliśmy pokój adekwatny do tego co oferowało nam biuro podróży. Uważam, iż za taką sytuację odpowiedzialne jest tylko i wyłącznie biuro EXIM TOUR .

Tomek
    Pobyt: Lipiec 2006

Spędziliśmy urocze 2 tygodnie w tym hotelu. Polecieliśmy razem z Alfa Star. Było rewelacyjnie. Nie pisze jako pracownik portalu tylko jako rzeczywisty uczestnik wakacji w tym miejscu. Zrobiłem 1500 zdjęć i 80 krótkich filmów z pobytu w tym miejscu i z całą odpowiedzialnością POLECAM go wszystkim ! Żadnych problemów żołądkowych, idealna obsługa - jedzenie urozmaicone do granic możliwości. Wszystkiego "pełno". Żadnych braków podczas posiłków czy w barach. Pokoje o wysokim standardzie wyposażone w m.in elektroniczną klimatyzację, lodówkę i TV (tylko jeden polski program TV5). Wygodne duże łóżko i na życzenie dostawka dla dziecka. Łazienka czysta choć kwestią sporną pozostaje jakość jej wykonania przez co traci w ogólnej ocenie. W łazience wanna z kotarą, umywalka i sedes z bidetem. Wyposażona również w suszarkę. Ręczniki wymieniane codziennie i pokój również sprzątany codziennie bardzo dokładnie. Woda dostarczana do lodówki codziennie lub na życzenie. Hotel położony na uboczu (ostatni hotel w ciągu hoteli w SSH) z prywatną plażą - choć ta nie jest godna polecenia. 300 metrów obumarłej rafy i dłłłłłuuuugi pomost do normalnego morza. Na hotelowej plaży nie zaznacie prawdziwych uciech kąpieli w Morzu Czerwonym. Pełną rekompensatą jest jej większa koleżanka - plaża na która dowozi busik co 10 minut. Ta oddalona o 700 metrów od hotelu plaża to marzenie. Piękne fale i wiatr. Drobny piasek i malutkie muszelki. Możliwość kąpieli w przepięknych falach, zobaczenia wspaniałych rybek na pobliskiej rafie. Istne cudo. Najpiękniejsza plaża na jakiej byłem. Do centrum SSH ok. 25 km - można pojechać busem hotelowym - choć nie polecam. Lepiej wyjść przed hotel i w 5 sekund dostaniemy 5 ofert wszelkiego typu taksówek. Trzeba się ostro targować bo hotel jest mocno oddalony do SSH i Naama Bay, a to są centra turystyczne. Ja płaciłem za 4 osoby max 5 dolarów w jedną stronę. Pokazujcie na palcach 5 dolców i ani grosza więcej. Jak nie to mówicie, że wczoraj za tyle jechaliście i dzisiaj więcej nie zapłacicie, zawsze działa. 5 dolców niezależnie od liczby osób oczywiście. W hotelu 3 baseny, jeden duży, 1 mniejszy i całkowicie niewielki z podgrzewaną wodą. Woda bardzo czysta i przyjemnie chłodna. Jedzenie wyjątkowo urozmaicone. Codziennie tematycznie dobrane potrawy (egipskie, niemieckie, greckie, włoskie) a poza tym standardowo wszystkiego pod dostatkiem. Ciast więcej niż w cukierni u Bliklego a wszystkie wyjątkowo smaczne. Owoce i sałatki wszelakie, pieczywo wyborne a napoje przednie. Reasumując POLECAM wszystkim, którzy chcą odpocząć miło i komfortowo. Wkrótce stworzę kompleksowy przewodnik po tym hotelu jeśli ktoś będzie zainteresowany proszę o kontakt na maila. Jesli macie inne pytania piszcie chętnie udzielę wszelkich znanych mi informacji. Pozdrawiam i jeszcze raz POLECAM.

MAJKI
    Pobyt: Kwiecień 2006

Byłem tam 16 dni i jestem bardzo zadowolony. Kuchnia super obsługa tez. POLECAM WSZYSTKIM

ZADOWOLONA
    Pobyt: Czerwiec 2006

Byliśmy z dzieckiem czternasto-miesiecznym, jadła wszystko to co my (łacznie z lodami, frytkami i pepsi) i nie było żadnej zemsty Faraona.Bogata oferta all inklusive (pizza, hott dog, a nawet pop corn i gofry). UWIEZCIE MAM PORÓWNANIE !!
    Hotel godny polecenia. Extra obsługa. Warto umieć kilka słów po arabsku.

Ola
    Pobyt: Czerwiec 2006

Byliśmy i nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z tego hotelu. Nikt nie miał zemsty, a to świadczy o czystości. Jedzenia mnóstwo, napoi również do woli. Naprawdę warto tam pojechać. Obsługa przemiła - nawet bez napiwków!

Pobyt: Czerwiec 2006

Jedzenia masa, różne potrawy, różne kuchnie, ale wszystko źle przyprawione, mdłe, bezbarwne. Hotel leży na uboczu, już dalej od cerntrum Sharmu nie można. Animacje głównie po niemiecku. Obsługa powyżej przeciętnej.