Opinie o hotelu Saint George Palace
Grecja / Korfu

Saint George Palace: basen, sport i rekreacja

• Różnorodne menu

• Zalety położenie na wzgórzu, dość przestronne pokoje superior, moskitiery i klimatyzacja w pokojach
    • Wady obleśne łazienki, słabe jedzenie i ubogie allinc., rzadka wymiana ręczników

Zacznę od tego, że to nie pierwszy nasz pobyt na greckich wyspach, więc nie będę komentować typowych dla tego regionu "atrakcji" typu zapaszek z kanalizy ? trzeba przywyknąć ;) Hotel położony na wzgórzu, widok głównie na góry, boczny trochę na zatokę, ale nie ze wszystkich pokojów (z drugiego piętra trochę było widać). Z zewnątrz całość robi bardzo dobre wrażenie. My się jednak zawiedliśmy. W opisie 4*, w papierach (Grecos) już "oczekuje na 4*", hmm..), a wg. nas co najwyżej 3* i już piszę dlaczego. Sprzątanie - wg. rozpiski hotelowej codziennie, ręczniki również codziennie wymieniane, wg. rezydentki (Grecos) ręczniki jednak co drugi dzień, a w rzeczywistości.. wymieniono nam po 5 dniach, kiedy zrobiliśmy o to wyraźną aferę. Wcześniej, po 3 dniach rzuciliśmy ręczniki na podłogę, żeby jasno i wyraźnie dać sygnał, że wymiana jest już potrzebna - podniesiono je z podłogi i rzucono na oparcie krzesła (!). Raz panie po sprzątnięciu pokoju zostawiły otwrate drzwi wejściowe. Łazienka - pomijam że malutka i ten zapaszek, ale jak na pokój o podwyższonym standardzie (taki wzięliśmy), wyglądała obleśnie - kamień i syf w zakamarkach, zatykający się natychmiast odpływ skutkujący bajorem na całej podłodze, uchwyt do prysznica nie umożliwia ustawienia go w wygodnej pozycji (woda o mocno zmiennym ciśnieniu leje się po ścianie, po kranie, nie da się w całości, czy choćby z głową pod tym stanąć). Reszta pokoju bardzo w porządku - duże wygodne łóżko, taras, moskitiery i żaluzje, klima. Kolorytu dodawała recepcjonistka z okropnie powygryzanym lakierem na paznokciach ? bardz miła dziewczyna, która niestety poza standardowymi informacjami, niewiele po angielsku podpowie (wskazanie palcem adresu na mapach googla też ją przerasta). Restauracja i jedzenie - notoryczny brak sztućców, obsługa nie nadąża ze sprzątaniem i nakrywaniem stolików - zbyt mało pracowników, w dodatku nikomu się nie spieszy, można sobie postać z pełnym talerzem. W okolicy zmywaka (drzwi obok stolika z pieczywem) zazwyczaj cuchnie kałem, jeść się odechciewa z miejsca. Jedzenie albo mocno przesolone albo nie doprawione wcale, nawet pomidory jakieś rozciapane mdłe, ogórki twarde suche itd. Desery - owoce, lody, ciasta (słabej jakości i przesłodzone). Nie jesteśmy specjalnie wybredni i lubimy próbować nowych rzeczy, kuchnię grecką bardzo lubimy, ale tu była porażka na całego. Wieczory tematyczne - porównując do innych hoteli, bardzo słabo ograne, często główną rolę odgrywał pracownik hotelu (ten starszy pan, który codziennie nadzoruje kelnerów), wieczór z "hitami" to na zmianę disco polo i jego czeski odpowiednik (akurat tych turystów było najwięcej), na greckim dodatkowo grill - suvlaki w najgorszym wydaniu jakie próbowaliśmy (suche żylaste mięso, oczywiście mocno osolone). AllIncl. Raczej słabe ? między posiłakmi jak się uda, można trafić kanapkę albo babkę piaskową (rzadko dokładane, w małych ilościach), kawa straszna lura, piwo i wiono ok, drinki "aż" trzy rodzaje (z ouzo, cuba libre i tequila sunrise), wszystkie smakujące jak landrynki ? my akurat rzadko korzystamy z baru, ale jeśli ktoś może komuś ta informacja sięprzyda. Z basenu nie korzystaliśmy, mogę tylko powiedzieć że woda w nim ciepła jak zupa i raczej nie wymieniana, a sprzątanie raz na czas na zasadzie łowienia śmieci siatką i dolewania chloru z wiaderka. Dla rodziców małych dzieci jeszcze wskazówka - nie liczcie na plac zabaw, bo to jest jakaś namiastka, w dodatku położona kawałek od głównego budynku, na przeciw parkingu samochodowego, w pełnym słońcu, więc nie ma szansy żeby ktokolwiek tam wytrzymał. Do plaży droga niezbyt bezpieczna - typowo grecka asfaltówka z zakrętami i bez pobocza. Plaża żwirowo-kamienista. Przy wejściu do wody kamienie, ale dalej piasek, buty do wody raczej konieczne, parasol można wynająć albo pożyczyć z hotelu (wtedy bez opłaty). Woda czysta, cieplutka, rybek dość mało (polecamy np. popłynąć łódką na plaże Porto Timoni, albo przejechać się dalej, na Agia Triadę, żeby posnurkować). Uwaga na osy i szerszenie egzotyczne ? są ich chmary i łatwo o użądlenie. Rezydentka.. a raczej pani sprzedajaca wycieczki, mało pomocna i niezbyt osiągalna. Kiedy potrzebowaliśmy pilnej informacji o najbliższej czynnej aptece (uwaga ? w Agios Georgios nie ma żadnej!), nie odbierała telefonu i nie odpisywała na sms'y, oddzwonił do nas w końcu jakiś inny rezydent, obiecał szybką informację i zamilkł na ponad trzy godziny (ponoć nie miał zasięgu). Wyprawę do innego miasteczka i rozszyfrowywanie weekendowych dyżurów aptecznych ogarnęliśmy sami. W naszej obecności grupa innych turystów mocno narzekała na wycieczki fakultatywne, gdzie nie zgadzał się nawet program, również na jedzenie i na okresowe pozostawienie ich bez wody, kiedy w hotelu wysiadł prąd, co rezydentka skwitowała informacją o możliwości pisania reklamacji i na tym skończyła. Podsumowując ? cena absolutnie nieadekwatna do jakości, po raz pierwszy żałowaliśmy tak wydanej kasy.

Wojtek

• Zalety Dobre posiłki, przyjazny personel
    • Wady Nieprzyjemny zapach z kanalizacji, jedna winda, jeżdżąca bardzo wolno, przerwy w dostawie wody i prądu, niedoróbki budowlane

Hotel z zewnątrz robi duże wrażenie i wydawałoby się, że w środku powinien być równie elegancki. Głównym problemem jest wszechobecny zapach z kanalizacji. W pokojach raziły niedoróbki budowlane. Pokoje były sprzątane codziennie, ale mało dokładnie. Hotel kompletnie nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z dziećmi (wózki dziecięce). Okresowo brakuje wody i prądu. Podobno jest to problem całej wyspy. Hotel położony na wzgórzu co zapewnia ładne widoki, ale sprawia trochę kłopotu z chodzeniem na plażę. Mały wybór drinków w ramach oferty all inclusive. Oszczędzają na klimatyzacji w restauracji. Personel jest słabo przeszkolony, ale miły i się starają. Jedyne plusy to posiłki i przyjazny personel.

Wiesława

• Zalety nowy

Przestrzegam Państwa. Przy wpłacania kaucji za ręczniki na basen nie dano nam karty od ręczników o czym po prostu nie wiedziałam, przy zwrocie naturalnie nie oddano nam pieniędzy. 30 Euro w plecy. Pani z recepcji tweirdzi, że stan kart i pieniędzy zgadza się jej. Nie jest to weryfikowane ze stanem ręczników. Wróciliśmy do kraju z 3 ręcznikami basenowymi. Jestem zniesmaczona tą sytuacją. Cała reszta na plus.

Grażyna

• Zalety Czyste pokoje sprzątane codziennie.
    • Wady Bardzo niesmaczne, monotonne posiłki. Zdarzało się, że jedzenie było nieświeże.

Hotel położony na wzgórzu. Z malowniczym widokiem. Do morza dochodzi się drogą lokalną około 15 minut. Woda w morzu jest zimna. Jedzenie w hotelu było często nieświeże. W ogóle nie było ryb. Owoce były najgorszego gatunku. Pomidory i arbuzy były często zepsute.. Drinki były niedobre. Niektórych nie dało się pić. Hotel nie serwował żadnych przekąsek pomiędzy śniadaniem, obiadem czy kolacją. Na basenie bar oferował jedynie lody, ciastka-(tylko babka paskowa i kakaowa) . Stoły w restauracji nie były sprzątane dokładnie. Podkładki pod talerze były brudne. W stołówce nie ma klimatyzacji. Często trzeba czekać na wolny stolik. Organizowane przez hotel wieczory greckie z tańcami były na bardzo niskim poziomie. Mamy porównanie z wieczorami greckimi organizowanymi przez inne hotele na innych wyspach greckich. Poza tym na tarasie hotelowym jest mało stolików i krzeseł. Kiedy przychodzi się wieczorem po kolacji nie można tam znaleźć wolnego miejsca. Plusem hotelu są czyste pokoje, które są codziennie sprzątane. Rezydenta Grecosa jedynie interesowała się sprzedażą wycieczek. Poza tym nic ją nie obchodziło. Nie chciała załatwić żadnych spraw z którymi się do niej zwrócono. Interesanta kierowała do recepcji hotelu. Często nie dało się do niej dodzwonić. Nie polecamy hotelu.

Kamil

Hotel polożony w spokojnej okolicy, 350 m. od plazy i 80 m. od ulicy. Kameralny-na 150 pokoi. Warto dopłacic do pokoju superior, bo jest wiekszy i polozony na wyzszej kondygnacji.Parter i 2 piętra. Basen nieduży, ale wystarczajacy o dl. ok. 18m. i gł 0,7m-1,60 m. Obok basenu bar, tenis stołowy, bilard, cymbergaj. Z basenu widok na piękne góry. W lobby odrębny bar all incl do 23:00 serwujący lokalne drinki i napoje bezalkoholowe. Śniadania, obiady, kolacje w restauracji glownej. Kazdy znajdzie cos dla siebie, zarowno miłośnik jajek, mięsa czy warzyw. Arbuzy czy melony bardzo smaczne. Ze slodyczy: ciasto,torty, lody, jogurty, slodkie kremy, nutella itp. Z napojow: kawa, herbata, 2 piwa, wino biale i czerwone, napoje z automatow. Restauracja dosyc duza a obsluga bardzo mila i profesjonalna. Posiłki bardzo smaczne i roznorodne. Czysto. Pokoje w porzadku, tylko w lazience kabina niezbyt duza- 70 cm. i zasłonka. Duzo komarow, wiec jakis srodek przeciwko komarom wskazany.Na plaze dowozi bus hotelowy 5 razy dziennie i odwozi. z hotelu mozna zabrac bezplatnie parasol na plaze. Parasole i lezaki na plazy platne- ok, 8 Euro. Na plazy wypozyczenie lodek, rowerow wodnych i innego sprzetu plywajacego. Plaza czysta a morze cieple. Warto pojechac na jedna z wycieczek fakultatywnych. Zwiedzanie Kerkyry i Achillion rezydencji cesarzowej Sisi- obowiazkowe. Mozna zobaczyc zamek Angelokastro - samochodem lub pieszo ,górami 2 godziny drogi.(8 km.) Polecam trasę wzdluz plazy , sciezka,na lewo od niej a potem gorami az do miejscowosci Krini i stamtąd do Angelokastro. Niezapomniane widoki i wspaniale gaje oliwne i cykady. W czasie tygodniowego pobytu 2 wieczory tematyczne: tance greckie i tance z muzyką latino.

Andrzej Szostak

• Zalety miła obsługa, czysty, sprzątany codziennie, zmiana ręczników codziennie, funkcjonalny, rodzinny

Byłem na urlopie od 13.06-20.06.2018 - choć pogoda nas nie rozpieszczała /lało 3 razy, raz burza/ - pobyt bardzo udany!. Hotel zadbany, miła obsługa, posiłki smaczne, wybór duży, urozmaicone i dla ...każdego!. Mała miejscowość - szczególnie polecam dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Do plaży ok. 350 m i jeździ Bus hotelowy, tzw."zielony". Urządzenia hotelowe sprawne, basen choć niewielki - fajny od 0,7 - 1.60 + brodzik, plac zabaw dla dzieci. Hotel żyje własnym życiem, fajnie zaprojektowany - nowy ..2017 r!- funkcjonalny. Nie słyszałem, aby ktoś narzekał. Warto odwiedzić

Wiktoria

• Zalety smaczne jedzenie, plaża blisko hotelu, wspaniała obsługa i zadbane pokoje o wysokim standardzie
    • Wady nie ma

Hotel położony w spokojnym miejscu, blisko plaży jednak warto mieć wypożyczone auto/quada żeby zobaczyć resztę wyspy. Już na samym wejściu to miejsce zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, później gdy miałam styczność z obsługą było już tylko lepiej. Wszyscy byli niesamowicie mili, zawsze pytali czy czegoś nam nie trzeba i czy wszystko jest w porządku. Posiłki urozmaicone i bardzo smaczne, drinki również bez zastrzeżeń. W pokojach było sprzątane za każdym razem, gdy wywiesiło się zawieszkę z wyraźną prośbą o pokojówkę. Pościel i ręczniki podczas pobytu również były wymieniane. W okolicy hotelu nie ma wiele barów ale jeden, tuż przy zejściu w stronę plaży jest naprawdę godny polecenia - Butterfly Bar. Wyjazd kupiłam w cenie last minute i uważam, że zapłaciłam naprawdę niewiele patrząc na to jakie wspaniałe miałam wakacje. Cały swój pobyt wspominam świetnie i każdemu polecam ten ten hotel.

Aleksandra

• Zalety Miła obsługa Spokojne miejsce, dość blisko morza Czysty, nowy hotel Urozmaicone jedzenie
    • Wady Problemy z wodą Mała łazienka

Byliśmy na Korfu w hotelu Saint George Palace na początku maja 2018. Pogoda była świetna, więc wróciliśmy opaleni i zadowoleni :) Hotel ocenilibyśmy na 10, gdyby nie poważne problemy z wodą. Jedzenie dobre, spory wybór, obsługa bardzo miła, w hotelu czysto, pokój z balkonem ładny. Prysznic w łazience był mały, z kotarą i dwa razy nie było w ogóle wody. Zgłaszaliśmy to w recepcji, odpowiedzieli, że pracują nad tym... Ciężko było wykąpać małe dziecko, bo woda zwykle była albo gorąca albo zimna i ze słabym ciśnieniem. W pokoju nie było też czajnika, więc rodzice niemowląt karmionych w nocy mlekiem modyfikowanym mogliby mieć problem. Wrzątek był dostępny w restauracji w godzinach posiłków lub można było poprosić w recepcji. Nie było w pokoju wody na powitanie, ale był zestaw mini żeli pod prysznic i szamponów i 2 małe i 2 większe ręczniki. Poza tym w hotelu był fajny basen, mało kto korzystał, więc dość komfortowo. To prawda, że kilka leżaków stało w mokrej trawie, ale w okresie, w którym byliśmy, spokojnie można było znaleźć inne. Morze blisko, plaża zadbana, przy plaży kilka natrysków. Wykupiliśmy dodatkowo "wielką grecką wycieczkę" z Grecosa, bardzo nam się podobało. Sporo Polaków w hotelu, wszyscy byli bardzo mili :) Warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom, dokuczały nam mocno pierwszej nocy, potem już zamykaliśmy balkon, pozbywaliśmy się ich przed snem i było ok. W okolicy niewiele się dzieje, więc raczej polecam na odpoczynek na plaży/w hotelu. Po godz. 23 bar all inclusive się zamyka, muzyka jest wyłączana, więc to raczej spokojne miejsce.

• Zalety Bardzo smaczne i urozmaicone posiłki, dania uzupełniane na bieżąco, nowy hotel z nowym wyposażeniem, piękne widoki, blisko do pięknej plaży, miła obsługa
    • Wady leżaki w części basenu stojące w błocie

Blisko piaszczysta plaża, powrót z plaży pod górę, ale dla osób mniej sprawnych jeździ bus hotelowy. Zwiedziliśmy prawie całą wyspę i polecane plaże. Zdecydowania plaża w zatoce przy naszym hotelu moim zdaniem najładniejsza. Hotel nowy, więc wyposażenie również, personel bardzo przyjazny, bardzo mili kelnerzy. Jedzenie pyszne, każdy znajdzie cos dla siebie. Bardzo udany pobyt również dzięki bardzo fajnej ekipie z Polski. Hotelu nie polecam osobą ceniącym nocne życie i dyskoteki. Miejscowość raczej kameralna. Blisko do miasta Korfu, wartego odwiedzenia również nocą. Polecam wakacje na wyspie i hotelu.

• Zalety Hotel położony w malowniczej, zielonej okolicy, w górach, poprzez to, że jest usytuowany na górze, rozpościera się piękny widok. Sam hotel bardzo ładny, jedzenie smaczne, aczkolwiek często brakowało dań - zbyt mała ilość na taką liczbę gości. Barmani przyjaźni.
    • Wady Łazienki w hotelu bardzo małe, brodzik wielkości ok. 70x70cm, biuro podróży zaręcza, że wszystko jest nowe, aczkolwiek w pokojach dwuosobowych superior w prawym skrzydle łazienki są w opłakanym stanie, a woda lecąca z kranu albo jest lodowata albo jest wrzątkiem. Leżaki na basenie topią się w błocie. Pan z obsługi restauracji (menager) w wiecznie mokrej od potu koszuli oraz spodniach. Sprzątaczki po tygodniu pobytu nie dbają już o sprzątanie, wymianę ręczników (byliśmy w hotelu 14 dni), Brak uzupełniania wody w lodówce. Woda w basenie w połowie września zimna, brudna, pływające leżaki w brodziku dla dzieci - dopiero do zwróceniu uwagi obsłudze coś z tym robili. Do plaży ok. 80 schodów (wada dla osób o ograniczonym sposobie poruszania się). Pokoje w drugiej części hotelu (obok schodów) zalewane przez deszcze.

Pobyt w hotelu oceniam za dobry, w biurze podróży mówiono nam, że hotel jest nowy, niestety my trafiliśmy na pokój w prawym skrzydle z łazienką, która pozostawiała wiele do życzenia... Sprzątanie pokoi niby codziennie, w pierwszym tygodniu pobytu byliśmy mile zaskoczeni - pościel przebierana co trzy dni, ręczniki wymieniane systematycznie, w drugim tygodniu ani razu nie przebrano nam pościeli, ręczniki wymieniane po jednej sztuce, nawet te leżące na ziemi często sprzątaczka składała brudne i je zostawiała . Woda w kranie pod prysznicem albo wrząca, albo lodowata, nie można było jej wyregulować. Brodzik ze zasłonką o wielkości ok. 70cmx 70cm. W Saint George Palace większość wczasowiczy to Polacy, w różnym wieku. Basen dość mały, aczkolwiek na pobyt we wrześniu, gdzie obłożenie jest mniejsze - jak najbardziej wystarczający. Zdarzało się, że w brodziku dla dzieci pływały leżaki oraz inne śmieci, a woda była mętna - obsługa reagowała na to dopiero po naszej interwencji mimo, iż przechodzili obok tego wielokrotnie. Leżaki przy budynku tonęły w błocie na trawie. Plaża ładna, piaszczysta, praktycznie pusta, prowadzi na nią ok. 80schodów, o czym warto aby wiedzieli ludzi o ograniczonym sposobie poruszania się. W barze obok kładki na plaży, po zakupie czegokolwiek (może być to chociażby woda) dostaje się leżaki za darmo. Łagodne zejście do morza - nie konieczne są buty. Polecam skorzystanie z łódki na plaży i zobaczenie wszystkich pięknych zatoczek Saint George. W okolicy kilka restauracji, kilka hoteli, kilka sklepów z pamiątkami - raczej nie jest to miejsce na wypoczynek dla osób, które uwielbiają nocne życie. Miejscowość jest wioską. Do Korfu i Sidari kursują busy, jednakże poza sezonej (UWAGA SEZON KOŃCZY SIĘ 2go września) bus do Sidari nie kursuje o czym rezydentka nie raczyła nas poinformować. Restauracja. Jedzenie dobre, każdy znajdzie coś dla siebie, aczkolwiek często go brakowało (zbyt mała ilość danego dania). Często zdarzało się, że brakowało filiżanek do kawy czy kieliszków do wina - monitowaliśmy do rezydentce - ale nie zrobiła z tym nic. Szklanki często niedomyte. Manager restauracji w wiecznie mokrej koszuli i spodniach od potu, który przy gościach hotelowych głośno opieprzał swoich kelnerów oraz barmanów, którym niczego nie można było zarzucić! Transfer do hotelu częściowo autobusem, wyżej w górach przesiada do małego busa (ten duży nie dałby rady przejechać przez tak wąskie uliczki). Polecam spacer ok. 10 km (zalecane wzięcie wygodnych butów), do PORTO TIMONI , piękna, dziewicza zatoczka.