Opinie o hotelu Saint George Palace
Grecja / Korfu

Saint George Palace: teren hotelu, basen

• Różnorodne menu

• Zalety Hotel położony w malowniczej, zielonej okolicy, w górach, poprzez to, że jest usytuowany na górze, rozpościera się piękny widok. Sam hotel bardzo ładny, jedzenie smaczne, aczkolwiek często brakowało dań - zbyt mała ilość na taką liczbę gości. Barmani przyjaźni.
    • Wady Łazienki w hotelu bardzo małe, brodzik wielkości ok. 70x70cm, biuro podróży zaręcza, że wszystko jest nowe, aczkolwiek w pokojach dwuosobowych superior w prawym skrzydle łazienki są w opłakanym stanie, a woda lecąca z kranu albo jest lodowata albo jest wrzątkiem. Leżaki na basenie topią się w błocie. Pan z obsługi restauracji (menager) w wiecznie mokrej od potu koszuli oraz spodniach. Sprzątaczki po tygodniu pobytu nie dbają już o sprzątanie, wymianę ręczników (byliśmy w hotelu 14 dni), Brak uzupełniania wody w lodówce. Woda w basenie w połowie września zimna, brudna, pływające leżaki w brodziku dla dzieci - dopiero do zwróceniu uwagi obsłudze coś z tym robili. Do plaży ok. 80 schodów (wada dla osób o ograniczonym sposobie poruszania się). Pokoje w drugiej części hotelu (obok schodów) zalewane przez deszcze.

Pobyt w hotelu oceniam za dobry, w biurze podróży mówiono nam, że hotel jest nowy, niestety my trafiliśmy na pokój w prawym skrzydle z łazienką, która pozostawiała wiele do życzenia... Sprzątanie pokoi niby codziennie, w pierwszym tygodniu pobytu byliśmy mile zaskoczeni - pościel przebierana co trzy dni, ręczniki wymieniane systematycznie, w drugim tygodniu ani razu nie przebrano nam pościeli, ręczniki wymieniane po jednej sztuce, nawet te leżące na ziemi często sprzątaczka składała brudne i je zostawiała . Woda w kranie pod prysznicem albo wrząca, albo lodowata, nie można było jej wyregulować. Brodzik ze zasłonką o wielkości ok. 70cmx 70cm. W Saint George Palace większość wczasowiczy to Polacy, w różnym wieku. Basen dość mały, aczkolwiek na pobyt we wrześniu, gdzie obłożenie jest mniejsze - jak najbardziej wystarczający. Zdarzało się, że w brodziku dla dzieci pływały leżaki oraz inne śmieci, a woda była mętna - obsługa reagowała na to dopiero po naszej interwencji mimo, iż przechodzili obok tego wielokrotnie. Leżaki przy budynku tonęły w błocie na trawie. Plaża ładna, piaszczysta, praktycznie pusta, prowadzi na nią ok. 80schodów, o czym warto aby wiedzieli ludzi o ograniczonym sposobie poruszania się. W barze obok kładki na plaży, po zakupie czegokolwiek (może być to chociażby woda) dostaje się leżaki za darmo. Łagodne zejście do morza - nie konieczne są buty. Polecam skorzystanie z łódki na plaży i zobaczenie wszystkich pięknych zatoczek Saint George. W okolicy kilka restauracji, kilka hoteli, kilka sklepów z pamiątkami - raczej nie jest to miejsce na wypoczynek dla osób, które uwielbiają nocne życie. Miejscowość jest wioską. Do Korfu i Sidari kursują busy, jednakże poza sezonej (UWAGA SEZON KOŃCZY SIĘ 2go września) bus do Sidari nie kursuje o czym rezydentka nie raczyła nas poinformować. Restauracja. Jedzenie dobre, każdy znajdzie coś dla siebie, aczkolwiek często go brakowało (zbyt mała ilość danego dania). Często zdarzało się, że brakowało filiżanek do kawy czy kieliszków do wina - monitowaliśmy do rezydentce - ale nie zrobiła z tym nic. Szklanki często niedomyte. Manager restauracji w wiecznie mokrej koszuli i spodniach od potu, który przy gościach hotelowych głośno opieprzał swoich kelnerów oraz barmanów, którym niczego nie można było zarzucić! Transfer do hotelu częściowo autobusem, wyżej w górach przesiada do małego busa (ten duży nie dałby rady przejechać przez tak wąskie uliczki). Polecam spacer ok. 10 km (zalecane wzięcie wygodnych butów), do PORTO TIMONI , piękna, dziewicza zatoczka.

• Zalety Czysto, zadbany hotel i pokoje i basen, obsługa profesjonalna
    • Wady Nie ma żadnych

Hotel bardzo zadbany, posiłki również bardzo dobre, obsługa profesjonalna wszyscy bardzo mili i elegancko ubrani. Kelnerzy Nikos i Kristos są bardzo fajni w ich towarzystwie dobrze się czulismy i było wesoło!! Basen bardzo czyscy co dziennie czyszczony pokoje również :) Bardzo gorąco polecam! Szczególnie towarzystwo Nikos i Kristos ????????????????????????

• Zalety 1. piękne położenie, blisko do plaży z łagodnym zejściem do morza. 2.Załoga hotelu zorganizowana, sprawna,bardzo uprzejma i sympatyczna, ,zero kolejek do posiłków, zero kolejek do barów. Dobra praca menadżerów. 3.Bardzo smaczne i świeże posiłki z miejscowych produktów, nie ma potraw z tzw.,,odzysku\'\'. Są też posiłki specjalnie dla dzieci. Niczego nie brakuje. Nie było takiej opcji, żeby nie można było wybrać coś dla siebie 4. Bardzo czysto w miejscach ogólnie dostępnych.Nie miałam problemów w porozumiewaniu się w języku angielskim.
    • Wady 1. Serwis sprzątający żyjący własnym życiem a na dodatek sprzątający byle jak, szczególnie łazienki. Hotel jest nowy, więc efekt bylejakości sprzątania uwidoczni się zapewne dopiero za jakiś czas 2. Niedoróbki budowlane i w wyposażeniu sprawiające, że łazienka jest niefunkcjonalna-zły odpływ i woda stojaca pod prysznicem, brak miejsca na umieszczenie mydła lub szamponu, bezsensowne rozmieszczenie wieszaków na ręczniki.3.Brak małego oświetlenia , tylko górne światło

Nowy hotel jeszcze w fazie organizacji w sensie zagospodarowywania otoczenia, nasadzania roślinności itp. Ze względu na urodę miejsca, bardzo uprzejmy i życzliwy personel, świetną kuchnię, ma szansę cieszyć się powodzeniem po wprowadzeniu poprawek w pomieszczeniach mieszkalnych. Co prawda na wakacje nie jedzie się, żeby przebywać w pokoju hotelowym, ale opisane przeze mnie mankamenty powodują lekki dyskomfort. Ogólnie - wróciłam bardzo zadowolona i polecam

An

• Zalety Czyste, ładne pokoje. Spokojna okolica. Piaszczysta piękna plaża. Smaczne jedzenie. Bardzo miła obsługa i personel.
    • Wady Plac zabaw. Jedne z leżaków na trawie zatopione w błocie.

Hotel położony w spokojnej okolicy przy pięknej plaży (spacerkiem 10min). Jedzenie bardzo dobre, pokoje czyste i ładne. Basen wydaje się mały na tyle pokoi jednak przy ilości gości w momencie kiedy my byliśmy był wystarczający.

Bartek

• Zalety Bardzo miła obsługa, zwłaszcza na stołówce, super jedzenie
    • Wady niedociągnięcia związane z szybkim oddaniem obiektu do użytku, słabo sprzątane pokoje, bynajmniej w naszym przypadku, każda sprzątaczka ma swój rewir

Największa zaleta to niewątpliwie extra jedzenie i obsługa stołówki. Kilkadziesiąt potraw w smacznym wydaniu, blisko plaży piaszczystej. Największym minusem podczas naszego pobytu to niestety polscy turyści odbiegający znacznie od przyjętych norm kultury i zachowania, rozpoczynając od południowych imprez do wieczornych zakrapianych dużą ilością alkoholu poprzez nagminne wynoszenie jedzenia. Masakra.

Julia

• Zalety ładna piaszczysta plaża, jedzenie, miła obsługa, wieczorki tematyczne, czystość
    • Wady plac zabaw dla dzieci

Hotel bardzo ładny, czysty. Pokoje codziennie sprzątane. Ładne widoki z balkonu , spokojna okolica. Do plaży idzie się z górki ok 7min. W okolicy kilka sklepików, marketów , restauracji. Polecamy wycieczkę do Albanii - super widoki, przejażdżka wodolotem. Wycieczka objazdowa po wyspie również ciekawa i pełna emocji podczas jazdy stromymi drogami ;)

• Zalety Położenie, obsługa.
    • Wady plac zabaw. Śmietnik przy wjeździe do hotelu.

Przebywałam z rodzina w hotelu na przełomie lipca i sierpnia, Hotel położony na wzgórzu niedaleko piaszczystej plaży Polecam dla osob z dziećmi i ceniących spokój,.

• Zalety Piaszczysta plaża, piękna okolica...można sporo wymieniać :)
    • Wady Plac zabaw!

Jestem bardzo zadowolona z wakacji w Saint george palace . Okolica piękna i spokojna plus blisko piaszczysta plaża z atrakcjami. Jedzenie było smaczne i jak w każdym hotelu po tygodniu zrobiło się monotonne ;) Hotel bardzo ładny i zadbany (bo nowy) a w pokojach niczego nie brakowało. Jest kilka niedociągnięć ale widać,że ekipa ciągle nad tym pracuje więc myślę,że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Jedynym minusem był plac zabaw dla dzieci -totalna porażka (trochę plastiku, do tego za daleko od budynku). Polecam tym którzy cenią sobie spokój :)

Bartek

• Zalety Hotel położony w zacisznym i spokojnym miejscu. Plaża nie znajduje się przy samym hotelu, jednak wystarczy 5 minut, aby znaleźć się na ciepłym piasku. Kameralna i miła atmosfera. Wysoka jakość posiłków, ilość i wybór w sam raz. Czysto i schludnie. Obsługa robi wszystko, aby zapewnić gościom wypoczynek w miłej atmosferze. Hotelowy busik, który dowozi gości na plażę.
    • Wady Brak butelkowanej wody, choć to po części zapewne też wada organizatora wyjazdu (Grecos), który nie zakontraktował takiej opcji.

Spędziliśmy z rodziną 10 przyjemnych dni. Hotel całkowicie nowy. Ma pewne niedociągnięcia, jednak stosunek jakości do ceny jest adekwatny. Czysto i schludnie. Obsługa zawsze uśmiechnięta i pomocna. Recepcjonistki i menedżer otwarci i służący radą. Sam hotel położony na lekkim wzgórzu, dzięki temu wieczorami wieje przyjemna bryza i można wypocząć siedząc, rozmawiając lub spacerując. Na plażę można dostać się na kilka sposobów: pieszo ulicą lub po schodach; opcjonalnie gości na plażę dowozi hotelowy busik. Bus ma swój rozkład, jednak kierowca jest na tyle dostępny, że praktycznie za każdym razem, gdy o to poprosiliśmy, zawoził nas na plażę. Sam spacer w kierunku morza dość przyjemny, krótki i pozwala spalić kalorie po smacznym posiłku :) Plaża piaszczysta z łagodnym zejściem do morza. Wejście do morza również piaszczyste, szczególnie z lewej strony plaży (prawa strona miejscami kamienista). Jedzenie w hotelu może nie było bardzo urozmaicone, jednak jakość posiłków stała na wysokim poziomie. Zawsze smacznie, dobrze doprawione i dużo. Niewielki wybór drinków all inclusive, jednak barmani otwarci na propozycje i życzenia klientów. Jeśli mieli składniki, to nic nie stało na przeszkodzie, aby zmieszać całkiem coś innego niż to, co widniało w karcie. Odległość od stolicy wyspy to 30 km. Samochodem (bo taki sposób poruszania się po wyspie wybraliśmy) do Kerkyry jedzie się 45 min. W okolicy wiele pięknych mniejszych wiosek, szczególnie Afionas, w której można podziwiać zachody Słońca, a dla najmłodszych niezapomniana atrakcja w postaci przejażdżki osiołkiem. Nie jest to miejsce dla osób, które nastawione są na spędzenie całego urlopu przy basenie popijając drinki.

Pablo

• Zalety Urokliwe miejsce Piękna szeroka piaszczysta plaża Kameralna atmosfera Basen Jedzenie
    • Wady Brak - poza rozkapryszonymi \"nowobogackimi\" ;)

Właśnie wróciłem z żoną z miesiąca miodowego :) Hotel jest bardzo nowoczesny, w basenie woda jest czysta i ciepła, jedzenie urozmaicone i pyszne.