Opinie o hotelu Saint George Palace
Grecja / Korfu

Saint George Palace: teren hotelu, basen

Andrzej Szostak

• Zalety miła obsługa, czysty, sprzątany codziennie, zmiana ręczników codziennie, funkcjonalny, rodzinny

Byłem na urlopie od 13.06-20.06.2018 - choć pogoda nas nie rozpieszczała /lało 3 razy, raz burza/ - pobyt bardzo udany!. Hotel zadbany, miła obsługa, posiłki smaczne, wybór duży, urozmaicone i dla ...każdego!. Mała miejscowość - szczególnie polecam dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Do plaży ok. 350 m i jeździ Bus hotelowy, tzw."zielony". Urządzenia hotelowe sprawne, basen choć niewielki - fajny od 0,7 - 1.60 + brodzik, plac zabaw dla dzieci. Hotel żyje własnym życiem, fajnie zaprojektowany - nowy ..2017 r!- funkcjonalny. Nie słyszałem, aby ktoś narzekał. Warto odwiedzić

Wiktoria

• Zalety smaczne jedzenie, plaża blisko hotelu, wspaniała obsługa i zadbane pokoje o wysokim standardzie
    • Wady nie ma

Hotel położony w spokojnym miejscu, blisko plaży jednak warto mieć wypożyczone auto/quada żeby zobaczyć resztę wyspy. Już na samym wejściu to miejsce zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, później gdy miałam styczność z obsługą było już tylko lepiej. Wszyscy byli niesamowicie mili, zawsze pytali czy czegoś nam nie trzeba i czy wszystko jest w porządku. Posiłki urozmaicone i bardzo smaczne, drinki również bez zastrzeżeń. W pokojach było sprzątane za każdym razem, gdy wywiesiło się zawieszkę z wyraźną prośbą o pokojówkę. Pościel i ręczniki podczas pobytu również były wymieniane. W okolicy hotelu nie ma wiele barów ale jeden, tuż przy zejściu w stronę plaży jest naprawdę godny polecenia - Butterfly Bar. Wyjazd kupiłam w cenie last minute i uważam, że zapłaciłam naprawdę niewiele patrząc na to jakie wspaniałe miałam wakacje. Cały swój pobyt wspominam świetnie i każdemu polecam ten ten hotel.

Aleksandra

• Zalety Miła obsługa Spokojne miejsce, dość blisko morza Czysty, nowy hotel Urozmaicone jedzenie
    • Wady Problemy z wodą Mała łazienka

Byliśmy na Korfu w hotelu Saint George Palace na początku maja 2018. Pogoda była świetna, więc wróciliśmy opaleni i zadowoleni :) Hotel ocenilibyśmy na 10, gdyby nie poważne problemy z wodą. Jedzenie dobre, spory wybór, obsługa bardzo miła, w hotelu czysto, pokój z balkonem ładny. Prysznic w łazience był mały, z kotarą i dwa razy nie było w ogóle wody. Zgłaszaliśmy to w recepcji, odpowiedzieli, że pracują nad tym... Ciężko było wykąpać małe dziecko, bo woda zwykle była albo gorąca albo zimna i ze słabym ciśnieniem. W pokoju nie było też czajnika, więc rodzice niemowląt karmionych w nocy mlekiem modyfikowanym mogliby mieć problem. Wrzątek był dostępny w restauracji w godzinach posiłków lub można było poprosić w recepcji. Nie było w pokoju wody na powitanie, ale był zestaw mini żeli pod prysznic i szamponów i 2 małe i 2 większe ręczniki. Poza tym w hotelu był fajny basen, mało kto korzystał, więc dość komfortowo. To prawda, że kilka leżaków stało w mokrej trawie, ale w okresie, w którym byliśmy, spokojnie można było znaleźć inne. Morze blisko, plaża zadbana, przy plaży kilka natrysków. Wykupiliśmy dodatkowo "wielką grecką wycieczkę" z Grecosa, bardzo nam się podobało. Sporo Polaków w hotelu, wszyscy byli bardzo mili :) Warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom, dokuczały nam mocno pierwszej nocy, potem już zamykaliśmy balkon, pozbywaliśmy się ich przed snem i było ok. W okolicy niewiele się dzieje, więc raczej polecam na odpoczynek na plaży/w hotelu. Po godz. 23 bar all inclusive się zamyka, muzyka jest wyłączana, więc to raczej spokojne miejsce.

• Zalety Bardzo smaczne i urozmaicone posiłki, dania uzupełniane na bieżąco, nowy hotel z nowym wyposażeniem, piękne widoki, blisko do pięknej plaży, miła obsługa
    • Wady leżaki w części basenu stojące w błocie

Blisko piaszczysta plaża, powrót z plaży pod górę, ale dla osób mniej sprawnych jeździ bus hotelowy. Zwiedziliśmy prawie całą wyspę i polecane plaże. Zdecydowania plaża w zatoce przy naszym hotelu moim zdaniem najładniejsza. Hotel nowy, więc wyposażenie również, personel bardzo przyjazny, bardzo mili kelnerzy. Jedzenie pyszne, każdy znajdzie cos dla siebie. Bardzo udany pobyt również dzięki bardzo fajnej ekipie z Polski. Hotelu nie polecam osobą ceniącym nocne życie i dyskoteki. Miejscowość raczej kameralna. Blisko do miasta Korfu, wartego odwiedzenia również nocą. Polecam wakacje na wyspie i hotelu.

• Zalety Hotel położony w malowniczej, zielonej okolicy, w górach, poprzez to, że jest usytuowany na górze, rozpościera się piękny widok. Sam hotel bardzo ładny, jedzenie smaczne, aczkolwiek często brakowało dań - zbyt mała ilość na taką liczbę gości. Barmani przyjaźni.
    • Wady Łazienki w hotelu bardzo małe, brodzik wielkości ok. 70x70cm, biuro podróży zaręcza, że wszystko jest nowe, aczkolwiek w pokojach dwuosobowych superior w prawym skrzydle łazienki są w opłakanym stanie, a woda lecąca z kranu albo jest lodowata albo jest wrzątkiem. Leżaki na basenie topią się w błocie. Pan z obsługi restauracji (menager) w wiecznie mokrej od potu koszuli oraz spodniach. Sprzątaczki po tygodniu pobytu nie dbają już o sprzątanie, wymianę ręczników (byliśmy w hotelu 14 dni), Brak uzupełniania wody w lodówce. Woda w basenie w połowie września zimna, brudna, pływające leżaki w brodziku dla dzieci - dopiero do zwróceniu uwagi obsłudze coś z tym robili. Do plaży ok. 80 schodów (wada dla osób o ograniczonym sposobie poruszania się). Pokoje w drugiej części hotelu (obok schodów) zalewane przez deszcze.

Pobyt w hotelu oceniam za dobry, w biurze podróży mówiono nam, że hotel jest nowy, niestety my trafiliśmy na pokój w prawym skrzydle z łazienką, która pozostawiała wiele do życzenia... Sprzątanie pokoi niby codziennie, w pierwszym tygodniu pobytu byliśmy mile zaskoczeni - pościel przebierana co trzy dni, ręczniki wymieniane systematycznie, w drugim tygodniu ani razu nie przebrano nam pościeli, ręczniki wymieniane po jednej sztuce, nawet te leżące na ziemi często sprzątaczka składała brudne i je zostawiała . Woda w kranie pod prysznicem albo wrząca, albo lodowata, nie można było jej wyregulować. Brodzik ze zasłonką o wielkości ok. 70cmx 70cm. W Saint George Palace większość wczasowiczy to Polacy, w różnym wieku. Basen dość mały, aczkolwiek na pobyt we wrześniu, gdzie obłożenie jest mniejsze - jak najbardziej wystarczający. Zdarzało się, że w brodziku dla dzieci pływały leżaki oraz inne śmieci, a woda była mętna - obsługa reagowała na to dopiero po naszej interwencji mimo, iż przechodzili obok tego wielokrotnie. Leżaki przy budynku tonęły w błocie na trawie. Plaża ładna, piaszczysta, praktycznie pusta, prowadzi na nią ok. 80schodów, o czym warto aby wiedzieli ludzi o ograniczonym sposobie poruszania się. W barze obok kładki na plaży, po zakupie czegokolwiek (może być to chociażby woda) dostaje się leżaki za darmo. Łagodne zejście do morza - nie konieczne są buty. Polecam skorzystanie z łódki na plaży i zobaczenie wszystkich pięknych zatoczek Saint George. W okolicy kilka restauracji, kilka hoteli, kilka sklepów z pamiątkami - raczej nie jest to miejsce na wypoczynek dla osób, które uwielbiają nocne życie. Miejscowość jest wioską. Do Korfu i Sidari kursują busy, jednakże poza sezonej (UWAGA SEZON KOŃCZY SIĘ 2go września) bus do Sidari nie kursuje o czym rezydentka nie raczyła nas poinformować. Restauracja. Jedzenie dobre, każdy znajdzie coś dla siebie, aczkolwiek często go brakowało (zbyt mała ilość danego dania). Często zdarzało się, że brakowało filiżanek do kawy czy kieliszków do wina - monitowaliśmy do rezydentce - ale nie zrobiła z tym nic. Szklanki często niedomyte. Manager restauracji w wiecznie mokrej koszuli i spodniach od potu, który przy gościach hotelowych głośno opieprzał swoich kelnerów oraz barmanów, którym niczego nie można było zarzucić! Transfer do hotelu częściowo autobusem, wyżej w górach przesiada do małego busa (ten duży nie dałby rady przejechać przez tak wąskie uliczki). Polecam spacer ok. 10 km (zalecane wzięcie wygodnych butów), do PORTO TIMONI , piękna, dziewicza zatoczka.

• Zalety Czysto, zadbany hotel i pokoje i basen, obsługa profesjonalna
    • Wady Nie ma żadnych

Hotel bardzo zadbany, posiłki również bardzo dobre, obsługa profesjonalna wszyscy bardzo mili i elegancko ubrani. Kelnerzy Nikos i Kristos są bardzo fajni w ich towarzystwie dobrze się czulismy i było wesoło!! Basen bardzo czyscy co dziennie czyszczony pokoje również :) Bardzo gorąco polecam! Szczególnie towarzystwo Nikos i Kristos ????????????????????????

• Zalety 1. piękne położenie, blisko do plaży z łagodnym zejściem do morza. 2.Załoga hotelu zorganizowana, sprawna,bardzo uprzejma i sympatyczna, ,zero kolejek do posiłków, zero kolejek do barów. Dobra praca menadżerów. 3.Bardzo smaczne i świeże posiłki z miejscowych produktów, nie ma potraw z tzw.,,odzysku\'\'. Są też posiłki specjalnie dla dzieci. Niczego nie brakuje. Nie było takiej opcji, żeby nie można było wybrać coś dla siebie 4. Bardzo czysto w miejscach ogólnie dostępnych.Nie miałam problemów w porozumiewaniu się w języku angielskim.
    • Wady 1. Serwis sprzątający żyjący własnym życiem a na dodatek sprzątający byle jak, szczególnie łazienki. Hotel jest nowy, więc efekt bylejakości sprzątania uwidoczni się zapewne dopiero za jakiś czas 2. Niedoróbki budowlane i w wyposażeniu sprawiające, że łazienka jest niefunkcjonalna-zły odpływ i woda stojaca pod prysznicem, brak miejsca na umieszczenie mydła lub szamponu, bezsensowne rozmieszczenie wieszaków na ręczniki.3.Brak małego oświetlenia , tylko górne światło

Nowy hotel jeszcze w fazie organizacji w sensie zagospodarowywania otoczenia, nasadzania roślinności itp. Ze względu na urodę miejsca, bardzo uprzejmy i życzliwy personel, świetną kuchnię, ma szansę cieszyć się powodzeniem po wprowadzeniu poprawek w pomieszczeniach mieszkalnych. Co prawda na wakacje nie jedzie się, żeby przebywać w pokoju hotelowym, ale opisane przeze mnie mankamenty powodują lekki dyskomfort. Ogólnie - wróciłam bardzo zadowolona i polecam

An

• Zalety Czyste, ładne pokoje. Spokojna okolica. Piaszczysta piękna plaża. Smaczne jedzenie. Bardzo miła obsługa i personel.
    • Wady Plac zabaw. Jedne z leżaków na trawie zatopione w błocie.

Hotel położony w spokojnej okolicy przy pięknej plaży (spacerkiem 10min). Jedzenie bardzo dobre, pokoje czyste i ładne. Basen wydaje się mały na tyle pokoi jednak przy ilości gości w momencie kiedy my byliśmy był wystarczający.

Bartek

• Zalety Bardzo miła obsługa, zwłaszcza na stołówce, super jedzenie
    • Wady niedociągnięcia związane z szybkim oddaniem obiektu do użytku, słabo sprzątane pokoje, bynajmniej w naszym przypadku, każda sprzątaczka ma swój rewir

Największa zaleta to niewątpliwie extra jedzenie i obsługa stołówki. Kilkadziesiąt potraw w smacznym wydaniu, blisko plaży piaszczystej. Największym minusem podczas naszego pobytu to niestety polscy turyści odbiegający znacznie od przyjętych norm kultury i zachowania, rozpoczynając od południowych imprez do wieczornych zakrapianych dużą ilością alkoholu poprzez nagminne wynoszenie jedzenia. Masakra.

Julia

• Zalety ładna piaszczysta plaża, jedzenie, miła obsługa, wieczorki tematyczne, czystość
    • Wady plac zabaw dla dzieci

Hotel bardzo ładny, czysty. Pokoje codziennie sprzątane. Ładne widoki z balkonu , spokojna okolica. Do plaży idzie się z górki ok 7min. W okolicy kilka sklepików, marketów , restauracji. Polecamy wycieczkę do Albanii - super widoki, przejażdżka wodolotem. Wycieczka objazdowa po wyspie również ciekawa i pełna emocji podczas jazdy stromymi drogami ;)