Opinie o hotelu Salamis Bay Conti
Cypr / Cypr Północny

Salamis Bay Conti: beach bar, sport i rekreacja, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, opiekunka (płatne).
  • Bogata oferta rekreacyjna: aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, szkoła nurkowania (za opłatą).
  • Dobra infrastruktura: punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, usługi concierge.

Wojtek
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety - piękne położenia nad samym morzem - super stan hotelu (w naszej części) - czysto i w pełni zasłużóne 5 * - 3 baseny do wyboru w tym jeden ze zjeżdżalniami
    • Wady - z dala od miasta i atrakcji miejskich (sklepy, bary, disco) - dla jednych wada dla innych zaleta - dla nas neutralnie - słaba komunikacja ogólnodostępna jak na całym Cyprze Północnym

Rewelacyjny hotel w pełni spełniający nasze wymagania. Położony (jak chyba wszystkie hotele na Cyprze Północnym) na wybrzeżu poza miastem więc jeśli ktoś nastawia się na zakupy lub nocne szwędanie się po mieście poza hotelem to chyba nie w tej części świata. Mimo takiego położenia hotel zapewniał absolutnie wszystko czego potrzeba na wakacjach. Dzikość Cypru Północnego jest czymś niesamowitym. Piękne piaszczyste plaże, cudowne morze i nie ma jeszcze tam tłumów turystów którzy mogą uprzykrzyć życie. Zostaliśmy ulokowaniu w budynku hotelowym trochę z dala od głównego budynku i basenów co okazało się świetnym rozwiązaniem gdyż mieliśmy absolutnie ciszę w pokoju o każdej porze dania i nocy. Nasz pokój spełniał absolutnie wszystkie wymogi jak na standard 5-gwiazdek. Czystko, schludnie, bardzo dużo miejsca i bardzo dobre wyposażenie. Klimatyzacja sterowana indywidualnie w naszym pokoju sprawowała się super. Bardzo miłe zaskoczenie odnośnie kuchni - codziennie coś nowego było do zjedzenia. Widać że szef kuchni starał się zróżnicować dania jak najlepiej i wyszło to idealnie. Wszystko pyszne, dobrze doprawione. Desery pierwsza klasa a owoce oczywiście idealne i soczyste. Animacje nie uprzykrzały życia i były do zniesienia. Jak ktoś mocno chciał to wieczorem mógł sobie popatrzeć na występy. Obsługa rewelacja. W pokoju codziennie wymiana ręczników i sprzątanie. Czysto i pachnąco. Ludzie w barach i restauracji zasługują na słowa pochwały. Specjalne podziękowania dla miłą obsługę i fajnie spędzony czas dla Maria O. i Basil H. z Lobby Bar :) Hotel szczerze polecamy i szczerze polecamy Cypr Północny.

Piranha&Angel
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety Bezpośrednio przy plaży, miła obsługa, atrakcje na terenie hotelu, wieczorne występy w amfiteatrze, dyskoteka, urozmaicone posiłki, sejf i lodówka w pokoju, wszędzie dostępna schłodzona butelkowana woda, świetna kadra zarządzająca obiektem;) Otoczenie hotelu przyjazne, wypielęgnowana zieleń, wszędzie schludnie i czysto.
    • Wady W zasadzie istotnych wad hotel nie ma. Taka drobnostka, to bardzo nagrzewające się plastikowe materace na leżakach. Wi-fi dostępne tylko w lobby barze. Słabo zagospodarowana zachodnia część hotelowej plaży.

Hotel godny polecenia. Spełnił nasze dosyć wygórowane oczekiwania, a sam pobyt momentami je przerósł;) Jedzenie bardzo urozmaicone, bogaty program artystyczny, jeżeli tylko ktoś chce się bawić i nie szuka wszędzie niedoskonałości. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Wieczorami można spędzić czas w pool barze lub lobby barze, potem obejrzeć coś w amfiteatrze, a na koniec poszaleć w dyskotece (23-2). Profesjonalna i pomocna, szybko reagująca na prośby obsługa hotelowa. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane codziennie, indywidualnie sterowana klimatyzacja. Hotel znajduje się na uboczu. Z hotelu trzy razy dziennie jeździ bus do Famagusty (koszt biletu 2 EUR w obie strony; konieczna rezerwacja dzień przed wyjazdem); warto pojechać. Inne możliwości komunikacyjne, to wynajęcie samochodu lub TAXI. Z naszego punktu widzenia, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach ze względu na lewostronny ruch, nie powinien wypożyczać samochodu i stwarzać zagrożenia (byłyśmy świadkami takiej sytuacji). W pobliżu hotelu (najlepiej zrobić sobie spacer i dojść plażą) znajdują się ruiny starożytnego Salamis. Koniecznie trzeba je zobaczyć, niecodzienny obraz! Hotelowa plaża nie jest wielka, ale dla każdego znajdzie się na niej miejsce. Przekąski w ramach opcji all inclusive są wszędzie "w zasięgu ręki". Nie ma potrzeby wymiany EUR w hotelu lub kantorze, wszędzie można płacić w EUR, a przelicznik jest dobry. Zakupy (np. lokalne wino, kawę, chałwę i co tam kto potrzebuje) najlepiej kupić podczas wyjazdu do Famagusty. Wielką zaletą jest fakt, iż w hotelu prawie nie ma Rosjan. Niestety nie polecamy wycieczek organizowanych przez biuro podróży. Ubogi program, niewspółmierny do ceny wycieczki. Wszędzie szybko i pobieżnie, niewiele o wyspie i jej historii (mamy porównanie jak to wyglądało w innych miejscach). Podsumowując, hotel bardzo dobry i godny polecenia, całkowicie zgodny z ofertą biura podróży. Na marginesie, póki co, to były wakacje naszego życia;-) Z różnych względów... ;)

Karolina, 25
    Pobyt: Maj 2013

Byłam tam w wakacje 2013r., hotel godny polecenia. standard pokoi odpowiedni do 5 gwiazdkowego hotelu, bardzo smaczne urozmaicone posiłki. Jedyny minus niewiele miejsca na plaży hotelowej, pozostałe aspekty bez żadnych zarzutów. Wrociłam bardzo zadowolona.

MKM
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Bardzo dobre jedzenie; Położenie przy piaszczystej plaży; Baseny; Ładny hotel i pokoje; darmowy sejf w pokoju.
    • Wady Mimo informacji o internecie w pokojach, to bardzo słaby zasięg - ponad połowa pokoi bez internetu; Sprzątanie pokoju polegało na wymianie ręczników - przez 12 dni nikt nie raczył umyć podłogi w łazience lub zetrzeć kurze - jak na 5 gwiazdkowy hotel, wymiana ręczników to trochę za mało. Pokój w ogóle nie umyty po jego remoncie (np. drzwi brudne z trocin po wycinaniu, kafelki brudne z fugi, itp.) - pozostawianie napiwku dla sprzątaczki w ogóle nie poprawiło sytuacji.

UWAGA na biuro podróży RAINBOW TOURS !!! Nie kompetentni ludzie; baaardzo słaba organizacja; beznadziejni przewodnicy wycieczek - przewodniczka która od 10 lat mieszka w Turcji/Cypr i zapomina polskiego języka (prawie w ogolę się nie odzywa; przewodnik który pierwszy raz był w miejscowości po której nas oprowadzał i nic nie wiedział na jej temat - więcej wiedzieli uczestnicy wycieczki niż przewodnik)

Jacek
    Pobyt: Czerwiec 2014

Hotel położony tuż przy plaży. Plaża wraz z leżakami darmowymi należy do hotelu. NIkt nie musi rano walczyć o leżaki bo jeśli nawet zabraknie leżaków obsługa zaraz donosi nowe. Basen czysty, Jedzoeni na wysokim poziomie. Zawsze podczas posiłków, szef kuchni lub główny menadżer są na sali by przyjąc jakiekolwiek uwagi czy opinie. Napoje przynoszą kelnerzy, oczywiście można na włąsną rękę przynieść sobie to co chcemy. Jedzenia oczywiście nie wolno wynosić z restauracji ale to chyba oczywiste. Nik z obsługi jednak złego słowa nie powie jeśli weźmiemy jabłko czy banana. UWAGA zakwaterowanie w nowowybudowanych "domkach" przed wejściem głównym do hotelu. Są nowe i jeszcze nie wykończone na dzień czerwiec 2014 rok. Otwarcie nowego basenu i zjeżdżalni zaplanowano na lipiec 2014 rok. Wycieczki kosztują po 50 euro no Nikozji i Famagusty. NIeopłacalne. Lepiej wynając samochód na 3 dni, bo poniżej tego terminu nie wypożyczają. Polecam codziennie zwiedzić jedno z miast. Nikozja, Famagusta, i półwysep na północno-wschodnim wybrzeżu. 30 litrów benzyny kosztuje około 40 euro. Wypożyczalnia samochodów jest dostępna przez recepcję hoteleową. Samochód kosztuje 90 euro na 3 dni. Ford fiesta 2012 automat. Polecam zwiedzić Famagustę. Jest o wiele ciekawsza niż Nikozja. jacek1008@op.pl Polecam ten hotel w 100 procentach Zalety: Huseyin AYDIN - MENADŻER . Bardzo duża zaleta tego hotelu. Radzę zapamiętać to nazwisko. darmowe leżaki, plaża przy hotelu, jedzenie super, czystość. Autor: Jacek

Jacek
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Huseyin AYDIN - MENADŻER . Bardzo duża zaleta tego hotelu. Radzę zapamiętać to nazwisko. darmowe leżaki, plaża przy hotelu, jedzenie super, czystość.

Hotel położony tuż przy plaży. Plaża wraz z leżakami darmowymi należy do hotelu. NIkt nie musi rano walczyć o leżaki bo jeśli nawet zabraknie leżaków obsługa zaraz donosi nowe. Basen czysty, Jedzoeni na wysokim poziomie. Zawsze podczas posiłków, szef kuchni lub główny menadżer są na sali by przyjąc jakiekolwiek uwagi czy opinie. Napoje przynoszą kelnerzy, oczywiście można na włąsną rękę przynieść sobie to co chcemy. Jedzenia oczywiście nie wolno wynosić z restauracji ale to chyba oczywiste. Nik z obsługi jednak złego słowa nie powie jeśli weźmiemy jabłko czy banana. UWAGA zakwaterowanie w nowowybudowanych "domkach" przed wejściem głównym do hotelu. Są nowe i jeszcze nie wykończone na dzień czerwiec 2014 rok. Otwarcie nowego basenu i zjeżdżalni zaplanowano na lipiec 2014 rok. Wycieczki kosztują po 50 euro no Nikozji i Famagusty. NIeopłacalne. Lepiej wynając samochód na 3 dni, bo poniżej tego nie można i zwiedzić Nikozje, Famaguste i cypel na północno-wschobnim wybrzeżu.. 30 litrów benzyny kosztuje około 40 euro. Wypożyczalnia samochodów jest dostępna przez recepcję hoteleową. Samochód kosztuje 90 euro na 3 dni. Ford fiesta 2012 automat. Huseyin AYDIN - MENADŻER . Bardzo duża zaleta tego hotelu. Radzę zapamiętać to nazwisko. Polecam zwiedzić Famagustę. Jest o wiele ciekawsza niż Nikozja. jacek1008@op.pl Polecam ten hotel w 100 procentach

Krystyna
    Pobyt: Grudzień 2013

Hotel bardzo fajny, zadbany, obsługa miła. Pobyt bardzo udany.