Opinie o hotelu Salamis Bay Conti
Cypr / Cypr Północny

Salamis Bay Conti: beach bar, sport i rekreacja, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, opiekunka (płatne).
  • Bogata oferta rekreacyjna: aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, szkoła nurkowania (za opłatą).
  • Dobra infrastruktura: punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, usługi concierge.

• Zalety Plaża, bezpłatne leżaki, duża ilość posiłków,pełny barek w pierwszym dniu. Bliskość do lotniska.Obsługa w recepcji.
    • Wady Słabe alkohole w opcji ultra AllInclusive( te lepsze schowane pod ladą), fatalni barmani, gołębię w basenie i na jadalni głównej, mały pokój , brak czajnika, brak uzupełniania przyborów w toalecie(szampon,papier toaletowy).

Jeśli ktoś już kilka hoteli zwiedził , to ten na pewno nie spełni jego oczekiwań.Słabe alkohole w opcji ultra AllInclusive( te lepsze schowane pod ladą), fatalni barmani, gołębię w basenie i na jadalni głównej(pełno odchodów), mały pokój , brak czajnika, brak uzupełniania przyborów w toalecie(szampon,papier toaletowy). Hotel nie zasługuje na 5 gwiazdek( co najwyżej 4).

ARG

• Zalety bardzo duży kompleks; każdy znajdzie zajęcie dla siebie

Byliśmy w tym hotelu z dziećmi 10,12 lat w lipcu 2019. Hotel super - każdy znajdzie coś dla siebie - zumba, aqua gym, siatkówka w basenie, stepy , zjeżdżalnie ...itd. Pokoje bardzo fajnie, nowocześnie urządzone; jedzenie pyszne, lody dla dzieci i przekąski wciągu dnia. Super! Wakacje bardzo udane. Do Famagusty (ok 15 min drogi) pojechaliśmy taxi za 10 Euro, polecam!! Osoby w recepcji bardzo pomocne!

Rafał

• Zalety Bardzo czysto, bardzo ładne często sprzątane pokoje, jedzenie smaczne, dużo i różnorodne. Obsługa miła i pomocna, drinki w szkle a nie plastiku-bardzo dobre jak się zainwestuje w napiwek???? wąska ale bardzo fajna plaża
    • Wady Wadą może być tylko położenie hotelu bo wszędzie daleko. Ale po co jechać jak tam wszystko jest. Na wycieczkę można pożyczyć auto.

Ogólnie naprawdę świetny hotel dla rodzin z dziećmi

Grzegorz

• Zalety Pyszne jedzenie, super położenie, fajni animatorzy. Hotel bardzo czysty i bardzo miła obsługa

Spędziliśmy z żoną i dwójką dzieci wspaniałe wakacje tylko szkoda że byliśmy tak krótko (7 dni). To wspaniałe miejsce dla wszystkich, każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku. POLECAM WSZYSTKIM.

Maja

• Zalety Kids Club- \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Mimi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Club managed/organized by Muri!! Thank you my kids had an amazing time!!!Great pools/slides-but with strange time schedules- opening hours- from 10-12 and from 2-5???Why?
    • Wady The food was very repetitive- same dishes all week. And expect it to be packed ...but that\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s expected during the summer months. Not all the bartenders were friendly. And the air conditioning did not work properly- it shut off by itself during the night. When they fixed it; it switched itself to 20 degrees during the night -which was freezing!!

Kids Club- \\\\\\"Mimi\\\\\\" Club managed/organized by Muri!! Thank you my kids had an amazing time!!!Great pools/slides-but with strange time schedules- opening hours- from 10-12 and from 2-5???Why? The food was very repetitive- same dishes all week. And expect it to be packed ...but that\\\\\\\'s expected during the summer months. Not all the bartenders were friendly. And the air conditioning did not work properly- it shut off by itself during the night. When they fixed it; it switched itself to 20 degrees during the night -which was freezing!!

Sławek

• Zalety Duży rozmach

Świetny hotel. Nieprzyzwoicie obfite, smaczne i różnorodne posiłki. Nie można wszystkiego przejeść. Tylko lody dodatkowo płatne - to minus. Pokoje standardowe, ale czyste, codziennie sprzątane. Bogate animacje w basenach i poza, również wieczorami na scenie i w amfiteatrze. W licznym zespole również polskie animatorki. Międzynarodowy Figloclub przy plaży. Wieczorem dyskoteki w klubie Rainbow też przy plaży, dla każdego. Miła obsługa, od sprzątaczek przez recepcję po restaurację. Hotel z widoczną ochroną. W barze przy basenie ze zjeżdżalniami obsługuje miła Polka Maria mieszkająca na Cyprze. W odległości ok 3 km plażą (w prawo po wyjściu z hotelu na plażę) świetnie zachowane ruiny miasta Salamina. Dzieci i dorośli mieli zawsze coś dla siebie. Nie jest tanio, ale warto. Jeden z lepszych hoteli, w których bywałem.

• Zalety - jedzenie - baseny, aquapark, miniclub - animacje dla dzieci i dorosłych
    • Wady - położenie - sprzątanie pokoju

Spędziliśmy tu wakacje na początku czerwca. Rodzice zadowoleni, a dzieci jeszcze bardziej. Ultra Allinclusive obejmuje praktycznie wszystko co potrzebne a nawet więcej (śniadania, obiady, kolacje, przekąski w ciągu dnia serwowane w różnych miejscach- w barze na plaży, przy basenach, przy aquaparku, lody, drinki i napoje serwowane w każdy barze- bar w lobby otwarty do 2 w nocy). Jedzenie smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwsze uzupełnienie lodówki w pokoju jest darmowe więc jak ktoś się wybiera na wycieczkę można śmiało brać. Woda butelkowana przynoszona do pokoju codziennie w ilościach nieograniczonych. Fantastyczni animatorzy- tutaj ogromny plus. Moje dzieciaki uwielbiały spędzać czas w miniclub. Wśród animatorów dla dzieci jedna polka więc nie było problemu skomunikowania się z dzieckiem. Animatorzy organizujący zabawy dla dorosłych fenomenalni, zawsze uśmiechnięci, potrafiący wciągnąć do zabawy. Zabawy różnorodne. Na każdy dzień inny pokaz w amfiteatrze. Baseny czyste. Codziennie sprzątane. Leżaków dużo. Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem wolnych miejsc pomimo, ze wiele osób praktykowało zasadę rzucenia ręcznika na leżak idąc na śniadanie :-) Plaża wąska, raczej żwirowa. Byliśmy ze dwa razy ale nie przypadła nam do gustu.Ręczniki plażowe można było wymieniać codziennie na czyste więc nie ma potrzeby zabierania z domu. W łazienkach płyn do kąpieli, szampon, balsam uzupełniany codziennie. Obsługa hotelowa bardzo miła i pomocna. Większość posługująca się językiem angielskim lub niemieckim. Barmani nie żałują niczego ;-) Teraz jeśli już się do czegoś przyczepić to: 1. Lokalizacja. Właściwie hotel na odludziu. Poza hotelem brudno, gruzowiska itp. Z hotelu jeździ bus do Famagusty za 3,5 euro w obie strony (dzieci jeżdżące na kolanach rodziców nie płacą). Wybraliśmy się raz. Można pozwiedzać aczkolwiek większość zabytków mocno zaniedbana. 2. Czystość pokoi. Sprzątanie pokoju polegało na odkurzeniu podłogi i wymianie ręczników. Meble przez 2 tygodnie nie były przetarte ścierką ani razu. Taras nie był ani odkurzony ani umyty. 3. Ptaki. Niestety hotel ma duży problem z ptakami. Jest ich bardzo dużo. Wszędzie pozakładane gniazda. Często podchodziły do basenów żeby się napić. W związku z tym sporo odchodów ptasich. Obsługa bardzo często sprzątała ale miałam wrażenie że w tej bitwie raczej to ptaki były górą ;-) Szczególnie było to widać na naszym niesprzątanym tarasie.

asia

• Zalety W hotelu znajduję się wszystko czego trzeba na wakacjach!Plaża,baseny,jedzenie,rozrywki!

Nasz pobyt uważamy za bardzo udany!Hotel na pewno jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi!W ciągu dnia animacje dla dzieci,klub,mini disco,różne zabawy z animatorami dla dzieci!Dorosły także się nie nudzi,też animacje w różnych formach!Wieczory spędzaliśmy w amfiteatrze oczywiście razem z synem!Baseny,plaża i cały obiekt bardzo czysty i zadbany!Jedzenie tez na wysokim poziomie!Zakwaterowanie (pokoje) bardzo ładne i duże.Polecam w 100%.

Wiesław

• Zalety - Dwa kompleksy basenów (przy każdym brodziki) - 1x1,2m (z 4 zjeżdżalniami), 2x1,4m oraz 1x1,5m głębokości; przy każdym sporo miejsca na leżaki i blisko bary ;-) - Dwa brodziki dla dzieci; głębokość brodzików 0,5 m (w tym jeden z dwoma zjeżdżalniami) - przy każdym miejsce na leżaki, - Bardzo dobra obsługa rezydenta Rainbow Tours - Smaczne jedzenie; poziom 5 gwiazdek zobowiązuje i hotel w pełni na nie zasługuje. Co ważne - nikt z nas nie miał problemów jelitowych (\"klątwy faraona\" ani proroka ani Kleopatry) co niestety w innych hotelach nawet 5 gwiazdkowych nam się często zdarzało - pyszne lody - bardzo przestronny pokój, nowocześnie wyposażony - po remoncie - gniazdka typu \"angielskiego\" - dla niektórych może to być jednak wada - bezpłatne leżaki, materace, ręczniki przy plaży i blisko plaży dwa bary objęte ultra all inclusive - dużo posiłków i przekąsek - praktycznie od rana do wieczora bardzo krótkie przerwy kiedy nie ma posiłków lub obfitych przekąsek - woda w basenach badana (byliśmy świadkami pobierania próbek) - \"fajne klimaty\" w ramach rozrywek
    • Wady - hotel jest w części tureckiej Cypru - to ma swoje konsekwencje; np. zakaz bezpośrednich lotów z UE wymusza międzylądowanie w Turcji, a przejazd do części greckiej to przekraczanie granicy UE (na granicy wciąż stacjonują siły pokojowe ONZ); - mieliśmy wątpliwości co do czystości pościeli w hotelu, - kompleks hotelowy pośrodku niczego; ale można dostać się taksówką lub autobusem do pobliskiego Famagusta (10 km) ewentualnie wycieczki np. do Nikozji - mała, wąska plaża; kiedy przyszedł przypływ i zalało plażę - przy basenach nie było miejsca na leżakach; - obsługa była miła, ale w innych hotelach było lepiej - dla niektórych problemem mogą być \"angielskie\" gniazdka. Hotel zapewnia adaptery, ale niektórzy mogą być zaskoczeni;

Polecieliśmy z Rainbow. Lot (wliczając międzylądowanie w Turcji i postój tam) trwał ok. 5 godzin (w tym prawie 1h postoju). Na pokładzie w obie strony zapewniony catering (samolotowy). Transfer do hotelu ok 35 min. Pokoje przestronne, hotel duży, ale w środku nie przytłaczał wręcz prawie można się było poczuć kameralnie, miła obsługa. Jedzenie w większości smaczne (a jestem WYBREDNY); bardzo duży wybór. Szczególnie dużo sałatek, owoców i smacznych deserów. Grill trochę monotonny, ale smaczny. Dużo dań warzywnych, niewiele mniej wołowiny, jagnięciny oraz kurczaka. Co mnie zaskoczyło - nikt z nas ani ludzi z którymi rozmawialiśmy nie miał problemów jelitowych - tak typowych dla wczasów w tym regionie. Sprzątanie pokoi rano lub po południu (dla tych co lubią pospać). Bardzo bogaty program posiłków i przekąsek w ramach ultra all inclusive - praktycznie przez całą dobę. Bardzo fajne baseny z czystą wodą i zjeżdżalniami - w tym także dla najmłodszych. Fajne animacje - chociaż my akurat z nich mało korzystaliśmy. Dla mnie cały hotel OK, chociaż cała reszta rodziny - zachwycona.

• Zalety super hotel dla rodzin z dziećmi

Pobyt w tym hotelu uważam za udany. Wielki brawa dla animatorów zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zabawiali nas od rana do wieczora. Hotel ładny, pokoje czyste, jedzenie dobre. Oceniam ten hotel na pięć gwiazdek bo na tyle zasługuje. Bawiliśmy się super. Myślę że jeszcze tam wrócimy.