Opinie o hotelu Salamis Bay Conti
Cypr / Cypr Północny

Salamis Bay Conti: beach bar, sport i rekreacja, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, opiekunka (płatne).
  • Bogata oferta rekreacyjna: aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, szkoła nurkowania (za opłatą).
  • Dobra infrastruktura: punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, usługi concierge.

Jola

• Zalety hotel blisko morza , piaszczyste plaże ,bardzo miła grzeczna obsługa. smaczne jedzenie

POLECAM! Wyjazd udany nie mam zastrzeżeń. Hotel nie mam najnowszych mebli ale nie po to się jedzie w ciepłe kraje żeby siedzieć w pokoju . Czysto łazienka nowa po remoncie dla mnie wszystko OK

Ilona

• Zalety blisko plaży, czysty, duża, urozmaicona powierzchnia, zaangażowana obsługa

Byliśmy tydzień w maju i wszystko było jak w ofercie. Może nie jest to jakiś topowy hotel, z najwyższym poziomem, ale nic mu nie brakuje. Czysto, miło, brak kolejek, blisko plaża, do miasta można się dostać busem, wynająć auto, czy wziąć taxi. Dobra baza wypadowa, aby zwiedzić Północny Cypr. Nie mam negatywnych uwag, ale też nie rozpływam się nad tym hotelem. Cena adekwatna do jakości.

Barbara

Polecam hotel. Super obsługa - czysto, ręczniki zmieniane codzienne- aczkolwiek hotel młodością nie grzeszy. Podczas tygodniowego pobytu zmieniono pościel. Obsługa przemiła, uśmiechnięta, zawsze pomocna. Dużym plusem było to, że kelnerzy przyjmowali zamówienia, nie trzeba było stać w kolejkach. Leżaków na plaży i przy basenach wystarczająco dużo. Nie było potrzeby ich wcześniejszego zajmowania jak to robią nasi rodacy i nie tylko. Plaża czysta - można swobodnie się po niej poruszać a nawet przejść się do Salaminy. Jedzonko bardzo dobre - każdy coś znajdzie dla siebie. Nie rozumiem ludzi którzy piszą "jedzenie monotonne" no przepraszam, czy w domu w menu na śniadanie mają kilka rodzajów serów , pieczywa itp.? W lobby-kawiarni Polka Marysia (pozdrowienia). Również chciałam podziękować Rezydentom: Pani Danusi i Panu Jureczkowi za miłą atmosferę, którą nam stworzyli podczas pobytu i na wycieczkach.

Oliwia

• Wady bezczelny recepcjonista p. Ahmed

Pobyt na tzw. majówkę, 4-dniowy. Para małżeńska. Po przyjeździe do hotelu (godz. 17.30 po południu 30 kwietnia) okazało się, że nie ma tam dla nas pokoju. Skierowano nas do sąsiedniego hotelu Oskar, na jedną noc, bez możliwości zjedzenia tam śniadania. Następnie 1 maja zabrano nas do Salamis, gdzie dopiero o godz. 10.30 otrzymaliśmy pokój z obrzydliwym widokiem na pole kapusty z wanną pośrodku oraz fetorem wybitej kanalizacji. Oczywiście żadnego "Sea View", zgodnie z umową. Poszłam do recepcji z reklamacją, spokojnie i grzecznie poprosiłam od razu o managera - p. Akina. Oburzony recepcjonista , nijaki p. Ahmed, oświadczył, że w niczym mi nie pomoże, ponieważ nie okazuję mu ....SZACUNKU! Dopiero drugi recepcjonista był na tyle uprzejmy że zadzwonił po osobę, z którą chciałam porozmawiać. Pokój został zamieniony i wreszcie zakwaterowaliśmy się po godz. 11.  Dodam jeszcze, że w ramach rekompensaty hotel obiecał nam owoce i wino do pokoju oraz kolację w chińskiej restauracji za darmo. Rzeczywiście, dostaliśmy to, ale co się trzeba było naupominać i dopytywać do słów brak! Zależało nam na miłym, relaksującym pobycie, a 1/3 wykupionego w Eximie pobytu spędziliśmy, tułając się po różnych pokojach. Polecam amatorom mocnych wrażeń, na pewno nie będą zawiedzeni :-(

Edward
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Położenie przy samym morzu
    • Wady Bardzo gorąco w nocy ze względu na włączone ogrzewanie podłogowe w łazience i brak klimy (w okresie gdy centralna klima jest wyłączona), W pobliżu hotelu brak infrastruktury sklepowo-rozrywkowej.

Jedzenie dosyć monotonne, często brakuje lepszych potraw (mięso i ryby) oraz nadmiar kurczaka i mielonego. W nocy w pokoju powyżej 30 stopni nawet przy otwartym oknie (na zewnątrz było 16 stopni) ze względu na ogrzewanie podłogowe - nam udało się zamienić pokój na inny z klimatyzacją indywidualną. Jeśli chodzi o telefony to można dzwonić do Polski jak w kraju ale trzeba się zalogować do sieci cypryjskiej (Cyta Mobile). Sieci tureckie to Turkcell i Vodafone Turkiye - ich trzeba unikać, bo za odebrane połączenie płaci się 6zł/min. W recepcji "wciskają" każdemu przejściówkę do kontaktu za 2 euro. Nie trzeba tego robić - w łazience pod suszarką jest kontakt do ładowania telefonów (nie wiem czy we wszystkich), a jeśli nie ma to trzeba wziąć ołówek, który jest w każdym pokoju i włożyć go w środkową dziurkę kontaktu i przesunąć lekko w pozycji poziomej parę milimetrów w dół - wówczas następuje odblokowanie wejścia dla normalnej polskiej wtyczki na dole gniazdka.

Gosia
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Bliskość plaży
    • Wady Monotonne jedzenie,rzadkie sprzątanie pokoju

Mimo pozornie dużego wyboru potraw jedzenie jest monotonne i wszędzie ten sos pomidorowy..Pokoje przez pierwsze 3 dni były sprzątane dokładnie ,później trzeba było prosić o świeże ręczniki i mydło.Wyjazd generalnie zaliczam do udanych,miałam polecić po powrocie to miejsce koleżance jednak ostatecznie jej odradziłam.

Evelina
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety - duży obiekt, zadbana zieleń - kryty basen z ciepła wodą, sauna - piaszczysta plaża

Duży obiekt, cisza, spokój. Piękny czysty pokój z balkonem - widok na morze. Mała, ale piaszczysta plaża. Basen kryty z ciepła wodą, sauna, siłownia. Bardzo duży wybór jedzenia, każdy znajdzie coś dla siebie. Miła, uśmiechnięta obsługa. Super atmosfera. All do godziny 24.00.

piotr kapela
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety nie pada na głowę
    • Wady pełno

z pięciu gwiazdek zostawiłbym dwie. Pokoje (a zmieniałem raz) standard kiepski. Coś poklejone, tu rama drzwi pogniła, lampa zwisa ze swojego uchwytu. Tyle że sprzątane. Widoki! masakra z jednej strony ruiny innego hotelu i zaplecze z całym "majdanem" hotelowym (syf) z drugiej domy i góry i kolejna ruina hotelu. Jeszcze raz mówię porażka. Wyżywienie monotonne, mały wybór i napoje gorsze od tych z najtańszych z biedronki (pić się nie dało) sytuację ratował bar w holu (pepsi z butelki) ale tylko a wersji all bo HB to ja nie wiem co by było. Hoteloey market to jakaś farsa, odpadające kafelki i płytki na zewnątrz to norma, i jeszcze bród w każdym zakamarku. Plaża za mała, leżki połamane a 10 metrów od hotelu strach puścić dziecko bo taki syf i szla. Nie mieli nawet piłki do nogi, ale i tak boiska nie widziałem(ma być gdzieś podobno), Okolica typowa pustynia nic, wyjdziesz z hotelu i domy tutejszych a bałagan że ręce opadają.ODRADZAMMMMM

Sylwia
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety pyszne jedzenie wszystko pod ręką
    • Wady małe pokoje hotelowe

Idealny na rodzinny wyjazd! Pyszne jedzenie, doskonałe położenie! Przemiła obsługa.

Marek
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety Shuttle do Farmagusy Dobre jedzenie Dobre wyciszenie między pokojami Basen kryty w środku Bardzo dobry internet
    • Wady Na zewnątrz umieszczone są wentylatory i na niższych piętrach słychać hałas z zewnątrz

Bardzo miły hotel. Przyjazna obsługa. Szybki internet (w środku dnia nawet Twitcha da się oglądać). Byliśmy w zimę więc kąpaliśmy się wyłącznie w basenie w hotelu. Jedyny mankament to mała liczba wycieczek dostępnych zimą. Wynika to jednak z niechęci naszych rodaków do opuszczania hotelu z darmowymi drinkami i jedzeniem :( Szkoda, bo na Cyprze jest co zwiedzać, a tak widzieliśmy tylko ruiny Salaminy - 30 minut plażą w kierunku Farmagusy, grób św. Barnaby (około godziny drogi pieszo od hotelu), Famagustę (jeździ tam shuttle z hotelu) i byliśmy na wycieczce w Nikozji (nie powala, ale nie było innego wyboru, bo nasi rodacy wybierają jedynie tę z dostępnych wycieczek, żeby zaopatrzyć się w podróbki markowej odzieży). UWAGA: Lecąc w to miejsce lotem Wizzair z Exim Tours należy zainstalować apkę Wizzair i w ten sposób dodawać sobie bagaż i opłacić go, bo bazując na informacji od Exim Tours (że należy płacić na lotnisku) zapłacicie za bagaż 2 razy drożej.