Sirenis Cala Llonga
Hiszpania / Ibiza

Sirenis Cala Llonga: basen, plaża

• Rozrywka: quizy, wieczorne dyskoteki, pokazy artystyczne, muzyka na żywo, animacje, strefa chillout.
  • Tuż przy hotelu publiczna, piaszczysta plaża otoczona lasem piniowym z łagodnym zejściem do morza, wyróżniona Błękitną Flagą.
  • Atrakcyjne położenie: w południowo-wschodniej części wyspy, nad zatoczką Cala Llonga, ok. 5 km od centrum Santa Eulalia.
  • Bogata oferta rekreacyjna: kort tenisowy, boisko multisportowe, piłka wodna, aerobik, animacje dla dorosłych.
  • Wylot z Poznania All Inclusive

• Zalety Położenie, dostępność dodatkowych usług, wyżywienie
    • Wady Zimna woda w basenie, brak lodówki w pokoju.

Położony stosunkowo blisko lotniska (około 40-50 minut jazdy autobusem) oraz stolicy wyspy. Jedzenie typowo hotelowe, ale codziennie jest inne menu i można wybrać coś dla siebie. Tuż przy hotelu zlokalizowany jest pomost dla statków, przystanek autobusowy, sklepy i wypożyczalnie samochodów.

• Zalety Piękne położenie.
    • Wady Zbyt cienkie ściany między pokojami.

Byliśmy w tym hotelu od 30.05-06.06.2018. Można powiedzieć, że urlop był udany. Tak jak pisali poprzednicy okolica tj.zatoka jest przepiękna. Miejscowość maleńka i praktycznie nie ma gdzie chodzić. Jedzenie wyśmienite i w ogromnych ilościach. Jedyne do czego bym się przyczepiła to śniadania, pod Brytyjczyków. Jaja sadzone, jajecznica, smażony bekon i fasolka. Sery żółte i wędlina nieciekawe. Ratowałam się dżemami, miodem i jakimś dziwnym białym serkiem. Za to obiady i kolacje na bogato. Aha! I jeszcze jedna rzecz mnie wkurzała tj. zbyt cienkie ściany. Wszystko słychać co dzieje się u sąsiada. Obsługa super, czysto. Polecam!

W Hotelu Sirenis Cala Llonga byliśmy we wrześniu. Położenie bardzo dobre, w pięknej urokliwej zatoce, bardzo blisko plaży, przystanków autobusowych, pomostu z którego można było popłynąc na Formenterę, restauracji, sklepów. Obsługa hotelowa na najwyższym poziomie, od momentu wejścia uśmiechnięci , mili , pomocni. Nasz pokój znajdował się nad basenami z widokiem na zatokę. Warto dokupić tą opcję i cieszyć się pięknymi widokami od samego rana. Pokoje wyposażone dobrze, nie są nowoczesne, ale czyste, klima działa, w łazience suszarka, kosmetyki wszystko uzupełniane na bierząco i sprzątane. Panie sprzątające szybko i zwinnie sprzątały pokoje. Wyżywienie- brak słów, żeby opisać czego nie było. Smaczne obiady, do wyboru mięsa, dodatki, surówki, warzywa, owoce morza, hamburgery, frytki, lody, ciasta, lokalne potrawy, kelnerzy na sali przynosili do stolików napoje, zawsze na wesoło. Bardzo dużo miejsc , nie było sytuacji żeby wszystkie stoliki były zajęte ale było to też spowodowane, że to nie sezon. Przy basenach w barach oprócz napoi ciepłych i zimnych, drinków są przekąski: frytki, tosty, hamburgery, bagietki oliwki. Leżaków dużo ale trzeba liczyć się z tym że większość ludzi wyznaje zasadę co moje to moje i z rana zajmowali leżaki ręcznikiem , niejednokrotnie w ogóle z nich nie korzystając.. Fajne animacje, nie składające się tylko z aerobiku w wodzie, ale piłka plażowa, ping pong, występy wieczorne, wszystko przemyślane. Pani Alicja świetna!! Od niej dowiedzieliśmy się którędy można dotrzeć na prawe i lewe wzgórze zatoki ( polecam widoki zapierają dech w piersiach). Wycieczki z biura podróży bardzo drogie , zwłaszcza formentera, którą wykupiliśmy prywatnie przy pomoście za ( jak dobrze pamiętam) 38E , gdzie z biura koszt wynosił 70! Na plaży można wypożyczyć rowerki wodne. W dniu wyjazdu mieliśmy otrzymać z recepcji posiłek , ponieważ zbiórka była o 4 rano, nie załapaliśmy się na śniadanie. Jednak pan w recepcji nic nie miał przygotowane dostaliśmy małą wodę i ciastko. To jedyne co można zarzucić. Wracamy do tego hotelu w przyszłe wakacje napewno.

• Zalety Piękna zatoka, z piaszczystą plażą. Piękne widoki. Dobre połączenie komunikacyjne - wodne i lądowe.

Hotel położony w małym, zacisznym miasteczku. Liczne sklepiki oraz restauracje. Widok z hotelu na piękną, piaszczystą zatokę. Plaża sprzątana codziennie. Na terenie hotelu trzy baseny oraz piękny, nowoczesny basenik dla najmłodszych. W godzinach 10-19 przy basenach otwarte bary. Z menu można zamawiać przekąski oraz napoje (chamburgery, sałatki, frytki, drinki, likiery, kawa z ekspresu, itp.). Posiłki bardzo urozmaicone - byliśmy zachwyceni smakiem oraz jakością dań. Do obiadu i kolacji kelnerzy do stolika podają napoje butelkowane ( fanta, cola, woda mineralna, sprite), wino, piwo. Obsługa kelnerska, barmani, pracownicy recepcji mili, pomocni i uśmiechnięci. Nowoczesne windy. Grupa animatorów urozmaica każdy dzień. Jest co robić, nie można się nudzić. Na wyróżnienie zasługuje animatorka z Polski - Alicja. Bardzo sympatyczna i pomocna. Jeśli ktoś chce odpocząć od dzieci - jest oddzielna restauracja oraz bar z muzyką na żywo. Ekstra połączenie statkiem - do najbliższych miejscowości w tym do stolicy - pomost przy hotelu. Możliwość dojazdu autobusem - bilety u kierowcy. Nie polecam zakupu wycieczki - objazd wyspy autokarem (wysoka cena, słaby poziom). Rejs katamaranem na Formenterę dla poszukujących wrażeń - niezapomniany. Najlepiej wypożyczyć samochód w hotelu (dobra cena). Fantastyczny pobyt, ponownie wrócilibyśmy do tego hotelu. Polecamy!!!

• Zalety POSIŁKI, POŁOŻENIE, OTWARTE BARY DO PÓŹNYCH GODZIN NOCNYCH, UŚMIECHNIĘTA KADRA HOTELOWA, CZYSTE PRZESTRONNE POKOJE, 3 DUŻE BASENY, PLAŻA PRZY HOTELU, PIĘKNE KRAJOBRAZY ! JESZCZE ZDECYDOWANIE POWRÓCĘ DO TEGO HOTELU
    • Wady BRAK

POSIŁKI, POŁOŻENIE, OTWARTE BARY DO PÓŹNYCH GODZIN NOCNYCH, UŚMIECHNIĘTA KADRA HOTELOWA, CZYSTE PRZESTRONNE POKOJE, 3 DUŻE BASENY, PLAŻA PRZY HOTELU, PIĘKNE KRAJOBRAZY ! JESZCZE ZDECYDOWANIE POWRÓCĘ DO TEGO HOTELU !

• Zalety Piękne położenie

Hotel pięknie położony, blisko do plaży, obsługa bardzo miła, starają się próbować mówić w każdym języku,otoczenie piękne, możliwość spacerów, wycieczki stateczkiem.Zalecam zwiedzanie wyspy samodzielnie a nie z biurem podróży. Jeżdżą po całej wyspie bez możliwości bliższego zwiedzania a koszt wysoki. Lepiej opłaca się wynająć samochód i zwiedzać samemu.

• Zalety jedzenie
    • Wady położenie

polozenie kiepskie, wioska okoliczna (bo miastem tego nazwac nie mozna) wymarla. na impreze do evissy mozna jechac tylko taxa (dość droga opcja) autobus jezdzi do 22. jedzneie jest ok ale nic spejclanego. alkohol kiepski. na plazy pelno anglikow i balaganu - pety walaja sie w piachu. ostatniego dnia wrocilem z hakiem wedkarskim ~10cm (nie haczykiem) wbitym w palec. Dla rodzin z dzieckiem ujdzie. dla par chacych czegos więcej niz animacje (bingo) tragedia.

• Zalety bardzo smaczne i różnorodne posiłki, obsługa hotelu przemiła:) pokoje bardzo dokładnie sprzątane, codziennie wymieniane ręczniki.
    • Wady Okropne, stare windy, bardzo długo się czekało na przyjazd którejś z dwóch - nie zawsze działały.

Wakacje uważam, za bardzo udane wyspa piękna, co do hotelu za największą wadę uważam położenie, może nie jest daleko do centrum-5km i stolicy 12km, gdyby nie fakt, że tanie środki komunikacji miejskiej (ok2euro w jedną stronę) jeżdżą tylko do 20, zarówno do centrum jak i powrót możliwy do 20 (również w sezonie) a wynajem auta, czy taxi to już koszt ok 30euro i więcej. A tak naprawdę dopiera po powrocie z plaży i kolacji właśnie ok20 człowiek ma ochotę jechać do centrum pozwiedzać, po południu to nie jest przyjemne ze względu na upał. Nie żałuję pobytu w tym hotelu tylko ze względu na to iż udało nam się go wykupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

• Zalety -piekne polozenie -bardzo mila obsluga w barze przy basenie -dobre drinki (barmani nie zalowali alkoholu)
    • Wady -jedzenie -maly basen -przerazajaca winda -ogolny stan hotelu pozostawia duzo do zyczenia (recepcja, lazienki) -niewystarczajaca ilosc stolikow przy barze (wieczorami ludzie musieli siedziec na lezakach do opalania badz na brzegu basenu)

Pobyt na Ibizie zaliczamy do udanych, jednak jest sie do czego przyczepic. Hotel powinien zostac odremontowany. Winda kategorycznie do renowacji (jadac winda przypomniala sie nam scena z serialu\'\'daleko od noszy\'\' winda szarpie i trzeszczy, co momentami jest przerazajace. Ogolny wyglad windy jest mocno nieestetyczny. Pokoje sprzatane codziennie i ogolnie wygladaly przyzwoicie, jednak lazienki wygladaja na bardzo stare ( ubita wanna, przedpotopowe kafelki). Juz po wejsciu na recepcje wieje PRLem. Hotel byl podzielony na dwa (osobno byli zakwaterowani Niemcy i Anglicy, Polakow tez sie tam dalo slyszec, zapewne rozchodzilo sie o biuro podrozy badz o dodatkowe oplaty) Slyszelismy od ludzi ktorzy byli w tym hotelu rok wczesniej, ze jak byli w nim ostatnio to calosc byla dostepna dla wszystkich (wieksza ilosc basenow, barow itp) Miedzy dwoma basenami jest brama zamknieta na klucz. Rozumiem zdenerwowanie ludzi ktorzy byli w tym hotelu wczesniej. Restauracja przypominala stolowke albo taki bufet pracowniczy nie jadlo sie tam przyjemnie. Kelnerzy gwizdali pod nosem, strasznie strzelali talerzami a donoszac kieliszki stukali sobie nimi jeden o drugi co bylo irytujace jesli porowadzilo sie w tym czasie rozmowe. Najwiekszym minusem tego hotelu jest jedzenie. Non stop to samo. Maly wybor i male ilosci. Na sniadanie sto tysiecy odmian jajek tzn.na twardo, sadzone, jajecznica, omlet itd, przy sniadaniach brakowalo natomiast warzyw. Wiec jesli ktos je na sniadanie kanapki z pomidorem to mogl o tym zapomniec. Bardzo niedobra kawa i za slodkie soki. Kucharz smazacy mieso czekal do ostatnniego kawalka na paterze i dopiero wtedy zaczynal smazyc nowa porcje, dlatego czesto trzeba bylo czekac w kolejce co moim zdaniem jest niedorzeczne, Raz zdarzylo mi sie otrzymac zakrwawiony kawalek kurczaka. Jedzeniem bylismy zalamani! Barmani bardzo sypatyczni. Byl duzy wybor drinkow a barmani nie zalowali alkoholu. Hotel polozony przy przepieknej zatoce. Woda przyjemna do plywania

Hotel fajny, pokoje czyste, sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane codziennie, w łazience wanna ,suszarka ,jedzenie rozmaite ,duży wybór -ale schabowych nie było... proponuje dopytać się o godzinę wylotu -nasza grupa miała wylot o 2:00 czyli o 00:00 trzeba było być na lotnisku , leci sie 3h byliśmy tam na 5:00 i trzeba było czekać do około 12:00 na pokój(doba rozpoczyna sie od 14:00 chyba) , męczące i strata dnia ;/ ,niezadowolona jestem z pracy rezydentek które nie informowały o wszystkim albo udzielały nieprawidłowych informacji.