Opinie o hotelu Strand Taba Heights Beach & Golf Resort
Egipt / Taba

Strand Taba Heights Beach & Golf Resort

• Pięknie zaprojektowane przestrzenie, egzotyczny ogród i sztuczne jezioro z morską wodą gwarantują niezapomniane wrażenia.
  • Przed hotelem przystanek minibusów kursujących do najważniejszych miejsc w Taba Heights (centrum nurkowe, pole golfowe, sklepy).
  • Ze względu na bogate zaplecze biznesowe polecany jako miejsce do organizacji konferencji.
  • Wylot z Katowic All inclusive
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Obsługa, animatorzy, położenie.

Hotel świetny, fantastyczna obsługa - pomocna, uśmiechnięta i bardzo mili ludzie. Świetni animatorzy, którzy dbają o gości i pozwalają się super poczuć. Jedzenie smaczne. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. W hotelu siłownia (nie za duża, ale sprzęt nowy i wystarczający) a także dość długi deptak przy plaży - idealny do spacerów i biegania co sprawia, że i osoby chcące spędzić czas aktywniej znajdą dla siebie możliwości. W samej miejscowości nie ma "zewnętrznych" restauracji, barów, ale są 4 hotele i teoretycznie jest możliwość urozmaiceń - zresztą w ramach wieczornych animacji odbywają się imprezy (w górach, w innych hotelach). Ogólnie jeśli ktoś chce wybrać spokojne miejsce na fajny wypoczynek to polecam w 100 procentach.

Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Położenie przy plaży.
    • Wady Wymaga remontu.

Korzystałam z wyjazdu z biurem ITAKA. Podczas swoich wyjazdów zawsze korzystam z lokalnych biur lub wynajmuję samochód. Ku mojemu zdziwieniu rezydenci ITAKI ustanowili monopol na korzystanie z wyjazdów fakultatywnych. Lokalne biuro w hotelu nie chce sprzedawać wyjazdów klientom ITAKI. Dodatkowo na moje zmówienie wycieczki przez Internet uzyskałam informację, że od 2 miesięcy nie są wpuszczane na teren Taba Heights zamawiane biura z zewnątrz. Koszt wyjazdu z lokalnym biurem 30$ /osoba, natomiast u rezydentki ITAKI 70$. Mieliśmy w planie wyjazd na Górę Synaj, ze względu na zaistniałą sytuację wycieczka nie doszła do skutku. Przez to cały wyjazd uważam za mało udany.

Weronika Leja
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Piękna lokalizacja Dobre jedzenie
    • Wady Obsługa fatalna Brak podgrzewanego basenu Dopłata za all inclusive w dniu wyjazdu Brak przekąsek w ciągu dnia

Absolutnie odradzam ten hotel! Poza urocza lokalizacja i smacznym jedzeniem nie mają nic do zaoferowania.(chociaz i umiejscowienie hotelu ma pewna wade bo przez piekne gory w tle szybciej koncza sie godziny sloneczne)Woda w basenie w marcu bardzo zimna,lepiej pływać w morzu.mimo iż w ofercie było napisane że serwują przekąski każdego dnia niczego takiego nie uswiadczylismy.animacje wueczirne przeznaczobe wylacznie dla dzieci.w dniu wyjazdu okazało się że nasz all inclusive kończy się o godz 12 I w przypadku braku dopłaty 10$ od osoby zostajemy bez pokoju,posiłków i napojów.a wyjazd z hotelu dopiero w godz wieczornych.Ale najgorsza zdecydowanie była obsługa (poza recepcja).Zwłaszcza jeden barman który z łaską świadczył usługi.czesto brakowało piwa.jako grupa polska czuliśmy się lekceważeni i podchodząc do baru za każdym razem po Alko czuliśmy duży dyskomfort.darmowe napoje kończyły się o 22 i nawet w sytuacji gdy podeszlismy chwilę po aby zamówić ostatnie drinki nie zostały nam wydane.cholernie zelazne zasady bez mozliwisci ustepstwa.w dniu wyjazdu po dokonaniu dopłaty za all inclusive który miał trwać do godz 16 odmówili nawet wydania napoju dziecku które w tym dniu obchodziło 12 urodziny! Gdy jechaliśmy na wycieczkę do Izraela nie mogliśmy wynieść legalnie z kolacji nawet jednej bułki....jestem przekonana że w Tabie są o wiele lepsze hotele i gość nie czuje się tam tak ignorowany jak tutaj.

Lidia
    Pobyt: Listopad 2019

• Zalety super duza i piekna plaza, pokoje duze , czyste, jedzenie smaczne, bardzo czysto,, miila obsluga.

Wszystko na 6- stke.Polecam hotel z czystym sumieniem. Bylam tam w 2009r i czekam z niecierpliwoscia aby tam wrocic.

Pobyt: Luty 2019

• Zalety Bardzo mila obsluga,dobre jedzenie
    • Wady Brak skrotow na przejsciach, dziwne nr pieter

Polozony 20 mjn od centrum,ale w centrum malo co jest. Plaza super duza. Jedzenie smaczne. Drinki dobre.ludzie mili j nie nachalni. bylam luty 2019. polecam.

• Zalety Pięknie położony, szeroka plaża,bardzo dobre jedzenie

Hotel położony w pięknym miejscu z jednej strony wspaniałe góry Synaj z drugiej cudowny widok na Zatokę Akaba oraz przeciwległy brzeg Jordanii oraz Arabii Saudyjskiej. Wi-fi bardzo dobrze działające w całym obiekcie, również w pokojach nawet czasem łapie na plaży. Plaża szeroka, czysta można godzinami spacerować wzdłuż wszystkich hoteli, zadbany ogród. Pokój czysty, duży, przestronny, z dużym balkonem, codziennie sprzątany, duża łazienka z prysznicem, codziennie wymieniane ręczniki oraz pościel. Jedzenie bardzo dobre, Napoje oraz piwo nalewane z butelek a nie z saturatora Jedyne co jest do zmiany to krzesła w restauracji już widać po nich, że trochę przeszły ale to jedyny minus, który nie za bardzo przeszkadza. Hotel oraz miejsce dla osób, które szukają spokoju. Super animatorzy. Baseny bardzo zadbane,chociaż malutki minus - szkoda że żaden z basenów w okresie zimowym nie jest podgrzewany Piękna rafa koralowa przy hotelu Sofitel Taba Dobra baza na wycieczki Izrael i Jordania W Tabie nie trzeba wykupywać wizy więc parę groszy jest zaoszczędzone Za 10$od osoby można przedłużyć sobie pokój do godziny 16 oraz korzystać ze wszystkiego (jedzenie + napoje) dotyczy to zwłaszcza osób lecących z Katowic ponieważ trzeba wykwaterować się do godziny 12. Hotel polecam na pewno jeszcze tam wrócę

MS

• Zalety Piękne położenie (plaża po której można spacerować godzinami, czysty, uprzejma obsługa, bardzo dobre jak na Egipt jedzenie. Przed zakupem oferty czytałam opinie o hotelu i jechałam z pewnymi obawami, to co zastałam mile mnie zaskoczyło. Wcześniej byłam w Sofitelu, jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu kilkuset złotych na wyjeździe polecam ten hotel.
    • Wady Przy tej cenie i licznych zaletach - nieistotne.

Zachwycające otoczenie, góry i zatoka Akaba, piękna plaża z dużą ilością leżaków, spokojnie, cicho i bezpiecznie, możliwość skorzystania z ciekawych wycieczek (na które Itaka ma monopol, niestety), teren hotelowy ogromny, co się może podobać lub nie. Ogólnie hotel wart polecenia, zwłaszcza przy rozsądnych cenach oferty, może z wyjątkiem osób które przy tej cenie oczekują wodotrysków.

• Zalety Przy plaży, miła obsługa na recepcji
    • Wady Czystość, zimna woda w basenie, słabi kelnerzy, marne animacje

Spędzałam tu pierwsze Boże Narodzenia poza domem i pobyt generalnie spełnił moje oczekiwania. Okolica pustynna, nie bardzo jest co robić poza hotelem, oprócz wycieczek. dosyć ponura okolica. Rafa raczej uboga. Poza sezonem basen niepodgrzewany, woda w morzu też bez szału - efekt - przeziębienie. Plaża piaszczysto - kamienista - przydadzą się buty do wody. Obsługa na recepcji przemiła, bez problemu na ostatnią chwilę dało się zamówić suchy prowiant, a po powrocie z wycieczki kolację do pokoju. Powolni kelnerzy, nie można było się doczekać zamówionych napoi, ale za to nadgorliwi w kwestii zabierania talerzy z rozpoczętym jedzeniem. Pokoje przestronne, ale bardzo brudne - np. w mojej toalecie ściana wokół sedesu brudna po wymiotowaniu wcześniejszych lokatorów, tony kurzu w rogach pokoju. Sprzątanie polegało tylko na wymianie ręczników i zaścieleniu łóżka. All inclusive tylko do 22(trochę krótko), alkohol ja alkohol, drinki bez polotu. Smaczne jedzenie. Oprócz standardu w podgrzewaczach, przy każdym posiłku był kucharz, który robił coś na świeżo i to było bardzo smaczne. Pomimo jedzenia warzyw i owoców oraz używania lodu "klątwa" nie dopadła ;) Praktycznie zero animacji i słaba grupa animatorów - być może przyczyna to niski sezon.

Anita

Hotel zupełnie nie zasługuje na pięć gwiazdek, obawiam się że nawet na trzy ... Stołówka bardzo stara i brudna chociaż jedzenie dobre. Pokoje duże ale bardzo ponure, wszystko wola o wymianę. Na plaży i przy basenie stare leżaki, często zepsute. Nie należę do osób wybrednych ale ten hotel naprawdę jest bardzo słaby i właściwie nadaje się do generalnego remontu.

Malgorzata
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Wszystko

Prawie wszystko super ,no może jakość obsługi mogłaby się poprawić