Opinie o hotelu Strand Taba Heights Beach & Golf Resort
Egipt / Taba

Strand Taba Heights Beach & Golf Resort

• Pięknie zaprojektowane przestrzenie, egzotyczny ogród i sztuczne jezioro z morską wodą gwarantują niezapomniane wrażenia.
  • Przed hotelem przystanek minibusów kursujących do najważniejszych miejsc w Taba Heights (centrum nurkowe, pole golfowe, sklepy).
  • Ze względu na bogate zaplecze biznesowe polecany jako miejsce do organizacji konferencji.
  • Ciekawe animacje i dużo rozrywek w hotelu
  • Wylot z Wrocławia All inclusive
  • Wylot z Katowic All inclusive

Wiesława Pawińska
    Pobyt: Czerwiec 2013

Hotel pięknie położony nad morzem , pokoje bardzo komfortowe i czyste . Obsługa miła. Byłam tam dwukrotnie i polecam wszystkim szukających spokoju i wypoczynku.

Marcin b
    Pobyt: Czerwiec 2013

Hotel slaby, stary i brudny. Lata świetności ma za sobą i moim zdaniem nie zasługuje na 4*. Pokoje stare - ok można wybaczyć ale tego ich olewackiego sprzątania nie można przeżyć. Łazienka hmm średnia, jak pokój. Jedzenie słabe wiadomo angielskie, da się coś wybrać ale jak na 5* to słabizna. Polaków kwateruja raczej w odległości od basenów i morza wiec około 10 min spacerkiem. Baseny brudne nie woda ale śmieci pływające na dnie w płytszych basenach. Barmani i kelnerzy maja czas można zjeść obiad a on dopiero podejdzie kiedy kończysz jeść. Czasem 1 USD poprawia sprawę. Plaża czerwona ale daje rade woda fajna krystaliczna. Ogólnie nie polecam jak na Egipt. Są ładniejsze hotele. Wszystko zależy jeszcze od ceny do 3 tyś za osobę /2 tyg.można przeżyć powyżej ciężko znaleźć uzasadnienie dla takiej kwoty.

take.on
    Pobyt: Kwiecień 2013

Plusy: - ciche i spokojne położenie, hotel adekwatny do ceny, obsługa b.dobra, jedzenie b.smaczne, Minusy: - jeżeli ktoś jest nastawiony na zabawę to się zawiedzie

abaz
    Pobyt: Październik 2011

Byłam w październiku 2012, hotel czyściutki, zadbany. Pokoje duże, przestronne, z balkonem. Klimatyzacja bez zarzutu. Codziennie pokój sprzątany. Dużym zaskoczeniem była łazienka wielkości pokoju, 2 umywalki, telefon przy toalecie :D ogromny prysznic. Najlepsze czym może pochwalić się ten hotel to jedzenie: pyszota. Codziennie coś innego, 3 rodzaje zup na każdy posiłek, mnóstwo pieczywa, ciast, owoców i warzyw. Bardzo różnorodne jedzenie. Byłam w Egipcie wtedy pierwszy raz i bałam się jak to będzie z jedzeniem- bez obaw, w tym akurat hotelu rewelacja. Bardzo miła obsługa, ktora po 2-3 dniach już wiedziała co chcesz do picia podczas posiłków, uśmiechnięci, zagadali coś, zażartowali. Napoje podawali butelkowane, przy Tobie otwierane! Basenów dużo, miejsc też. 2 baseny specjalnie dla dzieci. Dużo animacji, aerobik rano, codziennie wieczorem inna atrakcja. Sama Taba raczej jest miejscem spokojnym, dla osób szukających ciszy i wytchnienia. Ja polecam w 100% i na pewno jeszcze tam wrócę! Polecam też Tabę jako baze wypadową na Izrael! Przy 4godzinach stania na przejsciu granicznym, morderczym dniu na zwiedzaniu, bliskość hotelu jest sporym plusem!

R&GS
    Pobyt: Marzec 2013

Sveiki visi,skaitantys lietuviškai!:)(taip rašyti paprasčiau man). Ači? visiems,rašantiems nuomones/apib?dinimus-tai padeda pasirinkti keliones ar viešbučius. Tačiau b?na ir keistai pervertint? viešbuči? - šiuo atveju turiu omenyje gretimai esant? H....(RASITE,KOMENTARUOSE NEGALIMA NURODYTI GRETIM? PAVADINIM?:)).Net patys rusai,ten gyvenantys sako "užasnyj"...O jo vertinimai ir kainos - kaip lb gero...Neapsigaukite... Dabar apie: - vietov? Taba Heihts - tai bene 5 viešbuči? kompleksas,šalia nardymo centras,golfo laukai,nemokamas transportas teritorijoje,šalia prekybos miestelis ( 55 mažos parduotuv?l?s).Teritorija ddel?,bet uždara - joje prie pliažo I....,M....,S....l ir min?tas H....Toliau,miestely-El W..... -viešbutis Intercontinental pakankamai geras,turi sav? privalum? prieš kitus - patogi vieta,maitinimas lyginant su kitais geras (buvom visuose vakarien?ms palyginimui),geri baseinai,personalas,pliažas.Sekant? kartą ,jei ? Egiptą - tai išbandysim šalia esant? M.... - kompaktiškesnis ir prabangesnis už panašią kainą.Šiaip Intercontinental vertinčiau 1-3 vieta iš esanči? 5 viešbuči?,nes kiekvienas (IN.....,Mar...,Sof....) turi sav? privalum?,o El W...... toli nuo pliažo,apie H..... jau pasak? patys rusai... Netoli oro uostas,arti vykti ? ekskursijas Petroje (super!) Jordanijoje,norintiems-? Izrael?. Nesi?lau rinktis kit? aplinkini? viešbuči?,kaip kad Rad... ar pakeliui esanči? - jie neturi tokios gražios aplinkos,izoliuoti ,toli nuo pliažo ir pan.Kartu buvusi? lietuvi? nuomone,poilsis Taboje (jie buvo Mio....) žymiai geresnis,ramesnis nei Š.... ar Hur..... (jie jau 5 kartą Egipte).Manau jie teis?s!Na ir dar - jei galite,imkite 5 *,jei ne- bent 4*.O jei bandote laimę - nesipiktinkite:)

daWitto
    Pobyt: Grudzień 2012

Spędziliśmy razem z żoną tydzień w tym hotelu w terminie 19-26 Grudnia 2012. Pogoda wspaniała (nawet 28 st w dzień i 22 st woda w morzu). Hotel jak najbardziej godny polecenia. Bardzo miła obsługa. Duże pokoje (std czystości jest nieco inny niż w Europie) sprzątane codziennie. Bardzo odpowiadała nam cicha atmosfera, wypoczeliśmy wyjątkowo. Polecamy wyprawę nocną na górę Mojżesza ;) szczególnie w Grudniu. Można posnurkować i tutaj szczególnie polecam pomost przy hotelu Hyatt. Sofitel też ma pomost ale rafa bardzo uboga. Pomiędzy hotelami śmiga busik więc nawet nie trzeba chodzić :) Dodam jeszcze że jedzenie smaczne i urozmaicone. Ilości takie, że jednego dnia postanowiłem dla zdrowia opuścić jeden obiad ;) Nie miałem żadnych żołądkowych atrakcji (moja żona owszem ostatniego dnia), dlatego polecam szklaneczkę ichniejszej wódeczki na zakończenie dnia. Lepiej się śpi i ryzyko problemów dużo mniejsze ;)

olasss
    Pobyt: Październik 2011

Byliśmy w hotelu w październiku 2011. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem (pozytywnym) tego hotelu. Jedzenie pyszne, urozmaicone, dużo, różności. Zdażyło się też, że stał kucharz i na oczach coś pichcił. Mój narzeczony, który był wcześniej w Egipcie 2 razy mówił, że nie spotkał się z tak dobrym jedzeniem. Pokoje ogromne, ładnie urządzone, czyste. W naszym pokoju nie było żadnych śladów "użytkowania" Łazienka z dużym prysznicem, ogromna i przestronna. Do plaży bliziutko, parasoli i leżaków pod dostatkiem dla każdego. Baseny 3 mniejsze większe, z fontanną i bez- do wyboru do koloru. W hotelu sklepiki, bankomaty, wszystko czego potrzeba pod ręką. Na animacjach bylismy raz- więc nie mogę się wypowiedzieć, ale inni byli zadowoleni, coś do posłuchania, chętni mogli tańczyć. W okolicy nie dzieje się nic :) Dlatego poleciłabym ten hotel raczej osobom chcącym wypocząć w ciszy i spokoju . Busiki bezpłatnie dowożą do pobliskiego "centrum handlowego" :) Do Sofitela, który ma molo ok 5 minut pieszą brzegiem morza. Polecam w 100%

Pobyt: Marzec 2010

Hotel bardzo ładnie położony,blisko do pola golfowego,posiłki i obsługa znakomita,pokoje przestronne i czyste, mielismy bardzo udany urlop.

HALINA

Od kilku lat jestem fanką Egiptu i mam przegląd z kilku hoteli. Hotel Intercontinental można zaliczyć do dobrych w swojej kategorii 5 gwiazdek egipskich. Mają słuszną rację Ci z Państwa,którzy zwracają uwagę na fakt, że w tego typu sieci hoteli, w krajach europejskich, doba kosztuje tyle, co cały pobyt w Egipcie! Proszę Państwa - więc bez cudów! Ponadto półwysep Synaj ma swoją specyfikę wynikającą z uwarunkowań historyczno-politycznych i nie jest to Egipt taki, jak w Hurgadzie! Mogę natomiast polemizować co do jakości i różnorodności jedzenia, zwłaszcza z tak skrajnymi opiniami, że wszystko jest fatalne, wczorajsze, stare i prowadzi do choroby typu "zemsta faraona". Zwiedziłam prawie cały świat i poznałam go od strony najlepszych hoteli. Z odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że wyżywienie w Hotelu Intercontinental jest bardzo dobre i każdy, na każdym posiłku znajdzie coś dla siebie. Jeśli się nie obżerać i nie nadużywać alkoholu, to na pewno żadna "zemsta faraona " nie grozi! Ja jej nie miałam nigdy, nawet w hotelach niższej kategorii. Jeśli ktoś uważa, że rafy przy hotelach w Taba Heights są kiepskie i poleca Marsa al Alam, to ja po pobycie w tym kurorcie wracam na Synaj i tylko te rafy, zwłaszcza do zabawy z maseczką i rurką. Co z tego, że rafy są w Marsa piękne, jak wieje tak, że w czasie dwutygodniowego urlopu można wejść dwa razy do wody przy żółtej fladze. Pływać w morzu w ogóle nie ma gdzie, bo płycizna to uniemożliwia, a na plaży przez dwa tygodnie wiało, jak nad Bałtykiem, co dawało całkowity dyskomfort. Do Egiptu nie jeżdżę po to, aby leżeć przy basenach, bo tych chyba wreszcie ci u nas w kraju dostatek. Reasumując, moje subiektywne odczucie jest takie, że tylko Synaj i hotele dobrej jakości np. w Taba Heights.Oczywiście dla tych, którzy chcą wypocząć w naturze i spokoju. Radosnym, żywiołowym, w ogóle tego kierunku nie polecam. Jest tyle rozrywkowych miejsc typu Ibiza etc..., że szkoda sobie "nudnym" Synajem zawracać głowę. Ciekawym i troszkę sprawnym fizycznie polecam nocne wyjście na górę Synaj.

Leszek

Ogólnie dobrze,ale nie jestem przekonany do tego hotelu.Niby wszystko poprawnie,ale ....Szczególnie denerwująca obsługa kelnerska-mimo napiwków. Zdjęcia zamieszczane w ofercie nie pokrywają się z rzeczywistością.