Opinie o hotelu Strand Taba Heights Beach & Golf Resort
Egipt / Taba

Strand Taba Heights Beach & Golf Resort

• Pięknie zaprojektowane przestrzenie, egzotyczny ogród i sztuczne jezioro z morską wodą gwarantują niezapomniane wrażenia.
  • Przed hotelem przystanek minibusów kursujących do najważniejszych miejsc w Taba Heights (centrum nurkowe, pole golfowe, sklepy).
  • Ze względu na bogate zaplecze biznesowe polecany jako miejsce do organizacji konferencji.
  • Ciekawe animacje i dużo rozrywek w hotelu
  • Wylot z Wrocławia All inclusive
  • Wylot z Katowic All inclusive

• Zalety czysto , codziennie inny temat na stołówce, zawsze na lancz i kolację jedno z dań rybne część posiłków się powtarzała ale to jest zaleta. miła obsługa mówiąca w języku angielskim i polskim. w hotelu BRAK ROSJAN, jest cisza i spokój . Na plaży nie ma problemu z leżakami i serwisem plażowym.
    • Wady Brak prysznica na plaży - trzeba iść na basen by się opłukać tam jest prysznic, Karty magnetyczne do pokoju - nie można trzymać z telefonem i narażać na słońce bo się rozkodowują , a do recepcji jest kawałek do przejścia czasem nawet 2 razy dziennie. Bar na plaży i przy basenie zamykają po zachodzie słońca czyli około 17:30. Często w barze brakuje lodu do drinków. Wyżej wymienione wady są banalne i nie zepsuły fajnej zabawy i odpoczynku.

Wychodząc na plażę i stojąc na wprost morza skręcając w lewo trzeba przejść deptakiem około 1500 m (2 pomost) ładna rafa koralowa na głębokiej wodzie około 6-8m schodząc z pomostu do wody. w tym samym kierunku około 1700 m od hotelu ( 3 pomost ) schodzi się do wody na głębokość około 1m i po prawej str. pomostu ładna rafa koralowa około 3 m na głębokości około 6m , a po lewej stronie mała rafa dla nieumiejących pływać woda nie kryje, a można zobaczyć naprawdę życie morskie i rybki z kapitana NEMO , skrzydlicę , murenę i wiele innych. Skręcając na prawo na plaży około 450 m deptakiem jest mini port z którego wypływa statek na nurkowanie z butlą i snurfowanie na najpiękniejszą rafę w tej okolicy, można tam też dojechać busem który jest bezpłatny i jeździ z pod hotelu np. do centrum handlowego. Rozkład busów w recepcji. Przed samym hotelem plaża po lewej stronie wejście do morza piaszczyste a po prawej trzeba obuwie ochronne bo jest rafa koralowa nieduża ale ładna , jest wyznaczone miejsce bojami, do boi jest około 200-250m w czasie odpływu przy boi jest około 140cm a jak jest przypływ to około 250cm przed hotelem można było w wodzie spotkać masę kolorowych rybek , skrzydlicą , trochę głębiej na piaszczystym dnie wąż koralowy, w miejscach gdzie były pod wodą trawy można było spotkać żółwia, na wodzie po kostki małe mureny około 50cm Jak ktoś jedzie dla wycieczek to żeby zobaczyć wszystkie atrakcję w okolicy to tydzień trochę mało . Polecam Jerozolimę i Betlejem , Jordania - Petra, nurkowanie , itp... Jeśli chodzi o basen to nie mogę się wypowiedzieć bo pojechałem tam dla morza. W Barze Arena fajny barman który potrafił kilka sztuczek barmańskich był tam też didżej który umożliwiał puszczanie muzyki polskiej jak i innej. Przed naszym hotelem często można było spotkać ludzi z obok hotelu głównie na plaży ( mu mieliśmy piasek i piaszczyste zejście do morza a oni kamienie i kamieniste zejście do morz - musieli korzystać z pomostu by wejść u siebie do wody) Osobiście polecam ten hotel na wypoczynek.

ROBERT

• Zalety Duże baseny przestronny teren rafa blisko hotelu,niema tłoku.....
    • Wady Trochę słabe wifi czasami

Polecam bardzo ten holel jesteśmy zadowoleni z wyjazdu i z wypoczynku!!!!

wiktoria

• Zalety Jedzenie i personel bardzo przyjazny

Chciałbym podziękować zespołowi recepcyjnemu i zespołowi barowemu, który dobrze się bawiliśmy i podziękować za gościa, który przysłał nam owoce, które uwielbiamy w hotelu i gorąco dziękujemy za obsługę i wszystko ....

M.

• Zalety Położony przy samej plaży, piękne widoki, duże baseny, wyśmienite jedzenie
    • Wady Obsługa porozumiewa się kiepskim angielskim i czasem ciężko się dogadać. Bardzo dużo muzułmańskich kobiet, które zakrywaja cialo I w takowych strojach pływają w basenie. Akurat tutaj obsługa daje im całkowite przyzwolenie. Za to duży ?. Mnie bardzo przeszkadzało disco polo przy basenie i zachowanie polskich Januszy.

Z pewnością nie jest jest to hotel dla wymagających I mało tolerancyjnych. Problem polega na tym, że polskim Januszom ciężko jest patrzeć na świat arabski obiektywnie i bez naleciałości kulturowych. Dlatego to miejsce jest dla ludzi tolerancyjnych lub miłośników kultury arabskiej. Nie rozumiem czemu ludzie tak narzekają bo przecież to jest zupełnie inna mentalność, inna kultura, która znacznie różni się od europejskiej. Drodzy goście z Polski - wybierajcie europejskie miejsca 2,3,4x droższe i nie wymagajcie cudów, a przede wszystkim NAUCZCIE SIĘ TOLERANCJI!!!

Chillz

• Zalety food is good and staff friendly and good activities

definitely 100% recommend for everyone very good...............................

Anita Kosakowska

• Zalety Blisko plaży, 3 baseny, animatorzy, ogólnie jesteśmy b.zadowoleni
    • Wady Mała rafa koralowa, jeśli ktos chce nurkować,

Pierwszy raz w Egipcie, ogólne wrażenie bardzo pozytywne, jedzenie urozmaicone, obsługa na wysokim poziomie, w miarę spokojnie, polecam ????

Anita Kosakowska

• Zalety Hotel blisko plaży, 3 baseny, jeden z morską wodą, pokoje czyste, przestronne, codzienne sprzątane, codziennie czyste ręczniki, animatorzy sympatyczni, codziennie animacje, jedzenie bardzo dobre urozmaicone, obsługa ekspresowa w restauracji, ogólnie duży plus
    • Wady Z basenów i baru przy basenach można było korzystać tylko do zachodu słońca czyli do ok. 18.00,rafa blisko hotelu jednak uboga

Byliśmy pierwszy raz w Tabie, ogólne wrażenia bardzo pozytywne, polecam hotel

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Obsługa, animatorzy, położenie.

Hotel świetny, fantastyczna obsługa - pomocna, uśmiechnięta i bardzo mili ludzie. Świetni animatorzy, którzy dbają o gości i pozwalają się super poczuć. Jedzenie smaczne. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. W hotelu siłownia (nie za duża, ale sprzęt nowy i wystarczający) a także dość długi deptak przy plaży - idealny do spacerów i biegania co sprawia, że i osoby chcące spędzić czas aktywniej znajdą dla siebie możliwości. W samej miejscowości nie ma "zewnętrznych" restauracji, barów, ale są 4 hotele i teoretycznie jest możliwość urozmaiceń - zresztą w ramach wieczornych animacji odbywają się imprezy (w górach, w innych hotelach). Ogólnie jeśli ktoś chce wybrać spokojne miejsce na fajny wypoczynek to polecam w 100 procentach.

Iza
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Przemiła obsługa Piękna, szeroka plaża Piękny ogród Czystość

Pobyt w hotelu bardzo udany. Przemiła obsługa, nienachalna. Pan, który sprzątał nasz pokój, codziennie robił dla synka zwierzątka z ręczników. Ahmed z baru w lobby cudowny człowiek. Synek go pokochał. Obsługa w restauracji pomocna i uprzejma. Śniadania jak w większości hoteli monotonne, ale smaczne - pyszne omlety. Obiady i kolacje urozmaicone. Każdy wybierze coś dla siebie. Hotel czysty, zadbany. Piękny ogród. Napoje do kolacji podawane z butelek: Pepsi, 7up, Mirinda. Soki z nalewaków. Kolorowe koktaile wedle uznania. Z pewnością jest to miejsce do którego chce się wrócić. Żal było wyjeżdżać. Widać, że wszyscy bardzo się starają - zdecydowanie ktoś dobrze zarządza hotelem.

Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Położenie przy plaży.
    • Wady Wymaga remontu.

Korzystałam z wyjazdu z biurem ITAKA. Podczas swoich wyjazdów zawsze korzystam z lokalnych biur lub wynajmuję samochód. Ku mojemu zdziwieniu rezydenci ITAKI ustanowili monopol na korzystanie z wyjazdów fakultatywnych. Lokalne biuro w hotelu nie chce sprzedawać wyjazdów klientom ITAKI. Dodatkowo na moje zmówienie wycieczki przez Internet uzyskałam informację, że od 2 miesięcy nie są wpuszczane na teren Taba Heights zamawiane biura z zewnątrz. Koszt wyjazdu z lokalnym biurem 30$ /osoba, natomiast u rezydentki ITAKI 70$. Mieliśmy w planie wyjazd na Górę Synaj, ze względu na zaistniałą sytuację wycieczka nie doszła do skutku. Przez to cały wyjazd uważam za mało udany.