Opinie o hotelu Sultan Of Side

Sultan Of Side: basen, zjeżdżalnia

agnieszka

Do plaży z pewnością więcej niż 200m!!! Zbyt mało leżaków na basenach, trzeba wstać o 7 żeby zarezerwować miejsce; notoryczny brak ręczników. Uwaga na obsługę recepcji, spotkaliśmy się z niekompetencja niektórych i próbą doliczenia do rachunku nigdy nie zamawianej usługi za 20 Euro. Po 50 min "walki" pozycję usunięto z rachunku bez słowa przepraszam. Myślę, że robią to nagminnie naciągając turystów. Żadnych wieczornych animacji na poziomie, tylko NIemcy ze swoim siermiężnym gustem są w stanie to przeżyć.Nie pojadę tam więcej!

Ilona

Nudno wieczorami,kiepskie animacje dla młodzieży i osób starszych,dla dzieci ok.

Margo

Bardzo udane wakacje. Polecam

Margo
    Pobyt: Lipiec 2009

Bartek

Plusy: Obiekt położony w spokojnej okolicy, gdzie oprócz hoteli i paru sklepów z Tureckim badziewiem nic nie ma. My byliśmy tam dwa tygodnie z 1,5 rocznym dzieckiem więc nam to nie przeszkadzało bo i tak wieczorami musieliśmy siedzieć w pokoju nadzorując czy dzidziuś śpi. Hotel bardzo ładny, nowy i przede wszystkim czysty. Jedzenie bardzo dobre (uwaga można przytyć). Napoje bezalkoholowe oryginalne nie jakieś zamienniki, alkohol lokalny ale dobrej jakości. Dla dziecka (po godzinie czekania i dwóch telefonach w tym do rezydentki) dostaliśmy łóżeczko z pościelą. W restauracji są również krzesełka dla dzieci i nie ma problemów z dostępnością. Bardzo fajną rzeczą w tym hotelu jest to, że o każdej porze dnia, zarówno na basenie jak i na plaży, można znaleźć wolne leżaki z materacami. Pokoje bardzo ładne wszystko nowe i działające bez zastrzeżeń (telewizor, lodówka, indywidualnie sterowana klimatyzacja, suszarka do włosów). Baseny (2 duże oraz jeden ze zjeżdżalniami i brodzik) czyste z mało chlorowaną wodą – rewelacja! Zjeżdżalnie czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00. Ogród pomimo, że jeszcze nie tak bujny (nowy hotel) bardzo przyjemny, zadbany i czysty. Obsługa hotelowa bardzo miła nastawiona pozytywnie do wszystkich ale trzeba być stanowczym w załatwianiu swoich spraw. Hotel ogólnie niemieckojęzyczny co nie znaczy, że większość to Niemcy czy Austriacy. Owszem, wszędzie ich słychać ale jest też bardzo dużo Francuzów, Turków, Rosjan, Czechów i Polaków. Plaża wspaniała z łagodnym zejściem do morza, sam piasek – 250 m – dojście bardzo dobre. Na plaży bar zawarty w ofercie all [napoje od 10.00 do 17.00, jedzenie od 12.30 do 14.30 – fajna opcja, ponieważ jeżeli komuś nie chce się iść do hotelu na obiad to można zjeść (nieco okrojona wersja) na plaży]. Oprócz obiadu cały czas pieczone są placki tureckie z różnym nadzieniem oraz od godziny 16.00 do 17.00 serwowane są słodycze. Na plaży bardzo fajne zadaszenia chroniące przed słońcem. Woda bardzo czysta i ciepła. Połączenie z Side bardzo dobre – spod hotelu kursują busy od 8.00 do późnych godzin wieczornych (czas przejazdu około 15 minut, cena 1,5 euro). Minusy: W całym hotelu zamontowana jest klimatyzacja (recepcja, korytarze, restauracja) ale nie jest włączana. Myślę, że to oszczędności, które zostały wprowadzone przez dyrekcję hotelu. Na naszym balkonie zamontowane były dwa wentylatory od klimatyzacji (naszej i pokoju sąsiedniego), które tłoczą gorące powietrze na balkon i przebywanie tam w przypadku ich pracy jest praktycznie niemożliwe. Winda na 8 osób nie posiada przycisków kierunkowych tylko jeden przycisk przywołania. Jest to fatalne rozwiązanie ponieważ jeżeli chcemy jechać z 3 piętra na poziom - 2 gdzie znajduje się restauracja musimy zwiedzić piętro 4 i 5 ponieważ winda nie rozpoznaje czy chcemy jechać w dół czy w górę. Nic by w tym nie było złego gdyby nie temperatura panująca wewnątrz windy (40 stopni). 8 osób w 40 stopniach w przypadku awarii windy nawet na 5 minut = 8 zgonów. Po wyjściu z windy wszyscy wyglądają jakby byli w saunie. Animacje w hotelu tylko w języku niemieckim (poziom tragedia) są nie do wytrzymania na trzeźwo. Na szczęcie bar zawarty w ofercie all znajduje się w odległości około 20 m. Atrakcją hotelu zwłaszcza kolacji jest obecność kotków tych dużych, średnich i maleńkich. Kotki są w restauracji i przy basenach. Podczas naszego pobytu urodziły się 4 małe kotki i razem ze swoją mamą zostały wystawione w pudełku przed restauracją do wglądu dla wszystkich wczasowiczów. Ja bardzo lubię zwierzęta i nie przeszkadza mi to ale wiem, że wielu osobom przebywającym w tym hotelu to się nie podobało. Restauracja a la carte to jakaś pomyłka – szkoda straconego czasu, jedzenie w restauracji hotelowej jest dużo smaczniejsze i przyjemniejsze (nie trzeba czekać godzinę aż przyniosą kawałek mięsa i dwie frytki). Restauracja ta znajduje się na piętrze drewnianego budynku przy barze koło basenu. Szczeble w balustradzie zabezpieczającej krawędź balkonu znajdują się w takiej odległości od siebie, że małe dziecko w każdej chwili może spaść z piętra na betonowy chodnik. Oprócz tego jest jeszcze kilka niebezpiecznych miejsc na terenie hotelu gdzie nawet większe dziecko może sobie zrobić krzywdę (np. spaść z betonowego obramowania basenu i złamać nogę lub rozbić głowę). Plaża pomimo, że piękna niestety nie sprzątana z plastikowych kubków, niedopałków papierosów i śmieci. Jeden raz w ciągu naszego pobytu podjęto próbę wysprzątania plaży specjalną maszyną, która przesiewa piasek i oddziela od niego śmieci niestety nieskutecznie (śmieci dalej pozostały). Podsumowanie (skala od 0 do 5): Obsługa hotelowa – 5 (przypominam o stanowczości podczas załatwiania spraw), Pokoje – 5, Czystość – 5, Jedzenie – 5, Plaża – 5 (pomijam czystość), Baseny – 5, Animacje – 1 (powinienem dać 0 ale daję 1 za to, że w ogóle są), Położenie hotelu: Dla rodzin z małymi dziećmi – 5, Dla szukających rozrywki – 1, Dobry hotel położony w spokojnej okolicy z fatalnymi animacjami. Nie polecam dla ludzi szukających rozrywki. W hotelu nuda a w najbliższej okolicy nic nie ma. Aby się zabawić trzeba jechać do Side około 7 km.

Fenomen

Animacje 1 (powinienem dać 0 ale daję 1 za to, że w ogóle są),
    Położenie hotelu:
    Dla rodzin z małymi dziećmi 5,
    Dla szukających rozrywki 1,
    Szczegółowa opinia znajduje się na stronie www.hotele.oceniacz.pl ponieważ w portalu Wakacje.pl można wpisać tylko 750 znaków (pozdrawiam administratora portalu Wakacje.pl).

joanna
    Pobyt: Maj 2009

pobyt czerwiec 2009 r. polecam te hotel; wyzywienie super, obsługa także, hotel nowy wiec wyposazenie ładne i czyste - ale w mojej opinni to dobre cztery gwiazdki; Niestety hotel ma także bungalowy - ładne drewniane domki, wyposażenie nowe, klimatyzacja itd - ale nie polecam. Najlepsze pokoje w budynku głównym. codziennie wieczorne animacje w hotelu tj. wieczor turecki, pokaz mody, itd - przez dwa tygodnie nie powtórzyły się żaden show. w hotelu przede wszystki Niemcy i Rosjanie ale z obsługa hotelu mozna porozmieć sie po angielsku. Animacje niestety w zdecydowaniej większości w języku niemieckim. dyskoteka w hotelu - raczej pusta - mało chętnych do zabawy :(

Hania
    Pobyt: Maj 2009

Hotel nastawiony głównie na turystów z Niemiec. Słaba komunikacja z obsługą w języku angielskim. Animacje słabe i tylko w języku niemieckim. Rewelwcyjne jedzenie, a desery to po prostu bajka, niepowtarzalne dzieło kucharza Adama, bardzo fajny gość (zbiera długopisy). Plus dla hotelu to fakt, iż niezależnie o której przyszedłeś na basen czy plażę to zawsze bez problemu można znależć wolne leżaki. Recepcja tragedia, bez klimy, obsługa w recepcji straszna. Ale pomimo kilku mankamentów mogę polecić ten hotel. Jeszcze jedna przestroga bungalowy w hotelu masakra nie polecam, najlepsze pokoje w budynkach.

katarzyna
    Pobyt: Kwiecień 2009

Hotel nastawiony wyłącznie na turystów z Niemiec. Słaba komunikacja z obsługą w języku angielskim. Animacje kiepskie i TYLKO!!! w języku niemieckim, co w hotelu 5 * powinno być niedopuszczalne!!! Pokoje sprzątane "po łebkach", opieka medyczna kiepska, nastawiona na kasę - pomimo złej diagnozy chcieli wyciągnąć pieniądze za poradę!!! Turyści niemieccy grubo po 50 domagający się ciszy, do tego stopnia, że uspakajali bawiące się w basenie dzieci!Ogromnym plusem tego hotelu jest wspaniałe jedzenie, a głównie słodkości wychodzące spod ręki Adama.

monika
    Pobyt: Grudzień 2008

Witam, spędziłam w tym hotelu kilka dni w styczniu pomimo niezbyt dobrych warunków pogodowych atrakcje tego hotelu były super, pokoje i łazienka lepsze niż w domu czysto=codziennie sprzatane pokoje jedzenia full i bardzo smaczne ( 4kg przytyłam ) polecam!!!! byłam tam z biurem niemieckim neckerman raczej niemieckojęzyczny hotel- dla mnie to nie był problem ! pozdrawiam