Opinie o hotelu Sultan Of Side

Sultan Of Side: basen, zjeżdżalnia

noka81
    Pobyt: Kwiecień 2008

Dopłata za pokój z widokiem na morze - 200zł od osoby - dostaliśmy pokój z widokiem na mur i basen, nie dopłacajcie, nawet pokoje z widokiem na morze nie warte są dopłacania. Wycieczki oferowane przez Neckermanna są drogie i nie spełniają oczekiwań, są nieadekwatne do ceny jaką trzeba za nie zapłacić. Rejs statkiem - Thomas de Lux jest chyba jedyną, którą możemy polecić, natomiast największą porażką jest wycieczka do Pamukalle i "pseudo przewodniczka", która całą drogę przekonywała, że bez sensu jest iść cała trasę na pełnym słońcu, że najlepiej do restauracji koło basenu Kleopatry i pomimo tego że 3/4 autokaru chciało iść ona zaprowadziła nas do basenu i tam zasiadła przy stole dając nam łaskawie całe 1,5 godz. na zwiedzenie tarasów, ruin i basenu, za który trzeba zapłacić 11 euro żeby posiedzieć w gorącej wodzie. Olała nas po całości, a czas był za krótki żeby samemu wszystko spokojnie zobaczyć, z wywiezionym językiem przelecieliśmy po ruinach i z powrotem do hotelu. Reasumując wycieczka trwała cały dzień (od 5:35 - 23:10) z czego zwiedzania 1,5 godz na własną rękę. Jeśli chodzi o sam hotel jesteśmy bardzo zadowoleni, oprócz tego widoku na morze. Jedzenie bardzo dobre, duży wybór i w wielkiej ilości. Możliwość jedzenia posiłków w restauracji w hotelu, przy basenie i na plaży. Dużym minusem jest to, że obsługa hotelu ledwo, ledwo po angielsku tylko niemiecki, również animacje i zabawy przy basenie były po niemiecku.
    Miasteczko w budowie, kilka straganów i żadnych innych atrakcji. Na zakupy najlepiej do Kumkoy albo do Side. Hotel położony w miejscowości Evernseki około 10 km od Side. W samej miejscowości póki co zero atrakcji. Dolmusz do Kumkoy 1euro do Side 1,5euro. Taki do Kumkoy ok. 5 euro. W więcej osób bardziej opłaca się wziąć taxi. Miejscowość nie dla osób szukających rozrywki, raczej dla tych co chcą spokoju i dobrze znających język niemiecki. Hotel - 5 (choć w części pokoi prowadzone były prace wykończeniowe; Jedzenie - 5; Animacje - 4 (tygodniowy plan, dla osób będących powyżej 7 dni nieciekawe)
    Obsługa (nie biorę pod uwagę komunikatywności) - 5;Okolica - 1; Plaża, morze - 4; Atrakcje w okolicy - 1; Wycieczki z Neckermann'a do Pamukalle - 0 = nieporozumienie (drogo i nieadekwatnie do ceny).

KG
    Pobyt: Kwiecień 2008

Hotel, w którym główni goście to Niemcy, mało kto z obsługi (wyjątki) potrafi porozumiewać się w j. angielskim (tylko niemiecki), biorąc pod uwagę to, że w większości sklepów sprzedawcy mówią w ww. 2 językach, to pod tym kątem hotel wypada marnie (animacje, serwis na plaży - tylko w j. niemieckim). Hotel sam w sobie bardzo ładny, jeśli chodzi o infrastrukturę, to miejscowość cały czas rozbudowuje się, może w przyszłym roku będzie lepiej. Byliśmy w tym hotelu z biura Neckermann i niestety jeśli chodzi o opiekę rezydenta - to jedna wielka porażka. Niemcy, Francuzi, Rosjanie i in. mają rezydenta codziennnie, natomiast Polacy 2 x w tyg. po 0,5 godz. i to jeszcze ma się odczucie, że rezydentka robi wielką łaskę zjawiajac się w hotelu. Transfer z lotniska - kiepsko - przed lotniskiem (na lotnisku nikt nie czeka trzeba wyjść przed lotnisko), przedstawicielka biura pokierowała nas do dolbusa (coś w rodzaju polskiej nyski tylko z klimą), tam czekaliśmy jakieś 0,5 godz. (na zagubionych pasażerów) po czym odwiózł nas do hotelu kierowca - Turek (bardzo miły, jednak po angielsku to nie bardzo można było się dogadać) - żadnego rezydenta, czy kogokolwiek z Neckermanna nie uświadczy się w drodze do hotelu jak i pierwszego dnia w hotelu. Jesli chodzi o wycieczki fakultatywne - to "o zgrozo". Rezydentka z Neckermanna (niezbyt miła jak już wcześniej wspomniałam) wychwala pod niebiosa jakość wycieczek organizowanych przez Neckermanna, jednocześnie przestrzegając przed wycieczkami organizowanymi przez inne biura (niższe ceny, ale niby jakość gorsza). Wybraliśmy się na wycieczkę z Neckermannem i tak: pseudoautokar, który ledwie "ciągnął" pod górkę (maleńki pojazd, w którym odstępy między siedzeniami niewiele większe niż w samolocie - czyli fatalnie), pilotka - która wiedzy nie miała za dużej, nie chciało się jej chodzić z nami - dostaliśmy 2 godz. na samodzielne zwiedzanie, a ona czekała na nas w restauracji. Reasumując: 1. hotel (wyposażenie, czystość, wygląd) - ok; 2. obsługa hotelowa - na recepcji Polaków traktują od niechcenia, jeśli nie znacie niemieckiego, to może być ciężko z dogadaniem się;
    3. wycieczki fakultatywne organizowane przez neckermanna - kiepsko; 4. transfer, opieka rezydenta - kiepsko; Po Neckermannie spodziewałam się o wiele więcej.

wavele
    Pobyt: Grudzień 2007

Hotel w początkowym stadium budowy! Nie sadzę, aby na sezon 2008 był gotowy wraz z infrastrukturą. W folderach zamieszczana jest wizualizacja a nie stan rzeczywisty. Patrz na aktualne zdjęcia z postępów budowy na stronie: http://www.urlaubsbilder-online.de/index.php?hid=162017&ch=ub