Opinie o hotelu Sunrise Select Royal Makadi

Sunrise Select Royal Makadi: basen, zjeżdżalnia

• Hotel położony jest w sercu malowniczej zatoki Makadi, 30 km od centrum Hurghady.
  • Bezpośrednio przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza i wydzieloną strefą dla dzieci.
  • Dla amatorów wodnego szaleństwa: 7 basenów i aquapark z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i dla dzieci.
  • Na terenie hotelu znajduje się aż 9 restauracji oraz 10 barów.

krzysztof
    Pobyt: Styczeń 2008

Pobyt: Grudzień 2007

3 dni temu wróciliśmy z wyjazdu. Hotel polecamy z cała pewnością. Warto tylko porozumiec sie o tak prozaiczna, ale jakze wazna rzecz, czyli lozko ;)... my dostalismy dwa osobne. Proponuje uprzedzic wczesniej czego sie spodziewacie. A co do samego wyjazdu, mozemy podzielić sie uwagami o wycieczkach fakultatywnych: z calkowitym i nieustajacym entuzjazmem polecamy wszystkim wycieczke Super Safari! nieprawdopodobne przezycia, niezapomniane chwile (wioska Beduinow, jeepy, kłady, wielblady, a wieczorem szisza i wielkie tance i przedstawienie na srodku pustyni). Nawet nie opisuje ale uwierzcie, to byl nieprawdopodobny dzien! :) Jesli o wycieczki historyczne chodzi, wybralismy zamiast Kairu Luxor i niestety wrocilismy (jak wiekszosc osob uczestniczacych) rozczarowani. Jesli jedziecie do Egiptu po raz pierwszy naprawde lepiej wybrac klasyczny Kair - zobaczyc piramidy i Sfinksa mimo, iz procz nich jest tam mnostwo syfu i smieci, inaczej niz w Luxorze. Dlaczego? Wycieczka jest organizowana na tak zwanego 'szybcika'. Biega sie od miejsca do miejsca, nie wiedzac za bardzo co sie oglada, mimo sympatycznego i zabawnego przewodnika, brakuje konkretnych i ciekawych informacji (w takich wypadkach, interesujaco opracowany przewodnik wlasny wzbogaci ja na pewno). To, co rowniez irytuje to wożenie grupy od jednego do drugiego miejsca na zakupy - fabryka alabastru, papirusu... brzmi zachecajaco, ale nie ma to nic wspolnego z 'czasem wolnym' przeznaczonym na przyjemny zakup pamiatek - wchodzimy na 5 minut i "Prosze panstwa to wyjatkowe miejsce, warto nabyc..." i jedziemy do nastepnego.
    Ogolnie jednak jestesmy bardzo zadowoleni, czego i Wam zycze - udanego wyjazdu i pobytu, Kaska.

Zbyszek Wierciak

Jeżdzę do Egiptu od lat, a to był najlepszy hotel w Jakim byłem. Polecam

Marcin J.
    Pobyt: Grudzień 2007

Pobyt w styczniu 2008. Hotel rewelacyjny. Świetnie położony, tak jak pisał mój poprzednik- wioska wakacyjna. latem Egipt jest spalony słońcem; zimą wygląda rewelacyjnie- pełno kwiatów i zieleni. Obsługa bardzo miła, być może trochę mało dyskretna jeśli chodzi o bakszysz, ale to i tak super dyskrecja w porównaniu do innych hoteli;-). Pokoje rewelacyjnie urządzone: obszerne, codziennie sprzątane, super wyposażone, ze świeżą wodą mineralną i lodówką zaopatrywaną raz w tygodniu. To samo tyczy łazienki: ręczników i wszystkich niezbędnych kosmetyków. Żarcie jak na Egipt rewelacyjne- urozmaicone, z całą masą mięs, dodatków, warzyw, surówek, sałatek, owoców i innych roskoszy podniebienia. Dla osób, które nie należą do abstynentów, opcja all inclusive w tym hotelu jest świetna: drinki, alkohole, wina, piwo do wyboru, koloru i bez żadnych ograniczeń. Drinki przy basenie, na plaży, w lobby barze, restauracji- super! Dodatkowo polecam restauracje tematyczne- azjatycką, włoską i z owocami morza- osługa świetna (zdarzyła się im mała wpadka a za godzinę w pokoju zastałem kosze z owocami;-), kuchnia jeszcze lepsza. Plaża czysta, spokojna, woda w morzu ciepła, mnóstwo atrakcji, w tym dość sporo animatorów i innych "tubylców" namawiających to na masaż, to na gimnastykę, siatkówkę i inne atrakcje. Co jeszcze...? Świetna siłownia, fitness club, sauny, jackuzzi, ale...kto by z tego korzystał.;-) Na 100% wracam! I polecam każdemu! Zwłaszcza, że zimą koszt tygodniowego pobytu to ok. 1,8 tys. a latem ponad 4 tys.

Rafał Kutyłowski

Witam. Byłem w tym hotelu od 03.01.2008 do 11.01.2008 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Przepięknie polożony oraz niesamowicie wyglądający, porównując z wieloma innymi hotelami ten na pewno jest w czołówce Egipskiej:). ( Tak też wynikało z rozmów z polakami którzy byli w innych hotelach) Olbrzymie i śliczne baseny ( jeden całkiem spory przy czesci restauracyjnej podgrzewany), miłe restauracyjki. Jedyny minus dla mnie to ...jedzenie, dużo do wyboru ale smak wielu jakby ten sam;) Mnóstwo pysznych owoców do spróbowania. Więcej minusów nie znajduję. Miejsce cudowne Ale zawsze można jak ktoś lubi poratować się dobrą pizzą robioną przy kliencie oraz fryteczkami z dobrym a la hamburgerowym mięskiem. Ewentualnie zostają też tematyczne restauracje jak włoska czy azjatycka. Nie prawdą jest ze przystań z łodziami w jakikolwiek sposób przeszkadza i jest smród...Bo coś takiego wyczytalem w jednej opinii. Ta przystań to wielki plus... Co do rosjan to trzeba przywyknać do ich ilości ( w końcu to najlepszy klient w Egipcie, jakiś milion rosjan rocznie!) ale mi osobiście to bardzo nie przeszkadzało bo wyglądem tego hotelu delektowałem się codziennie:) Już tęsknie za tym miejscem... Ja na pewno będę wracał do tego hotelu! :) Pozdrawiam.

Rafa łKutyłowski
    Pobyt: Grudzień 2007

Olbrzymie i śliczne baseny (jeden całkiem spory przy czesci restauracyjnej podgrzewany), miłe restauracyjki. Jedyny minus dla mnie to ...jedzenie, dużo do wyboru ale smak wielu jakby ten sam;) Mnóstwo pysznych owoców do spróbowania. Więcej minusów nie znajduję. Miejsce cudowne
    Co do rosjan to trzeba przywyknać do ich ilości (w końcu to najlepszy klient w Egipcie, jakiś milion rosjan rocznie!)
    Gdyby ktoś potrzebował pięknych fotek tego hotelu a mam ich wiele to proszę o kontakt, przesle mailem...
    Ja na pewno będę wracał do tego hotelu! :)
    Pozdrawiam.

tomdol
    Pobyt: Grudzień 2007

Doskonały hotel, a właściwie wioska wakacyjna, do której chce się jak najszybciej wrócić. Pogoda w środku stycznia jest zbliżona do polskiego lata, ale słońce o wiele mocniejsze - pierwszego dnia można się poważnie oparzyć, bez kremu "30" lepiej nie wystawiać głowy. Basen główny w styczniu jest zimny, prawie nikt się w nim nie kąpie, ale dwa mniejsze baseny, w tym dla dzieci, są podgrzewane do 30 st.C. Woda w morzu nieco zimniejsza, ale i tak dużo cieplejsza niż w sierpniu w Bałtyku (powyżej 20 stopni), przy wietrze od pustyni cieplej jest późnym popołudniem w wodzie niż na powietrzu. Największym plusem hotelu jest wyżywienie, bijące na głowę wszystkie znane mi all inclusive. To jak baśń z 1001 nocy... Ogromny wybór, doskonały smak, doskonała obsługa, praktycznie jedzenie dostępne przez cały dzień od 7.00 do północy. Ktoś napisał, że trudno nie przytyć 5 kilo w tydzień (kilkadziesiąt rodzajów ciastek i tortów do każdego posiłku!) i zgadzam się z tym stwierdzeniem, choć jeśli się dużo pływa i spaceruje, wychodzi na 0.:) Obsługa bardzo sympatyczna, nie narzucająca się ponad miarę, jak na egipskie zwyczaje. Niesłychana czystość, nawet barierki metalowe na tarasie są czyszczone co kilka dni. Pokoje zróżnicowane, my dopłaciliśmy do dwupokojowego i było ok., choć na terenie hotelu są też małe pokoje, więc w przypadku trzech osób należy dopilnować, by nie był to najmniejszy pokój. Załatwiać to najlepiej samemu, bez pośrednictwa biura podróży. Generalnie bowiem polskie biura chcąc uzyskać najniższą cenę, wyraźnie biorą najgorsze pokoje (choć nie znaczy, że złe za tę cenę, rzecz jasna), dalej od morza, najmniejsze itp. Najlepiej więc na miejscu, jeśli się tego potrzebuje, dopłacić trochę i polepszyć sobie warunki (my dopłaciliśmy 200$ za tydzień, zamieniając mały pokój na 2-pokojowy apartament ok. 40 m/2). Animacja doskonała, rozrywki sportowe też. Jedynym minusem jest oddalenie kompleksu hoteli w Makadi od Hurghady - trzeba wydać ok.30$ (taksówka w obie strony, zamawiana przy recepcji) na dojazd do Sakkali, handlowej dzielnicy Hurghady. Jedna uwaga nie dotycząca hotelu: pamiętajcie o zabraniu kilkunastu 1-dolarówek na bakszysze, a w czasie zakupów w sklepach koniecznie targujcie się: cenę należy zbić o conajmniej 40%, a czasem nawet płaci się 30% pierwotnej ceny...

Małgośka
    Pobyt: Listopad 2007

Właśnie wróciliśmy ze Świąt spędzonych w Egipcie.Hotel spełnił wszystkie nasze oczekiwania, a nawet przewyższył.Napewno tam wrócimy.Czysto spokojnie i wszystko co potrzebne na miejscu.Dla wybierających się tam polecamy nie zamawianie wycieczek przez biuro podróży (do Hurgady czy El Guny) tylko dogadanie się z lokalnym taksówkarzem.NP Wyjazd do El Guny z biurem Pegas ok 120 $ - wyjazd z lokalnym taksówkarzem (zawiezie poczeka przywiezie:) ok 40 $, tak samo z wycieczkami w inne miejsca.Jeśli ktoś byłby zainetersowany bliższymi informacjami zapraszam do kontaktu email.
    Jak najbardziej polecamy:) Pozdrawiamy Anię i Daniela przy okazji:)

Arek
    Pobyt: Grudzień 2006

Miejsce warte zobaczenia. Miła obsługa dużo atrakcji (zwłaszcza rafy koralowe).

Janusz
    Pobyt: Grudzień 2006