Opinie o hotelu Sunrise Select Royal Makadi

Sunrise Select Royal Makadi: basen, zjeżdżalnia

• Hotel położony jest w sercu malowniczej zatoki Makadi, 30 km od centrum Hurghady.
  • Bezpośrednio przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza i wydzieloną strefą dla dzieci.
  • Dla amatorów wodnego szaleństwa: 7 basenów i aquapark z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i dla dzieci.
  • Na terenie hotelu znajduje się aż 9 restauracji oraz 10 barów.

Artur
    Pobyt: Sierpień 2007

Witam wszytskich czytających moją opinię o tym hotelu. Byłem w nim 2 tyg. Prosze się niezastanawiać nawet tylko wybierać odrazu ten hotel.Coś niesamowitego. Przepiekny i bardzo zadbany hotel. Byłem już w wielu 5* hotelach i ten uważam jako jeden z czterech najlepszych w Egipcie. Hotel ogromny. Ale wszystko co potrzebne jest na miejscu. Recepcja bardzo ekskluzywna oraz lobby bar i restauracja główna. Hotel potwornie czysty. wszędzie.W restauracji głównej bardzo dobre jedzenie.Wieczorami kolacje w restauracji głównej połączonej z tarasem. Bardzo elegancko. Śniadania obfite i mnóstwo serów do wyboru oraz wędlin a co najlepsze wszystko świeżo krojone i kładzione na talerz. do stolików podawane wszystkie napoje. do śniadania kelnerzy podchodzą do stolików i nalewają co sobie ktoś życzy. lub tez można samemu. nie trzeba chodzić po żadne napoje i stac w kolejkach. Wszystko podają kelnerzy. obowiązuje to śniadanie, obiad i kolacje. a także bary lobby i 3 przy basenach. Jedynie w barze przy plaży trzeba samemu podejść po napoje. czytałem na tym forum że robią pyszna pizze przy basenach. i to prawda. niejadłem Polsce lepszej pizzy.Serwuja od 12 do 17.30 pyszna pizze, frytki, hamburgery, kebaby,. lub oczywiście obiady w restauracji głównej. Jak już pisałem to hotel bardzo czysty i strasznie dbają o niego. Wystarczy że kostka pęknie na chodniku to odrazu ekipa ją wymienia. Piękny ogród. Alejki wieczorem obłęd. Co do pokoi to jest tam wszystko a nawet więcej niż bym się spodziewał. Ogromne i przestronne. Olbrzymie marmurowe łazienki. z gigantycznymi lustrami wyposażone dodatkowo w kosmetyki a nawet husteczki do nosa i wbudowany otwieracz do butelek w ścianie. W pokojach lodówki które sa napełniane raz w tygodniu. w różne napoje gazowane. natomiast codziennie woda mineralna jak widzą że nie ma.Ale można z barów śmiało wziąść dużą ilość soczkow w kartonie. Jest wszytsko nawet capok na głowe pod prysznic, nici igły waciki, pilniczek itp. W szafie sejf elektroniczny bez żadnych opłat. Co Do basenów to super. Ogromne. przy jednym zjeżdżalnie. W każdym z basenów wbudowany bar czynne całymi dnaiami. Każdy otrzymuje ogromny ręcznik za karte która otrzymuje sie na wstępie. i wymienia.Każdy także otrzymuje taką małą skserowana karteczkę która upoważnia do rezerwacji jednej kolacji w restauracji a la carte. Są trzy. ja byłem w dwóch bo miałęm od znajomych kartki. ale gdyby ktoś potrzebowął to moge wysłac kserówke i można iść do wszytskich. polecam azjatycką i danie kaczkę a na deser lody. Przekonacie sie jak niezwykle można cos takiego na ogół prostego podać.Plaza ogromna i bardzo czysta. przebieralnie, centrum nurkowe a po prawej stronie hotel le medidien. na który można wejśc,ALE NAJWAŻNIEJSZE KTO SIĘ WYBIERA NA ZAKUPY TO NALEZY PRZEZ HOTEL LE MERIDIEN PRZEJŚC PLAŻą A NASTĘPNIE BĘDZIE KOMPLEKS HOTELI IBEROTEL PRZEJŚC PRZEZ PIERWSZY
    PRZEZ JEGO CENTRUM KOLO BASENÓW I WOGÓLE A PRZED NIM JEST MAKADI CENTER MNÓSTWO SKLEPÓW. Bo przed hotelem sunrise makadi nic niema.pustynia. i nawet tansze taxi sa do hurgady ale nawet nie byłem bo wszytsko jest w tym makadi center. w lewo na plaży można sobie zrobić spacer. 4 km jest piękna plaża innch hoteli. Nie jest ciasno. Wszystko rozległe i mnóstwo miejsca.duże odległości między hotelami. Naprawdę bardzo polecam wszytskim ten hotel. Miałem zamiar wybrac się do innych hoteli w hurgadzie typu sunrise ale dokonałem najlepszego wyboru bo widziałem po drodze inne i takie sobie,ciasne. ten jest co najważniejsze NOWY. EKSKLUZYWNY, POPROSTU PIĘKNY.Amfiteatr przy restauracjach.Siłownia. Wszystko. Byłem potwornie zaskoczony. Bo sa owiele droższe hotele nietylko tej marki i maja Ultra Al zreszta ten też ale w tym hotelu wystrczy tradycyjny All Inclusive zawiera prawie wszytsko.,Ogromne menu z drikami. nie do wyboru np. 6 tylko około 30.lub kto co woli. Sklepy z pamiatkami. akcesoriami plażowymi, jubiler, kantor, pralnia, internet.. Wykupiłem pakiet wycieczkowy który zawierał kair blue trip. Polecam wszystkim blue trip. nawet jeśli sie nieumie pływać. super. na plaży każdy może bezpłatnie wypożyczyć zestaw do nurkowania abc. Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więćej to prosze napisać chętnie odpowiem. Dużym plusem jest to że nie ma żadnych opasek co jest denerwujące. może każdy wejśc do tego hotelu z zewnątrz. tylko sa karty zielone. których i tak nikt niesprawdza tylko na poczatku w pierwszy dzień. POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

asia
    Pobyt: Wrzesień 2007

Hotel warty polecenia dla tych, którzy cenią sobie komfort, posiadających dzieci (dla rodzin), bądź dla zakochanym. Nastolatkom oraz singlom nie polecam bo integracja zachodzi nad wyraz ciężko :( Wspaniałe posiłki nie sposób wszystkiego spróbować, co dziennie inny wystrój kuchni. Rafa blisko brzegu lecz pewnie niewystarczająca dla fanów egzotycznych rybek, dlatego polecam przejście się kawałek dalej do plaż hoteli sąsiadujących. Gogle z rurką to podstawowy rekwizyt w morzu w którym nie można się utopić ;) Nie zapomnijcie zabrać go ze sobą! Pakiet all inclusive jest tak obszerny, że trudno wszystko wykorzystać. Polecam fitness i jacuzzi. Kilka basenów ze zjeżdżalniami i do siatkówki Z racji tego, że prawie wszystko jest tam w pakiecie all obsługa często pyta się o numer pokoju,. Jest to swoisty identyfikator wczasowiczów tego hotelu dlatego trzeba się go nauczyć na pamięć. Nie ma czegoś takiego że korzysta się z jakiejś usługi a potem nie spodziewanie na końcu trzeba za cos zapłacić. Za każdą dodatkową usługę która nie jest w all jak np. surfing dostaje się rachunek, który trzeba osobiście podpisać. (piszę o to bo było dużo obaw z tym związanych). Rezydentki naszego biura podróży były naprawdę spoko wszystko dokładnie tłumaczyły i były bardzo pomocne i zorganizowane! warto się o wszystko pytać w końcu od tego są!
    Pokoje bardzo czyste z sejfem, klimą i lodówka napełnianą codziennie o dwie wody Baraka ;) Zieleń wokół bardzo dopieszczona choć jednak mało romantycznych zakątków to ilośc krzaczków z kwiatami robi wrażenie.
    Animacja niestety nie działała zbyt twórczo (był zaklinacz węży który męczył te biedne stworzenia że aż żal było patrzeć). W sąsiednich hotelach animacje były o wiele leprze, bardziej pomysłowe robione z myślą o młodych. Co do dyskoteki to porażka, na parkiecie aminatorzy robili za tłum.
    Dla dzieciaczków jest dużo więcej atrakcji (animatorzy chyba się specjalizują głównie w małolatach).
    [Napiwki to po 1 euro albo 1dolarze jak kto woli, pamiątki najlepiej kupić w strefie wolnocłowej w Hurghadzie w dzień powrotu i nie trzeba się targować :)! Absolutnie nie zbierać rafy! na lotnisku są wykrywacze węglanu wapnia i bardzo wysokie kary w przypadku próby przewozu choćby najmniejszej muszelki- nie warto ryzykować! ]
    Drink z limonką pod parasolem na brzegu morza żyć nie umierać :)

Mal
    Pobyt: Wrzesień 2007

Polecam ten hotel. Rewelacyjne baseny, jedzenie urozmaicone i smaczne, obsluga sympatyczna i nienastawiona na napiwki ale naprawde pomocna zyczliwa. Rafe naprzeciwko hotelu polecam zignorowac i przejsc sie troche w lewo do Hotelu Fort Arabeska, tam rafa jest rewelacyjna. Zaczyna sie tuz przy brzegu a dalej jest jeszcze piekniejsza, pelna kolorowych ryb. Polecam

renata chalupka

troszeczke daleko od centrum hurgady ale ogolnie hotel na wysokim poziomie czysty urzadzony z gustem duzo basenow duzo rozrywek jedzenia full . naprawde hotel wart uwagi

Pobyt: Wrzesień 2007

Hotel naprawdę warty polecenia wszystkim, również bardzo wymagającym. Duże, czyste pokoje, przemiła obsługa, wspaniałe posiłki w ilościach uniemożliwiających spróbowanie wszystkiego. Baseny, plaża- bez zarzutu, dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wypielęgnowane zieleń na pustyni robi naprawdę wrażenie. Plusy za punktualność i organizację wycieczek fakultatywnych oraz kompetentną, przemiłą rezydentkę- Panią Sylwię (pozdrowienia !!!).
    A rafa koralowa tuż przy hotelu- prześliczna.....

Demi
    Pobyt: Wrzesień 2007

Bardzo ładny hotel, położony na rozległym terenie, super baseny!!!

marta kuźmicz

poprawy wymaga kontakt rezydenta z wczasowiczami, być może jedynie w tym hotelu

Zuza
    Pobyt: Sierpień 2007

Właśnie wróciłam. Było fantastycznie. Około 250 km od Luksoru, Doliny Królów, świątyni Hatszepsut i Karnaku, więc wstyd byłoby tego nie zwiedzić. Hotel ogromny, z big basenami i blisko do plaży. A na plaży - aż żal nie wejść i nie ponurkować. Choćby Snorkeling - najprostsza farma oglądania życia podwodnego - różnokolorowa rafa koralowa, różne gatunki ryb kolorowych - coś niesamowitego.
    Jedzenie różnorodne, mi smakowały najbardziej "ichnie" owoce, ciasta francuskie, tarty - palce lizać. Drinki bardzo dobre, polecam szczególnie w basenie. Przytyło mi się nawet :)
    Obsługa miła, ale jak dasz bakszysz to będą Cię traktować jak króla. Po za Makadi Bay - sama pustynia i wielka bieda. Wyjeżdzając z hotelu na wycieczkę byłam przerażona widokiem. Jeśli chodzi o pokoje to jest jak na zdjęciach, bardzo normalne - ale po co siedzieć w pokoju jak na zewnątrz jest przyjemniej!
    Nie sposób wszystkiego obejrzeć - wieczorki w amfiteatrze, siłownia, sauna, jakuzzi, zjeżdzalnia, bilard - dla mnie tydzień to za mało!

Sławek
    Pobyt: Sierpień 2007

Świetny hotel wart 6 gwiazdek (na warunki egipskie). Bardzo rozległy, bungalowy 2-pietrowe. Wyposażenie pokoi nowiutkie, pokoje przstronne, ładnie urządzone. Dużo zieleni, starannie pielęgnowanej. Jedzenie i drinki smaczne, w ilości przekraczającej mozliwości konsumpcyjne:) Obsługa sympatyczna, poza bagażowymi, nie domagająca się bakszyszu. Bardzo czysto !!! 2 baseny: 1 z wyspą tropikalną, mostkami, wodospadem i jaskinią (obok prostokątny basen sportowy 25m) i drugi z udogodnieniami dla dzieci (ogromny brodzik i zjeżdżalnie, klub dla dzieci, bar z frytkami, pizzą i napojami). Wieczorami animacje (w piątek dzień arabski: taniec brzucha, wirujący derwisz, tańce Beduinów itp.). W Makadi (10min. spacerkiem - pasaż handlowy (arafatka 10-20LE; papirus5-10$). Bus lub taksówka do Hurgady dostępne w hotelu (taxi 30$ w dwie strony). Plaża czysta, piaszczysta, w morzu kolorowe rybki i skałki z ukwiałami. Na miejscu, nauka surfowania i nurkowania (Dive Center na miejscu), spa, fryzjer, kosmetyczka, masaże, jazdy na bananie. Polecam wyjazdy w trakcie ramadanu !!!