Opinie o hotelu Sunrise Select Royal Makadi

Sunrise Select Royal Makadi: basen, zjeżdżalnia

• Hotel położony jest w sercu malowniczej zatoki Makadi, 30 km od centrum Hurghady.
  • Bezpośrednio przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza i wydzieloną strefą dla dzieci.
  • Dla amatorów wodnego szaleństwa: 7 basenów i aquapark z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i dla dzieci.
  • Na terenie hotelu znajduje się aż 9 restauracji oraz 10 barów.

Mariusz

• Zalety czystość na terenie obiektu, mimo wielkości, do 8 można było znaleźć leżak nad basenem, a na plaży zawsze.
    • Wady hotel moloch

Pierwszy pobyt w Egipcie, hotel to małe, samodzielne miasteczko, oddalone o około 40 km od Hurgady. Olbrzymi, zadbany teren z kilkoma basenami,z własnym dostępem do piaszczystej plaży. Na miejscu sklepy z pamiątkami, apteka z kompetentnymi sprzedawcami( wiem bo korzystaliśmy ). Jedzenie ok. jak zawsze to kwestia gustu i oczekiwań ( nie liczcie na schabowe )Warto skorzystać z restauracji ala carte polecam - azjatycką i meksykańską, beduińska z ciekawości, w innych nie byłem. Pokoje, umieszczone w kilkudziesięciu budynkach, sprzątane codziennie, codzienna wymiana ręczników. Jak wyjdziesz z samolotu, to wszędzie otacza cię - daj dolara daj dolara, a w hotelu miłe rozczarowanie, napiwki mile widziane, ale to ty możesz decydować, komu i ile, nic na siłę. Hotel można polecić. Trzeba wziąć poprawkę na temperaturę, najwyższą w cieniu wyłapałem 48,9 stopnia

Grzegorz

Byliśmy w tym hotelu dwa tygodnie na początku czerwca. Sam hotel położony na odludziu. Do Hurgady 30 km za taxi trzeba zapłacić okolo 35 dolarow w dwie strony. Wieczorami w hotelu nie ma co robić animacje ogólnie slabe a od ciągłego sluchania makareny moze zemdlic. Pokoj czysty, lazienka ok ręczniki wymieniane codziennie. Klimatyzacja bardzo słabo chlodziła w naszym pokoju zglaszalismy problem kilka razy i naprawili ja w... ostatni dzień. Spędzanie nocy praktycznie bez klimatyzacji było meczarnią. Obiekt bardzo zadbany wszędzie czysto, baseny ładne najglebszy ma 180cm. Wyżywienie bardzo dobre każdy znajdzie coś dla siebie choć owoców mało np arbuzy wydzielanie przez personel. Słodkości trochę monotonne. Nie wszystkie alkohole są darmowe trzeba uważać bo nikt Ci nie powie jak nie zapytasz które są płatne. Będą Ci z usmiechem donosic drinki a na końcu wystawią rachunek. Sami tego doświadczyliśmy. Naszym zdaniem najsłabszym punktem jest plaża. Przy plaży wypływają, wpływają jachty wycieczkowe non stop startują motorówki z bananem pontonem itp. związku z tym jest głośno jeśli myślisz że posluchasz szumu morza to się zawiedziesz. Często śmierdzi paliwem od tych łodzi. Na plaży mnóstwo dzieci ciągłe wrzaski. To wszystko sprawia że na plaży trudno wypocząć. My już tam nie wrócimy.

Dominika

• Zalety PLAŻA, przepyszne jedzenie, infrastruktura, dużo zieleni, aquapark
    • Wady chyba brak :)

W sierpniu 2018 przebywaliśmy w tym hotelu a w lipcu tego roku wybieramy się po raz kolejny :D, to był nasz 7 wyjazd do Egiptu i zdecydowanie najlepszy zarówno pod względem jedzenia, atrakcji, pięknego kompleksu i przede wszystkim przepięknej PLAŻY !!!! prawie piaszczysta, łagodne zejście do morza, bez odpływów z wodą po kolana a rafa przynależna do kawałka hotelowego, wystarczająca i nie trzeba płynąć łódką aby zobaczyć życie podwodne, w hotelu obok ( Fort Arabesque) jest podobno większa i bardziej urozmaicona więc w tym roku odwiedzimy i zdamy relację :) Jedzenie wyśmienite jak na egipskie warunki, różnorodne, dobrze doprawione. Bardzo dobrze przygotowane restauracje na obecność natłoku turystów, kawa i soki podawane przez kelnerów do śniadania zszokowały nas :) bardzo pozytywnie, przekąski i reszta dodatkowych gastronomicznych usług także na 5+, restauracje a'la carte rezerwowane bez limitu, jednak radzę zrobić to od razu po przylocie aby uniknąć braku wolnych terminów, restauracja przy plaży (dodatkowo płatna) zaskoczyła nas profesjonalizmem i doskonałym menu Jedyne co czego mogę się przyczepić to pokoje, my akurat mieliśmy w stylu nubijskim a przyzwyczajeni do standardowych byliśmy nieco zawiedzeni ale to tylko miejsce do spania i tak większość czasu spędzamy poza nim, sprzątane codziennie z różnym skutkiem :) kilkukrotnie dzwoniliśmy na recepcję w sprawie ręczników ale także i to nie zniechęciło nas do powrotu do tego magicznego miejsca

Dominika

• Zalety Cicha okolica Pyszne jedzenie Świetny zespół animatorów Czyste pokoje Personel bardzo pomocny i miły

Jestem zachwycona pobytem w tym hotelu! To nasz pierwszy raz w Egipcie. Hotel bardzo zadbany, ogrodnicy codziennie doglądają i pielęgnują ogromny teren wokół hotelu, dbając o najmniejszy szczegół. Jedzenie pyszne! Dużo świeżych owoców, wielki wybór dań i dodatków. :-) Kelnerzy szukają wolnego miejsca jak tylko przekroczysz próg restauracji, później krzątają się dolewając kawę/herbatę/sok ze świeżych owoców. Dużo restauracji alacarte, wszystkie darmowe oprócz jedynej przy plaży. Bar przy basenie rewelacja! Wieczorna obsługa zasługuje na dużą pochwałę. Bez przerwy dbają o gości. Polecam kelnera który obsługiwał gości od strony amfiteatru, robił na prawdę świetną robotę! :-) zespół animatorów zasługuje na medal!!! Świetna ekipa. Cały dzień jakieś zajęcia/animacje/aktywności. Nie można się z nimi nudzić. Co wieczór show! Codziennie coś innego. Pokoje czyste i zadbane, codziennie sprzątane. Baseny rewelka! A plaża cudo! Piasek, czysta woda. Sama plaża jak i teren wokół badzo zadbany. Myślę że jeszcze wrócimy do tego hotelu. Żal było wyjeżdżać. Animator z którymi się zaprzyjaźniliśmy przyszedł w dniu wyjazdu do recepcji pożegnać się z nami, co było na prawdę miłym akcentem na koniec.

Grzegorz i Barbara

• Zalety Jest to nasz 6 wyjazd do Egiptu stwierdzamy zdecydowanie że jest to najlepszy hotel . Same zalety.
    • Wady Brak.

Jest to piękny kompleks .Każdy będzie zadowolony z pobytu w tym hotelu. Zaleta to codziennie muzyka na żywo tylko nikt nie tańczy, tylko my.Super dostęp do morza piękna rafa w hotelu obok Polecamy !!!! Para Pobyt 5-16 Maj 2019

Łukasz

• Zalety Atrakcje, posiłki, obsługa przemiła, animacje.

PIEKNY I BARDZO ZADBANY HOTEL, ROMANTYCZNE OGRODY DO SPACEROWANIA SZCZEGÓLNIE WIECZORAMI, BARDZO DOBRZE ORGANIZOWANY CZAS TURYSTÓW-super animacje od rana do wieczora, BARDZO MIŁA OBSŁUGA, OLBRZYMI WYBÓR JEDZENIA, NIEDALEKO PRZEPIĘKNA RAFA KORALOWA. WSZYSKO CO POTRZEBNE JEST NA MIEJSCU - od sklepów z pamiątkami po aptekę i lekarza. NAPEWNO WRÓCĘ DO TEGO HOTELU I BĘDĘ GO POLECAĆ ZNAJOMYM. JAK DOTĄD TO NALEPSZY HOTEL W JAKIM BYŁEM W EGIPCIE.

Przemek

• Zalety Basen Aquapark Ilosc restauracji Szystosc Tereny zielone Obsluga
    • Wady Położenie

Jesteśmy zwolennikami wczasów w Turcji i to był nasz dziewiczy wyjazd do Egiptu, dlatego opiszę z punktu widzenia ?nowicjusza?. Pierwsze wrażenie - gorąco, policja, brudno - jak widać pustynia wszystko przyjmie. Po wjeździe na teren hotelu inny świat, mnóstwo zieleni, czysto, ekipy sprzątające w ciągłym acz powolnym ruchu. Hotel na zdjęciach wygląda lepiej niż w realu, trochę zmęczony, wszak ma już 11 lat. Najbardziej to widać po ścieżkach, budynkach mieszkalnych i samych pokojach. Dostaliśmy duży pokój (bez bakszyszu), ale w oddalonym budynku. Teren bardzo rozległy, więc było trochę chodzenia, na początku psioczyliśmy ale później byliśmy wdzięczni za dodatkowy ruch. Zameldowanie sprawne, oprócz dostarczenia walizek, po które pofatygowałem się sam do recepcji. Na plus hotelu kilka kompleksów basenowych, główny przy restauracji i snack barze, niedaleko od plaży jednak trochę za głośny. Drugi z aquaparkiem, też fajny i też głosno. Najlepiej przy pojedyńczym basenie naprzeciwko aquaparku (blisko do baru i do toalety też ;-) ). Sam aquapark to kilkanaście zjeźdzalni i wszystkie fajne i bezpieczne, nic się nie poobijaliśmy anie nie podrapaliśmy - raj dla dzieciaków i frajda dla dorosłych. Drugi plus bliskość plaży i rafy. Szału ni ma, ale 20-25 metrów od brzegu są rafy, rybki i ryby, płaszczki itp. Piaszczysta plaża i łagodne zejście do wody. Widok trochę zasłaniają mniejsze większe łódki i jachty, czasami smrodzące. 2km na prawo od hotelu po przejściu przez Tia Heights, Jaz Makadina, Iberotel i inne jest długie molo zakończone zejściami do wody i lepszą rafą z większą ilością ryb. Polecamy. Trzeci plus to restaurcje a?la carte. Jest ich 8 albo 9, płatna tylko jedna Nasaya, przy samej plaży. Odpuściliśmy sobie wegańską Roots i poszliśmy do chyba wszystkich pozostałych. Rezerwuje się wygodnie, przy użyciu ekranów dotykowych przy recepcji, radzę zrobić to jak tylko będziecie mieli numer pokoju. Można zarezerwować na 3 dni do przodu ale tylko minimum z jednodniowym więc w dniu przyjazdu nie skorzystacie. Byliśmy w międzynarodowej Dalia, beduińskiej, meksykańskiej Frida, włoskiej Basilico, steak housie Chimichurri i azjatyckiej Manzouku. Zdecydowanie najlepsza Manzouku, beduińska i chyba Dalia, niestety największe rozczarowanie to Basilico. Pozostałe bez szału. Acha, restauracje porozrzucane po całym kompleksie. Cała reszta jest ok. Pokój ładny ale nic specjalnego jeśli chodzi o wygląd czy wyposażenie. Były nawet polskojęzyczne kanały w TV. Sejf w cenie, ręczniki wymieniane, pokój codziennie sprzątany, minibar na powitanie woda i kilka puszek coli/mirindy, później tylko woda. Restauracja duża, miejsca i jedzenia nie brakowało a sami goście kulturalni, nikt się nie pcha, nie nakłada nie wiadomo jakich porcji. Wybór ogromny ale raczej pod gusta niemców czy anglików. Jednak głodnym się nie wyjdzie, chociaż śniadania mało urozmaicone. Na plus codzienne grille na zewnątrz - ryby, kurczak, kofta itp. Obsługa wszędzie bardzo miła, pomocna ale nie nachalna, nikt nie wyczekuje bezczelnie napiwków ale widać, że jest się inaczej traktowanym po kilku dolarach. Jedyny incydent to czekanie na walizki. Na plus też można zaliczyć animacje i rozrywki, chociaż entertainment team okrojony z 35 do chyba 16 osób. Wieczorne koncerty i live music, atrakcje w amfiteatrze (Dance technology - rewelacja), czy atrakcje na plaży czy przy basenach to duże urozmaicenie smażenia się. Acha, rezydent w porządku, chociaż nie powiedział nic czego już byśmy nie wiedzieli mimo, że był to nas pierwszy raz. Wycieczek nie kupowaliśmy u rezydenta tylko w lokalnym biurze z Hurghady, byliśmy już umówieni na spotkanie przed hotelem, jeszcze przed wylotem z Polski. Polecamy Utopię i wieczorną Hurgadę. Ogólnie cały wyjazd na duży plus, hotel polecamy choć wszędzie daleko.

• Zalety Czysto na terenie hotelu i w pokojach. Jedzenie dobre , urozmaicone i dużo.

Właśnie zakończył się nasz pobyt w hotelu Sunrise . W hotelu panuje bardzo miła atmosfera , obsługa uśmiechnięta. Jest to bardzo duży kompleks hotelowy. Po zakwaterowaniu , zostaliśmy zawiezieni melex-em do pokoju, gdzie miły pan nam wszystko pokazał. Pokoje czyste,sprzątane codziennie. Woda w lodówce uzupełniana codziennie. Napoje w puszczce( 3 sztuki) uzupełniane raz na tydzień oprócz tego czajnik elektryczny ,kilka saszetek kawy ,herbaty i cukier . Cały teren hotelu bardzo czysty. Dużo zieleni. Posiłki bardzo dobre i urozmaicone i dużo. Idąc na śniadanie o 9. 30 niczego nie brakowało. Animacje dla dzieci i dorosłych rewelacyjne. Na plaży zorganizowane piana pary, festiwal kolorów. Był to nasz trzeci pobyt w Egipcie i pierwszy raz do niczego nie można się doczepić.

rembi
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety bardzo czysto, miła obsługa, smaczne różnorodne posiłki, trzy podgrzewane baseny, piaszczyste zejście do morza, promenada do spacerów, różne atrakcje dla dzieci, strefa ciszy dla dorosłych na plaży, siłownia

spędziliśmy tam bardzo przyjemny tydzień, szkoda, że tylko tydzień

Sławomir
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Dużo dodatkowych lokali na terenie hotelu 9 restauracji a?la carte pozwala nam spróbować kuchni całego świata. 4 podgrzewane baseny
    • Wady Płatny internet w lobby

Świetny kompleks hotelowy, z mnóstwem atrakcji. Dla dzieci przeznaczony jest duży plac zabaw i duży aquapark. Na terenie hotelu znajduje się 7 basenów, z czego 4 są podgrzewane, co pozwala nam korzystać z nich cały rok. Bezpośrednio przy hotelu znajduje się piaszczysta plaża z bezpłatnymi leżakami i łagodnym zejściem do turkusowego morza. Bogata oferta all inclusive. Na terenie hotelu znajduje się dodatkowo 9 restauracji a?la carte, 10 barów, wiele sklepików z pamiątkami, amfiteatr, bankomat i liczne boiska sportowe. Hotel jest niesamowity i zapewnia różnorodne rozrywki swoim gościom. Każdy znajdzie coś dla siebie.