Opinie o hotelu Akrathos
Grecja / Chalkidiki

Akrathos: basen

• Hotel położony na zboczu małego wzniesienia, ok. 2,5 km od centrum.
  • Dla dzieci: plac i pokój zabaw, międzynarodowe animacje hotelowe (lipiec i sierpień).
  • Ok. 50 m od hotelu, publiczna, piaszczysto-żwirowa plaża, wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi.

Sara

• Zalety połozenie czystość obsługa
    • Wady -

Hotel zasługuje na 5gwiazdek. Wszystko jest nowe, zadbane, czyste. Bardzo dobre położenie. Obsługa dba o każdego klienta z uśmiechem na twarzy. Jak na cene hotelu mamy zagwarantowaną wysoką jakość.

Aneta

Hotel znajdujący się na Półwyspie Athos. Bardzo ładny, czysty, zadbany teren. Hotel kaskadowo ułożony, elegancki. Piękny widok z lobby na morze. W 2016 r. był remont. Bardzo fajna plaża, odznaczona Błękitną Flagą. Na terenie hotelu super basen z pięknym widokiem na morze i góry. Rewelacyjne pokoje ? Suity. Hotel polecam dla par.

Iwona

• Zalety Luksusowe suity z prysznicem oszklonym na środku pokoju, oliwa z własnych oliwek używana w kuchni
    • Wady skromne pokoje standard ale planowany jest remont na 2019, dopłaty za napoje w alacarte , brak alkohol w barze na plaży

Piękny, bardzo luksusowy hotel jak na 4* bardzo wysoki standard. Hotel położony na wzniesieniu, około 3km do centrum większej miejscowości. Hotel posiada piękną restaurację oraz bardzo luksusowe pokoje. Familly suite- pokoje z 2 pomieszczeniami, love suite - prysznic za szklanymi szybami na środku pokoju. Hotel oferuje usługi dla dzieci- plac zabaw, pokój zabaw. Plaża mieszana, około 50 metrow od hotelu, z certyfikatem błękitnej flagi.

Iwona

Pobyt: Maj 2017

• Zalety dobre posiłki, czyste ładne pokoje, bezpośrednio duża plaża przy hotelu
    • Wady dla mnie brak , jade na wakacje wypocząć a nie szukać wad

Hotel jest częściowo odnowiony, pokoje restauracja, recepcja widać że nowe.Pokoje są czyste ładnie urządzone, sprzątane codziennie, łazienka stara wymagająca remontu . Posiłki w porządku, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie spory wybór. Byliśmy ostatnie dwa tyg maja i w pierwszym tyg nie było jeszcze dużo turystów także spokojnie dało się usiąść np przy kolacji, w drugim tyg kiedy było już wiecej osób obsługa przydziela stoliki bo robiło się ciasno. Ogólnie pracownicy hotelu na recepcji restauracji czy w barach mili uśmiechnieci, można było nawet czasem sobie z nimi porozmawiać bardzo kontaktowi, większość mówiła po angielsku, niektórzy znali tez niemiecki Miejsce na basenie znalazało się zawsze o każdej porze, tak samo na plaży , na której był bar zawarty w all inclusive z napojami bezalkoholowymi i piwem. W trakcie dnia brak przekąsek pomiędzy posiłkami, jedynie około 16 przy barze na basenie podawali ciasto z reguły albo drożdżowe albo coś w rodzaju piernika.Lody i przy basenie i na plaży za dodatkowa opłatą Jeśli chodzi o animację to byli tylko francuscy animatorzy którzy głównie interesowali się turystami z Francji, organizowali im jakieś quizy itp oczywiście w języku francuskim, dwa raz chyba w tyg było przedstawienie w amfiteatrze jakieś tańce śpiewy .Kilka razy wieczorami dyskoteka. My byliśmy grupą znajomych więc sie nie nudziliśmy ale w końcu poszedł ktoś do nich zagadać o jakieś gry typu tenis (jest kort) lub stołowy i zaczeli wołać nas nas jak cos organizowali. Z tego co dowiedzieliśmy się od czerwca mieli być niemieccy animatorzy. I tu warto zaznaczyć że w hotelu przebywali gównie niemcy i francuzi, było też trochę rosjan, my wykupiliśmy pobyt z niemieckiego biura całą paczką, byliśmy jedynymi polakami w hotelu.Warto zwrócić uwagę na opcję all ponieważ turyści z niemieckich biur mieli zlote opaski a francuzi czerwone, z tego co czytałam w innych opiniach wiem ze w poprzednich sezonach polacy też mieli inne opaski. My mieliśmy pełne all natomiast Ci z czerwonymi tzw. soft all inclusive . Wokół hotelu nie ma nic oprócz innych hoteli do miasteczka Ouranopolis około 20 min spacerem ale można też taksówke zamówić za 6 euro w jedna strone. W miasteczku w porcie mozna kupic sobie rejs na Athos .Spacerem można też dojść do innych miejscowości . Na plaży po obu stronach wypożyczalnie motorówek warto wybrać się na cały dzień i opłynąć mniejsze wyspy w okolicy na których można się zatrzymać.Ogólnie pobyt bardzo udany, wszystko spełniło oczekiwania,okolica spokojna także polecam osobom chcącym wypocząc w ciszy .

małżenstwo

• Zalety czysto, blisko morza , dobre i różnorodne jedzenie, miła obsługa
    • Wady nie było się naprawę czego przyczepić

Moge z czystym sumieniem polecic każdemu ten hotel. Hotel czysty - pokoje sprzątane sa codziennie wraz z wymianą pościeli i ręczników .Jedzenie urozmajcone dobre i do tego bardzo dużo - ryby pycha. Obsługa bardzo sympatyczna, miła i pomocna w kazdej sytuacji.Rewelacją dla mnie byli animatorzy zasługują u mnie na 10/10 punktów. Na żadnym z wyjazdów wakacyjnych/ a bylo ich kilka /nie spotkałam się z takimi animatorami wielkie uznanie za ich pracę - naprawdę sprawdzili się w 100% Hotel godny polecenia

Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety Położenie Animacje dla dzieci i dorosłych
    • Wady Stare, brzydkie pokoje (standard) z ciemnymi, dusznymi, pozbawionymi wentylacji malutkimi łazienkami.

Hotel położony jest w malowniczej okolicy wśród drzewek oliwnych. Plaża, która jest w pobliżu jest naprawdę piękna. Szeroka, czysta z łagodnym wejściem do morza. Na plaży leżaki z parasolami w cenie 3 euro, dostępne sporty wodne, można wypożyczyć motorówkę za 40 euro na cały dzień :) W pobliżu hotelu nie ma żadnych atrakcji w postaci klubów, dyskotek, ruchliwych greckich uliczek z tawernami czy sklepikami. Nam to jednak było na rękę, ponieważ pojechaliśmy tam głównie wypocząć. Basen przy hotelu jest naprawdę ładny. Długi, głęboki na 1,7m, z jednej strony ograniczony szybą zza której można podziwiać morze. W pobliżu basenu bar z napojami. Jest też mały basen dla dzieci. W trakcie dnia organizowanych jest wiele ciekawych animacji na basenie (np. wodne polo czy nauka tańców: samby i rumby). Pokój standardowy, który otrzymaliśmy był stary. Łazienka, która do niego należała miała obniżony sufit na wysokość ok 2m (?!) była mała, ciemna (oświetlały ją dwie słabe żarówki w rogu przy szafce nad umywalką), nie posiadała wentylacji, z umywalki, wanny i wc wydobywały się nieprzyjemne zapachy. Klimatyzacja ustawiona na 26st mroziła niemiłosiernie. Ciężko było jej używać. Kuchnia w tym hotelu była wyjątkowo monotonna i mało smaczna. Codziennie prawie to samo: zapiekanki z rzeczy dnia poprzedniego, parówki i kiełbasy na milion sposobów, sos pomidorowy lub z mięsem, te same wciąż warzywa do skomponowania sałatek. Spędziliśmy tam tylko tydzień i pod koniec mieliśmy myśli o wyjeździe do miasta i kolacji w restauracji. Brakowało potraw z tradycyjnej kuchni greckiej. Owoce morza to np 5 krewetek na kilo makaronu z warzywami. Ośmiornica (oczywiście z warzywami) w kilku kawałkach znikała w sekundę wybierana spośród dodatków. "Pokazy" gotowania polegały np na grillowaniu kiełbasy albo smażeniu warzyw z kurczakiem lub pancakesów. Dodatkowo kucharz jest chyba wyjątkowym fanem spożywczego recyklingu... Obsługa bardzo uprzejma, znająca angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.

Falcop
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety -położenie (widoki), -jedzenie, -atmosfera, -czystość
    • Wady -położony na zadupiu (wszędzie daleko), -dla dziec powyzej 12 roku nudy.

Bylem pod koniec czerwca 2016 z rodzina 2+2. Wyjazda odeceniam na 9/10 ogolnie rewelacja. Pokoj rodziny 704 polecam, super widok z okna. Pokoj duzy 2u pokojowy, lazienka, aneks z lodowka i kuchenka, lazienka, wszytko czyste. Codzienie pokoj sprzatany, nowy zestaw poscieli (rewelacja). Oglnie Hotel bardzo czysty i ladnie polozony, aczkolwiek na koncu swiata :) najblizsza cywilizacja 3km naszczescie taxi za 5e rozwiazuje problem :). Jedzie ok dla kazdego cos dobrego. Plaza hmmmmm, kamienie i piasek ale do przyjecia 1min od basenu :). Basen czysty z wokiem na plaze wiec ok. Ogolnie nie ma sie do czego przyczepic. Hotel na lezing, plazing i odpoczynek. Jak ktos chce dyskoteki i zabawe do bialego rana to Chalikidiki odpada. Ja polecam!!!

Sylwia
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety Wszystko ok;) Polecam

Wszystko ok;) Hotel w spokojnej okolicy, zdecydowanie można odpocząć tydzień beztroskiego lenistwa;)

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety widoki,jedzenie(mimo małego urozmaicenia)
    • Wady pokoje,łazienka poniżej 3 gwiazdek,położenie(125 km od Salonik,lotniska)pościel i ręczniki zmieniana co 3 doby hotelowe

Leżaki przy przy basenie "rezerwowane"na całe dni przez prawie cały tydzień przez tych samych gości.Nikogo na leżaku,tylko rzucony ręcznik..i tak cały dzień.Nie można było skorzystać z leżaków,tym samym z bezpłatnych drinków i napoi.Brak reakcji personelu,dopiero na koniec ktoś zrobił z tym porządek.