Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Justyna i Paweł
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety + ładny, zadbany, nowoczesny + położony blisko plaży + różnorodne, smaczne jedzenie + sympatyczna obsługa + klimatyzacja w pokojach + duży wybór alkoholi w ramach all inclusive + możliwość spędzenia czasu aktywnie (baseny, kort tenisowy, boisko do siatkówki, animacje)
    • Wady większych wad naprawdę brak...gdybyśmy musieli się do czegoś przyczepić to może do powtarzających się przekąsek (głównie kanapki, pizza, frytki, tosty)

Nasz pobyt 23-30 czerwca wspominamy bardzo pozytywnie. Trafił nam się jeden deszczowy dzień, jak zaczęła się burza o 13 to dopiero w nocy jakoś przestało padać. Było to sobota, podczas której grali Polacy mecz więc jakoś to przeboleliśmy ;) Dodatkowo czas spędzaliśmy na basenie wewnątrz hotelu (warto się zorientować w jakich h otwarty) albo grając w ping ponga :) Sporo osób decydowało się na wycieczki zorganizowane z grecos, my wybraliśmy opcję wynajęcia samochodu na jeden dzień (koszt około 50 euro plus benzyna ok 20 euro w sumie). Trzeba w zastaw zostawić 150 euro lub podać nr karty płatniczej/kredytowej no i wiadomo okazać prawo jazdy. Niestety podstawiają samochód dość późno ok 10, jeszcze załatwienie formalności (podpisanie umowy) i wyjeżdża się ok 10.30. Samochód z pełnym bakiem odbierają dnia kolejnego ok 7 rano. W ramach usługi dostaje się mapę wyspy, która nam wiele dała, bo gpsa w samochodach brak. Baseny są trzy, może nie jakieś ogromne, ale wystarczające do rozmiarów hotelu, były momenty, że z chłopakiem mieliśmy jeden na wyłączność ;) Również brak problemów z leżakami, zawsze znalazły się jakieś wolne. Bar w pobliżu, daleko nie trzeba było iść ;) Nasze pierwsze wczasy All inclusive były bardzo udane ? Polecamy z czystym sumieniem hotel Utopia w Katelios ?

Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety czysty, ładny hotel, duże pokoje, komfortowe łazienki, obsługa polskojęzyczna, dużo miejsca przy basenach.

Hotel bardzo ładny. Duże pokoje. Animatorzy Grecosa fantastyczni. Fakt, że jest cichutko i w koło nie ma dyskotek, więc odradzam pobyt komuś kto ma zamiar poszaleć. Hotel jest idealny dla rodzin z dziećmi.

A&T
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety - dobre, różnorodne jedzenie - czyste, codziennie sprzątane pokoje - miła i pomocna obsługa - dla nikogo nie brakuje leżaków przy basenie - polska recepcjonistka - wspaniali barmani/ki
    • Wady - mało animacji dla dorosłych - brak możliwości sterowania temperaturą klimatyzacji w pokoju

Podróż poślubna bardzo udana. Nasze najlepsze wakacje! Jedzenie, obsługa, barmani na najwyższym poziomie. Polecamy hotel, miasteczko i całą Kefalonię!

Klienci Grecos
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety kameralny, czysty, duża dostępność do leżaków, brak tłumów w basenach, obsługa polskojęzyczna
    • Wady klimatyzacja sterowana centralnie, bardzo niewygodne łóżka (np. w pokoju rodzinnym), mega skromne lunch boxy dla osób wybierających się poza hotel, brak włączonej muzyki podczas plażowania - gdyby nie dzieci tobyłaby cisza jak w sanatorium

Na samym początku wspomnę, że nie jestem osobą czepiającą się szczegółów więc opinia będzie tylko moim subiektywnym odczuciem. Od wielu lat wakacje spędzam za granicą w hotelach różnej kategorii od 3 do 5 więc punkt odniesienia posiadam. 1. GOŚCIE HOTELOWI - okazuje się, że Polacy (a stanowiliśmy prawie 100% gości) potrafią fajnie wypoczywać, bawić się, być uprzejmym dla siebie i stereotyp "nachlanego i wulgarnego Polaczka" w tym miejscu nie istniał. Było wręcz przeciwnie. 2. ANIMACJE - tutaj niestety DUŻE rozczarowanie. O ile sama nie odczuwam potrzeby "zabawiania mnie przez animatorów" (chociaż bardzo popularny na świecie aquagim by się przydał - to przecież forma integracji gości ) to już w stosunku do dzieci (syn lat 7) oczekiwanie wzrasta. Owszem - jakieś zajęcia były, ale szczerze powiem, że pozostawiały dużo do życzenia. Wieczorem wspólnie z innymi wczasowiczami mieliśmy odczucie, że animatorzy bawią się sami ze sobą + z barmanami z baru przy basenie. 3. WYŻYWIENIE - fatalne przekąski, tzw, snacki. Poza tym - może być aczkolwiek bez porywu. Głodnym się nie chodziło, ale brakowało typowo greckich dań, które są po prostu pyszne. Szkoda. 4. OBSŁUGA HOTELOWA - ok, bez zarzutu 5. OKOLICA - bardzo urokliwa, Katelios to grecka wioska - przyjemna, klimatyczna. Dla osób chcących zobaczyć więcej proponuję wypożyczenie auta i objechanie wyspy, która jeszcze nie jest komercyjna i zapchana turystami. Uwaga - drogi kręte, górzyste - początkujący kierowca może mieć problemy. 6. OBSŁUGA GRECOS - bez zarzutu od momentu przylotu do końca urlopu. Opiekun Michał ok. Dobrze zorganizowane rozdzielanie kopert powitalnych na lotnisku. 7. OGÓLNE WRAŻENIE - ok, ale kategoria 5* to chyba przesada.

Beata i Bartek

• Zalety Kameralny, przyjemny hotel z miłą obsługą

Wróciliśmy z wakacji w hotelu Utopia 30.06.2016 i generalnie jesteśmy zachwyceni. Spokojny, kameralny hotel z miłą obsługą. Jedzenie bardzo dobre i różnorodne ( nie wiem skąd opinie o monotonii, ponieważ przez 14 dni pobytu, codziennie zmieniały się potrawy - było wprowadzane coś nowego, nawet chcieliśmy żeby czasem co niektóre się powtórzyły :) , ale się nie udało ). Bardzo miła obsługa :) To były Wielkie Greckie WAKACJE !!!

Renata
    Pobyt: Czerwiec 2016

Byliśmy w hotelu z dzieckiem w czerwcu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Chętnie byśmy tam wrócili. Animatorzy Zosia i Marcin bardzo fajni nasza córka za nimi tęskni. W recepcji Karolina bardzo sympatyczna i miła. Hotel czysty, zadbany. Jedzenia dużo i smaczne. Nie ma się do czego przyczepić. Nie ma problemów z leżakami zawsze były jakieś wolne. Blisko do morza. obsługa barów Jorgus, Dimitris i Sarah bardzo mili i uczynni. Byliśmy już na Kos i Korfu ale tutaj nam się najbardziej podobało. Hotel jest tylko Grecosa i są sami Polacy a wyspa bardzo ładna, dzika i nie zniszczona jeszcze przez turystów. Polecam dla rodzin z dziećmi.

marta
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety cisza, spokój, blisko plaży
    • Wady brak internetu w pokoju

Na pobliskiej plaży można spotkać żółwie, polecamy również łowienie krabów, świetna atrakcja dla dzieci.

RT

• Zalety 3 baseny, przemiła obsługa, idealny dla rodzin z dziećmi
    • Wady jedzenie do poprawy - mogłoby być bardziej greckie

Hotel położony ok. 250m od morza, idąc "dziką" ścieżką, 400m idąc ulicą. Obsługa na 5+, wszyscy uśmiechnięci, sympatyczni, otwarci. Dostosowany do dzieci, 3 baseny, mały pokój zabaw, plac zabaw, winda (przy wózkach niezbędna). Jedzenie mogłoby być bardziej greckie, i bardziej urozmaicone - generalnie zawsze można było coś wybrać dla siebie, głodni nie chodziliśmy. Sama wyspa super. Polecam wynajęcie samochodu i zwiedzanie. Plaże na wyspie różne - kamieniste, kamienisto-piaszczyste, piaszczyste, warto wziąć buty do wody.

Aga

• Zalety -Dobre jedzenie -Przyjemna atmosfera
    • Wady Brak plaży

Obsługa hotelu bardzo sympatyczna i pomocna. Jedna z recepcjonistek to Polka, która chętnie pomaga w każdej kwestii. Pokój duży (dostaliśmy 3-osobowy), łazienka z wanną z hydromasażem. Jedzenie smaczne, codziennie ryby i owoce morza, dużo warzyw i owoców. Desery przeciętne. Przy 2-tygodniowym pobycie menu trochę powtarzalne. W maju nie było animacji, ale dla mnie to zaleta. Wygodne leżaki nad basenem, o każdej porze co najmniej kilka było wolnych. Największym minusem jest brzydka plaża, nieoczyszczona z glonów. Dojście na plażę zajmowało 10 min spacerem lub 5 min skrótem ścieżką przez krzaki (z wózkiem dziecięcym niewykonalne ze względu na schody). Mieszkańcy Kefalonii bardzo sympatyczni, restauratorzy i sklepikarze dbający o turystów. Rezydenci Grecosa bardzo pomocni, zwłaszcza na lotnisku w drodze powrotnej. Polecam hotel dla ludzi poszukujących spokoju i greckiej atmosfery, odradzam imprezowiczom.

DiTommi
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety W spokojnym, kameralnym miejscu wyspy, urokliwa wioska z tawernami.
    • Wady Raczej spore odległości do największych atrakcji na wyspie.

Pobyt to istna sielanka, smaczne jedzenie, urokliwe okolice, wspaniała tawerna "Katelos Grill House" jedyne 2.2 Euro za Gyros najsmaczniejszy jaki jadłem. Dookoła rosną zioła, sady cytrusowe, wspaniałe zapachy wieczorem podczas spacerów. Pokój bardzo przestronny ze sporą łazienką, obsługa bardzo uśmiechnięta, uczynna, bez żadnych napiwków karmią i poją z pasją. Wielki pozytyw to muzyka sącząca się przy basenie, grecka, budowała fajną wakacyjną grecką atmosferę. Zachwycony byłem dużą ilością owoców morza, pysznie. Słabe ale dobre piwko, idealne na wakacje. Przy dużej ilości turystów, spokojnie na basenie każdy miał swój leżak. Wyspa nieprawdopodobnie malownicza, sama jazda samochodem daje cudowne możliwości widokowe, wioska Assos to bajka! W takim miejscu jedzenie smakuje niesamowicie. Może jestem mało wybredny, dlatego bardzo zadowolony. Kefalonia jest piękna i idylliczna. Polecam i hotel i wyspę, zdecydowanie.