Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Hotel: Ma kategorię 4,5 gwiazdki, jednak to jest o conajmniej pół gwiazdki za dużo. Jest raczej przeciętny, widać obdrapania na murach, niedokładne fugi, krzywo i byle jak pozawieszane obrazy z wysuwającymi się z antyram zdjęciami itd. Niby pierdoły, ale psują ogólne wrażenie. Pokoje duże, schludne, czyste i dobrze sprzątane. Ręczniki plażowe z wielkim napisem \\\"GRECOS, moje wielkie greckie wakacje\\\" czekały na nas w pokojach i mają starczyć na cały wyjazd. Nam się ta opcja podobała. W pokojach klima ustawiona na 23 stopnie, bez możliwości regulacji. Działa tylko z włożoną kartą i zamkniętymi drzwiami balkonowymi. Ma sens. Hotel raczej kameralny, 3 piętra, w sezonie (połowa lipca) w hotelu było może 100 osób. Warto tu wspomnieć, że hotel jest nastawiony na obsługę gości z Polski, co oznacza, że jest 100% Polaków, nie spotkaliśmy gościa z innego kraju. Są 3 baseny, w tym 2 raczej dla dzieci, bo płytkie. Sporo parasoli, leżaków wystarczało dla wszystkich. Ładny ogród i zieleń. Większość pokoi ma tzw. widok na morze, więc chyba nie warto dopłacać do opcji otrzymania takiego właśnie pokoju. Widok na morze oznacza prześwit w drzewach, bo do morza idzie się jakieś 300-400m. Na plaży bardzo mało ludzi, leżaki są płatne (7 euro za dzień za dwa leżaki i parasol - takie ceny obowiązują praktycznie na wszystkich plażach na wyspie). Chyba lepszą opcją jeszt pokój z widokiem na (piękne) góry. Jest raczej cicho, nie ma gwaru, ani głośnej muzyki. Było sporo rodzin z dziećmi. Dla dzieci są animatorki, klub Delfinki, lody gałkowe (tylko dla dzieci) i wspomniane płytkie baseny. Wyżywienie: Smaczne i świeże, aczkolwiek mało urozmaicone (w sensie, że codziennie prawie było to samo, różnice to 1-2 potrawy). Ale wybór dań był dość szeroki. Na przykład, na śniadanie, począwszy od płatków z jogurtem\\\\mlekiem, poprzez tosty z różnymi rodzajami marmolad, dżemów itd, skończywszy na 2 rodzajach wędlin, serów żółtych i kozich, pomidorach, ogórkach, papryce, cebuli, oliwkach. Do picia kawa, herbata, sok pomarańczowy, woda. Nam brakowało typowo greckiego jedzenia, ale przedstawicielka hotelu (Polka) mówiła, że tak jest specjalnie, na życzenie Polaków, którzy chcą jeść jedzenie takie jak w Polsce. Przekąski są między śniadaniem i obiadem i między obiadem i kolacją. Po kolacji nie ma przekąsek i jeżeli ktoś chce siedzieć przy barze do późna, to nic nie zje. Do późna to powiedzenie trochę na wyrost, bo bary (przy basenie i w lobby) są czynne tylko do 23.00. Obsługa: Niezwykle miła i sympatyczna, część zna podstawowe polskie słowa. Jedna z dziewczyn na recepcji jest Polką, dziewczyna na stołówce i w barze też, więc wszystko można po polsku załatwić. Animatorki to kilka polskich dziewczyn, które bardzo się starały, organizowały gry, zabawy, ćwiczenia itp. dla dorosłych i dzieci. Widać było w dniu wyjazdu, że niektóre dzieciaki tak się z nimi zżyły, że płakały, że muszą wyjeżdżać :-) Rezydentka, Pani Klaudia trochę nerwowa, próbowaliśmy załatwić dwie sprawy, bezskutecznie. Niespecjalnie jednak się tym przejmowaliśmy, bo jesteśmy przyzwyczajeni, że sami załatwiamy sobie nasze sprawy. Ciekawostka - dowiedzieliśmy się, że żeby wynając samochód (z wypożyczalni Mercury) trzeba załatwić to przez rezydentkę. Niestety nie wiemy, dlaczego akurat przez nią, a ponieważ za bardzo nie chciała z nami rozmawiać, mówiąc tylko, że trzeba to załatwić z nią i koniec!, to zdecydowaliśmy się zadzwonić sami do innej wypożyczalni (CBR), gdzie pracownik już w pierwszym zdaniu powiedział \\\"Everything is possible, my friend!\\\". Lubimy ludzi, którzy chcą się dogadać, więc szybko dobiliśmy targu wypożyczając samochód.
    • Wady Jak wyżej. Nic szczególnego. Jak na nowy hotel, to spodziewalibyśmy sie lepszego wykończenia, hotel trochę wyglada jakby miał nie 5, ale 25 lat :)

Kefalonia to piękna wyspa. Warto wypożyczyć samochód i ją pozwiedzać. W wypożyczalni dają mapę i zaznaczają miejsca, gdzie warto jechać. 3 dni zdecydowanie wystarczą na objechanie całej wyspy. Raczej nie lubimy siedzieć przy basenie więc przez 4 dni zwiedzaliśmy wyspę, 3 dni poplażowaliśmy. Wystarczająco :-) Koszt wypożyczenia samochodu, to ok. 50-70 euro na dzień z pełnym pakietem ubezpieczenia. Koszt benzyny - ok. 1,7 euro za litr (lipiec 2015). Drogi prawie wszędzie są asfaltowe, aczkolwiek wąskie i niekiedy bardzo kręte, więc nie rozwija się dużych prędkości.

Malgorzata
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Cudowne animacje dla dzieci i dorosłych! Animatorki bardzo angażują się w to co robią, są bardzo komunikatywne i uprzejme. Ciche kameralne położenie, moim zdaniem hotel ZDECYDOWANIE dla rodzin z dziećmi. Jedzenie urozmaicone, dobre. Ładna okolica z tawernami i sklepami. Trzy baseny o różnej głębokości.

Ten hotel polecam zdecydowanie na rodzinne wakacje. Większość gości stanowili Polacy - co wcale nie było problemem. Jest to idealne miejsce na spokojny odpoczynek. Okolica również spokojna choć wcale nie nudna (kilkanaście tawern przy morzu, sklepiki, niewielki port). Dojście do najbliższej plaży zajmuje kilka minut, chociaż polecam piękną piaszczystą plażę, na którą niestety trzeba dojść stromym przejściem po skałach(nie polecam w klapkach). Widoki po drodze przepiękne! Jedzenie... Będąc w hotelu słyszałam różne opinie na temat posiłków... Napiszę krótko - nie można oczekiwać od hotelu, w którym znajduje się około 60 pokoi tego, że wybór dań będzie taki jak w ogromnych hotelach. Wybierając ten hotel na to musimy się nastawić. Byłam bardzo mile zaskoczona ponieważ wg mnie każdy mógł wybrać coś dla siebie - sałatki, różne rodzaje mięsa, na obiad zawsze dwie zupy, owoce morza, słodkości, itp. Dla mnie jedzenie na plus. Komunikacja z rezydentką ok, służy pomocą. Największym atutem tego hotelu są Świetne Animatorki - Pani Agnieszka, Beata i Agnieszka. Takich animatorów jeszcze nigdy nie spotkałam. Bardzo zaangażowane, zawsze uśmiechnięte, pozytywnie zapraszają do animacji dla dorosłych, zawsze coś się działo. Chętnie służą pomocą - nawet jako przewodnicy wyspy :-) Dzieci uwielbiały uczęszczać do Klubu Delfinki, nie nudziły się, wieczorne Mini Disco też były wielką frajdą. Po prostu wielki PLUS!!! Personel hotelu także sympatyczny, uprzejmy, znający nawet kilka słów po polsku. Reasumując, hotel w pełni zasługuje na 4,5*. POLECAM!

Julita
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety w miarę nowy, przyjemne pokoje, miła obsługa
    • Wady jedzenie - niskiej jakości, mały wybór

Pobyt tygodniowy na przełomie czerwca i lipca, z koleżanką. Jak na hotel 4,5* bardzo niskiej jakości jedzenie. Wybór niewielki, mało owoców, powtarzalność, mały wybór pieczywa na śniadaniach, tylko jeden rodzaj płatków. Potrawy zimne albo niedogotowane. Sam hotel bardzo przyjemny z dużym lobby, tarasem z widokiem na morze gdzie można posiedzieć wieczorem. Pokoje przyjemne, dość duże, nowe wyposażenie, w łazience suszarka i spora wanna z hydromasażem ale z to bardzo ciemno. Miła obsługa, w recepcji na jednej zmianie dziewczyna z Polski, miła obsługa w restauracji i barze. Do plaży zejście po schodach przez krzaki. Plaża niezbyt ładna kamienisto żwirkowa, ale brudna bez żadnej infrastruktury. Dobra jeśli ktoś chce w spokoju poleżeć i posłuchać szumu morza. Druga plaża w samym Katelios też niezbyt ciekawa. Co prawda są leżaki ale dodatkowo płatne. Ta plaża również kamienisto żwirkowa jeśli jest trochę piasku to strasznie zaśmiecony i ogólnie brudno. W Katelios kilka tawern, 2 sklepiki i nic więcej. Polecam jeśli ktoś chce odpocząć od ludzi i szuka spokoju. Jeśli miałabym pojechać drugi raz na Kefalonię to do innej większej miejscowości i bliżej plaży,

Pobyt: Maj 2015

• Zalety czysty,bardzo ładne wnętrza,dobre,świeże posiłki,położony w spokojnej okolicy

Spędziliśmy w hotelu Utopia wakacje na przełomie maja?czerwca 2015 roku.Hotel bardzo czysty,przestronne wnętrza i pokoje.Urozmaicone posiłki(owoce morza,dania z grilla),jedzenie smaczne i świeże.W opcji all inclusive wino,piwo,gin,wódka w nawet bacardi.W barze przy basenie smaczne przekąski w ciągu dnia,lody dla dzieci,ciasta.Hotel położony w małej miejscowości,kilka sklepów,około 10 restauracji.Ładna,typowo grecka okolica.Dla osób lubiących ciszę i spokój.W odległości 8 km bardziej "rozrywkowa" miejscowość Skala.Wiele barów,restauracji.Taksówka około 15 euro w jedną stronę,brak komunikacji miejskiej.Wypożyczenie auta na 4 dni koszt około 170 euro plus benzyna.Kefalonia dziewicza,piękny krajobraz,czysto i urokliwie.W porównaniu do Krety,Rodos,Korfu?-perełka.Nie dla osób nastawionych na imprezowanie w stylu dyskoteki:Laganas,Faliraki(takich miejsc na Kefaloni brak).Plaża przy hotelu wąska,początkowo kamienista.Po przejściu około 500 m,niewielki kawałek z piaskiem.Dno na głębokości do kolan kamieniste,dalej miły piasek.Polecam,hotel i wyspę.

Aga
    Pobyt: Maj 2015

• Zalety komfortowy,super obsluga,cicha i spokojna okolica
    • Wady plaza bez serwisu,dopiero przygotowywana do sezonu,jezdzace ciagnik i koparka

Hotel na bardzo wysokim poziomie,bardzo ladne pokoje,ladnie urzadzone,w lazience wanna z hydromasazem dobrze dzialajaca.Jedzenie wedlug mnie dobre,na obiady i kolacje zawsze dwie zupy,rozne rodzaje miesa,ryby,owoce morza:osmiornice,kalmary,krewetki,mule,makrony,pyszne desery i ciasta,owoce:kiwi,banany,truskawki,gruszki,melon.Co do sniadan to zawsze byly 4 rodzaje wedlin,rozne sery,w tym kozi,tosty,pyszne pieczywo,twarog,brzoskwinie z puszki,jajecznica,jajka sadzone,pieczarki,boczek pieczony,parowki,kielbaska,mysle,ze to nie maly wybor i nikt nie ma takiego w domu,a jesli nie rzuca sie codziennie na wszystko,to naprawde nie jest monotonnie!Napoje i alkohole dobrej jakosci,soki z krtonu,napoje z butelek,barmanka Galini przesympatyczna,obsluga na recepcji i w restauracji rowniez,uwaga tylko na barmana w barze przy basenie,oszukuje na alkoholu,nalewajac do lodu sam napoj!Rezydentka Pani Klaudia rewelacyjna i bardzo pomocna w kazdej sytuacji!Dla nas byl to bardzo udany wyjazd,super odpoczelismy,wyspa przepiekna,dziewicza i kmeralna!Uwagi tylko do plazy,a wlasciwie do biura,ktore wprowadza w blad,nie piszac,ze na poczatku sezonu serwisu nie ma!Sporo tez bylo malych dzieci,ktore przy kazdym posilku dawaly istny koncert,ale tu uwaga do rodzicow,ktorzy wogole nie reagowali!P0lecam ten hotel!

AsiaRok
    Pobyt: Maj 2015

• Zalety Bardzo czysto, ładny hotel, wygodne łóżka, bardzo miła obsługa hotelowa
    • Wady hotel nie posiada małego aqua parku dla dzieci, brodzik dla maluchów zbyt głęboki idealny dla dzieci od 7 lat

Zaczynając od wyżywienia... Śniadania codziennie te same można tydzień wytrzymać , obiady... całkiem sporo owoców morza mało doprawione w smaku dosyć mdłe Grecy mają jednak inny sposób ich przyrządzania i rozgotowywania (moja porada warto wziąć ze sobą przyprawy np. czosnek i papryka ;) ) pyszne za to mają zupy, kolacje...bardzo dużo sałat i sałatek dla mnie kolacje były najlepsze, mają przepyszny sok pomarańczowy. Co do opinii innych nie będę się wypowiadała ale jeśli pisze się że jest tragedia z jedzeniem i że takie jedzenie podaje się do koryta świniom to moja rada jest taka niech następnym razem wezmą sobie wycieczkę bez wyżywienia i sami gotują. To nie Polska. Obsługa na restauracji jest przesympatyczna Grecy uwielbiają dzieci i jak się im dziękuje. Jeśli chodzi o hotel jest bardzo ładny i przede wszystkim czysty. Wymiana pościeli i sprzątanie jest codziennie. Dzieci... Nasza rodzinka była z małym dzieckiem 22 miesiące, uważam że dla takich dzieci brakuje tutaj atrakcji np. mini aqua parku i płytszego brodzika. Dla naszej rodzinki te wakacje były super spędzone bo też w super towarzystwie :) pogoda dopisała jak na maj my byliśmy 5-12 maja 2015 dzień przed wyjazdem popsuła się pogoda od pory obiadowej pojawił się deszcz oraz opady gradu i burze ale odpoczynek od upału musi być. W dzień wyjazdu pogoda słoneczna można było się jeszcze opalać ;) Polecam spacery do plaży, można przewędrować po skałach do szerszej plaży i piaszczystej, super widoki. Nasza rodzinka poleca wakacje w tym hotelu. Pozdrawiamy

paweł
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety Dom głównych zalet z pewnością zaliczyłbym pokoje (ich wyposażenie, standard, czystość itp), wygląd hotelu, baseny. Koniec zalet.
    • Wady FATALNE JEDZENIE ! Grupa ponad 60 osób jednogłośnie twierdziła, że takie jedzenie to powinni rzucać świniom do koryta. Obsługa - dramat ! Panie na recepcji były miłe i bardzo w porządku, ale kuchnia, restauracja i bary - DRAMAT !

Pierwsze wrażenie, WOW ! Hotel bardzo ładny, czysty, pokoje naprawdę czyste, ładne i gustownie urządzone, duże ładne baseny, ładna restauracja... aż ciężko byłoby pomyśleć że za tym wszystkim kryje się taki mankament, który sprawi, ze wczasy w hotelu obrzydną totalnie. Cóż z tego, że restauracja piękna, czysta i zachęcająca do jedzenia skoro tak FATALNEGO jedzenia nie spotkałem jeszcze w żadnym hotelu ! Ba, lubię dobrze pojeść ponieważ sam dużo i podobno dobrze gotuję. Na wyjazdach zawsze liczę się z tym, ze jedzenie może być przeciętne, smaczne ale przeciętne, natomiast jedzenie w hotelu Utopia to prawdziwa zniewaga i upokorzenie dla turysty, płacącego całkiem nie małą sumkę :) Grupa ponad 60 osób która spędzała czas w tym hotelu była zażenowana jakością jedzenia. Wszystko jest niesmaczne, źle przyrządzone! Byleby tylko rzucić coś wygłodniałym psom pod pysk. UWAGA - GRECOS dostawał uwagi odnośnie jedzenia i obsługi w tym hotelu już wiele razy, jednak nic sobie z tego nie robią. Od animatorek dowiedziałem się, że GRECOS po tylu uwagach postanowił zerwać umowę z hotelem. G.prawda. Oferta widnieje już na lato 2015. Proszę uważać. Hotel Utopia ma duży potencjał, niestety nie jest on wykorzystany tak jak powinien być. Położony jest w wiosce, wioseczce, wiechurze. Absolutny brak jakiejkolwiek rozrywki. Wioska Katelios to kilka restauracji, dwa-trzy sklepy oraz drink bar. Część wyspy Kefalonia na której położony jest hotel Utopia ( jak i większość innych), jest najmniej atrakcyjnym turystycznie miejscem na wyspie ( jest to opinia Kefalończyków z którymi spędziłem cały dzień). Plaża - przy skałkach po lewej stronie końca plaży jest całkiem sympatyczna.Podczas sztormów na drugi dzień na plaży znajdują się tony wodorostów. Odnośnie Kefalonii - przepiękna. Niesamowite plaże : Myrtos, Antisamos,Petani,Emblisi Fiskardo Miasto : Argostoli. Miasteczka : Agia Effimia, Fiskardo, Assos.

winiak
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety dobra osluga, w miare czysto, do plazy ok 150m, plaza, jak plaza - nic specjalnego - wygodna dla dziewczyn , ktore nie umieja plywac - rowny spadek dna, sprzatana rzadko - pety itp, wypozyczone lezaki - czyste, baseny - b, czyste i zadbane , cicho zadnych rozrob i burd karczemnych, tak jak na korfu na przyklad, brak angoli -duzy+ , 90% polakow \"- \"duzy , jak dla malzenstwa z malym dzieckiem, niepijacym i ogladajacym dziwna tv wieczorami - to ok , tudzierz dla takich starszych osob , wymagajacych ciszy i spokoju, dobre animacje - nasi robili, dobra klima -dobrej japonskiej firmy Daikin
    • Wady beznadziejne jedzenie , naprawde, a o drinkach nie wspomne, wieczor grecki - w stylu greckim - olewanie turystow, w pokojach - zle oswietlenie - a w lazienkach - ja jako facet nie moglem sie ogolic - bo ciemno , a zona nie dostala suszarki do wlosow , a kontakty sa ukryte we wnetrzach szuflad na scianie - i kto moglby sie domyslec ,ze tam sa,

offfffful food, like 7 days catering, offffful, if ask - more on winiak@onet.pl, -firma grecos jest ok , organizacyjnie ,ale zarcie okropienstwo, jakies takie podgrzewane, alkohole =gorsz niz nasz bimber, jakies takie naprawde nieprzyzwoite,(pewnego wieczora - to chyba kelner naszczal do wina- nawet zupelnie nieznajomi z sasiedniego stolika zapytali - zauwazajac, ze nie pijemy wina- czy to wino jest dobre- ale uwazam ten incydent za indywidualna zemste mlodego kelnera - ktory juz zarazpo tym zdarzeniu stracil prace) plaza - jak sie napijesz ich tych trunkow- to jest ok - pani zada pare euro -6 za parasol i 2 lozka - calkiem w porzadku, przemywa detergentami jak trzeba W sumie ta cala kefalonia - b.podobna krajobrazowo do do chorwacji- tyle ,ze to taka biedniejsza siostra (teraz wypowiadam sie jako 9-krotny rejsowicz po Chorwacji i jako tako znam te krajobrazy od Rovinj po Dubrovnik), wypozyczome auto (5 osob FIAT punto dawal rade- co mnie szczegolnie zadziwilo- ale - im wezszy pojazd - tam - tym lepiej) na dzien - 65euro i to bylo najpozadniejsza sprawa w tej calej stacjonarnej imprezie, trzeba sie przejechac - to caly dzien, warto , naprawde warto, tyle ze trzeba miec bezstresowego kierowce ( tutaj podepre sie tez moim doswiadczeniem np. z Andorry, czy tez juz wspomnianej Chorwacji - jak zjezdzalismy z autoatrady do Omisa, a rowniez francuzkie tzw. cyrki w Masywie Centralnym) . Tak naprawde , zeb to zaliczyc , "prawie wszystkie znane miejsca na Kefalonii- trzeba 2 dni, kto nie widzial fantastycznych kolorow morza - niech zaliczy plaze w polnocnej czesci wyspy , najslynniejsza - Myrtos - tyle ze niewygodna - trzeba miec nawet na plazy - t warde buty (kamienie - kragle - ale nieustepliwe) i karimate do lezenia oczywiscie, Zabytki- nie ma zabytkow - trzeba jechac na fakultet na itake , no i na Zakyntos mozna , chociaz tam tylko jedna plaza z tym wrakiem , podobna w polozeniu do Myrtos .

Gosia
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety blisko morza, duze jasne pokoje
    • Wady zejscie do plazy jak na obozie wedrownym

Pokoje I baseny ladne. Poza tym brakowalo ciagle czegos: kubkow w restauracji, piwa w barze. Obsluga w hotelu raczej nastawiona negatywnie. Biuro Grcos tez nie bardzo dbalo o swoich gosci.

leopold
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Ciche miejsce i mogłoby zapewnić - prawdziwy relaks gdyby nie (ludzie z grupy integracyjnej bardzo głośni i bez kultury), hałasy w nocy bez reakcji obsługi i \"opiekunów\" tej grupy
    • Wady Dojście do plaży niebezpieczne przez mostek sznurkowo - rusztowaniowy, plaża (miejska) ale jeszcze brudna, (zwały suchych wodorostów)bez serwisu, czynny jeden bar , bez LOKALNYCH napojów akoholowych i bezakoholowych .Brudno. Jedzenie monotonne.Rezydent \"bezradny\"

Kategoria 5*, w rzeczywistości znacznie mniej ,pretensje można raczej mieć do organizatora (Grecos) niż do "hotelarza" , prawdopodobnie nie egzekwowane warunki umowy, Brak trzech barów, brak minimarketu (oferta katalogowa)