Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

mandy
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety fajne baseny, dużo leżaków, nie ma rzucania ręczników o świcie by zdobyć leżak.
    • Wady brud w łazience

Hotel 5 * to to na pewno nie jest. W łazience pleśń w kabinie prysznicowej. Pokoje ładne, ale dość małe. Byliśmy z dzieckiem więc dodatkowo mieliśmy łóźeczko. Odległość od plaży 5 min. Jedzenie marne. Słaby wybór - kto liczy na grecką kuchnię to się na pewno zawiedzie. O drinkach też należy wspomnieć - piwo, wino, wódka i ouzo.. Grecos organizuje bardzo słabe animacje - wlasciwie żadne. Nie polecam, ja tam na pewno nie wrócę. Lepszy wybór to zwyczajny hotel ze śniadaniem - można wtedy spróbować przepysznych ryb, owoców morza, które na tej pięknej wyspie spotkamy wszędzie - w dodatku w przystępnych cenach.

Gienek
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Ciche i kameralne położenie, dobre posiłki, trzy baseny, czystość i sprzątanie. WIFI przy barze i w okolicach basenów, w pokojach ciut gorzej z zasięgiem.
    • Wady Spacerek do plaży wąską ścieżką jakieś 300m, brak jakichkolwiek animacji i zajęć dla dzieci, umiejętnoci barmańskie obsługi w barze zerowe (polecane drinki: wódka z colą lub spritem, gin z tonic\'iem i to wszystko), niewielkie zaangażowanie animatorów, lapidarne informacje ze strony rezydentów (np. o wylocie - ci którzy mieli późny wylot nie mieli pojęcia o dostępności posiłków czy napojów od 12:00 do czasu wyjazdu). nieprzyjemne zapachy w okolicach basenów (szambo?)

Hotel odnowiony, czysty i dobrze wyposażony. Położony na uboczu Katelios - małej wioski w której można znaleźć sporo tawern i barów. Pokoje czyste i regularnie sprzątane, dobrze wyposażone. Niewielkie spa dostępne częściowo w ofercie AI (sauna sucha i parowa oraz jacuzzi w cenie pobytu). Mała kameralna i niezatłoczona plaża z krystalicznie czystą wodą i bardzo łagodnie opadającym dnem. We wrześniu morze było zauważalnie cieplejsze niż woda w basenach. Posiłki dobre jakościowo i urozmaicone (z wyjątkiem "schematycznych" ale niezłych śniadań). Mieliśmy pokój z dopłatą za widok na morze - to trochę przesadzone określenie, bo rzeczywiście morze było widać ale jedynie po lewej stronie "panoramy z balkonu" i to za szpalerem drzew. W niektórych porach dnia w okolicach basenów zalatywało szambem - nie doszedłem skąd, ale zapach nie był miły. Goście to w 100% Polacy - hotel dostępny tylko w ofercie biura Grecos, co było niestety minusem: z nami były dwie zorganizowane grupy na wyjazdach integracyjnych - jednej prawie nie zauważaliśmy, a druga balowała na całego i to często kosztem pozostałych gości. Przykładów było wiele: rezerwacja niemal połowy restauracji (stoły zsunięte w jeden wielki, zarezerwowany stół - w 60-70% pusty) dla grupy podczas gdy inni nie mają gdzie siąść i zjeść posiłku, animacje i dyskoteki robione tylko pod grupę, bar zajęty niemal w całości, wydawanie wieczorem dla grupy niemal całego alkoholu (na butelki) i wynikające z tego braki dla pozostałych, Brak jakichkolwiek animacji i zajęć dla dzieci. Na terenie hotelu kort, boisko do piłki siatkowej i plac zabaw. Hotel dobry jako baza wypadowa po wyspie (jak się np. wynajmie auto - polecam wypożyczalnię Venus w Katelios: konkurencyjne warunki, dobra oferta, najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem przez internet). Relacja cena/jakość generalnie na poziomie do przyjęcia, tylko Grecos mógłby być bardziej profesjonalny (lepsze animacje, większe doinformowanie i równe traktowanie klientów).

k
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety czysto, schludnie, często sprzątany pokój i wymiana ręczników.
    • Wady umiejscowiony w małej wsi, wszędzie daleko niestety

czysto, schludnie, często sprzątany pokój i wymiana ręczników. umiejscowiony w małej wsi, wszędzie daleko niestety

JAREK
    Pobyt: Sierpień 2014

HOTEL CZYSTY ZADBANY POŁOŻONY JAKIEŚ 400 M OD PLAŻY LEŻAKI NA PLAŻY PŁATNE .PERSONEL POMOCNY MIŁY I SYMPATYCZNY .JEDZENIE SMACZNE CHOĆ NIECO MONOTONNE

Iza
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety nowy, czysty, kameralny, zawsze miejsca przy basenie, przemiła obsługa

jestem bardzo zadowolona z pobytu. Hotel czysty, kameralny z przemiłą obsługą. Pokoje duże, jasne, zadbane. Atutem dla śpiochów jest miejsce na leżaku przy basenie o każdej porze. Jedzenie pyszne i nawet wybredny znajdzie coś dla siebie. Polecam.

Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Rewelacja. Przemiła obsługa. Bardzo dobre urozmaicone jedzenie. Pyszne desery. Świetne animacje Grecos. Byliśmy z 2 letnią córeczką. Ogólne wrażenie rewelacja.

Rewelacja. Przemiła obsługa. Bardzo dobre urozmaicone jedzenie. Pyszne desery. Świetne animacje Grecoss. Byliśmy z 2 letnią córeczką. Ogólne wrażenie rewelacja. Polecam wypożyczenie samochodu. Zwiedziliśmy Agrostoli ( widzieliśmy żółwie Karetta) i jaskinię Mellisani ( przepiękna!!!) . Pomimo tego, że skrócono nam wyjazd ( wylot z 17 na 7 rano ) a przyjechaliśmy do hotelu o 21.00 bardzo miło wspominamy i na pewno wrócimy.

Michał i Weronika
    Pobyt: Maj 2014

• Zalety Cicha i spokojna okolica. Hotel idealny na letni relaks i wypoczynek położony na pieknej wyspie. Duże pokoje i wystarczająca ilość leżaków i parasoli nad basenem. W razie braków obsługa donosiła kolejne i była bardzo pomocna. Hotel wizualnie robił dobre wrażenie, zadbany.
    • Wady Raz na jakiś czas zdarzyły się mrówki w pokoju. Lody tylko dla dzieci.

Animacje super. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obsługa bardoz pomocna i uczynna. W hotelu prawie sami Polacy. Dla osób przyzwyczajonych do arabskich all inclusive może być dosyć mały wybór jedzenia jednak wszystko było smaczne i w wystarczającej ilości. Na plaze bliziutko, może 200 m jednak plaża nie jest nadzwyczajna. Wystarczy jednak p ójść dalej przez skały i można tam znaleźć piękną piaszczystą plażę.W pobliżu hotelui kilka tawern i sklepików z pamiątkami. Nie jest to na pewno miejsce dla osób szukających nocnych rozrywek, miasteczko ciche i spokojne. Szczerze polecamy i chętnie wrócimy tam jeszcze kiedyś.

Basia
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Idealny dla poszukujących wyciszenia po intensywnej pracy, a jednocześnie zapewniający wspaniałą rozrywkę dostarczaną przez entuzjastycznych, radosnych, ale nienachalnych animatorów. Wszędzie blisko - plaża, sklep, fajne tawerny. Do tego czyściutkie pokoje , basen wzorowy, obsługa bardzo sympatyczna.
    • Wady oczywiście zawsze znajdzie się jakaś niedoróbka np. zejście schodami za kortami tenisowymi na plażę mało bezpieczne

Byliśmy z mężem na przełomie czerwca i lipca i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Począwszy od czystości pokoi, basenu, po smaczne jedzenie, miłą obsługę i zaskakująco pozytywne zachowanie Polaków. Chociaż nie jestem zwolenniczką jakichkolwiek animacji w hotelu na duże uznanie zasługują animatorzy Grecosa . Miło popatrzeć na młodych ludzi pracujących z pasją i entuzjazmem. Rezydent bardzo kompetentny, pomocny - kopalnia wiedzy o wyspie.

leopold
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Mały, cichy
    • Wady Dojście do plaży BARDZO ryzykowne, schody z tymczasową barierką zrobioną ze starego rusztowania i sznurka,plac zabaw dla dzieci nie zabezpieczony nad urwistym brzegiem brudnego strumyka, huśtawki zdewastowane, jedzenie monotonne, zimne

Na plaży brak serwisu, plaża brudna, bardzo mały wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych, ręczniki plażowe nie wymieniane, nie prane przez cały pobyt 14 dni, woda w morzu czysta i ciepła, dno piaszczyste, powietrze pachnące, jest gdzie bezpiecznie spacerować.

leopold
    Pobyt: Czerwiec 2014

Pobyt od 29.05 hotel jakby zaskoczony przybyciem gości, plac zabaw dla dzieci-w trakcie budowy, 3 bary - nieczynne, jeden oblężony przez uczestników "zorganizowanych" niby vip, "dokazujących"do białego rana, kategoria 5* lub 4 * lokalne i cena całkowicie nieadekwatne do jakości usług, do lokalnych alkoholi zaliczają tequlę i coca colę, plaża jeszcze bez serwisu i nie sprzątnięta, jedzenie bardzo, bardzo monotonne, dwa sery, czerstwe pieczywo, masło light itd. ale po interwencjach kompetentnego P.Marcina - podobno innym ma się poprawić