Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Tmasz

• Zalety Czysto,miła obsługa dobre jedzenie
    • Wady Twarde łóżko;-)

Wszystko na wysokim poziomie,warto było pojechać polecam każdemu

Kuba
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Położony blisko plaży; duża ilość leżaków na basenie; hotel ogólnie ładny; w recepcji miła i pomocna obsługa; niedaleko tawerny, w których można zjeść świeżą rybę i inne przysmaki, których w hotelu nie uświadczy.
    • Wady Hotel dosłownie przecieka podczas deszczu i woda leje się do głównego hallu; poza porami posiłków, jeśli pada deszcz to żeby napić się czegoś, trzeba zmoknąć lub iść pod parasolem, bo bar jest poza terenem hotelu (no chyba, że obsługa zdecyduje się przynieść napoje do zazwyczaj nieczynnego baru w lobby); hotel w całości wykupiony przez Grecos, co było widać po marnych animacjach, ekstremalnie marnych przekąskach pomiędzy posiłkami (reklamowałem u rezydenta i miał rzekomo porozmawiać z managerem hotelu, ale nic się po reklamacji nie zmieniło) i satyrycznym wyborze napojów i alkoholi (koło pięciu gwiazdek to one nawet nie stały).

Wrażenia mieszane - z jednej strony ładny, nieźle wyposażony hotel, z drugiej strony marne jedzenie, słaby wybór napojów i jeszcze mniejszy wybór przekąsek, bar zamykany o 23... i pleśń w łazience pod prysznicem (+ wada prysznica, która powodowała, że woda lejąca się na drzwiczki wylewała się na podłogę łazienki - raz wypłynęła do pokoju ;-)). Gdybym wiedział, że cały hotel jest wykupiony przez Grecos, nigdby bym się nie zdecydował na te wakacje - po pierwsze wspomniana już słaba gastronomia (nie wierze, że hotel 5* to samo jedzenie zaserwowałby Niemcom lub Anglikom!). Po drugie - priorytetowo traktowany wyjazd integracyjny PGF - nie spotkałem się jeszcze nigdy z czymś takim - pozłączane stoły w barze i stołówce (przez co inni goście nie mieli nieraz gdzie usiąść), hotelowy alkohol na ich stołach, imprezy skrojone pod nich ("Gorączka sobotniej nocy", podczas której animatorki puszczały Weekend i Piersi - te dwa zespoły musiały zagrać codziennie na cały regulator żeby pijana gawiedź mogła się bawić). Był jeszcze wyjazd integracyjny Atlasa, ale oni zupełnie byli niewidzialni i nie wymagali specjalnego traktowania. Za pobyt w pokoju do godziny 17 (wylot z wyspy 21:30) należało dopłacić 20 EUR a jeszcze w Polsce przedstwicielka Easygo.pl mówiła, że będzie można nieodpładnie korzystać i rezydent o tym poinformuje. Żaden rezydent tego nie zrobił. Jedynie rezydentka-stażystka zagadnięta na ten temat, niecierpliwie odpowiedziała żeby sobie to z hotelem samemu załatwić. Jeśli jedziecie z dziećmi to weźcie pod uwagę żeby przygotować sobie jakieś przekąski na czas pomiędzy posiłkami, bo ciastem ich raczej nie nakarmicie. Z rozrywek dla dzieci jest plac zabaw i... tyle - zajęć brak.

mandy
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety fajne baseny, dużo leżaków, nie ma rzucania ręczników o świcie by zdobyć leżak.
    • Wady brud w łazience

Hotel 5 * to to na pewno nie jest. W łazience pleśń w kabinie prysznicowej. Pokoje ładne, ale dość małe. Byliśmy z dzieckiem więc dodatkowo mieliśmy łóźeczko. Odległość od plaży 5 min. Jedzenie marne. Słaby wybór - kto liczy na grecką kuchnię to się na pewno zawiedzie. O drinkach też należy wspomnieć - piwo, wino, wódka i ouzo.. Grecos organizuje bardzo słabe animacje - wlasciwie żadne. Nie polecam, ja tam na pewno nie wrócę. Lepszy wybór to zwyczajny hotel ze śniadaniem - można wtedy spróbować przepysznych ryb, owoców morza, które na tej pięknej wyspie spotkamy wszędzie - w dodatku w przystępnych cenach.

Gienek
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety Ciche i kameralne położenie, dobre posiłki, trzy baseny, czystość i sprzątanie. WIFI przy barze i w okolicach basenów, w pokojach ciut gorzej z zasięgiem.
    • Wady Spacerek do plaży wąską ścieżką jakieś 300m, brak jakichkolwiek animacji i zajęć dla dzieci, umiejętnoci barmańskie obsługi w barze zerowe (polecane drinki: wódka z colą lub spritem, gin z tonic\'iem i to wszystko), niewielkie zaangażowanie animatorów, lapidarne informacje ze strony rezydentów (np. o wylocie - ci którzy mieli późny wylot nie mieli pojęcia o dostępności posiłków czy napojów od 12:00 do czasu wyjazdu). nieprzyjemne zapachy w okolicach basenów (szambo?)

Hotel odnowiony, czysty i dobrze wyposażony. Położony na uboczu Katelios - małej wioski w której można znaleźć sporo tawern i barów. Pokoje czyste i regularnie sprzątane, dobrze wyposażone. Niewielkie spa dostępne częściowo w ofercie AI (sauna sucha i parowa oraz jacuzzi w cenie pobytu). Mała kameralna i niezatłoczona plaża z krystalicznie czystą wodą i bardzo łagodnie opadającym dnem. We wrześniu morze było zauważalnie cieplejsze niż woda w basenach. Posiłki dobre jakościowo i urozmaicone (z wyjątkiem "schematycznych" ale niezłych śniadań). Mieliśmy pokój z dopłatą za widok na morze - to trochę przesadzone określenie, bo rzeczywiście morze było widać ale jedynie po lewej stronie "panoramy z balkonu" i to za szpalerem drzew. W niektórych porach dnia w okolicach basenów zalatywało szambem - nie doszedłem skąd, ale zapach nie był miły. Goście to w 100% Polacy - hotel dostępny tylko w ofercie biura Grecos, co było niestety minusem: z nami były dwie zorganizowane grupy na wyjazdach integracyjnych - jednej prawie nie zauważaliśmy, a druga balowała na całego i to często kosztem pozostałych gości. Przykładów było wiele: rezerwacja niemal połowy restauracji (stoły zsunięte w jeden wielki, zarezerwowany stół - w 60-70% pusty) dla grupy podczas gdy inni nie mają gdzie siąść i zjeść posiłku, animacje i dyskoteki robione tylko pod grupę, bar zajęty niemal w całości, wydawanie wieczorem dla grupy niemal całego alkoholu (na butelki) i wynikające z tego braki dla pozostałych, Brak jakichkolwiek animacji i zajęć dla dzieci. Na terenie hotelu kort, boisko do piłki siatkowej i plac zabaw. Hotel dobry jako baza wypadowa po wyspie (jak się np. wynajmie auto - polecam wypożyczalnię Venus w Katelios: konkurencyjne warunki, dobra oferta, najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem przez internet). Relacja cena/jakość generalnie na poziomie do przyjęcia, tylko Grecos mógłby być bardziej profesjonalny (lepsze animacje, większe doinformowanie i równe traktowanie klientów).

k
    Pobyt: Wrzesień 2014

• Zalety czysto, schludnie, często sprzątany pokój i wymiana ręczników.
    • Wady umiejscowiony w małej wsi, wszędzie daleko niestety

czysto, schludnie, często sprzątany pokój i wymiana ręczników. umiejscowiony w małej wsi, wszędzie daleko niestety

JAREK
    Pobyt: Sierpień 2014

HOTEL CZYSTY ZADBANY POŁOŻONY JAKIEŚ 400 M OD PLAŻY LEŻAKI NA PLAŻY PŁATNE .PERSONEL POMOCNY MIŁY I SYMPATYCZNY .JEDZENIE SMACZNE CHOĆ NIECO MONOTONNE

Iza
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety nowy, czysty, kameralny, zawsze miejsca przy basenie, przemiła obsługa

jestem bardzo zadowolona z pobytu. Hotel czysty, kameralny z przemiłą obsługą. Pokoje duże, jasne, zadbane. Atutem dla śpiochów jest miejsce na leżaku przy basenie o każdej porze. Jedzenie pyszne i nawet wybredny znajdzie coś dla siebie. Polecam.

Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Rewelacja. Przemiła obsługa. Bardzo dobre urozmaicone jedzenie. Pyszne desery. Świetne animacje Grecos. Byliśmy z 2 letnią córeczką. Ogólne wrażenie rewelacja.

Rewelacja. Przemiła obsługa. Bardzo dobre urozmaicone jedzenie. Pyszne desery. Świetne animacje Grecoss. Byliśmy z 2 letnią córeczką. Ogólne wrażenie rewelacja. Polecam wypożyczenie samochodu. Zwiedziliśmy Agrostoli ( widzieliśmy żółwie Karetta) i jaskinię Mellisani ( przepiękna!!!) . Pomimo tego, że skrócono nam wyjazd ( wylot z 17 na 7 rano ) a przyjechaliśmy do hotelu o 21.00 bardzo miło wspominamy i na pewno wrócimy.

Michał i Weronika
    Pobyt: Maj 2014

• Zalety Cicha i spokojna okolica. Hotel idealny na letni relaks i wypoczynek położony na pieknej wyspie. Duże pokoje i wystarczająca ilość leżaków i parasoli nad basenem. W razie braków obsługa donosiła kolejne i była bardzo pomocna. Hotel wizualnie robił dobre wrażenie, zadbany.
    • Wady Raz na jakiś czas zdarzyły się mrówki w pokoju. Lody tylko dla dzieci.

Animacje super. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obsługa bardoz pomocna i uczynna. W hotelu prawie sami Polacy. Dla osób przyzwyczajonych do arabskich all inclusive może być dosyć mały wybór jedzenia jednak wszystko było smaczne i w wystarczającej ilości. Na plaze bliziutko, może 200 m jednak plaża nie jest nadzwyczajna. Wystarczy jednak p ójść dalej przez skały i można tam znaleźć piękną piaszczystą plażę.W pobliżu hotelui kilka tawern i sklepików z pamiątkami. Nie jest to na pewno miejsce dla osób szukających nocnych rozrywek, miasteczko ciche i spokojne. Szczerze polecamy i chętnie wrócimy tam jeszcze kiedyś.

Basia
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Idealny dla poszukujących wyciszenia po intensywnej pracy, a jednocześnie zapewniający wspaniałą rozrywkę dostarczaną przez entuzjastycznych, radosnych, ale nienachalnych animatorów. Wszędzie blisko - plaża, sklep, fajne tawerny. Do tego czyściutkie pokoje , basen wzorowy, obsługa bardzo sympatyczna.
    • Wady oczywiście zawsze znajdzie się jakaś niedoróbka np. zejście schodami za kortami tenisowymi na plażę mało bezpieczne

Byliśmy z mężem na przełomie czerwca i lipca i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Począwszy od czystości pokoi, basenu, po smaczne jedzenie, miłą obsługę i zaskakująco pozytywne zachowanie Polaków. Chociaż nie jestem zwolenniczką jakichkolwiek animacji w hotelu na duże uznanie zasługują animatorzy Grecosa . Miło popatrzeć na młodych ludzi pracujących z pasją i entuzjazmem. Rezydent bardzo kompetentny, pomocny - kopalnia wiedzy o wyspie.