Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Radosław Kościuk

• Zalety Położenie w ustronnej części wyspy, spokojna okolica. Dobra baza wypadowa do zwiedzania
    • Wady Plastikowe kubki

Hotel dla lubiących ciszę i spokojne okolice a zarazem dobra baza do zwiedzania wyspy na różne sposoby (samochód, komunikacja!, spacery) Sprzątany codziennie, wymieniane ręczniki. W niedalekiej okolicy hotelu kilka plaż - od piasku po skałki, co kto lubi. Jedzeniem napewno nikt nie będzie rozczarowany a o kilku serwowanych potrawach można powiedzieć wow:) Kawa i alkohol do poprawy .

Radosław

• Zalety Ustronny hotel

Bardzo dobry hotel, niezła baza wypadowa, ustronne plaże w pobliżu, spokojna okolica. Jedzenie ciekawe i urozmaicone.

Izabela

• Zalety Hotel kameralny, cichy, miła obsługa
    • Wady Plaża teoretycznie blisko jednak zejście do niej z dziećmi a co dopiero wózkiem - nierealne, a hotel niby dla rodzin z dziećmi, absolutnie żadnych atrakcji dla dzieci, których był pełen hotel ( maj) plac zabaw jednak poza widokiem z hotelu a przy placu zabaw nawet ławki dla rodziców. Jedzenie koszmarne, monotonne i nudne, napoje nawet nie ma co komentować. Hotel na poziomie 2 gwiazdek

Przebywaliśmy w hotelu z dwójką dzieci i ogólnie podczas naszego pobytu było mnóstwo dzieci które nie miały absolutnie żadnej atrakcji, nawet jeden basenik nie był podgrzany. Dla dzieci totalne nieporozumienie sam hotel. Zejście do plaży z dziećmi i wózkiem niemożliwe. Jedzenie na takim poziomie, że oboje z mężem zeszliśmy na wadze 2 kh - także o czymś to świadczy. Monotonne, nudne i bez smaku. Pokoje brudne, kapy na łóżkach chyba nigdy nie prane a zmuszeni byliśmy ich użyć ponieważ było bardzo zimno a zamiast kołder oczywiście prześcieradło. W łazience zapach tak nieprzyjemny że ciężko było korzystać z niej, wanna brudna ( otwory w wannie z hydromasażem) , bardzo długo czekaliśmy na ciepłą wodę ( 40 min ), Ogólnie hotel na poziomie 2 gwiazdek.

Dawid

• Zalety Posiłki zawsze na czas. Jedzenie było donoszone do samego końca trwania danego posiłku. Woda w basenie czysta. Recepcja otwarta 24/7. Obsługa rozumie podstawowe zwroty po polsku. Wypożyczalnia samochodów w hotelu. Bardzo pomocna rezydentka.
    • Wady Posiłki nie były gorące, powiedziałbym letnie. Lody dla dorosłych nie były w cenie tylko dla dzieci. Pani która sprząta pokoje robi to byle jak, po umyciu podłogi mieliśmy w łazience dużo włosów z szmaty która nie była płukana po umyciu łazienki sąsiadów... Do plaży niby blisko ale na ścieżce jest tabliczka, że przejście na własną odpowiedzialność więc nie rozumiem dlaczego hotel reklamuje się, że jest bardzo blisko morza skoro oficjalną drogą jest bardzo daleko. Do tego na ładną plażę z piaskiem jest ponad pół godziny drogi i to jeszcze po skałach. Ta bliżej hotelu to wymieszany piasek żwir i kamienie. W pokoju 115 nie odpływa dobrze woda z prysznica i w dodatku czasem nie ładnie pachnie z toalety.

Ogólnie hotel polecam dla osób które nie znają języka obcego. Również dla rodzin z dziećmi, organizowane są animacje dla dzieci. W hotelu sami Polacy. Transfery z lotniska to około 50 min drogi autobusem. Szkoda, że pokoje nie są tak sprzątane jak moim zdaniem powinny być i posiłki nie są gorące tylko letnie. W okolicy jest parę tawern i sklepów z pamiątkami ale żeby coś zobaczyć trzeba albo wybrać się na wycieczkę organizowaną przez rezydentkę które są stosunkowo drogie (45-55?) albo wypożyczyć samochód doba od 45? Razem z żoną byliśmy zadowoleni z wczasów ale naszym zdaniem jest jeszcze na czym pracować i można jeszcze parę rzeczy udoskonalić.

• Zalety Pyszne jedzenie, miła obsługa, czyste pokoje, możliwość korzystania z sauny i krytego basenu
    • Wady Hotel typowo polski ,nawet obsługa polska, aż czasem chciało się usłyszeć choć muzyki greckiej

Wakacje udane, pogoda idealna, obsługa miła, jedziecie bardzo smaczne i urozmaicone, polecam

Nikola

• Zalety położenie, miła obsługa,
    • Wady napoje

Z pobytu jestem bardzo zadowolona. Ludzie przemili, jedzenie smaczne (choć czasem zdarzały się wpadki), plaża przy hotelu mało atrakcyjna, choć na wyspie jest tak wiele pięknych plaż, że to żaden problem. Polecam wypożyczenie samochodu (wypożyczalnia współpracuje z hotelem) i zwiedzenie całej wyspy. Pokoje były codziennie sprzątane, dość ładnie urządzone. Ogólnie hotel oceniam za bardzo dobry. Polecam.

Kuba

• Zalety Położenie blisko plaży, animacje(zajęcia sportowe) Grecosa, obsługa, współpraca hotelu z wypożyczalnią samochodów

Świetny tygodniowy wyjazd, powtórzymy najważniejsze rzeczy, które tutaj się przewijają - hotel w całości zajęty przez Polaków(więcej minusów niż plusów), piękna wyspa i warto wynająć samochód. Obsługa w przypadku jakichkolwiek problemów, np. z klimatyzacją czy brakiem ręczników niezwłoczenie rozwiązywała wszystkie nieścisłości. Plaże przy tawernach "płatne" - po kupieniu małego piwka czy kawy obsługa do leżaka zawsze dorzuci coś ekstra, na przykład chipsy czy wodę mineralną. Sportowe animacje Grecosa po kilka razy dziennie - od typowego cardio do aquazumby. Jedzenie na stołówce bardzo dobre, jak na tygodniowe wakacje bardzo zróżnicowane, jeżeli ktoś liczy na więcej niż możliwość zrobienia 12 posiłków na lunche i obiady to polecam paryskiego Ritza. Codzienne sprzątanie, do którego nie dało się przyczepić. Generalnie hotel megamegamega na plus, z naszej perspektywy(para) gorąco możemy polecić.

Piwowarczyk Urszula

• Zalety Piękne pokój z balkonem na baseny. Po godz. 22 idealny spokój. Polecamy.

Wszystko idealnie no może tylko troszkę za daleko do dobrej plaży. Ogolnie bardzo polecam wszystkim.

• Zalety cichy, kameralny, naprawdę ładny, blisko pięknej plaży i miasteczka z tawernami i sklepikami, urokliwy
    • Wady brak brodzika dla maluchów

Byliśmy z dwójką dzieci. Dzięki temu, że hotel jest stosunkowo niewielki mieliśmy dzieciaki pod kontrolą, a jednocześnie wszystkie udogodnienia były pod ręką. Hotel jest dużo ładniejszy niż na większości zdjęć. Plaża również jest bardzo urokliwa - o wiele piękniejsza niż na zdjęciach. Generalnie wyjazd udany. Naprawdę udało nam się odpocząć i zrelaksować. Polecam wszystkim

Ola

• Zalety Piękna okolica Smaczne jedzenie , animacje dla dzieci - klub delfinki
    • Wady Dojście na plaże

Gorąco polecam hotel rodzinom z dziećmi , szczególnie w sezonie gdy odbywają sie animacje -Klub delfinki Jedzenie bardzo smaczne , świeże Pokoje czyste , często sprzątane