Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Sebastian

Spedzilismy wspaniale wakacje. Dwie wycieczki aby pozwiedzac wyspe, a cztery dni odpoczynku od codziennosci, basen morze wieczorne spacery. S mialo moge tam wrocic.

• Zalety czystość miła obsługa
    • Wady brak animacji, nuda.

plaża ładna widoki super baseny czyste. W hotelu CISZA, brak rozrywki, muzyki, animacji. Jedzenie słabe, mały wybór, bardzo polskie potrawy. Brakuje typowo greckiej kuchni, może dlatego, że w hotelu są tylko Polacy. Problem z wymianą ręczników i uzupełnieniem żelu pod prysznic. W pokoju nie ma wody mineralnej,swoich butelek nie wolno napełniać, po zapytaniu o wodę mineralną poinformowano nas, że możemy kupić u barmana. ...

Tomek

• Zalety Miła obsługa, położenie w cichej okolicy, strefa spa, współpraca z firmą wynajmującą samochody, dobre jedzenie
    • Wady Godziny otwarcia barów przy basenach i w loggy(tylko do 23:00), godziny otwarcia strefy spa (jak człowiek zejdzie z plaży to już zamknięte), odległość do plaży, na stołówce czasem trochę brakowało miejsc co powodowało pewien dyskomfort.

Na początku w łazience był faktycznie niemiły zapach... ale uruchomienie hydromasażu dwa razy, a później codziennie zlikwidowało problem. W hotelu tylko i wyłącznie rodacy :-) co dla niektórych może być problemem. Nam to nie przeszkadzało ponieważ zachowujemy się o niebo lepiej podczas wyjazdów niż np. Brytyjczycy. Niektórzy rodzice mogliby pamiętać ze maja dzieci, szczególnie rodzice tych troszkę starszych dzieci (6 - 12 lat). Dziecko jest tylko dzieckiem i rodzic powinien wiedzieć co i gdzie robią. Szczerze i gorąco polecam ten hotel i miejsce, szczególnie ludziom których męczy tłum turystów.

Aleksandra Gugala

• Zalety Położenie hotelu Plaża Jedzenie Czystość
    • Wady Łazienki w pokojach z widokiem na morze - podciekał prysznic, wieczorami dosyć głośno

Hotel położony w niewielkiej miejscowości, z tawernami i sklepami. Ok 200 m od hotelu znajduje się całkiem ładna plaża. W odległości ok 4 km przepiękna piaszczysta plaża (ew. Dojście po skałkach 20 min). Pokoje czyste, nie śmierdziało w nich chlorem jak to ma miejsce w hotelach o niższym standarcie. Niektóre pokoje z widokiem na morze mają prysznic, który przecieka od dołu, co powodowało czasem małe powodzie w przedpokoju. Mankamentem pokoi z widokiem na morze jest balkon na bar przy basenie, przy którym jest głośno do godziny 23. Jak na wariant all inclusive w Grecji jedzenie było bardzo dobre. Codziennie były serwowane inne dania, nawiązujące do kuchni greckiej (jednak trzeba pamiętać, że typowej kuchni greckiej trzeba szukać w tawernach). Do każdego posiłku podawane były warzywa (pomidory, ogórki, oliwki, salata, papryka) i owoce (arbuzy, czereśnie, banany, truskawki, gruszki). Było bardzo mało potraw "9 życie krewetki" - w jednej, czasem dwóch salatkach podczas lunchu pojawiała się np. szynka, że śniadania. Na każdy obiad i kolację przypadało jedno danie rybne lub z owoców morza oraz 2 lub 3 dania mięsne. W czerwcu w hotelu były tylko lekkie animacje dla dorosłych: aqua areobic, treningi itp. Możliwe, że to kwestia niskiego sezonu ale w hotelu było raczej spokojnie. Wyjątkiem był dzień przyjazdu/wyjazdu, kiedy to basen był mocno oblegany. Towarzystwo samych polaków nie było męczące ale to mogła być kwestia turnusu. Sama Kefalonia piękna, najlepiej wypożyczyć auto na 4 dni i zwiedzić ją samodzielnie.

danuta

• Zalety Wspaniałe położenie blisko plaży i centrum wioski Katelios. Doskonałe miejsce do spacerów popołudniami. W pokojach i na balkonach piękne wygodne meble. Doskonałe posunięcie to zakaz zajmowania leżaków, których jest dużo, więc nie było kłopotów ze znalezieniem miejsca na dużym hotelowym terenie z trzema basenami.
    • Wady Jedyna wadą jest nieprzyjemny zapach w łazience, wywołany chyba umiejscowieniem tam wanny z masażem, woda zalegająca w dyszach daje chyba ten efekt. łazienka poza tym bardzo ładna i czysta. Był to pokój 205, może w innych nie było tak źle.

Byłam w hotelu na początku czerwca . Obsługa miła, ale nie narzucająca się. Pokoje sprzątane codziennie. Ręczniki służące do kapieli basenowo- słonecznych to rzadkość, (zwykle tylko są zakazy, aby nie wynosić ręczników hotelowyc) a poza tym były w bardzo dobrej jakości: niebieskie, miękkie i grube, a białe w łazienkach - śnieżnobiałe. Wspaniała rezydentka i pilot wycieczek (niezrównana w opowieściach) Pani Joanna i bardzo energiczna i Ania z Active by Ewa Chodakowska. Wszystkich zachęcała do aktywności i pomimo upału wielu uczestników namawiała. Jedzenie jak dla mnie świetne, podane na pięknych talerzach (nieczęsto tak jest w hotelach), półmiski wypełniane, gdy tylko było na nich mniej niż połowa potraw. Nie wiem jak mięsa, ale wegetariańskich było wystarczająco . Do wyboru codziennie dwie zupy, mnóstwo świeżych warzyw i grillowanych, pieczonych, pyszne sery i oliwki. W hotelu praktycznie byli sami Polacy, jedni bardziej , inni mniej kulturalni, ale tak jest wszędzie i zawsze!

Malwina

• Zalety blisko plaży, cisza, spokój, polski hotel, jedzenie na poziomie, czyste pokoje, codziennie sprzątane
    • Wady jeśli ktoś szuka rozrywek, nie jest to miejsce dla niego, ale dla mnie to akurat nie wada

Świetne miejsce... Z utęsknieniem wspominam Kefalonię. To bardzo urocza wyspa. Utopia natomiast to hotel na naprawdę dobrym poziomie. Można się przyczepić do paru detali, o których nawet nie warto wspominać, ale całokształt oceniam zdecydowanie dobrze. Blisko dzikiej plaży ze śladową ilością turystów, aczkolwiek plaża piękna... Cudowne tawerny, malutkie "centrum". Polecam, warto!

Kati

• Zalety spokój cisza, basen czysta woda, mżliwość wynajęcia auta w dobrej cenie można coś tam wytargować. Jedzenie przyzwoite chociaż bez fajerwerków jak chciałam wynieść z objadu miseczkę z makaronem dla mojego dziecka które akurat spało usłyszałam jak kelner mówił do swojego kolegi \\\"Cygana\\\" nie wiem czy to było akurat do mnie ale myślę że tak, słabe to było.
    • Wady Nuuda nic się nie dzieje w hotelu i poza hotelem , koguty pieją na pobudkę słabe wifi, nie wygodne łózka chociaż sąsiedzi mieli juz nowe lepsze materace.Brak jakich kolwiek animacji , może dlatego że jeszcze przed sezonem, nie wiem ale dla mnie nuuda

Wyjazd oceniam na dobry. Mogliby się bardziej postarac żeby zapewnić gościom chociaż troszkę rozrywki w ciągu dnia np animację.

• Zalety Hotel kameralny, pięknie położony. Czyste baseny i miejsca przy leżakach. Bardzo dobre jedzenie. Przemiła obsługa.
    • Wady Hotel wymaga lekkiego \"odmalowania\". Najlepiej na jasno. Brzydkie są kafle podłogowe w lobby. Brakuje miejsca do wieczornego relaksu przy drinku. Obecne znajduje się zbyt blisko pokoi mieszkalnych i zwracana jest gościom uwaga, gdy zbyt głośno rozmawiają. Zamiast kompletnie nietrafionego kortu tenisowego, oddalonego nieco od hotelu, powinna tam znaleźć się jakaś letnia kafejka dla gości z muzyką do posłuchania lub tańczenia.

Hotel oceniam ogólnie bardzo dobrze. Jest to super miejsce aby odpocząć we dwójkę. Znajduje się w odosobnieniu i nie ma potrzeby używania opasek all inclusive. Mieliśmy pokój z widokiem na góry. Polecam, bo są mniej nasłonecznione od tych z widokiem na basen. W hotelu prawie sami Polacy, ale bardzo kulturalne towarzystwo. Pokoje przestronne, łazienki w porządku (poza słabym oświetleniem). Materace w łóżkach faktycznie trochę twarde, ale po dwóch nocach przyzwyczailiśmy się. Jedzenie bardzo dobre, codziennie owoce morza i ryby (pyszne!). Są też makarony z sosami i zawsze jakieś mięsa. Poza tym dużo sałat, owoców i ciast. Napoje przeróżne od tych kolorowych, po wodę gazowaną i niegazowaną. Wino białe i czerwone. Jest też piwo oraz inne napoje alkoholowe, niektóre za dopłatą. Baseny są trzy, jeden całkiem fajny do pływania (175cm ), są masaże wodne i kaskady. Bardzo solidne leżaki przy basenie i ogromne parasole na stałe przytwierdzone do podłoża. Ogólnie wyspa warta zwiedzenia (wystarczą dwa dni z autem). Warto zobaczyć piękne jej miejsca, małe miasteczka, zatoczki i plaże.

Aga

• Zalety Super obsługa, ładne baseny, smaczne posiłki, blisko do plaży.
    • Wady rzeczywiście materace trafiały się różne-mój był niewygodny, ale to naprawde niewielki minus

Hotel super, obsługa w recepcji, restauracji i barze bardzo miła. Chyba pierwszy raz trafiliśmy na tylu życzliwych Greków. Panie pokojówki również bardzo pomocne. Pokoje fajnie urządzone, czyste. W pokojach TV (nawet Polonia), suszarka, klimatyzacja. Baseny 3, w tym jeden dla dzieci. Na terenie hotelu cicho i spokojnie, pewnie również dlatego, że w maju nie było animacji. Alkohole ok. Jedzenie pyszne, bardzo duzo owocow morza- praktycznie codziennie. Śniadania wygladaly podobnie, ale wybór był bardzo duzy. Do plazy 300 m i poczatkowo myslelismy, że jest niefajna, ale po zwiedzeniu wyspy okazalo się, że lepiej trafić nie mogliśmy. Była kamienista, do wody potrzebne są buty. Jednak po pokonaniu około 2 metrów pojawiał się piasek i długo ciągnęła się płycizna. Super, zwlaszcza dla dzieci. Na innych plazach, byc moze wygladajacych bardziej zjawiskowo, szybko nastepowal uskok i było dosyc glęboko. Warto pojechać do Argostoli popatrzec na żółwie, na rejs łódeczką w jaskini. Połnocne miasteczka można sobie podarować. Skala jest bardzo ładna. Auto wypozyczylismy w firmie współpracującej z hotelem i nieoczekiwanie dostalismy super oferte. Chcielismy Tipo na dwa dni, a otrzymalismy na 3 (łącznie za 100 euro). HOTEL TYPOWO POLSKI, NIE BYŁO CHYBA INNYCH NARODOWOŚCI. Do lotniska jakies 50 minut.

Witold

• Zalety Miła obsługa, dobre wyżywienie, położenie hotelu w spokojnej okolicy z mikroklimatem, czyste i ładne baseny kąpielowe, odpowiednia ilość leżaków i parasoli.
    • Wady Zbyt twarde łóżka.

Pobyt w hotelu bardzo udany. Hotel dla osób ceniących spokój , smaczne jedzenie i miłą obsługę.