Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Warszawy All Inclusive

Jerzy

• Zalety dużo leżaków przy basenach, miła obsługa
    • Wady mało urozmaicone posiłki, kiepska plaża i otoczenie hotelu

W hotelu byliśmy 2 tygodnie. Pokoje sprzątane były codziennie i co drugi dzień zmieniana była pościel i ręczniki. Szczególnie uciążliwe były alarmy w drzwiach wejściowych do pokoju, przy zamkach, często się włączały po wejściu/wyjściu. Wanna z jacuzzi w pokojach bardzo niewygodna, szczególnie dla dzieci i osób starszych, bo bardzo wysoka oraz mało higieniczna. Okolice basenu, baru i stołówki były czyste. Obsługa hotelowa bardzo miła i przyjazna. Plaża koło hotelu nie była zagospodarowana i nie przypadła nam do gustu. Wynajęliśmy samochód i jeździliśmy na plażę koło stolicy. Wyspa przepiękna, na pewno na nią wrócimy. Animatorzy i rezydent w hotelu pomocni i mili. Jedzenie serwowane w hotelu było mało urozmaicone, było mało świeżych warzyw i owoców.

• Zalety bez rozpisywania się, bardzo dobry hotel położony w ustronnym, spokojnym miejscu
    • Wady Cefalonia posiada przepiekne plaże, hotel jest polożony przy jednej z brzydszych, to jest jedyny minus

Piękne miejsce, hotel dla rodzin z dziećmi, dużo animacji dla dzieci, Hotel typowo 'polski'. Na wyspie jest stosunkowo mało turystów, puste plaże. Przepiękne widoki, warto wynająć samochód i zwiedzić wyspę.

• Zalety cicha okolica, miła obsługa , dobre jedzenie.
    • Wady głośna klimatyzacja.

Hotel tylko z polskimi gośćmi co ma swoje wady i zalety.dla ceniących spokojny odpoczynek idealne miejsce. dla aktywnych słaba komunikacja do większych miejscowości.

Martyna

• Zalety Piękny wizualnie, kameralny, przepyszne jedzenie, wystarczająca ilość basenów jak na wielkość hotelu, SPA, korty tenisowe
    • Wady dojście do plaży, żwirowata plaża

Najbardziej urzekł mnie przepiękny wygląd hotelu, czystość, duży wybór i przyszne jedzenie

Julia

• Zalety Blisko plaża, bardzo miła obsługa, ładne i czyste pokoje, pyszne jedzenie
    • Wady Bardzo podporządkowany do dzieci. Brakowało animacji dla dorosłych.

Ogólnie bardzo udany wyjazd. Bardzo malownicza wyspa i hotel położony jest w dobrym miejscu. Bardzo blisko do plaży, również bardzo blisko do miasta w którym można kupić pamiątki i spotkać miłych Greków. Jedynym minusem było zbyt mało animacji dla dorosłych. Organizacja bardziej przygotowana do rodzin z dziećmi niż dla par.

Grzegorz

• Zalety Przy plaży, czysto, sprzatany codziennie, ręczniki wymieniane też codziennie, fajni animatorzy, miła obsługa w recepcji i w barach, super wieczorne animacje, krótki transfer z lotniska i wiele innych zalet.
    • Wady Nie dostrzegłem wad.

Ogólne wyrażenia z wakacji na greckiej wyspie Kos zorganizowanych przez TUI a zakupionych przez portal wakacje.pl rewelacyjne. Nie spodziewałem się, że oferta last minute może przynieść tak wiele pozytywnych wrażeń. Wycieczkę rezerwowałem tydzień przed urlopem. O hotelu Sovereign Beach nic wcześniej nie słyszałem. Okazał się hotelem zasługującym na swoje 4 gwiazdki. Hotel polecam dla rodzin z dziećmi, którym nie przeszkadza widok pól uprawnych za ogrodzeniem hotelu i pianie kogutów oraz ryczenie osłów o poranku. Otoczenie hotelu to tak jakbyśmy spędzali urlop na agroturystyce. Większość turystów stanowili Polacy i Czesi. Rosjan nie było prawie wcale. Zdecydowanie jeszcze wielokrotnie chciałbym spędzić swój czas w tym hotelu na tej niewielkiej wyspie Kos, którą koniecznie trzeba zwiedzić wypożyczonym samochodem. Polecam odwiedziny w parku Plaka gdzie pawie żyją na wolności i spacerują sobie po całym lesie wydając przy tym swoje głośne dźwięki. Konieczne należy udać sie do górskiej wioski ZIA - niesamowita miejscowość z górskim klimatem, w której można zakupić regionalne produkty. Obowiązkowe odwiedzenie Asklepionu i miasta Kos.

• Zalety Rewelacyjne pokoje
    • Wady Sami Polacy

Hotel bardzo fajny, wyspa przepiękna zdecydowanie polecam dla aktywnych. Utopia to miejsce gdzie 90% gości hotelowych to krajanie. Miejsce idealne dla osób, które lubię odpoczynek przy basenie szczególnie z dziećmi.

Sebastian

Spedzilismy wspaniale wakacje. Dwie wycieczki aby pozwiedzac wyspe, a cztery dni odpoczynku od codziennosci, basen morze wieczorne spacery. S mialo moge tam wrocic.

• Zalety czystość miła obsługa
    • Wady brak animacji, nuda.

plaża ładna widoki super baseny czyste. W hotelu CISZA, brak rozrywki, muzyki, animacji. Jedzenie słabe, mały wybór, bardzo polskie potrawy. Brakuje typowo greckiej kuchni, może dlatego, że w hotelu są tylko Polacy. Problem z wymianą ręczników i uzupełnieniem żelu pod prysznic. W pokoju nie ma wody mineralnej,swoich butelek nie wolno napełniać, po zapytaniu o wodę mineralną poinformowano nas, że możemy kupić u barmana. ...

Tomek

• Zalety Miła obsługa, położenie w cichej okolicy, strefa spa, współpraca z firmą wynajmującą samochody, dobre jedzenie
    • Wady Godziny otwarcia barów przy basenach i w loggy(tylko do 23:00), godziny otwarcia strefy spa (jak człowiek zejdzie z plaży to już zamknięte), odległość do plaży, na stołówce czasem trochę brakowało miejsc co powodowało pewien dyskomfort.

Na początku w łazience był faktycznie niemiły zapach... ale uruchomienie hydromasażu dwa razy, a później codziennie zlikwidowało problem. W hotelu tylko i wyłącznie rodacy :-) co dla niektórych może być problemem. Nam to nie przeszkadzało ponieważ zachowujemy się o niebo lepiej podczas wyjazdów niż np. Brytyjczycy. Niektórzy rodzice mogliby pamiętać ze maja dzieci, szczególnie rodzice tych troszkę starszych dzieci (6 - 12 lat). Dziecko jest tylko dzieckiem i rodzic powinien wiedzieć co i gdzie robią. Szczerze i gorąco polecam ten hotel i miejsce, szczególnie ludziom których męczy tłum turystów.