Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Warszawy All Inclusive

Jakub

• Zalety Cisza, spokój, brak internetu!:) dla mnie to zaleta można odpocząć:) Lody dla dzieci.
    • Wady Monotonne jedzenie, słaba oferta snack baru przy basenie.

Hotel dla osób, które chcą się odciąć od Świata i w spokoju odpocząć. Nie rozumiem, opinii ludzi zaskoczonych tym, że hotel jest na uboczu jak w każdej opinii jest to napisane. Jedzenie w porządku ale bez szału. Fajny mały basen idealny dla dzieci. Obsługa miła i uśmiechnięta, fajne zajęcia dla dzieci w Klubie Delfinki:) W zeszłym roku była świetna ekipa:) Również polecam wynajęcie samochodu i zwiedzanie wyspy na własną rękę. Korzystałem z usług wypożyczalni VENUS CAR RENTAL, byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ otrzymaliśmy większy samochód w cenie mniejszego i lepsza cena niż w hotelu, zwrot bez żadnych problemów. Wyspa piękna, Asos przepięknie położone, Fiscardo mnie rozczarowało myślę, że spokojnie można odpuścić. Byłem też na Ainos Oros, większość osób dojeżdża na szczyt podchodzi w lewo na punkt widokkowy i myślę, że byli na szczycie;) Żeby tam dojść trzeba z "parkingu" pójść w lewo po prawo mija się punkt widokowy idziemy dalej mając wrażenie, że schodzimy w dół i za zakrętem w prawo jest ścieżka na szczyt z parkingu to około 30-40 minut marszu. Jak byłem nie było chmur piękny widok! Hotel jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania wyspy, potwierdzam, drogi kręte i 50 KM jedzie się godzinę nie da się szybciej:)

A&P

PORADY KEFALONIA JEST PIĘKNA. Warto spędzić tu wczasy. ZWIEDZANIE ? na własną rękę, wynajętym samochodem!!! Warto zabrać buty do wody. Aby zwiedzić najpiękniejsze zakątki Kalofonii polecamy wynajęcie samochodu, a nie korzystać z wycieczek fakultatywnych, podczas których nie dotrze się niestety do wielu pięknych miejsc. Transport autobusowy z wioski Katelios gdziekolwiek praktycznie niemożliwe (1 autobus na dobę). Ceny samochodu zaczynały się od 30 euro za dzień. Z firmy Mercury współpracującej z Grecosem. W wypożyczani C&T w wiosce Katelios cena identyczna. Wynajęliśmy samochód na 2 dni, przejechaliśmy 420 km, koszt benzyny wyniósł nas 50 euro. Strome serpentyny z zakrętami 180 stopni z redukcją do 1 biegu to na Kefalonii norma. Z relacji innych gości - warta polecenia wycieczka/rejs na wyspę Itakę. W wiosce są też 2 lokalne biura turystyczne, nie korzystaliśmy. W ofercie mają też rejs na Itakę. Codziennie z portu Sami wypływały ponoć statki na Itakę, warto więc porównać ceny i wybrać opcję najkorzystniejszą. Miejsca warte polecenia: 1) obowiązkowo !!! - przecudne plaże: ANTISAMOS (koło Simi); PETANI (na półwyspie Paliki, najwygodniej dotrzeć można na półwysep promem z Argostoli (co 30 minut) za w sumie 6,5 euro samochód i 2 osoby), MYRTOS (niedaleko Assos); PLATIA AMOS (na półwyspie Paliki); widok z góry z drogi na te plaże cudny!!! 2) także inne ładne i ciekawe plaże: na półwyspie Paliki - Lepeda, Xi; ponadto Ag. Kiriaki, Foki (koło Fiskardo); Platis Gialos (koło Lassi); Atheras; będąc na plaży Xi warto podjechać do Kounopetry i zobaczyć plażę Xi i całą zatokę z przeciwnej strony. 3) półwysep i miasteczko ASSOS !!! (urocza plaża, porcik, cudne widoki z drogi prowadzącej do zamku na górze, droga wygodna, można w klapkach) 4) żółwie caretta!!! w porcie rybackim ARGOSTOLI (przypływają na żer w godzinach przedpołudniowych, by byliśmy ok. 9.00-10.00. W porcie do kupienia świeże ryby :) 5) Jaskinia Melissani (7 euro wstęp) - tylko krótki rejsik łódeczką, drogo ale chyba warto :) 6) Urocze miasteczka portowe: Agia Efimia, SImi, Lixouri, Fiskardo, ponadto jadąc do wielu plaż po drodze mija się wiele malowniczo położonych wiosek kefalońskich.

A&P
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Smaczne jedzenie, spokojna okolica, ładne widoki
    • Wady Mało atrakcyjna plaża przy hotelu, dość daleko do najpiękniejszych miejsc na Wyspie

Hotel malowniczo położony w Katelios, maleńkiej, spokojnej wiosce rybackiej, idealnej dla osób szukających ciszy i relaksu. Z kilkoma sklepikami i tawernami w sezonie. Bez dyskotek i klubów (nie polecamy osobom szukającym rozrywek w okolicy hotelu). My byliśmy przed sezonem, więc wiele ze sklepików i tawern dopiero przygotowywano do otwarcia, co miało swój urok - brak turystów, palże puste. Przejście ok. 3 uliczek wioski zajmuje kilkanaście minut :) SPACERY w okolicy: 1) Docierając z hotelu do plaży Katelios warto skierować się plażą w lewo (w kierunku Skali), przedrzeć się kilak minut przez skałki - droga oznaczona wstążeczkami (warto mieć zakryte obuwie) do kolejnych plaż: Kaminia, Potamakia i do przylądka Mounta - ładne i ciche miejsce z jaskiniami. Idzie się ciągle wzdłuż plaży, więc zawsze możliwe skorzystanie z kąpieli :) Mu byliśmy przed sezonem, na plaży tylko kilka osób. 2) Docierając z hotelu do plaży Katelios warto skierować się w prawo w kierunku porciku rybackiego, minąć porcik i przejść pół minuty po skałkach (można w klapkach) do zacisznej zatoczki i plażyczki kamienistej (buty do wody niezbędne). My często byliśmy tam zupełnie sami :) Tylko My, szum fal i odgłosy natury. BAJKA!!! Niestety, hotel znajduje się w tej chyba najbrzydszej części wyspy, daleko od najpiękniejszych pod względem przyrodniczym plaż i miejsc. Do tych miejsc i super plaż trzeba dojechać, co przy braku komunikacji publicznej jest niemożliwe bez wynajętego samochodu. WYŻYWIENIE MOCNA STRONA HOTELU. Kucharze to starsi grecy, a tego co udało nam się dostrzec. Wyżywienie naszym zdaniem bardzo smaczne, doprawione, jakościowo bez zarzutu. Sądząc po ilości nakładanych dań przez innych gości, chyba to nie tylko nasza opinia :) Potrawy różnorodne, do wyboru na lunch i kolację: - 2 zupy, - 2 rodzaje mięs (wieprzowina, drób, jagnięcina, wołowina) - ryba lub owoce morza (m.in. małże, mule, krewetki, paluszki krabowe), - ziemniaki, frytki, purre, ryż itp. - makarony, 2 sosy do nich - bufet sałatkowy (m. in. sałatka grecka, colesław, tzatziki, oliwki zielone i czarne), 2 gotowe dressingi do nich, oliwa, winegret, do dyspozycji - bufet z ciastami (zwykle 2 do wyboru) i deserami (różne pianki, budynie, galaretki, musy) - bufet z owocami (pomarańcze, arbuzy, truskawki, kiwi, jabłka, banany); niestety bez winogron ? jeszcze nie był na nie sezon? - z greckich potraw - musaka (niestety tylko raz na nią trafiliśmy, ale 2 dni nas nie było na lunchu, bo zwiedzaliśmy wyspę, więc niewykluczone że w tych dniach były inne greckie specjały, np. suwaki?) - i inne smaczne rzeczy, których nie pamiętamy? Śniadania codziennie te same, ale bardzo urozmaicone: - pieczywo: świeże bułeczki i chleby (normalne i tostowe), na bieżąco można było je sobie podgrzać w tosterze - jajka na twardo, jajka sadzone, jajecznica - bekon, parówki lub kiełbaski na ciepło - fasolka, papryka, pieczarki na ciepło - wędliny (m.in. salami, 2 szynki typu "mortadela") - sery (3 rodzaje + feta) - bufet warzywny (m.in. pomidory, ogórki, cebula czerowna) - płatki, mussli, orzechy, suszone owoce - dżemy, miód, jogurt grecki - croissanty 2 rodzaje (z czekoladą i bez) - owoce (banany, kiwi, truskawki, pomarańcze, jabłka) - ciasta, ciastka, - i inne smaczne rzeczy, których nie pamiętamy? NAPOJE: Na bieżąco do dyspozycji gości przy basenie i w lobby hotelowym automat z kawą, herbatą, czekoladą. Wino białe i czerwone (ok). Piwo (ok). Drinki. Automat z napojami - niestety nam napoje z niej nie smakowały, ?chemiczne?). Codziennie były dostępne przekąski w barze przy basenie. Kanapki, hotdogi, frytki, pizza, owoce, ciasta. Praktycznie od godz. 8.00 do 21.30 nono stop dostęp do jedzonka :) Nie sposób chodzić tu głodnym :) Lody w cenie niestety tylko dla dzieci :( PORADY KEFALONIA JEST PIĘKNA. Warto spędzić tu wczasy. ZWIEDZANIE ? na własną rękę, wynajętym samochodem!!! Warto zabrać buty do wody. Aby zwiedzić najpiękniejsze zakątki Kalofonii polecamy wynajęcie samochodu, a nie korzystać z wycieczek fakultatywnych, podczas których nie dotrze się niestety do wielu pięknych miejsc. Transport autobusowy z wioski Katelios gdziekolwiek praktycznie niemożliwe (1 autobus na dobę). Ceny samochodu zaczynały się od 30 euro za dzień. Z firmy Mercury współpracującej z Grecosem. W wypożyczani C&T w wiosce Katelios cena identyczna. Wynajęliśmy samochód na 2 dni, przejechaliśmy 420 km, koszt benzyny wyniósł nas 50 euro. Strome serpentyny z zakrętami 180 stopni z redukcją do 1 biegu to na Kefalonii norma. Z relacji innych gości - warta polecenia wycieczka/rejs na wyspę Itakę. W wiosce są też 2 lokalne biura turystyczne, nie korzystaliśmy. W ofercie mają też rejs na Itakę. Codziennie z portu Sami wypływały ponoć statki na Itakę, warto więc porównać ceny i wybrać opcję najkorzystniejszą. Miejsca warte polecenia: 1) obowiązkowo !!! - przecudne plaże: ANTISAMOS (koło Simi); PETANI (na półwyspie Paliki, najwygodniej dotrzeć można na półwysep promem z Argostoli (co 30 minut) za w sumie 6,5 euro

"Wiechu"
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Idealny dla rodzin z dziećmi. Świetne animacje z Grecosa. Ulokowany w zacisznym miejscu. Piękne widoki. Obsługa bardzo miła, zarówno w recepcji jak i serwis w jadalni. Codziennie sprzątane pokoje. Posiłki ogólno-europejskie i lokalne. Świeże owoce i warzywa, ser feta i oliwa. Codziennie smaczny deser w różnej postaci od tortów po pinacolady itd.
    • Wady Największa wada to taka, że nie można hałasować po 22 (tzn. grać nieco głośniej muzyki, bez różnicy czy na zewnątrz czy wewnątrz), ponieważ właścicielka sąsiedniego \"hoteliku\" oddalonego o jakieś dobre 200 metrów licząc od drzwi wejściowych do jej bramy wjazdowej nasyłała kilka razy policję, która bardzo uprzejma reagowała na wezwanie i sprawdzała poziom hałasu w Utopia resort specjalnym urządzeniem do mierzenia dB. Późne wieczory można było spędzać przy delikatnej nastrojowej muzyce. Przynajmniej dobre dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie ma hałasu to dzieci się wysypiają.

Polecam wszystkim, a jestem wymagający i czepiam się wszystkiego. Idealna cena do oferty. Kto pojedzie nie będzie żałował.

Pobyt: Maj 2017

• Zalety Pięknie położony, dobre jedzenie. Miła obsługa

Wyspa wspaniała, hotel kameralny wspaniale położony. Polecam

• Zalety Hotel czysty, bardzo miła obsługa, kelnerzy próbują mówić po polsku. Animacje ok, starają się aktywnie zajmować dzieciakami.
    • Wady W zasadzie nie znaleźliśmy. Gdyby szukać dziury w całym, to na zdjęciach i z opisu wynikało, że jest wanna z jakuzi a był prysznic.

Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Grecos wszystko świetnie zorganizowało, w szczególności rezydent pan Michał był bardzo pomocny. M.in. załatwił nam wymianę wypożyczonego samochodu, na codzień pomagał gosciom praktycznie we wszystkich problemach. Katelios to mała mieścina. Polacy głównie w hotelu Utopia, reszta miasta oblegana przez starszych Anglików. Także generalnie bardzo spokojnie. Sama wyspa przepiękna. Może bez antycznych zabytków, ale przyrodniczo ekstra i mało turystów.

Agnieszka K.

• Zalety Hotel położony w oddalonym miejscu od centrum, wokół cisza i spokój. 3 baseny możliwość wypożyczenia samochodu w hotelu blisko sklepu i knajpki z wybornym jedzeniem regionalnym
    • Wady Bardzo niewygodne łóżka, słabo sprzątana łazienka, jak dla mnie oprócz toalety nic nie zrobione kiepska plaża

Hotel na plus, trzy baseny na zewnątrz i jeden w budynku i w końcu odpowiednia ilość leżaków, a do tego ręczniki w pokojach na basen czy plażę. Możliwość wypożyczenia samochodu w hotelu. Przystanek autobusowy też blisko. Uroczy port z dużą ilością tawern i sklepów jak na tak małą miejscowość. Jedzenie ok, bez szału (pod turystów), ilość wystarczająca, plusem owoce morza. W zasadzie cały czas było coś do jedzenia przez cały dzień. Alkoholu nie żałowali. Miła i pomocna obsługa. Minusem były łóżka w pokojach, strasznie niewygodne, sprężyny wbijały się w biodra i plecy. Minusem też były niesprzątane łazienki...Oprócz zalanej płynem toalety nic Panie nie robiły. Pokoje duże, czyste i w miarę spoko urządzone. W pokojach suszarka, ręczniki i ręczniki na plażę i basem. Dodatkowo kapcie i zestaw kosmetyczny (żel, szampon, balsam, itp.) Plus woda w lodówce (ale tylko na powitanie). Na pożegnanie duża woda i jedzenie na drogę (kanapki, sucharki, masło, dżemy, ciasto, zestaw sztućcy). Plaża bez szału, brak leżaków i parasoli, dopiero za skałkami beach bar i leżaki z parasolami, ale z dzieckiem codziennie tam chodzić to już udręka. Natomiast plaże na wyspie ogólnie piękne. Jak dla mnie wyjazd udany i polecam hotel.

Mirella
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety mały, kameralny hotel,zadbany, czysty
    • Wady hotel sam w sobie nie ma wad, jedyny minus to niezagospodarowana plaża,

pobyt tygodniowy, przełom lipca/sierpnia2016, goście hotelowi to sami Polacy, wspaniali animatorzy, którzy dawali z siebie wszystko aby gościom i ich pociechom się nie nudziło, na pochwałę zasługuje też rezydent, który był co dziennie w hotelu

Łukasz

• Zalety położenie, czystość, obsługa , pokoje, atrakcje dla dzieci
    • Wady Okropne jedzenie, feta nie smakuje jak feta, fatalne napoje, desery.

Polski Hotel w Grecji, sami rodacy. Raczej dla rodzin z dziećmi choć zdarzają się rodacy którzy kulturę zostawili w Polsce i potrafią głośno imprezować na basenie do późnej nocy, nie pomaga interwencja rezydenta, obsługi hotelu więc dzieciaki mogą się nasłuchać bluzgów. Hotel sam w sobie bardzo dobry, dobra lokalizacja, blisko do ładnej, czystej plaży, choć nie głębokiej więc dzieci zadowolone, dorośli mniej. Obsługa pomocna i miła. W pokojach czysto, codziennie sprzątane i nowe ręczniki. Na dzień dobry woda w lodówce, akcesoria pod prysznic, wymienianie po zużyciu. Jedyny minus tego hotelu choć duży to fatalne jedzenie , niesmaczne, nie doprawione, tłuste. Feta nie smakuje jak feta, oliwki o dziwnym posmaku. Napoje oprócz soku pomarańczowego który jest tylko rano FATALNE, tak podłe że po jednym dniu człowiek nie może już tego pić. Alkohol lokalny z procentami. Jeśli poprawi się jedzenie można go polecić, jeśli będzie to szczerze odradzam bo oferują wczasy tylko z opcją all.

MMM

• Zalety Fajne baseny, czyste pomieszczenia, fajna restauracja, blisko do plaży.
    • Wady Monotonne śniadania

Polecam. Szkoda, że nie udało się zobaczyć żółwia na żywo ;-P