Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Warszawy All Inclusive

Aleksandra Gugala

• Zalety Położenie hotelu Plaża Jedzenie Czystość
    • Wady Łazienki w pokojach z widokiem na morze - podciekał prysznic, wieczorami dosyć głośno

Hotel położony w niewielkiej miejscowości, z tawernami i sklepami. Ok 200 m od hotelu znajduje się całkiem ładna plaża. W odległości ok 4 km przepiękna piaszczysta plaża (ew. Dojście po skałkach 20 min). Pokoje czyste, nie śmierdziało w nich chlorem jak to ma miejsce w hotelach o niższym standarcie. Niektóre pokoje z widokiem na morze mają prysznic, który przecieka od dołu, co powodowało czasem małe powodzie w przedpokoju. Mankamentem pokoi z widokiem na morze jest balkon na bar przy basenie, przy którym jest głośno do godziny 23. Jak na wariant all inclusive w Grecji jedzenie było bardzo dobre. Codziennie były serwowane inne dania, nawiązujące do kuchni greckiej (jednak trzeba pamiętać, że typowej kuchni greckiej trzeba szukać w tawernach). Do każdego posiłku podawane były warzywa (pomidory, ogórki, oliwki, salata, papryka) i owoce (arbuzy, czereśnie, banany, truskawki, gruszki). Było bardzo mało potraw "9 życie krewetki" - w jednej, czasem dwóch salatkach podczas lunchu pojawiała się np. szynka, że śniadania. Na każdy obiad i kolację przypadało jedno danie rybne lub z owoców morza oraz 2 lub 3 dania mięsne. W czerwcu w hotelu były tylko lekkie animacje dla dorosłych: aqua areobic, treningi itp. Możliwe, że to kwestia niskiego sezonu ale w hotelu było raczej spokojnie. Wyjątkiem był dzień przyjazdu/wyjazdu, kiedy to basen był mocno oblegany. Towarzystwo samych polaków nie było męczące ale to mogła być kwestia turnusu. Sama Kefalonia piękna, najlepiej wypożyczyć auto na 4 dni i zwiedzić ją samodzielnie.

danuta

• Zalety Wspaniałe położenie blisko plaży i centrum wioski Katelios. Doskonałe miejsce do spacerów popołudniami. W pokojach i na balkonach piękne wygodne meble. Doskonałe posunięcie to zakaz zajmowania leżaków, których jest dużo, więc nie było kłopotów ze znalezieniem miejsca na dużym hotelowym terenie z trzema basenami.
    • Wady Jedyna wadą jest nieprzyjemny zapach w łazience, wywołany chyba umiejscowieniem tam wanny z masażem, woda zalegająca w dyszach daje chyba ten efekt. łazienka poza tym bardzo ładna i czysta. Był to pokój 205, może w innych nie było tak źle.

Byłam w hotelu na początku czerwca . Obsługa miła, ale nie narzucająca się. Pokoje sprzątane codziennie. Ręczniki służące do kapieli basenowo- słonecznych to rzadkość, (zwykle tylko są zakazy, aby nie wynosić ręczników hotelowyc) a poza tym były w bardzo dobrej jakości: niebieskie, miękkie i grube, a białe w łazienkach - śnieżnobiałe. Wspaniała rezydentka i pilot wycieczek (niezrównana w opowieściach) Pani Joanna i bardzo energiczna i Ania z Active by Ewa Chodakowska. Wszystkich zachęcała do aktywności i pomimo upału wielu uczestników namawiała. Jedzenie jak dla mnie świetne, podane na pięknych talerzach (nieczęsto tak jest w hotelach), półmiski wypełniane, gdy tylko było na nich mniej niż połowa potraw. Nie wiem jak mięsa, ale wegetariańskich było wystarczająco . Do wyboru codziennie dwie zupy, mnóstwo świeżych warzyw i grillowanych, pieczonych, pyszne sery i oliwki. W hotelu praktycznie byli sami Polacy, jedni bardziej , inni mniej kulturalni, ale tak jest wszędzie i zawsze!

Malwina

• Zalety blisko plaży, cisza, spokój, polski hotel, jedzenie na poziomie, czyste pokoje, codziennie sprzątane
    • Wady jeśli ktoś szuka rozrywek, nie jest to miejsce dla niego, ale dla mnie to akurat nie wada

Świetne miejsce... Z utęsknieniem wspominam Kefalonię. To bardzo urocza wyspa. Utopia natomiast to hotel na naprawdę dobrym poziomie. Można się przyczepić do paru detali, o których nawet nie warto wspominać, ale całokształt oceniam zdecydowanie dobrze. Blisko dzikiej plaży ze śladową ilością turystów, aczkolwiek plaża piękna... Cudowne tawerny, malutkie "centrum". Polecam, warto!

Kati

• Zalety spokój cisza, basen czysta woda, mżliwość wynajęcia auta w dobrej cenie można coś tam wytargować. Jedzenie przyzwoite chociaż bez fajerwerków jak chciałam wynieść z objadu miseczkę z makaronem dla mojego dziecka które akurat spało usłyszałam jak kelner mówił do swojego kolegi \\\"Cygana\\\" nie wiem czy to było akurat do mnie ale myślę że tak, słabe to było.
    • Wady Nuuda nic się nie dzieje w hotelu i poza hotelem , koguty pieją na pobudkę słabe wifi, nie wygodne łózka chociaż sąsiedzi mieli juz nowe lepsze materace.Brak jakich kolwiek animacji , może dlatego że jeszcze przed sezonem, nie wiem ale dla mnie nuuda

Wyjazd oceniam na dobry. Mogliby się bardziej postarac żeby zapewnić gościom chociaż troszkę rozrywki w ciągu dnia np animację.

• Zalety Hotel kameralny, pięknie położony. Czyste baseny i miejsca przy leżakach. Bardzo dobre jedzenie. Przemiła obsługa.
    • Wady Hotel wymaga lekkiego \"odmalowania\". Najlepiej na jasno. Brzydkie są kafle podłogowe w lobby. Brakuje miejsca do wieczornego relaksu przy drinku. Obecne znajduje się zbyt blisko pokoi mieszkalnych i zwracana jest gościom uwaga, gdy zbyt głośno rozmawiają. Zamiast kompletnie nietrafionego kortu tenisowego, oddalonego nieco od hotelu, powinna tam znaleźć się jakaś letnia kafejka dla gości z muzyką do posłuchania lub tańczenia.

Hotel oceniam ogólnie bardzo dobrze. Jest to super miejsce aby odpocząć we dwójkę. Znajduje się w odosobnieniu i nie ma potrzeby używania opasek all inclusive. Mieliśmy pokój z widokiem na góry. Polecam, bo są mniej nasłonecznione od tych z widokiem na basen. W hotelu prawie sami Polacy, ale bardzo kulturalne towarzystwo. Pokoje przestronne, łazienki w porządku (poza słabym oświetleniem). Materace w łóżkach faktycznie trochę twarde, ale po dwóch nocach przyzwyczailiśmy się. Jedzenie bardzo dobre, codziennie owoce morza i ryby (pyszne!). Są też makarony z sosami i zawsze jakieś mięsa. Poza tym dużo sałat, owoców i ciast. Napoje przeróżne od tych kolorowych, po wodę gazowaną i niegazowaną. Wino białe i czerwone. Jest też piwo oraz inne napoje alkoholowe, niektóre za dopłatą. Baseny są trzy, jeden całkiem fajny do pływania (175cm ), są masaże wodne i kaskady. Bardzo solidne leżaki przy basenie i ogromne parasole na stałe przytwierdzone do podłoża. Ogólnie wyspa warta zwiedzenia (wystarczą dwa dni z autem). Warto zobaczyć piękne jej miejsca, małe miasteczka, zatoczki i plaże.

Aga

• Zalety Super obsługa, ładne baseny, smaczne posiłki, blisko do plaży.
    • Wady rzeczywiście materace trafiały się różne-mój był niewygodny, ale to naprawde niewielki minus

Hotel super, obsługa w recepcji, restauracji i barze bardzo miła. Chyba pierwszy raz trafiliśmy na tylu życzliwych Greków. Panie pokojówki również bardzo pomocne. Pokoje fajnie urządzone, czyste. W pokojach TV (nawet Polonia), suszarka, klimatyzacja. Baseny 3, w tym jeden dla dzieci. Na terenie hotelu cicho i spokojnie, pewnie również dlatego, że w maju nie było animacji. Alkohole ok. Jedzenie pyszne, bardzo duzo owocow morza- praktycznie codziennie. Śniadania wygladaly podobnie, ale wybór był bardzo duzy. Do plazy 300 m i poczatkowo myslelismy, że jest niefajna, ale po zwiedzeniu wyspy okazalo się, że lepiej trafić nie mogliśmy. Była kamienista, do wody potrzebne są buty. Jednak po pokonaniu około 2 metrów pojawiał się piasek i długo ciągnęła się płycizna. Super, zwlaszcza dla dzieci. Na innych plazach, byc moze wygladajacych bardziej zjawiskowo, szybko nastepowal uskok i było dosyc glęboko. Warto pojechać do Argostoli popatrzec na żółwie, na rejs łódeczką w jaskini. Połnocne miasteczka można sobie podarować. Skala jest bardzo ładna. Auto wypozyczylismy w firmie współpracującej z hotelem i nieoczekiwanie dostalismy super oferte. Chcielismy Tipo na dwa dni, a otrzymalismy na 3 (łącznie za 100 euro). HOTEL TYPOWO POLSKI, NIE BYŁO CHYBA INNYCH NARODOWOŚCI. Do lotniska jakies 50 minut.

Witold

• Zalety Miła obsługa, dobre wyżywienie, położenie hotelu w spokojnej okolicy z mikroklimatem, czyste i ładne baseny kąpielowe, odpowiednia ilość leżaków i parasoli.
    • Wady Zbyt twarde łóżka.

Pobyt w hotelu bardzo udany. Hotel dla osób ceniących spokój , smaczne jedzenie i miłą obsługę.

Jakub

• Zalety Cisza, spokój, brak internetu!:) dla mnie to zaleta można odpocząć:) Lody dla dzieci.
    • Wady Monotonne jedzenie, słaba oferta snack baru przy basenie.

Hotel dla osób, które chcą się odciąć od Świata i w spokoju odpocząć. Nie rozumiem, opinii ludzi zaskoczonych tym, że hotel jest na uboczu jak w każdej opinii jest to napisane. Jedzenie w porządku ale bez szału. Fajny mały basen idealny dla dzieci. Obsługa miła i uśmiechnięta, fajne zajęcia dla dzieci w Klubie Delfinki:) W zeszłym roku była świetna ekipa:) Również polecam wynajęcie samochodu i zwiedzanie wyspy na własną rękę. Korzystałem z usług wypożyczalni VENUS CAR RENTAL, byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ otrzymaliśmy większy samochód w cenie mniejszego i lepsza cena niż w hotelu, zwrot bez żadnych problemów. Wyspa piękna, Asos przepięknie położone, Fiscardo mnie rozczarowało myślę, że spokojnie można odpuścić. Byłem też na Ainos Oros, większość osób dojeżdża na szczyt podchodzi w lewo na punkt widokkowy i myślę, że byli na szczycie;) Żeby tam dojść trzeba z "parkingu" pójść w lewo po prawo mija się punkt widokowy idziemy dalej mając wrażenie, że schodzimy w dół i za zakrętem w prawo jest ścieżka na szczyt z parkingu to około 30-40 minut marszu. Jak byłem nie było chmur piękny widok! Hotel jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania wyspy, potwierdzam, drogi kręte i 50 KM jedzie się godzinę nie da się szybciej:)

A&P

PORADY KEFALONIA JEST PIĘKNA. Warto spędzić tu wczasy. ZWIEDZANIE ? na własną rękę, wynajętym samochodem!!! Warto zabrać buty do wody. Aby zwiedzić najpiękniejsze zakątki Kalofonii polecamy wynajęcie samochodu, a nie korzystać z wycieczek fakultatywnych, podczas których nie dotrze się niestety do wielu pięknych miejsc. Transport autobusowy z wioski Katelios gdziekolwiek praktycznie niemożliwe (1 autobus na dobę). Ceny samochodu zaczynały się od 30 euro za dzień. Z firmy Mercury współpracującej z Grecosem. W wypożyczani C&T w wiosce Katelios cena identyczna. Wynajęliśmy samochód na 2 dni, przejechaliśmy 420 km, koszt benzyny wyniósł nas 50 euro. Strome serpentyny z zakrętami 180 stopni z redukcją do 1 biegu to na Kefalonii norma. Z relacji innych gości - warta polecenia wycieczka/rejs na wyspę Itakę. W wiosce są też 2 lokalne biura turystyczne, nie korzystaliśmy. W ofercie mają też rejs na Itakę. Codziennie z portu Sami wypływały ponoć statki na Itakę, warto więc porównać ceny i wybrać opcję najkorzystniejszą. Miejsca warte polecenia: 1) obowiązkowo !!! - przecudne plaże: ANTISAMOS (koło Simi); PETANI (na półwyspie Paliki, najwygodniej dotrzeć można na półwysep promem z Argostoli (co 30 minut) za w sumie 6,5 euro samochód i 2 osoby), MYRTOS (niedaleko Assos); PLATIA AMOS (na półwyspie Paliki); widok z góry z drogi na te plaże cudny!!! 2) także inne ładne i ciekawe plaże: na półwyspie Paliki - Lepeda, Xi; ponadto Ag. Kiriaki, Foki (koło Fiskardo); Platis Gialos (koło Lassi); Atheras; będąc na plaży Xi warto podjechać do Kounopetry i zobaczyć plażę Xi i całą zatokę z przeciwnej strony. 3) półwysep i miasteczko ASSOS !!! (urocza plaża, porcik, cudne widoki z drogi prowadzącej do zamku na górze, droga wygodna, można w klapkach) 4) żółwie caretta!!! w porcie rybackim ARGOSTOLI (przypływają na żer w godzinach przedpołudniowych, by byliśmy ok. 9.00-10.00. W porcie do kupienia świeże ryby :) 5) Jaskinia Melissani (7 euro wstęp) - tylko krótki rejsik łódeczką, drogo ale chyba warto :) 6) Urocze miasteczka portowe: Agia Efimia, SImi, Lixouri, Fiskardo, ponadto jadąc do wielu plaż po drodze mija się wiele malowniczo położonych wiosek kefalońskich.

A&P
    Pobyt: Kwiecień 2018

• Zalety Smaczne jedzenie, spokojna okolica, ładne widoki
    • Wady Mało atrakcyjna plaża przy hotelu, dość daleko do najpiękniejszych miejsc na Wyspie

Hotel malowniczo położony w Katelios, maleńkiej, spokojnej wiosce rybackiej, idealnej dla osób szukających ciszy i relaksu. Z kilkoma sklepikami i tawernami w sezonie. Bez dyskotek i klubów (nie polecamy osobom szukającym rozrywek w okolicy hotelu). My byliśmy przed sezonem, więc wiele ze sklepików i tawern dopiero przygotowywano do otwarcia, co miało swój urok - brak turystów, palże puste. Przejście ok. 3 uliczek wioski zajmuje kilkanaście minut :) SPACERY w okolicy: 1) Docierając z hotelu do plaży Katelios warto skierować się plażą w lewo (w kierunku Skali), przedrzeć się kilak minut przez skałki - droga oznaczona wstążeczkami (warto mieć zakryte obuwie) do kolejnych plaż: Kaminia, Potamakia i do przylądka Mounta - ładne i ciche miejsce z jaskiniami. Idzie się ciągle wzdłuż plaży, więc zawsze możliwe skorzystanie z kąpieli :) Mu byliśmy przed sezonem, na plaży tylko kilka osób. 2) Docierając z hotelu do plaży Katelios warto skierować się w prawo w kierunku porciku rybackiego, minąć porcik i przejść pół minuty po skałkach (można w klapkach) do zacisznej zatoczki i plażyczki kamienistej (buty do wody niezbędne). My często byliśmy tam zupełnie sami :) Tylko My, szum fal i odgłosy natury. BAJKA!!! Niestety, hotel znajduje się w tej chyba najbrzydszej części wyspy, daleko od najpiękniejszych pod względem przyrodniczym plaż i miejsc. Do tych miejsc i super plaż trzeba dojechać, co przy braku komunikacji publicznej jest niemożliwe bez wynajętego samochodu. WYŻYWIENIE MOCNA STRONA HOTELU. Kucharze to starsi grecy, a tego co udało nam się dostrzec. Wyżywienie naszym zdaniem bardzo smaczne, doprawione, jakościowo bez zarzutu. Sądząc po ilości nakładanych dań przez innych gości, chyba to nie tylko nasza opinia :) Potrawy różnorodne, do wyboru na lunch i kolację: - 2 zupy, - 2 rodzaje mięs (wieprzowina, drób, jagnięcina, wołowina) - ryba lub owoce morza (m.in. małże, mule, krewetki, paluszki krabowe), - ziemniaki, frytki, purre, ryż itp. - makarony, 2 sosy do nich - bufet sałatkowy (m. in. sałatka grecka, colesław, tzatziki, oliwki zielone i czarne), 2 gotowe dressingi do nich, oliwa, winegret, do dyspozycji - bufet z ciastami (zwykle 2 do wyboru) i deserami (różne pianki, budynie, galaretki, musy) - bufet z owocami (pomarańcze, arbuzy, truskawki, kiwi, jabłka, banany); niestety bez winogron ? jeszcze nie był na nie sezon? - z greckich potraw - musaka (niestety tylko raz na nią trafiliśmy, ale 2 dni nas nie było na lunchu, bo zwiedzaliśmy wyspę, więc niewykluczone że w tych dniach były inne greckie specjały, np. suwaki?) - i inne smaczne rzeczy, których nie pamiętamy? Śniadania codziennie te same, ale bardzo urozmaicone: - pieczywo: świeże bułeczki i chleby (normalne i tostowe), na bieżąco można było je sobie podgrzać w tosterze - jajka na twardo, jajka sadzone, jajecznica - bekon, parówki lub kiełbaski na ciepło - fasolka, papryka, pieczarki na ciepło - wędliny (m.in. salami, 2 szynki typu "mortadela") - sery (3 rodzaje + feta) - bufet warzywny (m.in. pomidory, ogórki, cebula czerowna) - płatki, mussli, orzechy, suszone owoce - dżemy, miód, jogurt grecki - croissanty 2 rodzaje (z czekoladą i bez) - owoce (banany, kiwi, truskawki, pomarańcze, jabłka) - ciasta, ciastka, - i inne smaczne rzeczy, których nie pamiętamy? NAPOJE: Na bieżąco do dyspozycji gości przy basenie i w lobby hotelowym automat z kawą, herbatą, czekoladą. Wino białe i czerwone (ok). Piwo (ok). Drinki. Automat z napojami - niestety nam napoje z niej nie smakowały, ?chemiczne?). Codziennie były dostępne przekąski w barze przy basenie. Kanapki, hotdogi, frytki, pizza, owoce, ciasta. Praktycznie od godz. 8.00 do 21.30 nono stop dostęp do jedzonka :) Nie sposób chodzić tu głodnym :) Lody w cenie niestety tylko dla dzieci :( PORADY KEFALONIA JEST PIĘKNA. Warto spędzić tu wczasy. ZWIEDZANIE ? na własną rękę, wynajętym samochodem!!! Warto zabrać buty do wody. Aby zwiedzić najpiękniejsze zakątki Kalofonii polecamy wynajęcie samochodu, a nie korzystać z wycieczek fakultatywnych, podczas których nie dotrze się niestety do wielu pięknych miejsc. Transport autobusowy z wioski Katelios gdziekolwiek praktycznie niemożliwe (1 autobus na dobę). Ceny samochodu zaczynały się od 30 euro za dzień. Z firmy Mercury współpracującej z Grecosem. W wypożyczani C&T w wiosce Katelios cena identyczna. Wynajęliśmy samochód na 2 dni, przejechaliśmy 420 km, koszt benzyny wyniósł nas 50 euro. Strome serpentyny z zakrętami 180 stopni z redukcją do 1 biegu to na Kefalonii norma. Z relacji innych gości - warta polecenia wycieczka/rejs na wyspę Itakę. W wiosce są też 2 lokalne biura turystyczne, nie korzystaliśmy. W ofercie mają też rejs na Itakę. Codziennie z portu Sami wypływały ponoć statki na Itakę, warto więc porównać ceny i wybrać opcję najkorzystniejszą. Miejsca warte polecenia: 1) obowiązkowo !!! - przecudne plaże: ANTISAMOS (koło Simi); PETANI (na półwyspie Paliki, najwygodniej dotrzeć można na półwysep promem z Argostoli (co 30 minut) za w sumie 6,5 euro